Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 974: Onigaşima’ya Doğru!

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    202
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kanjuro kartı sadece yola çıkmadan önce verebilirdi. O zaman gemi kazası yapacaklarını ve Raizo'nun oraya gideceğini bilmesi mümkün değildi. Yine de biz Raizo'nun kartını verdi diyelim, öyle bir durumda da Jack'ın hiç Raizo'nun yerini sormasına gerek yoktu. Kartı izleyerek eliyle koymuş gibi bulurdu. Bu durumdan ötürü elindeki (eğer varsa) kartın Raizo'ya ait olmadığı kesinleşiyor.

Bana göre bir tane olası senaryo var. Kanjuro çok daha önceden filin kartını vermiştir, ancak ortada henüz Zo ile alakalı bir durum olmadığı için giden olmamıştır. Bunlar geleceğe gelip, yola çıktıkları zaman Kanjuro kuşları kullanarak Oroçi'ye Zo'ya gideceklerinin haberini verir. Yolda kaza yaparlar, Raizo gruptan ayrılır. Kanjuro, Kin'emon ve Momonosuke adadan ayrıldığı zaman Doflamingo'ya Oroçi ve Kaido için çalıştığını söyler. Sonra telesalyangoz ile Jack'e ulaşıp, ekibin dağıldığını ve Raizo'nun eğer kurtulduysa Zo'ya gittiğini söyler. Bunun üzerine Jack da yola çıkar. Zo'yu bulur, ama Raizo'yu bulamaz. Çünkü tam olarak yerini bilmiyordur. Bu esnada ona Doflamingo'nun paket olduğu haberi gelir. O da kurtarma operasyonu için ayrılır, eline aldıktan sonra yine kartı kullanarak geri gelir.
Bence de ortada bir vivre kart olayı varsa bu sadece zou nun yani bizzat yürüyen filin vivre kartı olmalı.Mantıklı olan bu çünkü.Kanjuro Zou dan ayrıldıktan sonra tekrar bir kuşla Raizo nun Zou da olduğu kendilerinin de uzaklarda olduğu son durumu bildirmiş olmalı .İstemeden de olsa Dressrosa da ekip ayrılınca Momo nun nerede olduğu bilgisi artık bilinemiyeceğinden dolayı pasif duruma geçmiş olmalı.

Yani Jack ,Raizoyu ele geçirdikten sonra Kanjuro dan gelecek yeni istihbaratı bekliyor olacaklardı.Olay sadece bu.

Bence de ortada bir vivre kart olayı varsa bu sadece zou nun yani bizzat yürüyen filin vivre kartı olmalı.Mantıklı olan bu çünkü.Kanjuro Zou dan ayrıldıktan sonra tekrar bir kuşla Raizo nun Zou da olduğu kendilerinin de uzaklarda olduğu son durumu bildirmiş olmalı .İstemeden de olsa Dressrosa da ekip ayrılınca Momo nun nerede olduğu bilgisi artık bilinemiyeceğinden dolayı pasif duruma geçmiş olmalı.

Yani Jack ,Raizoyu ele geçirdikten sonra Kanjuro dan gelecek yeni istihbaratı bekliyor olacaklardı.Olay sadece bu.
Kanjuro, Zo'ya hiç gitmiyor. Tamamen tahmin üzerine onu yönlendirmiş olabilir. Önceki bölümde Oden adamlarına zorda kaldıkları takdirde Zo'ya gitmelerini söylüyor. O muhabbetten sonra hepsine kart vermiştir.

Raizo'nun oraya gideceğini bilmesi mümkün değildi. Yine de biz Raizo'nun kartını verdi diyelim, öyle bir durumda da Jack'ın hiç Raizo'nun yerini sormasına gerek yoktu. Kartı izleyerek eliyle koymuş gibi bulurdu. Bu durumdan ötürü elindeki (eğer varsa) kartın Raizo'ya ait olmadığı kesinleşiyor.
Bunu biliyorum zaten de işte Kanjuro'da kart olup da vermemesi pek uymuyordu. Kartın Raizo'ya ait olsaydı direkt gidecekleri en başından beri belli zaten.
Filin kartı olayı bana pek olur gibi gelmiyor ama akla başka olasılık da gelmiyor şimdilik.
Kanjuro çok daha önceden filin kartını vermiştir, ancak ortada henüz Zo ile alakalı bir durum olmadığı için giden olmamıştır.
Diyelim ki Kanjuro Kızıl Kitabeyi bilmiyor veya bir şekilde haber vermedi. Gene de Zou'da iki tane Kızıl Kın var. Geçen bölümde Kızıl Kınları ele geçirme konusunda obsesif olduğunu gördüğümüz Orochi Kaido'ya Zouya gitmesini söylemez miydi?

Kinemon benim de son zamanlarda favori karakterlerimden ama burada soğukkanlılığından dem vurulsa da ben tam tersi düşünüyorum. Kinemon'un zeki bir karakter olduğunu biliyoruz, en azından Oroçi taktiksel zekasını bir hayli övmüştü. Bir hain olduğunun farkındaydı ve muhtemelen Kanjuro'dan şüpheleniyordu ama dostu ile karşı karşıya gelmekten korktuğu için bu meseleyi hep erteledi. En sonunda dahi kim olduğunu boş verip ölüme gidecekti. Kanjuro'ya büyük bir öfkeyle saldırması çok normal ve çok duygusal, anlık bir hareket ama esas olan yıllar boyunca bununla yüzleşmekten kaçmış olması. Yani Kinemon bana göre duygusallığı ile ön plana çıkan bir karakter oldu.

@Smoker Filin yaşam kartı fikri çok iyi bence.

İkinci bir hain veya Kaido'nun tayfasında bir mink çıkabilir. Kanjuro'nun mektubuyla Raizo'nun Zou'da olduğunu öğrenince direkt oraya gitmişlerdir.

Kinemon benim de son zamanlarda favori karakterlerimden ama burada soğukkanlılığından dem vurulsa da ben tam tersi düşünüyorum. Kinemon'un zeki bir karakter olduğunu biliyoruz, en azından Oroçi taktiksel zekasını bir hayli övmüştü. Bir hain olduğunun farkındaydı ve muhtemelen Kanjuro'dan şüpheleniyordu ama dostu ile karşı karşıya gelmekten korktuğu için bu meseleyi hep erteledi. En sonunda dahi kim olduğunu boş verip ölüme gidecekti. Kanjuro'ya büyük bir öfkeyle saldırması çok normal ve çok duygusal bir hareket ama esas olan yıllar boyunca bununla yüzleşmekten kaçmış olması.
Bence de etrafındaki herkesin hain olabileceğini düşündü. Ancak birlikte ölüme yürüdükleri kişileri o anlardan dolayı akladı kafasında. Bundan dolayı Kanjuro itiraf edince direk idamdan bahsediyor.

@Tilqi_Gin 'in dediği gibi fb ile bunu öğrenmemizin hemen ardından bu bölümü okumamız olayın vuruculuğunu arttırmış.

Eli titremedi herifin ya. Ona okey oldum zaten. Kavradı, kararı verdi, uyguladı. Tek başına yargıç ve cellat oldu herif.

Jack olsa çizerdi gibime geliyor ama belli de olmaz. Jackin gemisi de değildir. Bütün gemilerde vardır Kaidonun amblemi.
Ben gemileri Jack'in gemilerine benzetmiştim. Şimdi baktım da gemiler direkt Kaido'nun filosuymuş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık