Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Tartışma

Bu serideki ana olay tahta kimin oturacağı değilde ak yürüyenleri kimin durdurcağı değil mi beyler? Bu zıkkım taht için kaç kitap yazmış adam 7 kitaplık seri 5 kitap çıkmış yorumlara bakıyorum ak yürüyenlerden hala öyle pek ekşınvari hareketler yok. Bu vaziyette o tahta oturma yarışı Naruto'daki hokagelik kadar basit kalıyor bence. Jon Snow'la ilgili yazılan teorilerde ayrıca hoşuma gidiyor. Kendisine buz ve ateşin şarkısı diyen var la, dünyanın kurtarıcı olacak adam:D Ölse bile diriltilir diyorlar zaten Martin'in Jon'u öldürmesi aşırı yersiz ve gereksiz bir hamle olur bana göre.
Jon %90 ihtimalle Azor Ahai çıkacak. Fakat bunun için yanlış hatırlamıyorsam, önce bir kadın feda etmesi , sonra ölüp ölüp dirilmesi ve bir de LightBringer denen kılıca ihtiyacı var

O degilde seri 7 kitap degil 8 kitap olacakmis. George amca seriyi tamamlayamadan hakki rahmetine kavusur kesin bu hizla giderse.

Azor Ahai bir kılıca sahip olacak. Işık getiren denen bir kılıç. Kutsal alevlerle yanan bir kılıç. Eğer Azor Ahai ve vadedilmiş prens aynı kişiyse bu kişi deli kral(tanırsın devrilen targaryen)'ın soyundan gelecek. Duman ve tuzun içinde doğmuş olacak. Ve bir kere hayata geri dönmüş olacak. Işık getiren'i olması için ilk Azor Ahai çok sevdiği karısının kalbine batırmış kılıcını. Yani çok sevdiği insanı da feda etmesi lazım.
Iste bizim jon snow.

Bir cok kisi jon snowa r ve l nin cocugu diyor. Oyleyse cocukta biraz ejder kanida olmus olacak. Hem son kitapda oluyor. Melisandra onu olumden dondururse tmm iste. oldu mu sana azor.

Kitapları yeni bitirdim ve bu serideki en nefret ettiğim karakter Daenerys oldu diyebilirim. Hadi çocuksuluğunu geçtim Daario düşkünlüğü ve Quentyn'ı geri çevirmesi falan sinirime dokundu. Quentyn'dan umutluydum ama o da kendi çocuksuluğunun verdiği gazla harcandı. Jon Snow, Melissandre'nin dediği gibi kurdunu yanından ayırmamalıydı ama gidip bir domuz için kurdunu kapattı. Büyük ihtimal o da ölmüştür. Stannis konusundan tam emin değilim onun öldüğünü düşünüyor musunuz? Braavos'lunun ona ulaştıktan sonra ölmesi garip oldu bence biraz. Ulaşamasa ve çok geç kaldım tarzında bir şey dese öldüğüne inanırdım ama seride hiçbir olayın boşa işleneceğini düşünmüyorum. Aegon gaza gelip savaşa gidecek ama onun ne olacağını da tam kestiremiyorum. Şu anda en çok merak ettiğim tüm bu ejderhalardan başka Doran'ın ne yapacağı, Aegon'a destek verip vermeyeceği. Gri hastalık da Feng Shen Ji'deki gibi olduğu için Jon Connington'ın sonu NiTian gibi olabilir, yani savaş esnasında pat diye gidebilir. Arya da istemsiz olarak hikayeye dahil olacaktır, ömrünü Çok Yüzlü Tanrı'ya adayacak olsa seriye bir etkisi olmazdı ve biz bu kısımları zevkine okumuş gibi olurduk. Herkes Azor Ahai, Jon çıkacak demiş ama bence yazar burda ters köşe yapabilir okurları. İnşallah ölmeden seriyi tamamlayabilir :D

Arkadaşlar iki büyük tanrı var bildiğiniz gibi . 1. ışık tanrısı 2. si öteki , demem o ki büyük savaş iki tanrının temsilcileri arasında olur vede jon sinöv ötekinin adamı olarak gelir çünkü içinde manyak bir nefret olmuştur adamın çünkü kendi adamları tarafından öldürüldü ve bildiği tüm ailesi yok oldu veya yok olmanın eşiğinde ..

Arkadaşlar iki büyük tanrı var bildiğiniz gibi . 1. ışık tanrısı 2. si öteki , demem o ki büyük savaş iki tanrının temsilcileri arasında olur vede jon sinöv ötekinin adamı olarak gelir çünkü içinde manyak bir nefret olmuştur adamın çünkü kendi adamları tarafından öldürüldü ve bildiği tüm ailesi yok oldu veya yok olmanın eşiğinde ..
Ak Yürüyenlerin dirildiğinde eski nefretlerini hatırladıkları doğru, belki surun ötesine cesedi atılırsa birleşip Sur'a yürüyebilirler ama surun güneyinde cesetlerin dirilmemesinin bir sebebi var. Soğuk El'in dediği gibi Sur yaratıkların geçişini engelliyor tılsımlar sayesinde. Jon'un da topladığı 2 cesedin dirilmeme sebebi cesetleri dirilten gücün etkisinin olmamasından kaynaklanabilir. Gece Nöbeti eğer bir ihanet görmezse Ötekiler'in Sur'u geçebileceklerini sanmıyorum. Eğer cesedi yakılmadıysa Mellisandre Jon'u hala kullanabilir. Ama Marsh gibi dikkatli bir adam cesedi yakmış veya güneyde bir yere saklamıştır diye tahmin ediyorum. Ayrıca GoT evreninde ben tek bir tanrı olduğuna, onun da Çok Yüzlü Tanrı olduğuna inanıyorum. İnsanların inançları bölgelere göre çeşitli tanrıların güçlenmesine yarıyor diye düşünüyorum. Serideki tanrılar bence kendilerine inanan insanlar kadar güçlü, eğer Işık Tanrısı'na tapanlar artmaya devam ederse Ötekiler de güçlenebilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık