Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Tartışma

Ak Yürüyenlerin dirildiğinde eski nefretlerini hatırladıkları doğru, belki surun ötesine cesedi atılırsa birleşip Sur'a yürüyebilirler ama surun güneyinde cesetlerin dirilmemesinin bir sebebi var. Soğuk El'in dediği gibi Sur yaratıkların geçişini engelliyor tılsımlar sayesinde. Jon'un da topladığı 2 cesedin dirilmeme sebebi cesetleri dirilten gücün etkisinin olmamasından kaynaklanabilir. Gece Nöbeti eğer bir ihanet görmezse Ötekiler'in Sur'u geçebileceklerini sanmıyorum. Eğer cesedi yakılmadıysa Mellisandre Jon'u hala kullanabilir. Ama Marsh gibi dikkatli bir adam cesedi yakmış veya güneyde bir yere saklamıştır diye tahmin ediyorum. Ayrıca GoT evreninde ben tek bir tanrı olduğuna, onun da Çok Yüzlü Tanrı olduğuna inanıyorum. İnsanların inançları bölgelere göre çeşitli tanrıların güçlenmesine yarıyor diye düşünüyorum. Serideki tanrılar bence kendilerine inanan insanlar kadar güçlü, eğer Işık Tanrısı'na tapanlar artmaya devam ederse Ötekiler de güçlenebilir.
Reiz tam yeri hatırlamıyorum yani chapteri ama denilen şuydu : Gerçek 2 tanrı vardır Işık ve ateş tanrısı ve Soğuk tanrı öteki . Diğer bilinen tüm tanrılar onların güçlü hizmetkarlarıydı ..

Reiz tam yeri hatırlamıyorum yani chapteri ama denilen şuydu : Gerçek 2 tanrı vardır Işık ve ateş tanrısı ve Soğuk tanrı öteki . Diğer bilinen tüm tanrılar onların güçlü hizmetkarlarıydı ..
Onu söyleyen Melisandre'ydi, zaten benim dediğim biraz teoriye kaçıyor. Ama Melisandre'nin kendi tanrısına körü körüne bağlılığı ona görüş gücü veriyor bence. Zaten bir yerde dediği gibi ateşle yapılan oyunlar falan sadece çeşitli tozlardan ibaret ve o görüş gücü de herkese verilmiyor. Braavos'taki tapınakların falan yapılması da zaten tüm tanrıların tek bir taneden gelmesi yüzündendi. Ama Işık Tanrısı'nın diğer tanrılardan güçlü olduğu aşikar. Gölgeler ve görüş gerçekten önemli güçler, Işık Tanrısı daha da güçlenecek gibi. Herkes benim dediğime katılmayabilir. Ama ben kitabı okumadan önce bir arkadaş söylemişti tanrılar hakkında konuşurken ve kitabı okudukça da buna inanmaya başladım denebilir :)

Abi dizi felan eyvallahta kitaplarda gerçek bir ak yürüyen görmedik daha .. Bu elemanlar ise sadece ak yürüyenlerin hizmetçileri .

Ben dizinin kitaptan farklı biteceğini düşünüyorum, kitapların çıkış tarihlerine bakarsak kitap daha 5-6 yıl gider gibi ve dizinin bu kadar bekleyeceğini zannetmiyorum. Dizi mutlaka farklı bitmeli ki okurlar için spoiler olmasın, o yüzden dizinin kitaptan farklı olmasına ben iyi gözle bakıyorum çoğu kişinin aksine. Her şeyi anlatsalardı belki karakter çokluğundan uzatabilirlerdi ama bu kadar tutulan bir seride fazla detay verilebileceğini zannetmiyorum.

Soğuk El'in gidişatı kitapta daha farklı olacakmış, Martin açıklama yapmıştı sanırım, burada gösterilenler ise senaristlerin işi ve Martin'den de onaylı fakat Martin bunları daha farklı işleyecek bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık