Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 974: Onigaşima’ya Doğru!

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    202
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şogunluk Kinemonun hakkıdır.Babadan oğula geçen sistemde Öden gibi andavallar ortaya çıktığı için kurultay toplanıp Kinemonu yeni şogun seçmeliler.Gerçi apttalarla dolu bir ülkeye Aptal Lord şart ama neyse.

Doğrudan file ait bir kart Jack'in eline nasıl geçti? Jack'e teslim edecek kişinin Zou ile bağlantılı biri olması gerekiyor. Samuray grubunda böyle bir kart olmuş olsa ve Kanjuro verirdi ki onu vereceğine Raizo'nun kartı verirdi en basitinden. Belki Kozuki Hanesi en baştan beri böyle bir karta sahipti de Orochi Shogunluğu eline geçirince kartı da ele geçirdi(?:confused:). Ama koca flashbackte hiç buna göre bir diyalog geçmedi.
Kanjuro kartı sadece yola çıkmadan önce verebilirdi. O zaman gemi kazası yapacaklarını ve Raizo'nun oraya gideceğini bilmesi mümkün değildi. Yine de biz Raizo'nun kartını verdi diyelim, öyle bir durumda da Jack'ın hiç Raizo'nun yerini sormasına gerek yoktu. Kartı izleyerek eliyle koymuş gibi bulurdu. Bu durumdan ötürü elindeki (eğer varsa) kartın Raizo'ya ait olmadığı kesinleşiyor.

Bana göre bir tane olası senaryo var. Kanjuro çok daha önceden filin kartını vermiştir, ancak ortada henüz Zo ile alakalı bir durum olmadığı için giden olmamıştır. Bunlar geleceğe gelip, yola çıktıkları zaman Kanjuro kuşları kullanarak Oroçi'ye Zo'ya gideceklerinin haberini verir. Yolda kaza yaparlar, Raizo gruptan ayrılır. Kanjuro, Kin'emon ve Momonosuke adadan ayrıldığı zaman Doflamingo'ya Oroçi ve Kaido için çalıştığını söyler. Sonra telesalyangoz ile Jack'e ulaşıp, ekibin dağıldığını ve Raizo'nun eğer kurtulduysa Zo'ya gittiğini söyler. Bunun üzerine Jack da yola çıkar. Zo'yu bulur, ama Raizo'yu bulamaz. Çünkü tam olarak yerini bilmiyordur. Bu esnada ona Doflamingo'nun paket olduğu haberi gelir. O da kurtarma operasyonu için ayrılır, eline aldıktan sonra yine kartı kullanarak geri gelir.

Üye silindi 5781

Zamanım olmadığı için yazamadim ama Waterloo Savaşı ile bu Wano'daki olacak savaş birbirine çok benziyor cidden. Sonunda Napolyon yeniliyor tabii.
Zamanı olan güzel bir yazı hazırlayabilir , iyice araştırıp.

Zamanım olmadığı için yazamadim ama Waterloo Savaşı ile bu Wano'daki olacak savaş birbirine çok benziyor cidden. Sonunda Napolyon yeniliyor tabii.
Zamanı olan güzel bir yazı hazırlayabilir , iyice araştırıp.
Aslında genpei savaşından esinlenmesi daha olası. Onda da çıkartma ve bir deniz savaşı var. Oda zaten söylemişti galiba deniz savaşı yapmak istediğini.

Kinemon'u ilk başlarda pek sevmemiştim. Gittikçe ısındım karaktere. Tereddüt bile etmeden Kanjuro'nun işini bitirmeye çalışması muazzamdı.
Eli titremedi herifin ya. Ona okey oldum zaten. Kavradı, kararı verdi, uyguladı. Tek başına yargıç ve cellat oldu herif.

Gemiler Jack'in gemileri değil mi?

Ben şu tabloya bakıp deniz üstünde komutanlarla ve ekiplerle adaya varınca da iki yonkou ve Orochi kapışması olacak gibi geldi. Seride adam akıllı bir deniz savaşı görsek mükemmel olurdu.
Jack olsa çizerdi gibime geliyor ama belli de olmaz. Jackin gemisi de değildir. Bütün gemilerde vardır Kaidonun amblemi.

Üye silindi 5781

Aslında genpei savaşından esinlenmesi daha olası. Onda da çıkartma ve bir deniz savaşı var. Oda zaten söylemişti galiba deniz savaşı yapmak istediğini.
Evet , dediğin gibi Genpei daha olası gibi.
Ama Waterloo'da da enteresan bağlantılar var.
Napolyon-Kaido ilişkisini duymuşsundur , Kaido gozukmeden önce. Hatta herkes Kaido'nun ufak boylu birisi olacagindan bahsediliyordu.
23 yıllık Napolyon hükümdarlığı sona eriyor.
Fransız tarafı 48 bin kişi (Kaido tarafının , Big Mom'sız , 30 veya 35 bindi sanırsam.), Prusya ve Ingiliz tarafı ise 20 bin civarı (Bizimkiler şu anlık 5.8k lakin son sayının bu olacağını hiç sanmıyorum.).

Ama Genpei dediğin gibi daha olasi olabilir , sonuçta Japon tarihinde geçen bir hadise.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık