Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1000 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Niye öyle olmasın ?

Şekil duruş, şekil bakış anlamına geliyor diyen sendin haliyle kafanı sıkmışsın bunu atarak, En şekil bakışlısı benim kardeşim mi diyor yani burada :oleyo2:

Kimse bana sıkamaz ben kendime sıkarım

Alpamis :a:
Şekil bakış duruş demedim ayrıca anlattığım kelimelerin bağlama göre anlamlarının değiştiği idi. Zoro için acısını en fazla saklayan durumunu belli etmeyen zorlu biri imajı veren bir tip dedim. Zoro'nun yapısı böyle. Sanji'ye hiçbir şey olmadı demesindeki gibi. Chopper , Zoro'yu böyle ilk defa görüyorum diyor. Yani Zoro azıcık bile iyi olsa orada öyle uzunmaz. Ama adam ölü gibi bir kere bile gözünü açmadı. Bu yaşadığı olayın ona ne kadar ağır geldiğinin göstergesi. Diğer taraftan genelde etraftaki en zorlu tip o olur diyor. Buna tam uyacak bir türkçe kelime aklıma bir türlü gelmiyor ama ne demek istediğini anlatıyorum sana. Tabi sen yine en dayanıklı olarak algıla. Ben bu örneği bağlama göre tough'un anlamının ne kadar değişebildiğini göstermek için attım buraya.

Ace'in Luffy için orada söyleyişi ise bence en belalıları en baş belası olacak en çok sorun yaratacak kişi o olacak anlamına geliyor bence. Massive diyor Luffy için. Yani denize açıldığı sıra fırtına gibi estirecek dağıtacak anlamında diyor.

Şekil bakış duruş demedim ayrıca anlattığım kelimelerin bağlama göre anlamlarının değiştiği idi. Zoro için acısını en fazla saklayan durumunu belli etmeyen zorlu biri imajı veren bir tip dedim. Zoro'nun yapısı böyle. Sanji'ye hiçbir şey olmadı demesindeki gibi. Chopper , Zoro'yu böyle ilk defa görüyorum diyor. Yani Zoro azıcık bile iyi olsa orada öyle uzunmaz. Ama adam ölü gibi bir kere bile gözünü açmadı. Bu yaşadığı olayın ona ne kadar ağır geldiğinin göstergesi. Diğer taraftan genelde etraftaki en zorlu tip o olur diyor. Buna tam uyacak bir türkçe kelime aklıma bir türlü gelmiyor ama ne demek istediğini anlatıyorum sana. Tabi sen yine en dayanıklı olarak algıla. Ben bu örneği bağlama göre tough'un anlamının ne kadar değişebildiğini göstermek için attım buraya.
Bağlamına göre Türkçe karşılıklarını güzel ayıklarım demek için atmış da olabilirsin :bilmem:

@Chris çıkar, çıkar mesela en yaramazı bizim velettir diyor orada cuk oturdu bak ;)

Bağlamına göre Türkçe karşılıklarını güzel ayıklarım demek için atmış da olabilirsin :bilmem:
Ace'in Luffy için orada söyleyişi ise bence en belalıları en baş belası olacak en çok sorun yaratacak kişi o olacak anlamına geliyor bence. Massive diyor Luffy için. Yani denize açıldığı sıra fırtına gibi estirecek dağıtacak anlamında diyor.

Bence Ace burada bunu kastediyor. Ben en güçlü diye çevirmedim. Sizin okumanız zayıf ise benim yapacağım bir şey yok.:D

Senin kafa farklı çalışıyor valla.
Ace, Luffy novalar içinde en beteri olacak dedi kullanayım.
Ace onlardan kendini ayırdı, saylanmaz.
Bu yorumun alnı olsa da öpsem :ühü:

Bence Ace burada bunu kastediyor. Ben en güçlü diye çevirmedim. Sizin okumanız zayıf ise benim yapacağım bir şey yok.:D
Ben güçlü diye çevirmişim gibi yazıyorsun onu @Chris yazdı ona cevap atarsan sevinirim. Sadece işine gelen kısımlarda ne kadar uyanık davrandığını hatırlatmak istedim xD

Son düzenleme:

@Chris çıkar, çıkar mesela en yaramazı bizim velettir diyor orada cuk oturdu bak ;)
Adam bölümün yarısında luffy övüyor, yamato bile yeter lan diyor o yine de sanane la kardeşimi övücem diyor. Ace bile luffy'nin içindeki cevheri görmüşken sizin görememeniz üzücü. :(

Senin kafa farklı çalışıyor valla.
Ace, Luffy novalar içinde en beteri olacak dedi kullanayım.
Ace onlardan kendini ayırdı, saylanmaz.
Ace'in Luffy için öyle demesi de önemsiz ki.:D Ben orada toughest kelimesine dikkat çektim. Ace'in Luffy için öyle demesi ise hoşuma gider sadece.:D Bir veri olamaz.

Diğer taraftan birinin kendini övmesi ile bir başkasını övmesi arasındaki farkı da anlayabilirsin umarım.:D Luffy'den nasıl etkilendiyse Yamato'ya sürekli Luffy'den bahsetmiş olacak ki kız daha ne kadar kardeşinden bahsedeceksin diyor.:D

Ace fanları çok üzülmüş bu aralar. WB bitti. Ace'in de potansiyel konusu yalan oldu. Daha Yamato'nun kelepçeleri açamıyor.:D Onu bırak Yamato sen Kaptan olmalısın diyor. Kaido sandı onu garibim.:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık