Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 724 Bölüm Yorumları / 725 Ön Görüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
tamam doğru söylüyosun onlara göre kötü bi meyve olabilir ama bide hakili bi adamın gözünden bakarsan bence süper bi meyve hatta saydıgın meyvelerden bile iyi bir meyve şöyle düşün luffyde şuan roger kadar haki olsun istediğin kişiye bi redhawk atısın tek atmazsa adam değilim ama diğer meyveler biraz alan kişisel saydıralara göre daha agır bastıgından bence gomu gomu alır diyorum hatta şöyle düşün wb nin gura gurası gerçekten animedeki bence ikinci en iyi meyve bir adadı rahat yokedebilicek bi meyve ama kişisel saldırılara göre bence adada bıraktıgı etkiyi bırakmıyo bıraksa çoktan bb yi yada akaiunuyu gebertmesi lazımdı
Olaya meyve olarak baktığım için dandik dedim. İşin içine Roger-Garp seviyesi haki girince işler değişir ama o zamana kadar Luffy biraz daha dayak yiyecek..:D

O zamanlar meyve üzerinde hakimiyeti yoktu,şu anda karşılaşırlarsa BB,Akainu'nun pestilini çıkarır.Niye derseniz adamda WB'de olmayan herşey mevcut; adam gücünün zirvesinde,hasta yada rahatsız değil,elinde en iyi logia meyvesi var,WB kadar olmasada hayvan gibi dayanıklılığı var,birde haki öğrendiyse ohh gelmeyin keyfine.

Bu avantajlarla güç bakımından yaşlı WB'den fazlası var eksiği yok.Normal bir insanın iki katı kılıcı göğsüne yiyen WB'nin ise savaşta Akainu'yu ne şekillere soktuğunu hepimiz gördük.

O yüzden BB>>Akainu diyorum.
Yavaş çıkarsın. O dediğin o kadar basit değil. Savaşta wbye kafa tuttu adam, yüzünün yarısını yok etti, gitti wb tayfasını karşısına aldı. Hakili saldırı yemiyor adam. Kuzan'ı yendi. Çocuk gibi, pestilini çıkarır tarzı yorumlar yapma istersen. Pestilini çıkarır dediğin adam, şuanda denizcilerin 1 numaralı adamı. Ayrıca en iyi logia olduğu nerede geçiyor? Sadece kendisi söyledi Bb. Bb en iyi dedi diye, en iyi logia mı oluyor?

O zamanlar meyve üzerinde hakimiyeti yoktu,şu anda karşılaşırlarsa BB,Akainu'nun pestilini çıkarır.Niye derseniz adamda WB'de olmayan herşey mevcut; adam gücünün zirvesinde,hasta yada rahatsız değil,elinde en iyi logia meyvesi var,WB kadar olmasada hayvan gibi dayanıklılığı var,birde haki öğrendiyse ohh gelmeyin keyfine.

Bu avantajlarla güç bakımından yaşlı WB'den fazlası var eksiği yok.Normal bir insanın iki katı kılıcı göğsüne yiyen WB'nin ise savaşta Akainu'yu ne şekillere soktuğunu hepimiz gördük.

O yüzden BB>>Akainu diyorum.
o zaten yüzde yüz şuan anime luffy üstüne kurulu olmasa çok rahat kk olacagını düşnüyorum ben bb nin
ha belki haki geliştiremez diyenler olabilir ama bana imkansız gibi geldi hemde adam bir d şu animede gerçekten bb kk olsa bence kimsenin itirazı olmaz sadece sevmediklileri için karşı çıkarlar başka bir şey olucagını sanmıyorum adam gerçektende dövüşmeyi bilmesede dayanıklıgı ve meyveleriyle şuan o adamı ezicek bir adam yok bir elinde gura gura evrenin en korkulan meyvesi bi elinde ise tüm meyveleri etkisiz kılan bi meyve (yanlış hatırlamıyorsam) birde

şu evrendeki en iyi meyve hakkında bi anketmi hazırlasak bence lawın ki biraz sayıyla alakasız ama :D

yanlis hatirlamiyorsam rayleigh bir keresinde farkinda olmadan grand line i fethettik mi ne oyle birsey soylemisti. bizim tayfada yeni dunyaya oyle hizli bir giris yaptilarki her geldikleri adada bir devrim yapiyorlar. farkinda olmadanda fetih etmis oluyorlar. zou adasina giden tayfa uyeleride orayi fethedebilir diye dusunuyorum.

@Dragon

Zaten KK olup olmamasını diğer insanlar belirliyecek. İnsanlar onu KK olarak görmeye başladığında KK oluyor. Ben böyle biliyorum yanlış mıyım? Nasıl ki BB, WB'nin adaları ele geçirmeye başladı millet de yonkou olarak görmeye başladı. Herkes tarafından kabul gördüğü için yonkou oldu. Diğer türlü bir kıstas yok diye biliyorum. Şu kadar ada ele geçirirsen yonkousun ve ya şu güce ulaşırsan yonkousun diye. Yanlış mıyım?
roger bastan kk degilmiş sonradan ona kk demişler,yine halk demiş tamam.hatta rayleigh bu rogerı cok mutlu etti diyor.ama herkezin rogerı kk görmesinin nedeni belli.adamı yenebilen yok,durdurabilen yok.tüm yeni dünyayı fethediyor.raftele gidiyor.

yani halkın yeni birine kk demesi için,durdurulamıyacak bir adam lazım,yeni dünyayı fethetmesi ve kontrol altına alması lazım,vede one piecei bulması lazım.o yüzden e.odanın luffynin agzından mesajı net hepsini indiricem ;)

indir yonkoları tüm bölgelerinde senin bayragın dalgalansın kksin.teach onlarca adaya cöktügü için yonkodan biri olarak anılır olmus.halk göbegine aldanıp kksin demez.gücüde öyle abartılıcak degil,yakın mesafede gura guraya ragmen diger 3 yonkoda onu yener bence.görmeme gerek yok emin olabilirsiniz,luffyde yakın dövüse girip yenicek onu.ve teache haki vermez e.oda çünkü onu yami yamiyle tasarlamıs.adamın hakiye ihtiyacı yok,ögrenmedi der cıkar.ha tutupta verirse,o zaman denk olabilmek için luffyninde ates meyvesini yemesi lazım...

öte yandan bakıyorumda harbi makul :D ;

karanlıga karsı,günes.

depreme karsılık,saldırıyı emme gücü olan lastik ilginc olur:flaugh:

@Dragon

KK olmak için durdurulamaz olmak yeterli. Roger'a bağlı bir ada olduğunu hiç sanmıyorum açıkçası. Adamın derdi Luffy'de de olduğu gibi denizlerin en özgür adamı olmak. Luffy'den farklı olarak Roger şatafata, zevke, sefaya düşkün bir adam. Bu yüzden Luffy gibi nerede isyan varsa orada bitip duruma el koyan ve halkın gönlünü kazanan bir lider çıkmasını beklemiyorum açıkçası. Sadece tayfadan çöp de olsa birisine zarar veren ülkeleri yok ediyormuş. Ki bunu Doflamingo da yapıyor Luffy de yapar. :D Luffy'nin Roger'da olmayan bu özelliği KK olmak için değil, son savaşta devrimcilerin yanında olmak üzere tasarlanmış. Dragon, 12 yıl önce Goa'da hükümeti devirmek için gücüm hala yetersiz diyor. Sonra bakıyoruz ki devrim ordusu NW'deki ilk adayı alamıyor, Caribou dononun ellerine bakıyor. :D Demem o ki Luffy'nin müttefik toplama yeteneği, olaylara el atıp yönetim devirme olgusu Devrim ordusunun NW'deki eksikliğini gideriyor gibi görünüyor. 12 yılda Dragon'un yapamadığını Luffy 2,5 yılda bilinçsiz olarak da olsa yapıyor. Son savaşta Dragon hadi gidiyoruz dediğinde Ivankov bir telefonla Sanji'ye ulaşsa, Dragon da Robin'i arasa, onlar da Luffy'e söyleseler, Luffy de hadi gidelim madem dese, arkasından NW'nin yarısı gelecek düşün işte. :D
egerki bu bayrakla koruma dönemi roger zamanındada varsa ,rogerda bir cok yeri koruması altına almıstır.hatta bu tip serilerde genelde baslangıc noktası en iyi olan oluyor.yani rogerın bayragı saygı duydukları ve korusun diye asmaya baslamıstır halklar.roger gidincede yerine gecebilecek gücte olanlara kalmıstır bu olgu.neptunun linlinin yerine asıcak bir bayrak biliyorum demesi,sanki bayagı uzun süredir var olan bir olguymus gibi hissettirdi bana.

luffynin yetenegine gelince,luffynin en büyük artısı zaten devrim ordusu.yani etrafına ne kadar adam toplarsa toplasın topyekün bir savasta wgye karsı kazanamaz.rogerda olmayan seyler luffyde var.rogerda aynı luffy gibiymiş yani oda muhtemelen herkezi etkiliyordu.zannetmeki sadece luffynin yetenegi bu.wb ölürken roger diyor,garp onun için oglunu koruyor,tom donla gurur duyuyorum diyip rogera ithafen ölüyor.

yani bu liste uzar gercekten luffyi tanıyanlar nasıl luffyden etkileniyorsa,gercekten rogerı tanıyanlarda ondan öyle etkilenmiş.yoksa luffy 8 metrelik dev yada kiddin deyimiyle cılgın biri olarak biliyorlar...rogerıda dısardan öyle görüyorlar bir fark yok ;)

o yüzden rogerda olupta luffyde olmayan iki sey var ; bir, rogerın wgye savas actıgında destekliyecek bir devrim ordusu yoktu ki en 5-6 milyon askerleri vardır dünya genelinde devrim ordusunun.

iki,rogerın tayfasında olivia yada clover yoktu ama luffynin tayfasında devrim ısıgı, yani robin var,gerisi nerdeyse aynı,al wb yerine lawı koy,garp yerinede cobyi ahanda sana hazır düzen :D

son olarak yeni dünyayı kontrol altında tutma tabiri cobynin,o denizi kontrol eden kk olucak demişti yanlıs hatırlıyor olabilirm.

@Dragon

Bayrak olayı yüzlerce yıldır var olan bir gelenek muhtemelen. Roger ile başladığını düşünmüyorum, aksi halde Yonko olgusu 20 yıllık geçmişe sahip bir mevki olurdu. Muhtemelen yüzlerce yıldır Yonko ve Shichibukai mevkileri var ve bir denge halindeler. Güçlenen karakterler bir BB'de olduğu gibi bir Yonko devirip topraklarına yerleşiyorlar ve bu böylece süregeliyor ve bu nedenle asırlardır Marine teşkilatı NW'e giremiyor diye düşünüyorum. Tabi bunlar için eski devre ait daha çok korsanın tanıtılması ve bu yolla daha çok fb verilmesi lazım ama özellikle Çinjao'yu dinledikten sonra bunun böyle olduğunu emin oldum diyebilirim. Yani Roger döneminde de Shichiler ve Yonkolar vardı, Roger hepsini döve döve rahat rahat yoluna bakıyordu, bu durum da halk arasında onu en şöhretli ve en güçlü babında KK yaptı diye düşünüyorum.

Diğer hususta, Luffy'nin yeteneği ile 2,5 yılda edinilen müttefiklere bakalım, Arabasta Krallığı, Skypiea, Water 7, Amazon Lily, BAA, Happou Donanması, Kalp korsanları, WB korsanları ve müttefikleri, Bartoclub korsanları, Rayleigh vs. Yani bunlar Dragon'dan bağımsız olarak salt Luffy'nin yeteneğine yakalanan kişiler. Ki Kuma ve Ivankov da bu yeteneğe yakalanıyor, sadece ardında Dragon var diye daha da bağlanıyorlar. Bu yüzden Kamabakka Krallığını da dahil edebiliriz aslında :D Şimdi düşün Luffy 2,5 yılda arkasına bu kadar adam almış, KK olduğunda bunun 2-3 katı daha eklenecek ve bu Dragondan ve devrim ordusundan bağımsız, salt Luffy'nin yeteneği ile olacak. Roger'da böyle bir yetenek olsa ayrıca Devrim Ordusunu beklemez aklını alırdı GW'nin bence. :D Demem o ki, Roger önünden geçtiği herkesi bir şekilde etkilemiş eyvallah ama onun dışında karşılaştığı herkese de nefret tohumları da saçmış. Squardo mesela. Luffy'den dayak yeyip ona kin güden bir karakter gördün mü hiç sen. Bir şekilde dayak yeseler bile bağlanıyorlar adama. Squardo'yu Luffy dövse müttefiki yapmıştı şimdiye. :D O yüzden ben Devrim Ordusunun yetersizliğini Luffy'nin yeteneğinin dolduracağını düşünüyorum. Çünkü Luffy'nin amacı denizlerin en özgür adamı olmak WG'yi yıkmak değil. Roger'dan ayrıldığı noktalardan birisi de bu. WG'i yıkmak Dragon'un amacı. Luffy de bu amaca giden yolda Dragon'u sırtlayacak. :D
Hocam onun biraz güçle de alakası var. Luffy rakibinden çok azim gösterdiği için dövüşlerinde rakiplerinin azmini veya dövüş ruhunu kırıyor ve takdirlerini kazanıyor. Rogerin dövüşlerini görmedik ama adam aşırı güçlü öyle böyle değil ki direk koyup geçiyor :D Şimdi sen senelerce o denizlerde kal adam seni 10 saniye dümdüz etsin geçsin. Direk bir kin güdersin tabii egosu biraz düşükse tersi de olabilir :D

Law da intikamcı çıktı. Adam tüm senaryoyu Dof'a göre kurmuş. Mugiwaralar fabrikayı yıksın ben Dof'la kapısayım muhtemelen kaybedicem ama Kaido halleder gerisini zaten tayfamın yaşam kartını da verdim Mugiwaralara yolladım Zou'ya. Eğer ölürsem de onlar kurtulursa benim tayfama da sahip çıkarlar. Oooh tabi ya
Law'ın geçmişi acıklıysa Dof'un yiyeceği sopa fena olacak Luffy'den
Law'ın planlarında bir aksilik olmak zorunda Luffy faktörünün etkili olduğu tamamen Law'ın lehine olacak birşey. O zaman tamam olacak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık