Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Bilgisayar Tavsiyesi (Genel Başlık)

Son düzenleme:
Arkadaşlar PC'den iyi anlayan 20-30 arası ağır yazılım programları kaldırabilecek bir laptop tavsiyesi verebilir mi?
Çok bu işlerden anlamam ama kullanacağın programlar işlemciye mi daha çok yükleniyor yoksa ekran kartına mı?Ne yapacaksın mesela modelleme mi render mı veya başka birşey mi?

Çünkü seçeceğin bileşenleri buna göre belirlemelisin.Mesela işlemciye yüklenecek programlar kullanıyorsan o zaman işlemcini daha güçlü tutmalısın.Ekran kartına daha çok yüklenecek programlar kullanacaksan o zaman ekran kartını yüksek tutmalısın.

Dediğim gibi ben bu işlerden çok anlamam.Bilen biri daha çok yardımcı olacaktır sana.

Onu iade edip bunu alın. Sizin aldığınız notebook 2/4 çekirdekli benim önerdiğim 6/12 çekirdekli, diğer karşılaştırmaları alta ekliyorum, kısacası sizin aldığınız notebok her konuda geride maalesef.

60hz vs 120hz
10nm vs 7nm
28w vs 15w
2666mhz vs 3200mhz

https://www.hepsiburada.com/dell-in...buntu-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV000039AE1H

Mevcut işlemcime en iyi hangi ekran kartını alabilirim diye bakıyorum. Cevaplar o kadar değişkenki inanamazsınız. Biri mevcut ekran kartımı önermiş. Diğeri 4070 ti koymuş alete. Ve asıl saçması 4070 ti 3080 ti dan daha ucuz. WUT?

Mevcut işlemcime en iyi hangi ekran kartını alabilirim diye bakıyorum. Cevaplar o kadar değişkenki inanamazsınız. Biri mevcut ekran kartımı önermiş. Diğeri 4070 ti koymuş alete. Ve asıl saçması 4070 ti 3080 ti dan daha ucuz. WUT?
İşlemciniz nedir? Monitör çözünürlüğünüz ve ekran tazeleme hızı nedir? Son olarak bütçeniz nedir?

İşlemciniz nedir? Monitör çözünürlüğünüz ve ekran tazeleme hızı nedir? Son olarak bütçeniz nedir?
Ryzen 7 3700x. 2k, 144hz. Bütçem yok şu an. Limitim yok yani. İşlemcimin neyi kaldırıp kaldıramadğına göre ya tüm sistemi yenilicem ya da sadece ekran kartını. Bi plan yapıcam kafamda ona göre yani.

Ryzen 7 3700x. 2k, 144hz. Bütçem yok şu an. Limitim yok yani. İşlemcimin neyi kaldırıp kaldıramadğına göre ya tüm sistemi yenilicem ya da sadece ekran kartını. Bi plan yapıcam kafamda ona göre yani.
Çözünürlük yüksek olduğundan ekran kartına binecek yük daha fazla olacaktır o yüzden seçenekler artıyor. Sistemi minimum bütçe ile yenilemek isterseniz Ryzen 5600 alıp ekran kartını da RX6700/RTX3060Ti alıp devam edebilirsiniz. Ama yok ben daha uzun süreler idare edecek ve önü açık sistem alacağım derseniz DDR5 temelli Ryzen 7000 serisine geçiş yapabilirsiniz. Intel'i neden önermediğime gelirsek gücüne oranla tükettiği elektrik fazla + güncellenme şansı yok, en fazla iki dönem devam ediyor soketleri.

Dediğim gibi Ryzen 5600 + RX6700 en f/p güncelleme olur ama o çözünürlük bence daha iyi bileşenleri hak ediyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık