Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1038 Öngörüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O sonuç oluyor. İki haki türü de saldırılara eklenebiliyorken neden sadece birisini çekebileceği sana mantıklı geliyor diye sorayım o zaman.
Basit bir mantık var burada.

Kılıç zaten safinaza çevirdi adamı ama kral haki yoktu, bir kere değil 4,5 kere yaptı ve kral haki ile ilgili bir şey yok. Sonra Zoro'nun bir çözüme ulaştığını görüyoruz bölümde ve bakıyorsun kral haki var artık ve öyle bilinçsiz falan da kullanmıyor. Kitetsuya basıyor, temassız kullanıyor vesaire. Kılıç kral haki de çekebiliyorsa neden daha önce çekmesin ? Var mı bir cevabı ? Enma ile kral haki kullanımı arasında ufak bir bağlantı olsa tamam derim.

Enma tam olarak kral haki çekiyor denemez. Zoro'nun herşeyini ortaya koymasını istiyor ama Zoro bir süre kendini zorluyor, tüm hakisini vermiyor. Sonra ölüm riskini göze alarak tüm hakisini Enma'ya veriyor ve kralın hakisini kullanmayı kılıç sayesinde çözmüş oluyor. Enma bu kadar zorlamasaydı o anda öğrenemeyecekti. Bir nevi hocalık yapmış oldu.
Bunu söyledim zaten o bölümün yorumlarına bile bakabilirsin. İyi bir katalizör görevi yaptı.

Silahlanma Hakisi çekebilip Kral Haki çekemeyeceğini düşünme nedenin nedir?
Enma'nın orada olması bir şey değiştirmez. Kral haki zor zamanlarda çıkan bir şey. Zoro da zorda kaldı ve her şeyimi koyacağım dedi sonra olan bu. Artı ilk kullanımda herkes bilinçsiz kullanır, lütfü bilinçli mi kullanıyordu ilk başlarken ? Enma orada mıydı ?

Law ile birlikte devam ediyor, bu bir yetersizlik nişanı çoğu kişiye göre (ben yetersiz görmüyorum). Uyanışlı gösterdiği saldırı "Vaaay ne saldırı ama, çok farklı bir teknik çıktı..." dedirtmedi bana. Önceden çekiyordu şimdi çektiriyor metali. Daha efektif kullandığını göstermediği sürece yaranamaz diyorum. Sevdiğim bir karakter ve böyle olması beni üzdü sadece. Biz Luffy'de ne güzel farklı ve etkili teknikler gördük, en azından yakınından geçseydi teknik farklılıkları.
Sevdiğin karakterin hakkını sen savunmazsan böyle algılar seni de olmamış şeyler üzerinden ele geçirir işte. İlk önce iki kişi yonko indirseler bir kişinin bile çıkıp yetersiz demeye yüzü olmayacaktır zira Luffy şuan tek savaşsa da Kaido 15-16 kişinin yardımıyla inecek. Linlin ise sadece Law ve Kid'in. İkinci olarak uyanış ile çektiriyor olması asıl detay değil çekim gücünün katlanmış olması asıl detay, Linlin kendi kılıcı Napolyon'un vücuduna yapışmasına engel olamıyor. Sahip olduğu fiziksel güce rağmen Linlin buna engel olamıyorsa Kid'in uyanış ile oluşturduğu manyetizma ciddi seviyede yüksek demektir. Kaldı ki tüm bunların yanında Wano içerisinde hiç güçlendirme almadı.

Bunu söyledim zaten o bölümün yorumlarına bile bakabilirsin. İyi bir katalizör görevi yaptı.
Benim katılmadığım nokta Enma ile alakası yok demen. Kral hakiyi kullanması direkt olarak Enma ile alakalı. Kılıç Zoro'yu ölümüne zorlayıp her şeyini istemeseydi bu sahneler olacak mıydı? Zoro tüm hakisini verince aslında kralın hakisi verebileceğini de anlamış oldu. Bu saatten sonra da keyfine göre kullanır.

Basit bir mantık var burada.

Kılıç zaten safinaza çevirdi adamı ama kral haki yoktu, bir kere değil 4,5 kere yaptı ve kral haki ile ilgili bir şey yok. Sonra Zoro'nun bir çözüme ulaştığını görüyoruz bölümde ve bakıyorsun kral haki var artık ve öyle bilinçsiz falan da kullanmıyor. Kitetsuya basıyor, temassız kullanıyor vesaire. Kılıç kral haki de çekebiliyorsa neden daha önce çekmesin ? Var mı bir cevabı ? Enma ile kral haki kullanımı arasında ufak bir bağlantı olsa tamam derim.

Enma'nın orada olması bir şey değiştirmez. Kral haki zor zamanlarda çıkan bir şey. Zoro da zorda kaldı ve her şeyimi koyacağım dedi sonra olan bu. Artı ilk kullanımda herkes bilinçsiz kullanır, lütfü bilinçli mi kullanıyordu ilk başlarken ? Enma orada mıydı ?
Hiç bağlantı yok. Ama kablolu bağlantı yok. WİFİ- Bluetooth.

Benim katılmadığım nokta Enma ile alakası yok demen. Kral hakiyi kullanması direkt olarak Enma ile alakalı. Kılıç Zoro'yu ölümüne zorlayıp her şeyini istemeseydi bu sahneler olacak mıydı? Zoro tüm hakisini verince aslında kralın hakisi verebileceğini de anlamış oldu. Bu saatten sonra da keyfine göre kullanır.
Ben ortaya çıkmasında enma ile alakasız demiyorum ki, daha az önce söyledim iyi bir katalizör oldu diye ama kullanmak tamamen Zoro ile alakalı. Enma'nın kral haki ''kullanmak'' ile ilgili hiçbir bağlantısı gösterilmedi.

Ben ortaya çıkmasında enma ile alakasız demiyorum ki, daha az önce söyledim iyi bir katalizör oldu diye ama kullanmak tamamen Zoro ile alakalı. Enma'nın kral haki ''kullanmak'' ile ilgili hiçbir bağlantısı gösterilmedi.
Yav kılıç dile gelip ben kral haki kullanmak istiyorum demediği kaldı birtek hala daha neyi savunuyorsun :hhh:

Kılıç asla Zoro'nun sahip olduğu tüm hakiyi çekmedi ta ki Zoro izin verene kadar. Böyle bir sahne olsa ve Kral Haki çekmediğini görsek senin tezini desteklerdim. Kılıç haki istiyor, kılıç hakiyi habersiz çekiyor gibi şeyler söyleniyor Enma için OP evreninde. Kimse Silahlanma Hakisi çekiyor yada istiyor demiyor. Ee iki haki türü de atakara eklenebildiğine göre gayet Kral Haki çekebilir olarak bakıyorum konuya.

Yani bu işin sonucunda Zoro'nun herşeyini isteyen ve istediği kral hakiyi alan Enma. Kral haki kullanımını öğreten de Enma. Devamında da artık Zoro mantığı çözüp diğer kılıçlarına bile basıyor. Yani özellikle bu saatten sonra Enma olmasa kullanamaz yorumlarına ben de katılmıyorum çünkü artık mantığı anlamıştır. Tek eksiği uzun süre kullanamaması gibi duruyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık