Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Tartışma

Dizisinin yeni sezonuna 157 gün kaldığını öğrenince beklemeyip aklımdakilerini sorayım bari. Bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim :D madde madde yazayım bari.

1-Bu Arya Stark'ın gittiği yer tam olarak nasıl bir yer? "Valar Morghulis"in ne anlama geldiği söylendi mi? Gittiği yerde kendine ordu gibi ya da özel ekip gibi bir şey kuracak mı?
2- Bu Khalessi'nin ejderhalarına karşı koyabilecek herhangi bir şey var mı? Ayrıca bu kadın kitapta ne kadar ilerledi?
3-Tyrin reyiz Lannister hanedanının başına mı geçti yoksa tek tabanca mı takılıyor?

6. kitap çıktı mı? Bu arada sorumsuzca ;
1. Çok yüzlü tanrıya inanan bir çeşit mabed gibi bir yerdi. Üyeleri yüzlerini değiştirebilen ve tamamen egolarından , eski kişiliklerinden arınmış insanlar. İşte cami gibi bir yer.

2. Ejdarhalar tabi ki öldürülebilir. Zırhlarının zayıf bir yeri vardı galiba. Herneyse işte , benim okuduğum kısımda Drogo kaçmış ve tek başına yaşayıp avlandığından doğral ortamda gayet büyümüş ve gelişmişti. Diğer ikisi zindanda hapis olarak yaşıyorlar ve düzenli yemek veriliyor. Daenerys evlendi bir ara . Onun dışında sıkıcı bir hayatı var.

3. Tyrion da Daenerys'in yanına gitti gemiyle bir ara. Arenada dövüştü vb. Şu an tam nerde kaldı emin değilim . Bir adamın kölesiydi sanırım. Adam ölünce başka biri ile anlaşmıştı.

6. kitap çıktı mı? Bu arada sorumsuzca ;
1. Çok yüzlü tanrıya inanan bir çeşit mabed gibi bir yerdi. Üyeleri yüzlerini değiştirebilen ve tamamen egolarından , eski kişiliklerinden arınmış insanlar. İşte cami gibi bir yer.

2. Ejdarhalar tabi ki öldürülebilir. Zırhlarının zayıf bir yeri vardı galiba. Herneyse işte , benim okuduğum kısımda Drogo kaçmış ve tek başına yaşayıp avlandığından doğral ortamda gayet büyümüş ve gelişmişti. Diğer ikisi zindanda hapis olarak yaşıyorlar ve düzenli yemek veriliyor. Daenerys evlendi bir ara . Onun dışında sıkıcı bir hayatı var.

3. Tyrion da Daenerys'in yanına gitti gemiyle bir ara. Arenada dövüştü vb. Şu an tam nerde kaldı emin değilim . Bir adamın kölesiydi sanırım. Adam ölünce başka biri ile anlaşmıştı.
aokiji'nin söylediklerine ek olarak :
1. suikastçi tapınağı :D

2. ejderhaların zayıf noktası olarak bildiğim gözleri var.

3.tyrion köle oldu. sahibi ölünce aklıyla kaçıp paralı asker grubuna katıldı. şimdi o paralı askerlere taraf değiştirip dany'nin tarafına geçirecek

@MRTFR dün ekşide gezinirken Cercei Margaery'e yaptığı iftira sonrası utanç yürüyüşü falan yaptı deniliyordu, aslı astarı var mı bunun? :S

@MRTFR dün ekşide gezinirken Cercei Margaery'e yaptığı iftira sonrası utanç yürüyüşü falan yaptı deniliyordu, aslı astarı var mı bunun? :S
Var, dizide çekilmiş hatta sahnesi. Fakat dediğim gibi yüce rahip meselesi kitapta ve dizide farklı bu yüzden Cercei'yi dizide hangi sebep ile tutuklayacaklar bilmiyorum.

Var, dizide çekilmiş hatta sahnesi. Fakat dediğim gibi yüce rahip meselesi kitapta ve dizide farklı bu yüzden Cercei'yi dizide hangi sebep ile tutuklayacaklar bilmiyorum.
Hangi sebep? :D Lütfen. Hepimiz biliyoruz hangi sebepten olacağını. :ehe:
Bir de, bana olayları geniş çaplı ama kısa bir özetini geçebilir misin? Yani şu an son kitap itibariyle karakterler nerede ne yapıyorlar? Özellikle, ejderhaların gelişimi hakkında, bir de ötekiler harekete geçti mi? :D

Hangi sebep? :D Lütfen. Hepimiz biliyoruz hangi sebepten olacağını. :ehe:
Bir de, bana olayları geniş çaplı ama kısa bir özetini geçebilir misin? Yani şu an son kitap itibariyle karakterler nerede ne yapıyorlar? Özellikle, ejderhaların gelişimi hakkında, bir de ötekiler harekete geçti mi? :D
Hatırladığım kadarını yazayım. Kitaptan spoiler içerir:
Cercei iki sebepten tutuklandı kitapta:
1-)Tyrion'un seçtiği Yüce Rahip'e suikast düzenlemek
2-) Zina yapmak

Cercei ilkini red ikincisini kabul etti ve dövüş ile yargılanmayı seçti. 6. kitapta bu dövüşü bekliyoruz.

Sansa: Vadide bir lord ile evlendirilme hazırlığı içinde. Robin Arryn(kitapta Robert Arryn) ölürse eğer Vadi'nin veraseti bu lorda geçecek.

Arya: Bravos'ta. Dizideki hikaye işte. Yüzsüz Suikastçisi olmayı öğreniyor.

Stannis: Kıştepesi'ni kuşatmaya gitti. Ama sonuç ne oldu bilmiyoruz. 6. kitabı bekliyorum.

Davos: Stannis tarafından Kuzey lordlarını kendi safına çekmesi için görevlendirildi. Ama Lord Manderly kendisini esir aldı. Kıştepesi'nin yakıldığı gece bir uşak ağaca çıkıp olaylardan kurtulmuş ve Rickon Stark ile Osha'nın izini sürmüş. Yamyamların bulunduğu Skagos adasındalar. Lord Manderly, sabık lordu olarak ancak Starkları kabul ediyor. Davos'u bu yüzden Rickon'u getirmesi için Skagos adasına gönderdi. Umarım yemezler adamı :D

Catelyn: Malum Kırmızı Düğün'de ölmüştü. Fakat düğünden sonra Beric Dondarion cesedini buldu ve kendi yaşamını feda edip Cat'e hayat verdi. Catelyn Leydi Taşyürek ismini alıp Dondarion'un adamlarınının başına geçti ve o bölgedeki her Frey ve Lannister'ı asmaya başladı.

Brienne: Podrick ile birlkte uzun ve sıkıcı bir yolculuk yapıp kızları aradı ve en son Leydi Taşyürek tarafından yakalandı. Son kitaptan anladığım kadarı ile onun hizmetkarı oldu.

Jaime: Cercei, Jaime'ye epey kızgındı babasının ölümü ve Tommen'ın evliliğinden sonra. Jamie cellat Ilyn Payne ile birlikte Nehirova kuşatmasına doğru yola çıktı. "Karabalık" Brynden Tully kaleyi teslim etmemişti. Neyse o meseleleri halletti ve teslim edilmemiş son kale olarak Blackwood kalesine gitti ve orayı da teslim aldı. Geri dönüş yolunda Brienne yolunu kesti. Brienne Sansa'yı bulduğunu ve yardım istediğini söyledi. Muhtemelen bir tuzağa doğru gidiyor.

Daenerys: Harpiya'nın Oğulları'nın durdurmak için dövüş çukurlarını açtı ve Hizdahr ile evlendi. Çukurların açılış günü yapılan gösteride Dragon arenaya indi Dany de onu sakinleştirmek için sırtına oturdu ve uçarak uzaklaştılar. En son Dany, Meeren'e dönmeye çalışırken bir Dothraki süvarisini bulmuştu. Yeni kitap bekleniyor.

Tyrion: Meeren'e uzun bir yolculuk sonrası varabildi Jorah ile birlikte. Fakat kendisi ve Jorah köle tüccarlarının eline düştü. Dany'nin yokluğunda Meeren, Yunkaii tarafından kuşatıldı. Tyrion ve Jorah da Yunkaii tarafından olan bir paralı asker grubu ile anlaştı ve savaş sırasında saf değiştireceklerdi. Altıncı kitap bekleniyor.

Bran: Pek bir şey yok. Hayvanların, bitkilerin içine girmeyi falan öğreniyor.

Jon: Sur'da aldığı radikal kararlar yüzünden(yabanılları Sur'un güneyine alıp isteyenleri Gece Nöbetçileri'ne kabul etmek) bazı Nöbetçiler'in tepkisini çekti ve ihanete uğrayıp bıçaklandı. Son durumu için yeni kitap bekleniyor.

Sormak istediğin başka bir şey varsa sorabilirsin. :)

Ejderhaların gelişim derken anlamadım. Ötekiler henüz harekete geçmedi.

Bu arada 5. kitabın sonunda sonbaharın bittiği ve kışın geldiği açıklandı. Sıradaki kitapta ötekileri bekliyoruz artık.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık