Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 970 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kaido acaba o hile hurdayı biliyormuydu yapıldığını? Bununla ilgili bilgi varmı? Tüm sayfalar çıkınca şüpheye düştüm.Sanki haberi yokmuş gibi.Oda şaşkınca bakıyordu.Adil bir ortamda 1-1 kapışmada ne olurdu tahmin etmek zor.Kaido nun zaten ejderha formunda zayıf olduğunu Lufy sahnesinde görmüştük.Dediğim gibi büyük toplu saldırılarda avantajlı bir form.Yoksa hantal ve defansif zayıf.Birde millet hala anlamamakla diretiyor.Sanırım tüm korsanları Lufy gibi iyi yürekli zannediyorlar.Kaido Teach gibi tam gerçek bir korsanı yansıtıyor.Acımasız gaddar.

Böyle vs olmaz arkadaş, ben madara vs harasima senju gibi bir vs bekliyordum. 9. kını göstermesede olurdu zaten önümüzdeki vslerde görecektik. Kaidou birebirde odeni alır. Kaidoyla shtenmaru ve denjiroda vs atmışttı, bir dahaki bölüm onuda işler heralde kaiodu kaleye saldırıcak.

Yalnız arada fark var ortak. Darbeyi alan Kaido zoan modunda, bildiğin üzere zoanlar epey dayanıklıdır. Ve Kaido darbeyi alırken Oden'i görüyor. Oden'in ise hile hurda ile dikkati dağıtılıyor. Yoksa adam saldırı almadan önce savuşturur ya da saldırı aldığı bölgeye yoğun haki ekleyerek hasarı azaltırdı. Kıyaslarken bunları da göz önünde bulundur bence.
Zoan o adamın gücü zaten dostum, ayrı bir şeymiş gibi düşünülemez. Oda iki tarafı da ezdirmemek için böyle dandik bir şey çizmiş bırakmış işte. Tartışmaya değecek bir şey yok açıkçası. :/ Hayal kırıklığı tamamen. Yine de bölüm çıksın da ona göre daha net konuşuruz. (Aşağıdaki paragrafım sana değil yanlış anlama)

Söz meclisten dışarı. Alt tarafı manga okuyorsunuz beyler. Hayali karakterler için bebe gibi tepkiler vermekten vazgeçin. Her mesajın altında bir bit yeniği aramayın. Çok komik görünüyorsunuz dışarıdan. :/

Bunlar beklenen şeyler. Ben daha önce de yazmıştım. MF savaşı, Croco-Enel gibi logia savaşları bu savaşların herhangi bir mantığı yok. Olması gerektiği için oluyor.

Mesela hapishanede ki ihtiyar luffy'ye içten patlamalı haki öğretiyor. Niye Luffy, Kaido'nun yonkou seviyesinde ki savunmasını aşsın diye. EE daha tam potansiyelini uyandıramamış Kaido'ya karşı Oden niye kullanmadı bu tekniği. Oden bilmiyor muydu bu tekniği?

Olaylara güç skalasından bakmak One Piece için çok saçma. Oden her şey olacağına varır diye devam ediyor hikaye işlemeye.

;)

Zoan o adamın gücü zaten dostum, ayrı bir şeymiş gibi düşünülemez. Oda iki tarafı da ezdirmemek için böyle dandik bir şey çizmiş bırakmış işte. Tartışmaya değecek bir şey yok açıkçası. :/ (Aşağıdaki paragrafım sana değil yanlış anlama)

Alt tarafı manga okuyorsunuz beyler. Hayali karakterler için bebe gibi tepkiler vermekten vazgeçin. Her mesajın altında bir bit yeniği aramayın. Çok komik görünüyorsunuz dışarıdan. :/
Zaten ayrı bir şey gibi düşünmüyorum. Sen aldıkları darbelerin neticesini yorumlamışsın. Oden Kaido'nun göğsünü yardığında bayılmıyor lakin Kaido Oden'e tek atıyor demişsin. Aralarındaki mantık basit, Kaido'da zoan dayanıklılığı var. Kaldı ki basit bir zoan meyvesi de değil ejderha meyvesi derisinin ne kadar sert olduğunu Luffy'den biliyoruz.

Resmi bir açıklama yok tabii ki.Tam zoan halinin kullanıcıyı oldukça hantallaştırdığı ve 1v1 dövüşe uygun olmadığı bariz ama bence.
Öyle tabi, buna hayır diyemem bence de hareket kısıtlılığı söz konusu. Ama dayanıklılığı arttırdığı aşikar. Eğer Kaido insan formunda o darbeyi alsaydı ölmüş bile olabilirdi.

Zaten ayrı bir şey gibi düşünmüyorum. Sen aldıkları darbelerin neticesini yorumlamışsın. Oden Kaido'nun göğsünü yardığında bayılmıyor lakin Kaido Oden'e tek atıyor demişsin. Aralarındaki mantık basit, Kaido'da zoan dayanıklılığı var. Kaldı ki basit bir zoan meyvesi de değil ejderha meyvesi derisinin ne kadar sert olduğunu Luffy'den biliyoruz.
İşte tek atmasını da dikkat dağınıklığına bağlayabiliriz. Oden'in de böyle bir dezavantajı varmış. İki taraf da vurdu mu affetmeyen tipler olarak resmedilmiş.

Bunun ne önemi var? Üstüne gittiği ikimci saldırı da resmen canını almaya gidiyor adam. Ama vuramıyor işte. Vuramadıktan sonra da hasar verememiş oluyor. O zaman tabi kalkar çünkü 2. Hasarı veremiyor ama verse durumlar farklı olur bu kadar basit.

Tamam da reis adam boşa düşmüş tamamen anlık bir şoka girmiş dikkati dağılmış orada kafaya yemiş. Ama olay şu; Oden bire bir adil bir dövüşte bunu yener miydi? Bence yenerdi :D
Ok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık