Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1017: Emirler

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    212
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sen lastiği yeteri kadar çekersen parçalayabilirsin. Yani yeterince güçlü bir yumruk ile mümkün. Bu mantık ile bakınca Luffy hakisiz de delinebilir. Tabii Luffy'nin esnemesinin bir sınırı olduğu durum için konuşuyorum.
Delebilirsin çünkü basınç uygulandığın yüzey alanı çok düşük, kesmek için de aynı şekilde ama Garp'ın yumrukları Luffy'nin yüzü boyutunda zaten ve zorlasan 30-40 cm ilerliyor yumruğu surata çarptıktan sonra. Luffy'i uçuruyor sonrasında. Dediğin gibi bir şeyin olması için Luffy'nin sabitlenip parçalanana kadar (gerekirse 100 metre) ileri gidecek bir yumruğun atılması gerekiyor.

Delebilirsin çünkü basınç uygulandığın yüzey alanı çok düşük, kesmek için de aynı şekilde ama Garp'ın yumrukları Luffy'nin yüzü boyutunda zaten ve zorlasan 30-40 cm ilerliyor yumruğu surata çarptıktan sonra. Luffy'i uçuruyor sonrasında. Dediğin gibi bir şeyin olması için Luffy'nin sabitlenip parçalanana kadar (gerekirse 100 metre) ileri gidecek bir yumruğun atılması gerekiyor.
Evet öyle ama demek istediğim mümkün olduğu hakisiz de. Haki ile vursan da Luffy esneyecektir. Yani Ace'nin kafayı alsan da hala ateş. Neyse bence daha fazla uzatmayalım konu dışına çok çıktık ve bayağı uzadı gibi :)

Evet öyle ama demek istediğim mümkün olduğu hakisiz de. Haki ile vursan da Luffy esneyecektir. Yani Ace'nin kafayı alsan da hala ateş. Neyse bence daha fazla uzatmayalım konu dışına çok çıktık ve bayağı uzadı gibi :)
Niye logialarda çalışıyor o zaman? Seride haki sadece logia kullanıcılarına meyve dışı zarar verebilir diye bir bilgi hatırlamıyorum.

Wiki'de busōshoku için böyle yazıyor:
Notably, this form of Haki can be used to injure Devil Fruit users that are otherwise immune to ordinary physical attacks, such as Logia users.

Serinin ana karakterini tartışıyoruz bu arada, konu dışı olacağını zannetmiyorum.

Niye logialarda çalışıyor o zaman? Seride haki sadece logia kullanıcılarına meyve dışı zarar verebilir diye bir bilgi hatırlamıyorum.

Notably, this form of Haki can be used to injure Devil Fruit users that are otherwise immune to ordinary physical attacks, such as Logia users.

Serinin ana karakterini tartışıyoruz bu arada, konu dışı olacağını zannetmiyorum.
Logialara hakili vurduğun zaman vurduğun bölgeyi alır sadece. Meyvesini kapatmaz. 2. dakikadan bakabilirsin. Vergo hakili vursa da Smoker gücünü kullanıyor.

Yalnız anlık R yapmak istiyorum :D :D. Ben farklı bir şeyi kanıtlamaya çalışıyordum sanırım. Dediğin gibi haki ana vücudu algılamaya yarıyordu. Yani Luffy hala lastik olsa bile rakibi algılayabildiği için ana vücudunu, kemikleri kırılabilir. Meyve iptal olmuyor ama hasar normal bir insan gibi veriliyor.

Bak basit bir şey söyleyeyim sana, eğer biri şuan Mamut olan Jack'in sıfatına tekme atsa Jack insan haline mi gelecek ? Meyvesini geçip insan haline mi dokunacak ? Asıl bedeni dediğin şeye mi gidecek yani vuruş ? Hayır öyle olmayacak mamut halinin sıfatına tekmeyi atmış olacak.

Meyvenin türüne göre değişiyor. Luffy hala lastik, istediğin kadar haki ile vur kıramazsın ama hasar verirsin çünkü lastik kırılmaz ama hasar alır. Luffy'nin gerçek bedeni dediğin şey de lastik şuan denize girse de lastik haki ile dokunsan da lastik.

Abi neden ben 5-6 sayfa askerlerin taraf değiştirdiğini ve bunun kaosunu okuyorum? Asker sayısı şu kadardı vs vs Ve bunun artık kaçıncı olduğunu da sayamadım.
Wano arc değil Tama'nın serisini okuyoruz sanki. En az 60 sayfa buna ayrıldı resmen.
Bölümde Jinbie'nin savaşı dışında sadece lastik meyvesi gizemi var.
Cidden çok boş bir bölümdü.
Bize sunulan içeriği beğenmediğimiz için zaten tahmin, teori veya tartışma daha çekici hale geliyor uzun süredir. Foruma bakarsanız ne demek istediğimi gayet iyi anlarsınız.
Bu bölümden sonra konuşulacak tek şey meyve gizemi. Sonra başka bir gizem daha vs. vs

Oda'nın neden gereksiz şekilde hikayeye gizemler sokmaya devam ettiğini anlamak çok güç.
Nedeni serinin çekiciliğini kaybetmesi. Bunu uzun süredir yapıyor çünkü 2 haftada bir sunduğu içerik kendisini bile tatmin etmiyor. Bunu ise gizem vb. tekniklerle kapatıyor. Biz bir hafta lastik meyvesinin nasıl Luffy' e ulaştığını ve neden meyvenin önemli olduğunu düşüneceğiz. Ama haftaya yine önümüze içeriği boş bir bölüm gelecek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık