Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 974: Onigaşima’ya Doğru!

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    202
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Errrkek koktu bölüm. Kinemona bak direkt yardı geçti herifi. Şu bölümle birlikte liderliğine tam anlamıyla ikna oldum.

Keşke rakip gemilerde 3-5 vasıflı adam olaydı. Böyle gangbang gibi olacak...

Kinemon adamdır ama gücü yetersiz. Bu da işin dramasını artırıyor. Bu bölüm Kinemon'un yaşadığı şoku çok iyi hissettim. Acıları çok taze ama sanki yıllardır bu anı bekliyormuş gibi. Karşısına Luffy ve Law gibi adamlar çıkmış onlar ile birlikte ölseler kalsalar da bir umut içerisinde savaş hazırlığındaydılar. Sonra bir anda sahneye çıkıyorlar ve kimse yok. Ardından Kanjuro iti mal gibi konuşuyor. Karşısında ordularıyla Kaido tarafı.

Luffy'nin ortaya çıkışının bu kadar güven verici olduğunu unutmuşum. Anında karşı gemiye ışınlanıp Momo'yu almasını bekliyorum. Luffy, Kid, Law üçlüsü olabilecek en güçlü en büyük gelecek vadeden ittifaklardan biri. Luffy'i biliyoruz da Kid ve Law geleceğin Yonkou çapında olan elemanları bence.

Shinobu Nami’ye keskin nesnelerden korktuğunu söylemişti bir sahnede. Oysa flashbackte gayet mermiye kafa atabilecek kapasitede bir ablamızmış gibi bir izlenim bıraktı. Üstüne Kancıko’nun klonunun kılıç darbesi sonrası geldiği hali düşününce acaba diyor insan. Ama bence Oden’den sonra depresyona girdi ve vücudu gibi kişiliği de değişti. :D
Meyve sahibi olmasıı işi bozuyor.

Bu arada geçmişten geldiklerinde Kanjuro'nun çizdiği haberci kuşların kötü çizilmiş olması tamamen bize ipucu vermek içinmiş. Adam ressam normal şartlarda : ))

Kinemon adamdır ama gücü yetersiz. Bu da işin dramasını artırıyor. Bu bölüm Kinemon'un yaşadığı şoku çok iyi hissettim. Acıları çok taze ama sanki yıllardır bu anı bekliyormuş gibi. Karşısına Luffy ve Law gibi adamlar çıkmış onlar ile birlikte ölseler kalsalar da bir umut içerisinde savaş hazırlığındaydılar. Sonra bir anda sahneye çıkıyorlar ve kimse yok. Ardından Kanjuro iti mal gibi konuşuyor. Karşısında ordularıyla Kaido tarafı.

Luffy'nin ortaya çıkışının bu kadar güven verici olduğunu unutmuşum. Anında karşı gemiye ışınlanıp Momo'yu almasını bekliyorum. Luffy, Kid, Law üçlüsü olabilecek en güçlü en büyük gelecek vadeden ittifaklardan biri. Luffy'i biliyoruz da Kid ve Law geleceğin Yonkou çapında olan elemanları bence.
Spoilerda söylemiştim de burada da söyleyeyim. Normalde pek ilgimi çeken bir karakter değildi Kinemon. Ama flashback öncesi ve bu bölüm yaşadıklarını çok fena hissettim. Etkileyici.

Flashback'in uzaması milleti sıkmış olabilir ama çok gerekliydi. Flashback'in öncesine gidin, Kanjuro hain diye çıksaydı e ne olmuş muhabbetine girecektik. Ama flashback öyle bir geçti ve noktalandı ki yok lan hain falan hissiyatına girmişizdir hepimiz. Sonra twist. Bu bölüm Kanjuro'yu nasıl da özene bezene çizmiş şerefsiz:D. Gerek Denjiro, gerek Kanjuro her ne kadar çizilen şeyler kendilerinden beklense de hikaye anlatım yönünden Oda'nın hakkını vermek gerekiyor.

Bölümün bitişi de iyi. Lastik oğlanı bile özledik arkadaş. Bundan sonrası tam cephe savaş. Bütün altyapı kuruldu, savaş öncesi saflar belli oldu. Neko gelemedi bir türlü o kadar, artık erteleme yok. Marineford'a mahalle kavgası dedirtecek bir savaş olur inşallah. Beklentiler yüksek.

Yalnız bölüm bitişi sanki baskın ihtimalini ortadan kaldırdı gibi. Bayağı ön kapıdan girip dalacaklar gibi duruyor. Denjiro'nun hazırlıklarını görmek istiyorum, bakalım 20 yıl ne yapmış? Denjiro büyük ihtimalle hainin kim olduğunu bilmiyordur ama bir hain olduğunu kesin anlamıştır. Zaten en hesapçı Kındı, bizimkilere bulaşmamasının sebebi o olabilir.

Yalnız bu çeviri muhabbeti iyice can sıkmaya başladı. One Piece'in sonunu yarım yamalak öğreneceğiz bu gidişle, bütün zevki kaçacak.

Jack Zou'yu nasıl buldu o zaman? Jack'in elinde bir kart olmalı ki Zou'ya gidebilsin. İnu veya Neko'nun kartı desen(yani en başından Zou'ya gitmek için samuray grubunun elindeki kart) onu vereceğine Raizo'nun kartını verebilirdi. Jack'in adayı bulmasında sıkıntı var, İnu da dedi bunu zaten.
Doğrudan file ait bir kart da olabilir. O da canlı sonuçta.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık