Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 883: Atıştırma Saati

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    233
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1) Neden daha net bir öldürme şekli varken Luffy'i öldürmüyor da bu şekilde bitirdiğim için üzgünüm ama bu işin uzaması canımı sıktı deyip kafasına tavanı indiriyor? Ki bu tarz bir şey ile Luffy'nin öldüğünden emin olamaz. Kalbini delip atmıyor. Hatta ilk tekniği yapışında ölmediğini de biliyor. Boğularak öleceksin diyor.

Dediğin şeyleri baya baya çevirmeye başlamışsın. Sizin kastettiğiniz yendiği adamı o ağırlığın altından bırakmasıydı öldürmemisiydi. Ben orda tavanı indirmeyip başka şeyler yapsa savaş devam ederdi diyorum. Luffy kolları her yeri bağlıyken bile g4'e geçebiliyordu. Burda da yine geçemeyeceğini de söyleyemeyiz.

2-) Kata'nın söylediği tahmin tarzı şeyleri doğru mu kabul edelim? Bu adam Luffy'e orada boğularak öleceksin demiş? Eee Luffy öldü mü? Şimdiden söylediği bir şeyin gerçekleşmediğini gördük. Eee neden ikincisini de direk veri kabul ediyoruz.

3-) Yemek yesin. Ama Luffy yediği yemeği öğün öğün vücuduna takviye olarak kullanmıyor. Seride hatta şimdiye kadar böyle bir şey görmedik. Büyük ihtimalde bu Mochi olmasıyla alakalı. Mochi şekerli bir şeydir. Aynı şekilde şeker de güçtür diyor. Kraker olayında bile Luffy enerji için değil yemek zorunda kaldığı için yiyordu. Bir zaman sonra midesi patlayacak dereceye gelmişti ağlayarak yiyordu. Hatta bunun sitemini bu bölümde gördük. Ne garip yetenekler diyor yemek zorunda kalıyorum gibisinden.

Ben onu dedim ama bu lafım Seninle sonra ilgileneceğim çevirisine binaendi. Ama ona rağmen bu diğer ihtimalden de bahsettim yine spoiler konusunda. Yani harbi harbi o şekilde Luffy'i yenebileceğini düşündüğü için kurtulamayacağından emin olduğu için bırakıp gittiğini de söyledim.
1) Hasan kendi mantığını başkalarına ekleme adam öyle öleceğini düşünüyor, bak mangada geçiyor bunlar, senin nasıl düşündüğün değil burda Kata'nın hareketlerini okuyoruz. 40 dakika geçiktirdin yakında huzura erecen dedikten sonra gidiyor. Kendi fikrini, hülyanı işin içine katma olan durum bu.
2) Sana doğru diye kabul et diyen mi var ? Benim anlattığım nokta ve burda memnun olmayan herkesin anlattığı nokta Kata gibi birinin ilerde tehlikeli olacak dediği birine bu kadar gevşek davranması, İşini garantiye almak yerine arkasını dönüp gitmesi. Bu arkasını döme olayını neye bağladı mangaka, çay partisine gitme hevesine. Böyle durumlar sık sık Luffy'nin başına geldiği için ballı diyoruz.
3) İşin özeti dün tartıştık bugün gene tartışıyoruz yarın yine devam edecek bu durum. Eskiden bu kadar gözümüze gelmezken neden şimdi geliyor sana hafif bir açıklama yapayım.

Arc başı, Luffy zehirlenir tam ölecekken hoppp biri çıkar zehri kaldırır atar. Luffy'nin zehirlenmesindeki amaç neydi, zehrin ortadan kalkmasındaki amaç ne ? (Bal ve kader olayını surata vurmak)
Luffy kırakerle karşılaşır adamın gücünü etkisiz hale getirecek kişi Luffy'nin yanındadır.
Luffy yakalanır, Jimbei ordadır.
Luffy yakalanır jimbei ordadır su atar.
Herkes yakalanır bomba patlar.
Herkes yakalanacak Zeus yoldan çıkar.
Say say bitmiyor. Eskiden bir arcde bir bal bir kaç müttefik olurdu güzel güzel giderdik artık her arc bal ve müttefik deposu oldu. Artı bunların çoğu gereksizlik :fool:

Jack değişirebilseydi ağızlık takmazdı büyük olasılıkla.
Değiştirmek isteyip, değiştiremediği için ağızlık taktığını da bilmiyoruz. Maşallah, yeni dünyadaki düşmanların hiçbiri mi kendiyle barışık olmaz yahu!

Kata'nın KH'sını kullanamamasının saldırı yapma ile hiç bir ilgisi yok bence. Adam yemek yerken de kullanamıyor. Yemeklere saldırdığı için mi : ))
Kendini kaybettiği için muhtemelen hem yerken hem sinirliyken.
Bununla birlikte sadece yerken de olabilir. Şu anda KH'sı normale dönmüş olabilir. Ancak baştan beri dile getirdiğimiz KH'yı kullanıp savunma ve sonra saldırı yaptığı sürede geçen zamanda ondan daha hızlı kişi hem kaçıp hem saldırabilir. Ya da arkadaşın da dediği gibi dikkatini BH'ye verdiği için olabilir.
Bence de gözlem hakisi denen şeyin, özellikle rakibin hamlesine dayananı konsantrasyon istiyor. Kata'nın ise donut için iradesini nasıl yerlere serdiği malum :D; rezillik de söz konusu. Dağıldı adam o konuda.

Düz odun olmadıkları ve sürekli kabız gibi kasıntı durmadıkları içindir. Kendimden bildiğim için ben cevaplayayım dedim.
Kata bu huyundan utandığı için düz odundur bence. :D

- Şefler -Çok iyi yürekli adam- dedikten kısa süre sonra gerçekle yüzleşiyorlar. Ve Kata'nın büyüsü bozuluyor gözlerimde. Ailesine verdiği değer yok oldu gözümde. :artiz:

- Kata Şeker Gücün kaynağı'dır demiş. Kendi yiyeceklerine bakarak. Kalan varsa onları da Luffy yiyebilir belki.
Luffy çok fazla enerji harcamış. Vücudunun normal boyuta dönmesi çok kısa sürdü.

- Kata'nın KH'sını kullanamamasının saldırı yapma ile hiç bir ilgisi yok bence. Adam yemek yerken de kullanamıyor. Yemeklere saldırdığı için mi : ))
Kendini kaybettiği için muhtemelen hem yerken hem sinirliyken.
Bununla birlikte sadece yerken de olabilir. Şu anda KH'sı normale dönmüş olabilir. Ancak baştan beri dile getirdiğimiz KH'yı kullanıp savunma ve sonra saldırı yaptığı sürede geçen zamanda ondan daha hızlı kişi hem kaçıp hem saldırabilir. Ya da arkadaşın da dediği gibi dikkatini BH'ye verdiği için olabilir ;

:good:

-Sanırım Kata'nın Silahlanması G4 gibi kırmızı karışımı bir renk.
Flashback izleyeceğiz gibi duruyor. Bir kaç bölüme iner muhtemelen Kata. Bir esprisi kalmadı.
Mochiyi yedikten sonraki kısmı diyorsan orası Luffy'nin İmpel Down'daki olayı gibi yediklerini sindirme biçimi galiba

Düz odun olmadıkları ve sürekli kabız gibi kasıntı durmadıkları içindir. Kendimden bildiğim için ben cevaplayayım dedim.
Ben de ortak yön olarak zaafları var diye düşünmüştüm de Shanks'e zaaf uyduramadım da sordum :D
Kaido da eklenebilir. Zoan meyvesi getirdikleri zaman çocuk gibi seviniyordur diye hayal ediyorum aklımda. Zoan gelmeyecek diye ağlıyordu da o sahneden yola çıktım.

Katakuri güzel düşünülmüş sağlam bir karakter umarım Luffy e yenilmez ve ilerde de görmeye devam ederiz hatta BM düşsün onun yerine geçsin Katakuri.
Bu arc haddinden fazla uzadı ve sıktı çok tek düze gidiyor artık süpriz bir şeyler olsun denizciler mi olur BB mi olur yoksa Kaidou mu birileri gelsin indirsin BM'yi biz de rahat edelim.

Değiştirmek isteyip, değiştiremediği için ağızlık taktığını da bilmiyoruz. Maşallah, yeni dünyadaki düşmanların hiçbiri mi kendiyle barışık olmaz yahu!

Bence de gözlem hakisi denen şeyin, özellikle rakibin hamlesine dayananı konsantrasyon istiyor. Kata'nın ise donut için iradesini nasıl yerlere serdiği malum :D; rezillik de söz konusu. Dağıldı adam o konuda.

Kata bu huyundan utandığı için düz odundur bence. :D
Sallamak parayla değil ki :D Sallıyorum ben de bir şeyler :D

Katanin dokunulmazliği sanirim haki ile saldiracağı yeri onceden bilmesinden ve orasini mochiye cevirip o bolgeyle baska yere gitmesinden geliyor. Luffynin tekmesi vurdu çunku ya katanin hakisi bitiyor ya da busoshoku haki yaparken kenbunshoku haki kullanamiyor kata ikisinden biri cikacak diye tahmin ediyorum.

Funduska

Katakuriyi burda sırf böyle yemek yedi diye hor görenler,Luffy'nin sırf et için Zoro'yu öldürmeye kalktığını ne çabuk unuttular.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık