Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Abartıldığını Düşündüğünüz Dizi ve Filmler

Yüzüklerin efendisi diyenler çarpılır. Tabikide kitabın aynısı olmucak mesela Tom bombadil filmlere koysalardı kitapları okumamış ve sinematografik açıdan bakan insan eee bu adam gözüktü o kadar güçlü yüzük bile etkilemiyo, bir daha göremiceksek niye gözüktü hikayede amacı yok ne alaka denirdi. Müziklerinden oyuncu seçimine kadar harika yapındır. Büyük bütceli fantastik, bilim kurgu filimler ne kadar iyi olsalarda aday olmaktan fazla ileriye gidememişlerdir. Yılın en iyi filmini almış tek büyük bütceli fantastik yapımıdır katıldıgı 11 dalıda kazanmıştır.

Yüzüklerin efendisi diyenler çarpılır. Tabikide kitabın aynısı olmucak mesela Tom bombadil filmlere koysalardı kitapları okumamış ve sinematografik açıdan bakan insan eee bu adam gözüktü o kadar güçlü yüzük bile etkilemiyo, bir daha göremiceksek niye gözüktü hikayede amacı yok ne alaka denirdi. Müziklerinden oyuncu seçimine kadar harika yapındır. Büyük bütceli fantastik, bilim kurgu filimler ne kadar iyi olsalarda aday olmaktan fazla ileriye gidememişlerdir. Yılın en iyi filmini almış tek büyük bütceli fantastik yapımıdır katıldıgı 11 dalıda kazanmıştır.
Herkesin zevki farklıdır. Bir şey ödül yağmura tutuldu diye "vay kesin güzel film muhteşem" diyemem. Olayın Bombadil ile alakası yoktur. Sen neden oraya getirdin anlamadım. Filmi sevip sevmemek bana kalmış bir şey. Ayrıcq burası filmi savunma değil balon olduğunu düşündüğün filmleri ve dizileri yazma yeri.:sapkali:
Biraz sert üslupla yazmış gibi göründüysem kusura bakma öyle bir duyguyla yazmadım.:)

Zamanında böyle bir yorumda bulunmuştum, karşı çıkışlar olmuştu. Bilimsel açıdan senaryosunun saçma olduğunu dile getirdiğimde. Ekteki video ile sizleri baş başa bırakıp tartışmayı yeniden başlatıyorum. :D
Bence film kaliteli ama sevenleri oooaa bilim ulan, çok zekiyim her şeyini anladım vallahi, okula gitmeye gerek yok Rick&Morty izleyelim yeter tarzında olunca, overrated yakıştırması mübah oluyor tabi.

Videoda Can Kozcaz mesela bu şekilde realiteyi maniple eden senaryolardan hoşlanmıyorum diyor ya, ben de tersine bazen bu senaryoları(gerçek bilim, vallaha bak hepsi doğru lan diye reklam yapılmadığı sürece) seviyorum. Danışılan bilim insanı videoda bahsedilen şeyleri zaten biliyordur eminim fakat filmin ufuk açıcı ve eğlendirime kaygısı olunca böyle olur tabi. Filmin temeli bilimsel ama kanıtlanmamış ve bükülmüş bolca olgu var zaten bunlar senaryoda dramatik etkiler yaratmak ve görsel tatmin için kullanılıyor. Yoksa dev karadeliğin etrafındaki ondan ışık alabilen ve formunu koruyan gezegene inmek falan vuhuu...

Onu hiç izlemedim. Sebebi de esas konunun (olası tedavi bulma durumları falan) TWD üzerinden yapılır diye düşünüyordum. Bu gidişle onlarda herhangi bir gelişme olmayacak. Tavsiye için teşekkürler. Hazır boştayken 1. bölümüne bakıcam şimdi.
Fear the Walking Dead konsept olarak Ana diziye benziyor, fakat salgın İlk başladığı zamanı anlatıyor. O kaosu yaşıyorsun. Denize kaçanlar ne oldu onu görüyorsun. Hikayenin büyük kısmı Meksika'da geçiyor. Ana diziye oranla daha fazla insan var. Zombiler normal insan gibiler, çürümeye başlamamışlar çünkü.

Zamanında böyle bir yorumda bulunmuştum, karşı çıkışlar olmuştu. Bilimsel açıdan senaryosunun saçma olduğunu dile getirdiğimde. Ekteki video ile sizleri baş başa bırakıp tartışmayı yeniden başlatıyorum. :D
Burada hadlerine olmayan bir şekilde konuşuyorlar bence. Biraz bilimsel bağnazlık var; kestirip atıyorlar. Celal Şengör bunu çok yapıyor. Mesela şu yazıyı okumanı öneririm. Şak diye çöpe atılacak bir film değil o açıdan. Evet birkaç yeri bilim çizgisinden çıkıyor ama bu tamamını hiçe saymak için yeterli bir gerekçe değil.

https://evrimagaci.org/photo/tr/yildizlararasi-interstellar-filminin-bilimsel-analizi/amp

Bu da Neil Tyson'ın yorumunun bir kısmı.

"Yapımcılar uzayda sıfır kütleçekiminin nasıl, neden ve nerede oluştuğunu tam olarak biliyorlar."

Bu konuda hatasız olmaları, filmin bilimsel isabetliliğini gösteriyor. Ayrıca sadece bu da değil, filmin neredeyse tamamının üzerine kurulu olduğu Einstein'ın Görelilik İlkesi de tam bir isabetlilikle aktarılıyor. Tyson bunu şöyle yorumluyor:

"Einstein'ın göreli zaman kavramını bugüne kadar hiçbir filmin gösteremediği gibi deneyimleme şansınız var. Ayrıca Einstein'ın uzay bükümü kavramını da bugüne kadar hiçbir filmin gösteremediği gibi deneyimleyebilirsiniz."

Harry Potter. Twilight falan zamanında abartıldı ama çokça dalgası da geçildi, şuan unutulmuştur muhtemelen. Ama harry potter öyle mi? Bir laf ettin mi bütün potterhead ( o_O ) ler saldırıyor.

Bence film kaliteli ama sevenleri oooaa bilim ulan, çok zekiyim her şeyini anladım vallahi, okula gitmeye gerek yok Rick&Morty izleyelim yeter tarzında olunca, overrated yakıştırması mübah oluyor tabi.

Videoda Can Kozcaz mesela bu şekilde realiteyi maniple eden senaryolardan hoşlanmıyorum diyor ya, ben de tersine bazen bu senaryoları(gerçek bilim, vallaha bak hepsi doğru lan diye reklam yapılmadığı sürece) seviyorum. Danışılan bilim insanı videoda bahsedilen şeyleri zaten biliyordur eminim fakat filmin ufuk açıcı ve eğlendirime kaygısı olunca böyle olur tabi. Filmin temeli bilimsel ama kanıtlanmamış ve bükülmüş bolca olgu var zaten bunlar senaryoda dramatik etkiler yaratmak ve görsel tatmin için kullanılıyor. Yoksa dev karadeliğin etrafındaki ondan ışık alabilen ve formunu koruyan gezegene inmek falan vuhuu...
Film çok iyi bence de ama her yeri bilimsel falan filan deyince abartmayın artık diyorum. Basit yerçekimini görmezden gelmiş adamlar. Filmin başında roketle falan çıkıyorsun dünyadan. Sonra yerçekimi dünyanın bilmem kaç katı falan dediğin gezegenden çok rahat uçarak çıkıyorsun.
Bir sürü var da en balonu bu bana göre.
Pulp Fiction (1994)
+1

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık