Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 883: Atıştırma Saati

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    233
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1) Hasan kendi mantığını başkalarına ekleme adam öyle öleceğini düşünüyor, bak mangada geçiyor bunlar, senin nasıl düşündüğün değil burda Kata'nın hareketlerini okuyoruz. 40 dakika geçiktirdin yakında huzura erecen dedikten sonra gidiyor. Kendi fikrini, hülyanı işin içine katma olan durum bu.
2) Sana doğru diye kabul et diyen mi var ? Benim anlattığım nokta ve burda memnun olmayan herkesin anlattığı nokta Kata gibi birinin ilerde tehlikeli olacak dediği birine bu kadar gevşek davranması, İşini garantiye almak yerine arkasını dönüp gitmesi. Bu arkasını döme olayını neye neye bağladı mangaka, çay partisine gitme hevesine. Böyle durumlar sık sık Luffy'nin başına geldiği için ballı diyoruz.
3) İşin özeti dün tartıştık bugün gene tartışıyoruz yarın yine devam edecek bu durum. Eskiden bu kadar gözümüze gelmezken neden şimdi geliyor sana hafif bir açıklama yapayım.

Arc başı, Luffy zehirlenir tam ölecekken hoppp biri çıkar zehri kaldırır atar. Luffy'nin zehirlenmesindeki amaç neydi, zehrin ortadan kalkmasındaki amaç ne ? (Bal ve kadar olayını surata vurmak)
Luffy kırakerle karşılaşır adamın gücü etkisiz hale getirecek kişi Luffy'nin yanındadır.
Luffy yakalanır, Jimbei ordadır.
Luffy yakalanır jimbei ordadır su atar.
Herkes yakalanır bomba patlar.
Herkes yakalanacak Zeus yoldan çıkar.
Say say bitmiyor. Eskiden bir arcde bir bal bir kaç müttefik olurdu güzel güzel giderdik artık her arc bal ve müttefik deposu oldu. Artı bunların çoğu gereksizlik :fool:
Ben kendi şeyimi yazmıyorum. Sana mantığıyla açıklıyorum. Sen aksi halde ölmediğini düşünüp orda kalsa bile Luffy'i öldürebileceğini söylüyorsun. Ben de diyorum ki Kata kolayına gelecek şekilde Luffy'i onun altında boğularak ölmesi için bırakıp gitti. İşine gelen bir durum. Aksi durumda çok daha fazla uğraşır. Ben orda kalsa bile o ağırlığı Luffy'nin üstünden kaldırmadan Luffy'e zarar veremez diyorum. Ya yine çıkmasıın bekleyecekti ya da kendisi yine bir şeyler yapacaktı. Her halükarda Luffy ordan çıkacaktı.

Kata'nın öyle düşünmesinin Luffy'e bir katkısı yok. 40 dakikadır savaşıyor zarar (öldürebilecek bir zarar) veremiyor Luffy'e. En sonunda böyle bir çözüm buluyor. Umut ediyor bel bağlıyor. Öldüğünden emin değil boğularak öleceksin diyor. Hala aynı şeyleri söyleyip duruyorsun. Sen istediğini demeye devam et. Yaptığın görünürde verileri evirip çevirmekten başka bir şey değil. Buna yine aynı tarzda cevap vereceksen hiç boşuna zahmet etme.

Şimdi olaya nasıl tek taraflı baktığını açıklayayım.

1) Luffy'e ,zehire bağışıklığı olduğu halde olupda olabilecek en zehirli hatta Magellan'dan sebep kazandığı bağışıklığı bile silip atacak ve ölmesini sağlacak bir balık rastlamıştır? Bu Luffy'nin şanssızlığı değil midir?

2) Luffy'nin Cracker'i yenmek gibi bir amacı yok zorunluluğu da yok. Ordan Luffy'i alıp gidebileceği halde neden savaşmaya devam ediyor? Hem Nami'nin yardımı dokunabiliyorsa neden dokunmasın? Seride Aokiji için Jozu'nun WB'ye yardım ettiğini gördük. Seride Kizaru'dan sebep Marco'nun WB'ye yardım ettiğini gördük. İlla güçlü olan her zaman her şartta ayakta kalacak diye bir şey yok. Burda bir hikaye okuyoruz. Her şeyin robotça olmasını bekleme. Ayrıca o askerlerden biri bile Nami ve bütün ormanı süpürecek kadar güçlüyken kim sadece Nami'nin sadece yardımda bulunduğunu Luffy'nin onları da aynı zamanda korumadığını söyleyebilir?

3) Luffy Jinbei olmadan da yakalandı Kata'ya ne oldu yani? Luffy yenildi öldü mü diyelim? Adam tek başına ayn dünyasında Kata ile çarpışıyor? Mihawk'ın attığı slashta Jozu ordaydı WB ballı mı diyelim?

4) Zeus'un yoldan çıkması Nami'nin yeteneğiyle alakalı.

Sen kafanda bir ön yardı oluşturmuşsun her aksi gelişebilecek olaya bal diye bakıyorsun?

1) Ben de sana Big Mom'ın ballarını sayayım. O kutuyu Big Mom'ın daha önceye kadar açmamış olması büyük bir bal.

2) Perospero'nun patlamadan sağ kurtulması da bal.

3) Sanji'nin bu arc böyle davranması da Big Mom'ın balı. Sanji'nin ailesini kurtarmak istemesi ve normalde adadan gidebileceklerken gitmemeleri yine Big Mom'ın balı.

Bu böyle uzar gider...

Katakuriyi burda sırf böyle yemek yedi diye hor görenler,Luffy'nin sırf et için Zoro'yu öldürmeye kalktığını ne çabuk unuttular.
Et için değil. Zoro'nun kendilerini yedirip içiren masum insanlara zarar verdiğini düşündüğü için. Luffy'nin düşüncesi belli yemek veren biri kötü olamaz.
Ama Zoro'ya güvenmemesi, onu dinlememesi ayrı bir mevzu gereği yoktu bence o kısmın.

Lufy sokak dövüşünde 1 numara diyebilirim. Mal gibi saldırıyor taktik falan yok, Kata'nın dengesi bozulsun, üstünlüğü ele alır. Sonrası zaten kendiliğinden gelir. 2 Hafta içinde jelibon yerlere düşer.
Allah ıcın mal gibimi saldırıyor, tek mal gibi saldırısı Fujitoraya oldu, zoro bile dedi luffy böyle saldırmaz diye, luffy rakibinin dövüş stilini çözdükten sonra, taktiksel olarak çözüm üretiyor, luffynin dövüş zekası gayet yerinde,manga sayfasını atmaya üşendim,fuji ile attığı vs ye bak zoro ne diyor görürsün

Allah ıcın mal gibimi saldırıyor, tek mal gibi saldırısı Fujitoraya oldu, zoro bile dedi luffy böyle saldırmaz diye, luffy rakibinin dövüş stilini çözdükten sonra, taktiksel olarak çözüm üretiyor, luffynin dövüş zekası gayet yerinde,manga sayfasını atmaya üşendim,fuji ile attığı vs ye bak zoro ne diyor görürsün
Orada Luffy yapacağı saldırıları söylüyor tekme atacağım yumruk atacağım falan diye. Fuji ile dövüşmek istemediği için.
Ama ben de katılıyorum sana. Luffy dövüşürken çalıştırıyor kafasını.

Ayrıca bu bölüm Cracker savaşında Luffy enerji için yedi diyenlerin de sözleri çürümüş oldu. Luffy'nin savaşa handikaplı başladığını söylemiştik. Şu an ki yediği Mochi'yi direk Luffy'nin erittiğini gördük. Yani Luffy enerjisi düşükken yediği şeyleri direk eritiyor. Bu noktada şu an için enerjisi daha da toparlanmıştır.

Cracker'de ise dağ kadar olduğunu gördük. Enerjisiz olsaydı onları eritir zaten normal halinde olurdu.

Burda adam zayıflıyor diyor. Luffy de hazırım diyor. Şu an için enerji handikabı için büyük bir oranda bu sorunu halletti diyebiliriz.

İyi de ben bundan bahsediyorum zaten, seri başından beri ballıyla devam ediyor ve hala aynı şekide devam ediyor. Bunu kabul etmek istemeyenlere yazıyorum.

Olan şeyi söylediğim için neden bu kadar kızıyorsunuz ?

Tamam arkadaş artık seride olanları da söylemeyiz yeter ki siz kızmayın :hhh:

Not: Yallah arabistana ne la, bari orjinal bişey bulun...
İyi de sen bunu sanki her arc'da balıyla devam ediyor gibi lanse ediyorsun. Yazarın kaleminin etkisi bu. Zoro yol bilmez iz bilmez ne hikmetse hep 2. güçlü adamları buluyor. Alabasta da Croc, Enies Lobby'de Lucci'nin karşısına çıksa geberir gider ama her şeyin bir kurgusu var. Kendine bir argüman üretmişsin Luffy balıyla devam ediyor diye. :D

Luffy'nin de diğer karakterleri kendisine bağlaması için zor duruma sokuluyor. O kadar balık içerisinden gidip zehir içereni bulup yiyor ardından Reiju gelip kurtarıyor bunu. Buna sen bal mı dersin yoksa yazarın Kurgusu mu dersin? Luffy'nin en büyük kozunu Mf arc'da zaten Mihawk dile getiriyor, bunu da 20 bölüm de bir görmek niye zorunuza gidiyor onu anlamıyorum. Seri başından beri olan bir şeyi sen bunu BAL olarak nitelendirip insanları sinirlendirme yolunu seçiyorsun çünkü baz aldığın tek konu Luffy'nin balı diğer karakterlerin yaşadığı şanslı durumları dile getirme ihtiyacı hissetmiyorsun örneğin Zoro bitik haldeyken Kizaru'nun tekmesine maruz kalacak hop Rayleigh geliyor kurtarıyor Zoroyu ya da güçlenmesi gerek hop gidiyor adam en güçlü kılıç ustasının yanına diğer insanlarda bu BAL mevzusunu bu kadar değildir deyip bir anlamlar silsilesine oturtup sana açıklıyor olay bundan ibaret.

K. hakisi güçlü olan Kata Luffy'in güçleneceğini farkedip G4 yapmasını engelledi. Ardından da tavanı üstüne çökertti. Rakip başına bela olmadan aradan çıkartmak istedi, beceremedi. Artık g4 ile denk olabileceğini düşünmüyorum. Hele bir de iki haki tipini aynı anda kullanamıyorsa geçmiş olsun.

Yalnız türkçesinin ismini de okuma saati yapınca 1.5 saniye falan 2 bölüm birden geldi zannettim. :/

Evet hazır olun çevirinin bir kısmını okumam bile burda fırtına estirmeme yetiyor.

Kata yemek ve güçlenmek seker onun güç kaynağı ve yediği yemekleri ... Umarım Luffy yemek muhabbetinden gömen arkadaslar şunu bir dikkate alirlar.
Oğlum az daha sivri dilli ol yahu :D
1- Kata Luffy'i yenmeden bırakmış, çay kahve içip dönecek -> Ya Kata Luffy'i yendi sayılır bananeee

2- Luffy'nin ne handikapı var enerjisini toplamıştır -> Kata yemek yemek için ara verir, bu sırada Luffy mochi yiyip kendini toplar ama arkadaşlar bütün topiği yok sayıp aynı ifadeye bürünür

Çok komik la :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık