Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 850: Umut Işığı

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    242
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yorumları tek tek okudum. Öncelikle Croco boy (nitian duymasın böyle dediğimi :D) Çıkmaz. Çünkü Hasır Şapkalar yeni dünyaya girdikten sonra ucundan gösermişlerdi galiba. Ve oda ikinci kez bu tarz bişey yapacak kadr ucuz zekalı biri değil. Oda senseiye hakaret olur. Bölüme gelecek olursak bölümün ana maddesi tabiki pudding. Smoker'ın dediği gibi olabilir. Ama burada benim gördüğüm iki yol var. Ve ikiside adada kaos oluşmasını ve akabinde luffy'nin ımpel downdaki kaçışı gibi şaşalı bir kaçış olacağını düşünüyorum. öyle sinsice kaçalım değil vura vura kaçacaklardır. Burada Pudding'in rolü önemli ilk aşamada benim açımdan Puddingin davranışı:

1)Sahte rol yapıyor.
2)Gerçekten Kötü

1. şıkkı düşünmemde etkili olan 848deki lolayı düşünmesi vesera ve buna dayanarak ilkten düğünden kaçarak luffy ve sanjilerin önünü açacağını düşündüm ama o olmadı. Bu şıkta geriye kalan gözüken vinsmoke ve momı birbirine düşürerek luffylerin kaçışını sağlamak.

2. şık Smokerın bahsettiği üzerine pudding hakiaten buymuş ve zaten desede bişey değişmeyeceğinden rahatlıkla diyebiliyor. Burada da lufylerin kaçışını güçlendiren etken vismonkeların geçici bir ittifakla luffylerin yanında olacak olması.

Bunun dışında bunların içini dolduracak etkenlerde jinbei+ kitaplardaki tutsakların özgür kalıp karışıklık kaos ortamı yaratması. Burada aklımda tek kalan nokta ise kitabe olayının nasıl işleneceği ki oda bir kaç bölüme aydınlanır.

Tekrardan diyorum yonkouları çok ama çok küçümseyenler var. Bu kadar basit olaydı önüne gelen big momu indirirdi. Hele ki luffyin gücünün sınırını aşağı yukarı görmüşken (şu ana kadar gördüklerimizi diyorum power up falan gelir ayrı) Hayvan gibi güçlü olduğu her bakımdan belli olan bıg moma pek şansı olmayacaktır ve ağırlığı yok vesare demek haksızlıktır..Ona bakarsanız karasakalda hep katakulli çeviriyor ama kurnazca hareket edip etmemek ayrı güçlü olup olmamak ayrı şeyler bunları karıştırmamak gerek. Ayrıca dipnot olarak kaido 3 supernovaya tabiri caizse tek atmışken big mom luffyi alamayacaksa nerede kaldı güç dengesi yani.

Judge hakkında da rolü ne olur diye düşünürken bence bir vesile ile bizi vegapunka bağlar veya onun hakkında daha çok şey öğrenmemizi sağlar. Şu an başka bişey gelmiyor açıkçası.

Bölüm ve arc için düşüncelerim bu.Bu ara Pedro adamdır. gerisi yalandır. Luffy'i dememe bile gerek yok. Ben luffy'i ona tek atacak bunu ezecek diye sevmedim. Adamlığına, yiğitliğine, fedekarlığına luffyi sevdim....

EDİT: Sanji doftan tek yediğinden beri ilk kez bu kadar ters köşe oldum. Puddingin temiz olduğunu savunanlardandım. Yanılmışım. Sanji vs Dof'da da ne tartışmıştım. Anılarım canlandı.(Başka forumda)
Kaido 4 novaya tek attı şöyle 3 oldu diyebiliriz elini kaldırınca appoo tırstı taraf değiştirdi böylece elini indirdiğinde 3 novaya tek atmış oluyor doğru diyorsun :hhh:

Anlamadığım bir konu Luffy neden buso koka basmıyor eline ? Mantıklı bir açıklaması varmı bunun yani bizim azman dişiyle kalın gemi zinciri koparan adam yani.

Hangi yonkouyu kim indirecek?
Kaido - Luffy ve müttefikleri
Shanks - BB
BB - Luffy
Big Mom?

En sona Luffy, BB ve Marine kalacak.

Marine de bir şeyler yapmalı. Luffy'lerin çıkardığı kargaşada zayıflayan Mom'u indirmeye amiral ya da amiraller gelecek. Akainu denizci karargahını süs olsun diye yeni dünyaya taşımadı herhalde. Mom'un zayıflama miktarına göre kurgusal olarak ya Ryokugyu (yeni amiral) tek gelecek ya da Kizaru ile ikisi birlikte gelecekler. Ryokugyu'yu tanıtmak için iyi bir fırsat bence. Her zaman marine gelince bizimkiler topuklamıştır. Marine de hep iş biterken gelir. Bizimkiler alacağını almış kaçarlarken denizciler olaya dahil olur.

Neden BB gelmez?
Çünkü BB olay akışına göre 1-2 gün önce devrimci karargahını yıkıyordu. Hop orda hop burda olmaz diye düşünüyorum. Yoksa daha önce de dediğim gibi bu seride zayıflayan yonkoulara son vuruş yapmak BB'nin işidir :)

Mom neden inmeli?
-Adada ömür çalma gibi bir zulüm var
-50 yıl ömrü çalınan Pedro var
-Çarkı çevirip ne kaybettiği belli olmayan Jimbe var
-Luffyler alacağını alıp kaçsa bile aşçılar ve okamalar tehlikede olacak
-Germa'yı yok etmek istiyor Reiju gibi iyi bir karakter varken ve Luffy'nin hayatını kurtardığı gerçeği varken buna da müsaade edilemez
-CC zorla çalıştırılıyor ve BM ona çok kısa bir süre verdi
-Kitapların içinde esir tutulan canlılar
-Lola'nın babası gibi kurtarılması gereken garibanlar
-Pekoms'un Mom tarafından affedilmez işler yapmış olması
-Eninde sonunda Luffy'nin Sanji'nin tehdit edildiğini öğrenecek olması
tüm bu nedenler Mom'un sistemini yok edecek bir dövüşler silsilesine neden olacak, sistemi yerle bir olmuş, tayfası dağılmış, kendisi zayıflamış olsa bile BM'yi indirmek zor olacağından burda da denizciler yarım kalan işi tamamlayacaktır.

Sanji'den H.haki çıkmasına gelince bence Sanji'nin böyle bir şeye ihtiyacı yok. Çok büyük hedefleri ve bu konuda hırsları olan bir karakter değil.

Puding mevzusu halen biraz karışık. Lola ile olan flashback olayı bozuyor. Onun haricinde yaptıkları anlaşılabilir.
ben BM inmez diyenlerdenim fakat dediğin şekilde inme ihtimali olabilir. luffy ve etrafında toplananların çıkardığı kargaşada BM iki komutanını daha kaybeder ve marine son aşamada saldırıya geçerse BM iner bu senaryo dışında da o adadakilerin BM'yi indirebileceklerini sanmıyorum. BM nasıl inecek peki ? sorusuna verilen gördüğüm en mantıklı cevap diyebilirim yorumuna :good:

sanji'de ve zoro'da h.haki olması gerek bence ileride rogerden referans alarak söylüyorum kk tayfası olacak bunlar :D

Okudugum hic bir one piece bolumu beni bu kadar dehsete dusurmedi :) En son Zou'daki Raizo icin buna benzer bir sok yasamistim.

İlk defa en iyiye oyumu attım, çok sağlam bi bölümdü. Sanji'nin power upı kendini tamamen salması olabilir. Yani kadınlarla da kavga etmesi, kavga ederken ellerini kullanması gibi değişimlerle gelip potansiyelinin ortaya çıktığı bir durum söz konusu. Şu Sanji'yle Zoro'nun potansiyellerini bilmiyoruz sorunsalları da çözülmüş olur. Wano arcında da Zoro işlenilcek büyük ihtimal.

Kaido 4 novaya tek attı şöyle 3 oldu diyebiliriz elini kaldırınca appoo tırstı taraf değiştirdi böylece elini indirdiğinde 3 novaya tek atmış oluyor doğru diyorsun :hhh:
ahahaha doğru ya ben killeri unuttum 4'üne tek attı diyelim nasılda kaçırdıysam gözümden :D Ama sonuç olarak benim dediğimiz yere geliyoruz ha iyi güldürdün güzel tespit :hhh::hhh::hhh:

İlk defa en iyiye oyumu attım, çok sağlam bi bölümdü. Sanji'nin power upı kendini tamamen salması olabilir. Yani kadınlarla da kavga etmesi, kavga ederken ellerini kullanması gibi değişimlerle gelip potansiyelinin ortaya çıktığı bir durum söz konusu. Şu Sanji'yle Zoro'nun potansiyellerini bilmiyoruz sorunsalları da çözülmüş olur. Wano arcında da Zoro işlenilcek büyük ihtimal.
sanji ellerini kullanmaz asla onun etiketi o :D ama bu arc bir kadını dövebilir bak onu bende bekliyorum :hhh:

ahahaha doğru ya ben killeri unuttum 4'üne tek attı diyelim nasılda kaçırdıysam gözümden :D Ama sonuç olarak benim dediğimiz yere geliyoruz ha iyi güldürdün güzel tespit :hhh::hhh::hhh:
eyvallah :D ama dediğin doğru novaların yonkou karşısında ne hallere düşebildiğini gördük luffy'i ayrı tutsam da yetmez BM için bencede.
Kaido kid'i salmıştı dimi wano'da bu sefer Luffy + Zoro + Law +Kid denesin birde bakalım onlara karşı aynı senaryoyu yaşatabilecek mi :D

Ben her zaman okumadan çok iyiye atarım. Totemimdir iyi düşüneyimki iyi bölümler gelsin diye sonar okurum bölümü.
sanji ellerini kullanmaz asla onun etiketi o :D ama bu arc bir kadını dövebilir bak onu bende bekliyorum :hhh:
Bişeyden eminsem oda Sanjinin bir kadına el kaldırmayacağıdır.Bu soru işareti enis lobbyde bitti benim için :D

eyvallah :D ama dediğin doğru novaların yonkou karşısında ne hallere düşebildiğini gördük luffy'i ayrı tutsam da yetmez BM için bencede.
Kaido kid'i salmıştı dimi wano'da bu sefer Luffy + Zoro + Law +Kid denesin birde bakalım onlara karşı aynı senaryoyu yaşatabilecek mi :D
Orası da ayrı mevzu bak. Wano arca bi geçelim oda aydınlanacaktır. Aklıma ezeldeki bir sahne geldi ilk cümleyi kullandığım sıra :D Yani eğer luffy big momu dövüyorsa gelsin kaido iki pat küte döver kırmızı kitabeyi de alır gider...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık