Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

1. Takım vs. 2. Takım

KİM kazanır

• Kullanılan toplam oy
    134
Oha süper ws konusu olmuş açanı tebrik ediyorum buradan. Garp Kaidoyu eşitler öncelikle hatta fazlası bile olabilir. Shanks teachle kapışsa bence teach yenebilir bu ws yi ucunu kestirmesi çok zor ama bunlarada denk diyelim. Mom ile Dragona eşit dersek malum ikiside hava olaylarını kontrol ediyo :T üstelik baskarakterin babasından younko gücü beklemek abes kaçmaz en kötü denklerdir. Bütün işi son savaş belirler işte. Akainu ne yazıkkı Reyligh gibi birini yenemez bundan dolayı 1. takım çizer. Ha yaşlı halleri baz alınıyorsa 2. takım öyle böyle değil feci parçalar.

Ben orda tam olarak vs atsınlar yıksınlar demek istemedim zaten Marineyi.Demek istediğim eğer Marinelerin başı Akainu buradaki herkesten açık ara güçsüz gözüküyorsa zaten böyle büyük bir devrim oluşumuna gerek kalmaz önüne gelen isyan ederdi bir şekilde direnemezdi hükümet.
Ha bana kalırsa Dragonun oluşumu normal bir Yonko oluşumu kadar güç sahibi değildir.Çünkü adamların karargahları gizli yani çekiniyorlar bariz bir şekilde hükümetten. Fakat Mom Kaidou falan öyle mi?Tam tersine yüreğiniz varsa kapımız her zaman açık modunda takılıyorlar.Hükümet direk salmış durumda o yüzden yeni dünyadaki adaları falan.
Seride devrimciler hükümetten hükümet ise Yonkolardan çekiniyor gibi bir imaj bırakıldı diye düşünüyorum.
Denizciler, Dünya Hükümeti'ne bağlı değil mi? Yani sadece Denizciler diye bir oluşum olduğunu düşünmüyorum. Denizciler korsanlar ile uğraşıyorsa, Devrimciler ile uğraşanlar başka bir oluşumdur. Ayrıca korsanların karada olanı haydutlar var.

Genç Garp Kaidoyu kesin alır diyenler nerde bu kesinlik ? Kaido belki Rogerdan güçlü yada denk nerdenn biliyorsunuz ? Sonuçta en güçlü yaratık.

Genç Garp Kaidoyu kesin alır diyenler nerde bu kesinlik ? Kaido belki Rogerdan güçlü yada denk nerdenn biliyorsunuz ? Sonuçta en güçlü yaratık.
Wb hayattayken en güçlü korsan, çağın zirvesi olarak görülüyordu. Wb'nin Kaido'dan yukarıda olduğunu mangaka birkaç kez belli etmiş oldu yani. O Wb de Roger ile denk dövüşebiliyor diye övülüyordu. Fark belli yani.

@Rob Lucci
Hükümet denizcilerden ibaret değil ama. Öyle olsaydı son savaş tüm dünyayı kavuracak olmazdı. Neyse, devrimci, denizci gibi kıyaslamalar biraz konu dışı oluyor. Fazla karıştırmayalım o kısımları. :/

Denizciler, Dünya Hükümeti'ne bağlı değil mi? Yani sadece Denizciler diye bir oluşum olduğunu düşünmüyorum. Denizciler korsanlar ile uğraşıyorsa, Devrimciler ile uğraşanlar başka bir oluşumdur. Ayrıca korsanların karada olanı haydutlar var.
Hükümete bağlı fakat çağ korsanlar çağı.Yani hükümetin gücünün %70,80i falan doğal olarak denizcilerin elindedir ki olması gerekende budur diye düşünüyorum.Hatta Fuji bir yasadan bahsetmişti yanlış hatırlamıyorsam.Ben oradan denizcilerin mevcut gücünün bile korsanlarla başa çıkmak için yeterli olmadığını o yüzden takviye aldığını anlamıştım o bahsettiğin kara ordusundan.(Burada bile mevcut korsanların devrimcilerden çok daha büyük bir tehdit olduğu çıkarılabilir)
Ki denizcilerin gücünün yeterli olmadığını Shichibukai oluşumunun varlığı bile rahat bir şekilde açıklar.
Yani varmak istediğim sonuç:Gorosei dünya hükümetinin en önemli gücünü oluşturan denizcilerin başına boş bir adam geçirmez.

Bazı arkadaşlar Dragon çok küçümseniyor falan demişler ama bence asıl küçümsenen kişi Akainu olmuş bu ankette.Şuan adam denizcilerin zirve ismi.Eğer marine devrimciler kadar edemeseydi zaten çoktan devrim fiilen başlamış olurdu hükümet yıkılırdı.
O yüzden mi Dünya Hükümeti Denizciler'in başındaki adama siz sadece görünen yüzüsünüz diyor? Dünya Hükümeti çok daha güçlü bir oluşum. Sadece Denizciler ile olacak iş değil bu. Denizci başı olan Akainu'nun bile ne düşündüğünü umursamayan adamların dayandığı güç sadece Denizciler ise öyle bir tutum sergileyememeleri gerekirdi. Akainu'da öyle bir şey olsa bunların laflarını dinlemezdi.

Wb hayattayken en güçlü korsan, çağın zirvesi olarak görülüyordu. Wb'nin Kaido'dan yukarıda olduğunu mangaka birkaç kez belli etmiş oldu yani. O Wb de Roger ile denk dövüşebiliyor diye övülüyordu. Fark belli yani.

@Rob Lucci
Hükümet denizcilerden ibaret değil ama. Öyle olsaydı son savaş tüm dünyayı kavuracak olmazdı. Neyse, devrimci, denizci gibi kıyaslamalar biraz konu dışı oluyor. Fazla karıştırmayalım o kısımları. :/
Wb nin genç olduğu zamanlarda Kaido ne seviyedeydi bilmiyoruz,yaşlı Wb ye çağın zirvesi falan dediler ama o haliyle en güçlü değildi.Kaido yaşlı Wb den daha güçlüdür.

Genç Wb ile şuanki Kaidoyu da kıyaslayacak bir verimiz yok.

MDL_Roronoa

GArpın genç hali muhtemelen tam 1 azmandır. Vergo gibi vasat üzeri bir adamı düşününce garpın gücü daha da ortaya çıkıyor.

Hayvan gibi çakıyordur gelene gidene garp reyiz. 3 Türlü hakiyi de kullanıyordur diye tahmin ediyorum. O yüzden 1. Takım diyorum

Garp, Shiki'ye bile Sengoku ile birlikte dalan bir adam. Kimseyi de yakalayamamış anca elinden kaçırmış.

İnsanlar arasında bir söz vardır, "Eğer kavgaya gidiyorsan, yanında Kaido'yu da götür!" fazlasına gerek bile yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık