Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Bilgisayar Tavsiyesi (Genel Başlık)

Çözünürlük yüksek olduğundan ekran kartına binecek yük daha fazla olacaktır o yüzden seçenekler artıyor. Sistemi minimum bütçe ile yenilemek isterseniz Ryzen 5600 alıp ekran kartını da RX6700/RTX3060Ti alıp devam edebilirsiniz. Ama yok ben daha uzun süreler idare edecek ve önü açık sistem alacağım derseniz DDR5 temelli Ryzen 7000 serisine geçiş yapabilirsiniz. Intel'i neden önermediğime gelirsek gücüne oranla tükettiği elektrik fazla + güncellenme şansı yok, en fazla iki dönem devam ediyor soketleri.

Dediğim gibi Ryzen 5600 + RX6700 en f/p güncelleme olur ama o çözünürlük bence daha iyi bileşenleri hak ediyor.
İşlemciyi değiştirirsem 4000 serisinden girerim ekran kartına ya. He ana kartım altlarında ezilir mi bilmiyorum

Monster'lar nasıl, bu aralar Huma almayı düşünüyordum, fakat Monster'ların ısınma sorunları olduğunu duymuştum.
Isınmayan cihaz için ya oyun bilgisayarı almayacaksınız düşük watt olan ekran kartlı modeller seçeceksiniz ya da oyun oynamak istiyorsanız epey paraya kıyıp soğutması iyi olan modellere yöneleceksiniz. Şu an piyasa da 20-40k arası ısınmayan cihaz yok denecek durumda. İşlemci ve ekran kartları 100 derecelere dayanıyor resmen. Notebook dünyası termal çöplüğe döndü. Açıkcası ben oyun için notebook önermiyorum. Taşınabilirlik istenmiyorsa kesinlikle masaüstü bilgisayar tercih edilmeli. İlla notebook olacak ise de cihaz gelince çok iyi bir termal macun/sıvı metal uygulaması yapılıp yine çok iyi bir notebook soğutucu ile kullanılmasını tavsiye ederim.

Isınmayan cihaz için ya oyun bilgisayarı almayacaksınız düşük watt olan ekran kartlı modeller seçeceksiniz ya da oyun oynamak istiyorsanız epey paraya kıyıp soğutması iyi olan modellere yöneleceksiniz. Şu an piyasa da 20-40k arası ısınmayan cihaz yok denecek durumda. İşlemci ve ekran kartları 100 derecelere dayanıyor resmen. Notebook dünyası termal çöplüğe döndü. Açıkcası ben oyun için notebook önermiyorum. Taşınabilirlik istenmiyorsa kesinlikle masaüstü bilgisayar tercih edilmeli. İlla notebook olacak ise de cihaz gelince çok iyi bir termal macun/sıvı metal uygulaması yapılıp yine çok iyi bir notebook soğutucu ile kullanılmasını tavsiye ederim.
Oyun oynamak için değil, sıradan internet işleri için. Yazın için teşekkür ederim.
Huma'yı bu sebeple düşünüyorum bir de ömür boyu bakım garantisi

Oyun oynamak için değil, sıradan internet işleri için. Yazın için teşekkür ederim.
Huma'yı bu sebeple düşünüyorum bir de ömür boyu bakım garantisi
Huma iş bilgisayarı olarak geçiyormuş, ilgi alanıma girmeyince incelememiştim. Genelde günlük kullanım için 7-9k arasında istiyor müşteriler en fazla. Huma alınabilir gözüküyor. Yine de hem iş, hem biraz olsun oyun oynarım denirse altta ki ürün de tercih edilebilir. Tercihiz hayırlı olsun şimdiden.

https://www.amazon.com.tr/dp/B09YJ1ZKG5

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık