Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Abartıldığını Düşündüğünüz Dizi ve Filmler

Harry Potter. Twilight falan zamanında abartıldı ama çokça dalgası da geçildi, şuan unutulmuştur muhtemelen. Ama harry potter öyle mi? Bir laf ettin mi bütün potterhead ( o_O ) ler saldırıyor.
Harry Potter çok severim ama filmleri berbat. Kuşa çevirmişler kese kese. Önemli ayrıntıların çoğu yok. Sadece filmleri izleyen biri zaman kaybı yaşamıştır.
Bak saldırmıyoruz işte :artiz:

@Sogotoh Saçma değil celal şengörü çok severim ama alanı dışında konuşmaya da bayılıyor kendisi. Bir programında da futbol boş iştir diyordu fakat bu bir olgu değilki tartışıp genelleyesin insanlar bundan zevk alıyorsa bu kimseyi ilgilendirmez düşün ki ben mavi rengi seviyorum hawking çıkıyor diyor ki mavi rengi sevmek boştur diyor yani anlamsız geliyor bana bu tür şeyler yok şu prof şunu dedi yok falanca şunu dedi diyerek kendi varsayımlarımızı onaylatmaktan öteye gitmiyoruz o yüzden çok takmamak lazım böyle şeylere neyse konuya gelelim öncelikle filmin salt bilgi verme amacı bence hiçbir zaman olmadı zaten teorik olarak olabilecek şeyleri günümüz teknolojisiyle uyarlamaya çalışmışlar bu da gayet normal tabiki de ışığın bile geçemediği karadelikten uzay gemisinin geçmesi mantık dışı fakat biz buna niye takılıyoruz anlamış değilim bu gün karadeliklerin varlığını bile yaydığı spektrumlardan anlıyoruz diye biliyorum modern bilim bile bu konuda çok bilgiye sahip değilken bir bilim kurgu filmin de bu tür şeyleri hayal etmemizin görmemizin bence hiçbir sıkıntısı yok aksine insanlara ilham oluyor ha her söylenen şeye katıksız bir sığır gibi inananlara diyecek lafım yok zaten. Aynı zaman da bunun bir film olup kurgu olduğunu da unutmamak lazım einstein ın göreleliğini zaman da ileriye gitmenin belirli şartlar altın da kütle çekimin etkisiyle münkün olabileceğini görmek ve bütün bunlarla birlikte arka planda işlenen dramın final de daha ön plana çıkması bence çok hoş olmuş ve birçok arkadaşımın uzayla fizikle alakası yokken bu film sayesin de merakları arttı aynı zamanda yani bilmiyorum saçma gelebilir beğenmeyebilirsiniz saygı duyarım ama bazı şeylere tek bir taraftan bakmamak gerekiyor ya bence

Fear the Walking Dead konsept olarak Ana diziye benziyor, fakat salgın İlk başladığı zamanı anlatıyor. O kaosu yaşıyorsun. Denize kaçanlar ne oldu onu görüyorsun. Hikayenin büyük kısmı Meksika'da geçiyor. Ana diziye oranla daha fazla insan var. Zombiler normal insan gibiler, çürümeye başlamamışlar çünkü.
Şu an 1. bölümün ortasındayım. Kız zombiye dönüşmüş ama gözleri farklıydı. Ben de neden diyordum, cevabı geldi. Bakalım şimdilik iyi gidiyor diyelim.

Harry Potter çok severim ama filmleri berbat. Kuşa çevirmişler kese kese. Önemli ayrıntıların çoğu yok. Sadece filmleri izleyen biri zaman kaybı yaşamıştır.
Bak saldırmıyoruz işte :artiz:
Kızdın mı :utangac:

Onun dışında Tarantino'nun filmlerine abartılıyor diyebiliriz bence de. Adam asya filmlerinden karmançorman yapıp üç beş "n.gger" lafını kullanınca birden ooo reis ooo sinemanın çılgın çocuğu ooo oldu. :D Repliklerini beğenmiyorum pek ama müzik seçimleri güzel. Anlamadığım şeyse şu n kelimesine sinir olan, ırkçılık diyenler (ki has ırkçılık bundan şüphe yok) tarantino yapınca oooo çılgın şey diyorlar. Bir de şu taciz skandalıyla gündeme gelen harvey bilmemnestein ın kankasıymış, bakalım bunun başına bişi gelecek mi :D

Kızdın mı :utangac:

Onun dışında Tarantino'nun filmlerine abartılıyor diyebiliriz bence de. Adam asya filmlerinden karmançorman yapıp üç beş "n.gger" lafını kullanınca birden ooo reis ooo sinemanın çılgın çocuğu ooo oldu. :D Repliklerini beğenmiyorum pek ama müzik seçimleri güzel. Anlamadığım şeyse şu n kelimesine sinir olan, ırkçılık diyenler (ki has ırkçılık bundan şüphe yok) tarantino yapınca oooo çılgın şey diyorlar. Bir de şu taciz skandalıyla gündeme gelen harvey bilmemnestein ın kankasıymış, bakalım bunun başına bişi gelecek mi :D
Sana değil o filmleri çekenlere kızdım. Filmlerini izleyip seriyi okumayanlar çok şey kaybediyor söyleyeyim dedim.

Bence film kaliteli ama sevenleri oooaa bilim ulan, çok zekiyim her şeyini anladım vallahi, okula gitmeye gerek yok Rick&Morty izleyelim yeter tarzında olunca, overrated yakıştırması mübah oluyor tabi.

Videoda Can Kozcaz mesela bu şekilde realiteyi maniple eden senaryolardan hoşlanmıyorum diyor ya, ben de tersine bazen bu senaryoları(gerçek bilim, vallaha bak hepsi doğru lan diye reklam yapılmadığı sürece) seviyorum. Danışılan bilim insanı videoda bahsedilen şeyleri zaten biliyordur eminim fakat filmin ufuk açıcı ve eğlendirime kaygısı olunca böyle olur tabi. Filmin temeli bilimsel ama kanıtlanmamış ve bükülmüş bolca olgu var zaten bunlar senaryoda dramatik etkiler yaratmak ve görsel tatmin için kullanılıyor. Yoksa dev karadeliğin etrafındaki ondan ışık alabilen ve formunu koruyan gezegene inmek falan vuhuu...
Benim eleştirdiğim nokta da zaten ikinci kısımda yazdıklarından kaynaklı, uff aydınlandım diye gezende çoktu o dönem. Ondan abartılmış bir filmdir benim açımdan.

Burada hadlerine olmayan bir şekilde konuşuyorlar bence. Biraz bilimsel bağnazlık var; kestirip atıyorlar. Celal Şengör bunu çok yapıyor. Mesela şu yazıyı okumanı öneririm. Şak diye çöpe atılacak bir film değil o açıdan. Evet birkaç yeri bilim çizgisinden çıkıyor ama bu tamamını hiçe saymak için yeterli bir gerekçe değil.

https://evrimagaci.org/photo/tr/yildizlararasi-interstellar-filminin-bilimsel-analizi/amp

Bu da Neil Tyson'ın yorumunun bir kısmı.

"Yapımcılar uzayda sıfır kütleçekiminin nasıl, neden ve nerede oluştuğunu tam olarak biliyorlar."

Bu konuda hatasız olmaları, filmin bilimsel isabetliliğini gösteriyor. Ayrıca sadece bu da değil, filmin neredeyse tamamının üzerine kurulu olduğu Einstein'ın Görelilik İlkesi de tam bir isabetlilikle aktarılıyor. Tyson bunu şöyle yorumluyor:

"Einstein'ın göreli zaman kavramını bugüne kadar hiçbir filmin gösteremediği gibi deneyimleme şansınız var. Ayrıca Einstein'ın uzay bükümü kavramını da bugüne kadar hiçbir filmin gösteremediği gibi deneyimleyebilirsiniz."
Bilemiyorum Altan, bence insanlar çok abartmıştı bu filmi. Film fena değildi ama abartıldı yani.

@Sogotoh Saçma değil celal şengörü çok severim ama alanı dışında konuşmaya da bayılıyor kendisi. Bir programında da futbol boş iştir diyordu fakat bu bir olgu değilki tartışıp genelleyesin insanlar bundan zevk alıyorsa bu kimseyi ilgilendirmez düşün ki ben mavi rengi seviyorum hawking çıkıyor diyor ki mavi rengi sevmek boştur diyor yani anlamsız geliyor bana bu tür şeyler yok şu prof şunu dedi yok falanca şunu dedi diyerek kendi varsayımlarımızı onaylatmaktan öteye gitmiyoruz o yüzden çok takmamak lazım böyle şeylere neyse konuya gelelim öncelikle filmin salt bilgi verme amacı bence hiçbir zaman olmadı zaten teorik olarak olabilecek şeyleri günümüz teknolojisiyle uyarlamaya çalışmışlar bu da gayet normal tabiki de ışığın bile geçemediği karadelikten uzay gemisinin geçmesi mantık dışı fakat biz buna niye takılıyoruz anlamış değilim bu gün karadeliklerin varlığını bile yaydığı spektrumlardan anlıyoruz diye biliyorum modern bilim bile bu konuda çok bilgiye sahip değilken bir bilim kurgu filmin de bu tür şeyleri hayal etmemizin görmemizin bence hiçbir sıkıntısı yok aksine insanlara ilham oluyor ha her söylenen şeye katıksız bir sığır gibi inananlara diyecek lafım yok zaten. Aynı zaman da bunun bir film olup kurgu olduğunu da unutmamak lazım einstein ın göreleliğini zaman da ileriye gitmenin belirli şartlar altın da kütle çekimin etkisiyle münkün olabileceğini görmek ve bütün bunlarla birlikte arka planda işlenen dramın final de daha ön plana çıkması bence çok hoş olmuş ve birçok arkadaşımın uzayla fizikle alakası yokken bu film sayesin de merakları arttı aynı zamanda yani bilmiyorum saçma gelebilir beğenmeyebilirsiniz saygı duyarım ama bazı şeylere tek bir taraftan bakmamak gerekiyor ya bence
Ben "abi aydınlandım", "abi bilim ya" diye abartanlardan dolayı abartıldığını düşünüyorum, bunun yanında filme giderken ki beklentim realite ile uyumlu olması ve daha bilgi verici şeyler anlatması yönündeydi; çünkü çevremden bana öyle lanse edilmişti. Bu sebeple de senaryosu (kurgunun, bilim ile alakalı olan yerleri yani) bana saçma geldi.

Son düzenleme:
Lost diyen arkadaşlar nasıl vardılar acaba bu kanıya. Hayır diğer diziler gibi izle geç bir dizi değil bu, yeri gelince felsefe yeri gelince teoloji okuması yaparak izlemeniz gereken bir dizi. Son iki sezonu en az ilk iki sezonu kadar da başarılıdır.

Anlayamadık derseniz anlaşırız.

Öyle Friends'e yada Breaking Bad'e benzemez.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık