Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 838: Bropper

Bölümü nasıl buldunuz?

• Kullanılan toplam oy
    165
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
838 bölüm yorumu@

- kapakta; shanks, beckman ve sanırım shanksın kılıc ustası var. e.oda, luffynin yeni dünyaya, doflamingoyu indirip, satafatlı girişini, tayfa için önemli olan hemen hemen herkese duyurdu ;) ha bu arada, 2 kapak shanks tayfası var... roo yok ortada, acaba damatmı :D

- ilk sayfadan itibaren, devam eden dövüse geciyoruz. luffynin g4 teknigi, crackerın zırhını ve haki korumasını asıp 2 yumrukta parcalıyor. o devasa beden, orjinal crackerın zırhı cıkıyor ve parcalanan zırhın içinden cıkan, cracker, ustaca acıkta olan luffynin koluna saldırıp kılıcla kesiyor.

- şimdi bölümdeki en mühim yer burası bence. sonuc su ; nasıl yumruklan vurmaktansa, sopayla vurmak daha fazla güc ortaya cıkarabilir... kılıcta her zaman cok daha tehlikeli ve bitirici bir aractır. cracker sahip oldugu haki, douriki, teknik ve kılıcının keskinligiyle g4ün koka savunmasını asıp kesiyor.

peki ne düşünmek gerek ? crackermi cok iş yaptı ? yoksa luffymi ? bence luffy ;) çünkü baska biri olsa, o kolu almıstı cracker... üstelik cavende oldugu gibi, luffy bu kılıcıda tutabilir. cracker burda dövüs deneyimini ve özelligini kullanarak, luffyi bir anlık abondone yakalıyor.

- devam edelim... bizim kenbunshoku fakiri luffy, rakibinin aurasının o pesküvitin içinde olmadıgını anlayamıyor. yada e.oda, her zamanki gibi olum mal bu cocuk dedirtmek için, anlatımı ve tanıtımı düşmana bırakıyor :D

- crackeri luffyi övüyor. sonuc itibariylei crackerı bırakın yenmeyi, zırhını asabilen cok az kişi olmus. bir tanesidei muhtemelen su gözüne faca atan kardeşimizdir.

- crackerın en önemli cümlesi; zırhımı indirebilmek için herseyini koydun diyor. yani luffynin g4le ulastıgı gücün farkında.(hem güc olarak, hemde harcadıgı güc olarak) artık soru su ? g4 luffye yettimi , cracker karsısında. yada g4 luffynin herseyi degilmi ?

- sonra kısaca; naminin, lolanın onlara verdigi büyük kozu nasıl kullandıgını, chopperın hiçte dahiyane olmayan planını ve ikinci kumashi vakasını okuyoruz.

- en nihayetindede, linlin herkesin yaptıgı hatayı yapıp, luffy ve tayfayı kücümsüyor. vede germalar adaya geliyor.

dipnot; 1- en büyük iki oglan, epey saglam gibiler. sanji muhtemelen bize gösterilmeyen gücüyle, babasına yakın kardeslerinden biraz öndedir.

2- linlinin sapkasına göre, kaleye girince sanji cıkamaz. ama bizimkiler hiç bir zaman kolayı yapmazlar. sanji o kaleden cıkacak. chopper ve carrot kaleye ayna dünyasından, pedro ve brook pesküvit askerle sızacaklar zaten. geriye luffy ve nami kalıyor. onlarıda her zamanki torpille, lolanın babası cok cok gizli bir yerden sokar :D

3- haftaya bölüm yok yazısını oraya yazan caponun eli kırılmasın...

Son düzenleme:
Yalnız bisküvi meyvesi ile yaptığı şeyleri tek parmak hareketi ile yaptığını söylüyor. Tabi şekilde vermde ustalaşmak gerekiyor. Ama ardından da istediği gibi emir veriyor. Meyvesi çok farklıymış. Hani bisküvi bisküvi ismini duysa bir çok kişi böyle bir tekniği olacağını düşünmezdi.

Big Mom'ın ruhunun içine konulmuş olduğu Zırh? Cracker'in zırhı mı? Şu an ki zırhlarda da öyle bir şey var mı? Bu merak ettiğim bir nokta. Ayrıca galiba bisküviden yaptığı zırhlar kendisi direk yapımından dolayı sertmiş gibi bu da belli oldu gibi?

Bunlar ne la böyle elektrik falan mı. Acayip bir karakter olmuş Dof'un gözlüksüz hali bence bu adam. Gülüşü falan andırıyor. Orda bile Doftan güçlü olduğuna gönderme var . :(
[/url][/IMG]

Bu arada Bölümde Luffy'nin Pretzel Roll'u geçip herif zırhını parçaladığı görülmüyor. Yani Luffy'nin tağı daha güçlü. Ama kol kesilince yaygara ki. Zaten Luffy ottan çöpten bile yara alıyor. BBA'da bile Hordy'den yara aldı. Bu adam Cracker tabi zarar vericek yonka ası ayrıca belki de en güçlü adamı bilemezsiniz. Ben Jozu'su diye düşünüyorum ama tabi bilemem. Lakin benim beklediğimden güçlü özellikle geçen bölüm. Luffy zırha karşı g2 ve g3 ile herhangi bir zarar veremedi bu adama. Ayrıca bu adamın meyvesi tamda Dof'la baş etmelik meyve. Geçen hafta sadece haki mi kıstas deniliyordu. Meyvesi de baya ekzantirik işler yapıyor. Bu adamı Luffy öyle böyle yamultmuştur. La zaman atlaması oluyor Cracker indirdim diye haber vermicek mi Mamaya Luffy bunu yamulttu belli ki. Chopper'ın da planı Sanji'yi ayna dünyası sayesinde kaçırmak galiba. Pedrolarda saraya sızdı olaylar baya karışacak. Kapak zaten efso. Shankusu düğünde ama Perona ve Mihawk olması ihtimali 0 başka düğündür o ileride açıklar.

Luffy'nin avantajı hız diyenler olmuşta adam g4'ü vuruyor. Geri çekene kadar herif çıkıyor kılıcı kaldırıyor kesiyor. Mangada kare kare göstermiş bu adam hem hızlı hem güçlü zırhta hantal gibi gözüküyordu lakin kendisi hzılı da bana göre o sahne onu anlatıyor. Luffy anten gibi kolunu uzatıp saniyelerce bekleticek hali yok ya. Hatta Kong gundan hızlı kılıç çekti adam. Luffy bunu bize şuanlık gösterilmeyecek bir teknikle yamulttu ilerisi için sakladı Oda bana kalırsa bakalım. Ama Yonko arc harbiden kendini hissettirmeye başladı.

Edit: Sanji'ye değinmedim. Hissetti herhal abilerinin gelişini k.haki ile tiriyor. Kim bilir ne işkence yaptılar Sanji'ye karaktersizler. Hiç sevmedim abilerini Dayak manyağı yapsınlar onları. Reiju hariç hiç birine ısınmadım Vinsmoke sülasenin.:(

Son düzenleme:
Yalnız bisküvi meyvesi ile yaptığı şeyleri tek parmak hareketi ile yaptığını söylüyor. Tabi şekilde vermde ustalaşmak gerekiyor. Ama ardından da istediği gibi emir veriyor. Meyvesi çok farklıymış. Hani bisküvi bisküvi ismini duysa bir çok kişi böyle bir tekniği olacağını düşünmezdi.

Big Mom'ın ruhunun içine konulmuş olduğu Zırh? Cracker'in zırhı mı? Şu an ki zırhlarda da öyle bir şey var mı? Bu merak ettiğim bir nokta. Ayrıca galiba bisküviden yaptığı zırhlar kendisi direk yapımından dolayı sertmiş gibi bu da belli oldu gibi?
Hayır. Cracker bisküviden zırh yapmış, Koca Ana'da o zırha ruh vermiş.

Beyler, hadi biz biliyoruz Luffy'nin g4'ü ne kadar sürüyor, Mom nasıl bilsin? Bir gün geçmesi demek dövüş bitti demek. Ama Cracker nerede? O kadar uzak mi mesafe de gelemiyor? Yahut gelememesinin sebebi pertinin çıkması mi?

İkincisi daha mantıklı duruyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık