Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1038 Öngörüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yahu her istediğinde illa vermesi mi lazım? Vermesin diyoruz biz de. Niye veriyor? Kılıç beni öldürecek ama ben yine de haki vereyim mi diyor ne diyor?
Ne saçma sorular soruyorsun ya. Adam zaten iğne yapmış etkisi gitse gidecek, rakibini yenmesi lazım niye veriyor diyorsun. Niye veriyor acaba :hhh:

Zoro, Enma'nın ne olduğunu anladı git bak bölüme, Enma kesmek isteyen, öldürmek isteyen bir kılıç bunun için de çok fazla haki harcıyor. Enma ile Kral haki arasında özellikle kral hakiyi kılıçlara paylaştırma, başka kılıçta kral haki kullanma, temassız kral haki kullanma vesaire arasında sıfır bağlantı var. İki kelime bulmuşsun kendine göre bir roman yazmışsın. Enma zaten çekebileceği kadar haki çektiğinde kral haki çekmeyen bir kılıç, kendisini tutan kral haki sahibiyken bile.

Şuan duvarla konuştuğumun farkındayım o yüzden burada bitirelim, bundan sonra yazdıklarına tamam diyorum.

Silahlanma Hakisi çekebilip Kral Haki çekemeyeceğini düşünme nedenin nedir?
Çekmemesi, daha büyük bir sebep var mı ?

Gördüğün gibi kral haki çekme yok.
Kral hakinin bilinçsiz ortaya çıktığı durumları hepimiz gördük bu seride. Enma'nın ne kadar çok haki arzusu olduğunu görmeyen taş olur. Burada Enma Zoro'nun kral hakisini ortaya çıkartan ana unsur. Çatı dövüşünde bile Enma için 2 yonko dikkat edilmesi gerektiğini bize gösterdi. Enma Zoro'da var olmayan bir şeyi vermedi, olan şeyi bilinçsiz çıkartmasını sağladı. Gerisi Zoro'nun bu yeteneği kullanmasına kalmış. Luffy'ye göre daha çok talim yapan Zoro'nun yeteneğini geliştirmesi bana garip gelmez ayrıca.

Hala Enma tartışılması ilginç gerçekten. Oda Kral Haki'yi saldıya ekletmese işler bu kadar karışmayacaktı. Gerçi ona da bir hal çaresi bulunurdu. :ehe:

Kral hakinin bilinçsiz ortaya çıktığı durumları hepimiz gördük bu seride. Enma'nın ne kadar çok haki arzusu olduğunu görmeyen taş olur. Burada Enma Zoro'nun kral hakisini ortaya çıkartan ana unsur. Çatı dövüşünde bile Enma için 2 yonko dikkat edilmesi gerektiğini bize gösterdi. Enma Zoro'da var olmayan bir şeyi vermedi, olan şeyi bilinçsiz çıkartmasını sağladı. Gerisi Zoro'nun bu yeteneği kullanmasına kalmış. Luffy'ye göre daha çok talim yapan Zoro'nun yeteneğini geliştirmesi bana garip gelmez ayrıca.
Zoro, Ashura ile saldırmadan önce her şeyimi koyuyorum demeseydi katıalbilirdim ama ne yazık ki öyle değil ortaya çıkaran da Zoro.

Enma'nın kral haki ile alakası yok. Kral haki ile alakası olsa 3,5 kere haki çektiğinde kral haki çekerdi.

Enma haki istiyordu, istediği hakiyi Zoro'dan habersiz çekince de hiç kral haki çekmedi, Zoro olayı çözüp kral hakiyi basıyor. Olayı çözdüğünü de bize gösteriyor. Ama bu tartışmayı seninle yapmak anlamsız. Kılıcın kral haki çektiği bir kere yok size kalsa kral haki kullanma ustası kılıç xD
Enma tam olarak kral haki çekiyor denemez. Zoro'nun herşeyini ortaya koymasını istiyor ama Zoro bir süre kendini zorluyor, tüm hakisini vermiyor. Sonra ölüm riskini göze alarak tüm hakisini Enma'ya veriyor ve kralın hakisini kullanmayı kılıç sayesinde çözmüş oluyor. Enma bu kadar zorlamasaydı o anda öğrenemeyecekti. Bir nevi hocalık yapmış oldu.

Ne saçma sorular soruyorsun ya. Adam zaten iğne yapmış etkisi gitse gidecek, rakibini yenmesi lazım niye veriyor diyorsun. Niye veriyor acaba :hhh:

Zoro, Enma'nın ne olduğunu anladı git bak bölüme, Enma kesmek isteyen, öldürmek isteyen bir kılıç bunun için de çok fazla haki harcıyor. Enma ile Kral haki arasında özellikle kral hakiyi kılıçlara paylaştırma, başka kılıçta kral haki kullanma, temassız kral haki kullanma vesaire arasında sıfır bağlantı var. İki kelime bulmuşsun kendine göre bir roman yazmışsın. Enma zaten çekebileceği kadar haki çektiğinde kral haki çekmeyen bir kılıç, kendisini tutan kral haki sahibiyken bile.

Şuan duvarla konuştuğumun farkındayım o yüzden burada bitirelim, bundan sonra yazdıklarına tamam diyorum.

Zoro atağına ne eklediğinden habersiz bir halde idi. Enma b.haki ile kral hakiyi ayırt edebiliyor gibi konuşuyorsun.:D Kılıç ne var ne yok çekiyor. O sırada kral hakisini de çekti olay bu. Çatıda bu potansiyeli bununla ortaya çıktı. Aşağıda yine kılıcın dellenip araya girme sebebi bu. Zoro bunu anlıyor. İşine karışmıyor. Demek ki bu kadar haki çekilirken bile savaşabiliyor olmam lazım anlayışıyla savaşmaya devam ediyyor. Kendinin özellikle kral haki eklemediği, bu kılıç beni öldürecek demesinden net aşikar.

Bu saatten sonra kısmını anlayamadım. Kid'in Wano vssihala devam ediyor bildiğim kadarıyla.
Law ile birlikte devam ediyor, bu bir yetersizlik nişanı çoğu kişiye göre (ben yetersiz görmüyorum). Uyanışlı gösterdiği saldırı "Vaaay ne saldırı ama, çok farklı bir teknik çıktı..." dedirtmedi bana. Önceden çekiyordu şimdi çektiriyor metali. Daha efektif kullandığını göstermediği sürece yaranamaz diyorum. Sevdiğim bir karakter ve böyle olması beni üzdü sadece. Biz Luffy'de ne güzel farklı ve etkili teknikler gördük, en azından yakınından geçseydi teknik farklılıkları.

O sonuç oluyor. İki haki türü de saldırılara eklenebiliyorken neden sadece birisini çekebileceği sana mantıklı geliyor diye sorayım o zaman.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık