Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yonko - Güç Dengeleri

Yonko'dan Marshall D. Teach haricinde (o da 2 yıl önceki hali) hiçbirinin güçleri hakkında bilgiye sahip olmadığımızdan hiçbir tahmin sağlıklı olmayacaktır elbet ama kendimce şöyle düşünüyorum,
1- 'Kızıl Saçlı' Shanks
2- Marshall 'Karasakal' D. Teach
3- Charlotte 'Big Mom' Linlin
4- '100 Canavar' Kaido
En kötü neslin hedefine giren ilk iki imparator Charlotte Linlin ve Kaido oldu. Bu sebeple en zayıfları bu ikisidir diye düşünüyorum. Bunun yanında Luffy, dördünü de alt etmeyi planladığını söyledi. Bir ihtimal Linlin; Kidd, Apoo ve Hawkins ittifağı tarafından indirilemeyebilir ve bu iş de ona daha öncesinde savaş açmış olan Luffy'ye kalabilir. Eğer böyle olursa Linlin, Kaido'dan güçlü olabilir. En kötü neslin iki ittifağının planları da istedikleri gibi işlerse Kaido'nun Linlin'den güçlü olması daha olası.

1-Akagami
2-Kaido
3-BB
4-Big Mom

Kaido'dan beklentileri çok yükseltti Oda bana göre. O yüzden çok sağlam bir şeyler bekliyorum canavardan... :oleyo2:

Bence de en güclü Shanks'tir. Adam kral :D sebebi yok aslında en bastan beri gözüme öyle geldi benim. Wb nin gücünü görünce yok artik hadi be falan dedim ama yine de gözümde Shanks'ın o coollugunu o asaletini dolduramadi. Üstüne daha Shanks ne cidir ne icer ne yer görmedik. Adam geliyor savasa ''iyi iş cikardin genç denizci.Bugun burada yaptıgın bu hareket iyi ya da kötü tarihi degistirecektir'' gibisinden birseyler diyor sonra herkesin agzi acik bu bu bu bu Kızıl Sac Korsanlari diyorlar. Sonra neden,neden Akagami No Shankusu burada diyorlar ne işin var diyorlar. Adam da her zaman ki cool tarziyla ''Savası durdurmaya geldim'' diyor :D Adamın sülalesi rahat :gamyon:
Ayrıca Ben Beckman kizaruyu durduramadi olayi da bence bos bir olay. Cünkü adam göstermedi birsey yani savasta.Düsünsene abi 400 bölüm gecmiş bi savas cikiyor mangaka herseyi sır gibi saklıyor ucundan koklatıyor iki yonkouyu birden aynı savasta gösterecek :D Yine senaryo yüzünden kimseyle savastırmadi orada. Ya orada denizcilerin emdiği sütü burnundan getirtecek ta da Shanks i öldürtecek ya da yaralattiracak ünvanini zedeleyecek. Bence bu yüzdendir. Büyük bir heyecanla bekliyorum Shanks ı ve tayfasini. Saygılar.

Bence de en güclü Shanks'tir. Adam kral :D sebebi yok aslında en bastan beri gözüme öyle geldi benim. Wb nin gücünü görünce yok artik hadi be falan dedim ama yine de gözümde Shanks'ın o coollugunu o asaletini dolduramadi. Üstüne daha Shanks ne cidir ne icer ne yer görmedik. Adam geliyor savasa ''iyi iş cikardin genç denizci.Bugun burada yaptıgın bu hareket iyi ya da kötü tarihi degistirecektir'' gibisinden birseyler diyor sonra herkesin agzi acik bu bu bu bu Kızıl Sac Korsanlari diyorlar. Sonra neden,neden Akagami No Shankusu burada diyorlar ne işin var diyorlar. Adam da her zaman ki cool tarziyla ''Savası durdurmaya geldim'' diyor :D Adamın sülalesi rahat :gamyon:
Ayrıca Ben Beckman kizaruyu durduramadi olayi da bence bos bir olay. Cünkü adam göstermedi birsey yani savasta.Düsünsene abi 400 bölüm gecmiş bi savas cikiyor mangaka herseyi sır gibi saklıyor ucundan koklatıyor iki yonkouyu birden aynı savasta gösterecek :D Yine senaryo yüzünden kimseyle savastırmadi orada. Ya orada denizcilerin emdiği sütü burnundan getirtecek ta da Shanks i öldürtecek ya da yaralattiracak ünvanini zedeleyecek. Bence bu yüzdendir. Büyük bir heyecanla bekliyorum Shanks ı ve tayfasini. Saygılar.
Nasıl birkaç arcı kaplayan bir 'Whitebeard War Saga' yaptıysa Oda, aynı şekilde ileride Shanks'ın da çok önemli rol oynayacağı bir saga okuyacağımızı düşünüyorum. İşte o zaman Shanks da Beyazsakal gibi anime / manga dünyasının en efsane karakterleri arasına girecektir. Buna ek olarak aşağıdaki resimde Shanks'ın 7 adamı göze çarpıyor. Beyazsakal Korsanları'nda bu sayı 5'ti (ki Thatch'i pek göremedik bile).
Tabi ki bu 7 adamın hepsi Beyazsakal'ın ilk 5 tümen komutanları kadar güçlü olmayabilir. Şu anda elimizde olan bilgiler yalnızca Benn Beckman, Borsalino'ya silah doğrulttuğunda Borsalino'nun onu ciddi bir rakip olarak gördüğünün anlaşılması ve aşağıdaki resimde görebileceğiniz Yasopp - Vista bakışması. Bir databookta bu resme ilişkin geçmişte ikisi arasında bir şeyler yaşandığı belirtilmiş. Muhtemelen bu ikisi birbirlerine rakiplerdi.

Nasıl birkaç arcı kaplayan bir 'Whitebeard War Saga' yaptıysa Oda, aynı şekilde ileride Shanks'ın da çok önemli rol oynayacağı bir saga okuyacağımızı düşünüyorum. İşte o zaman Shanks da Beyazsakal gibi anime / manga dünyasının en efsane karakterleri arasına girecektir. Buna ek olarak aşağıdaki resimde Shanks'ın 7 adamı göze çarpıyor. Beyazsakal Korsanları'nda bu sayı 5'ti (ki Thatch'i pek göremedik bile).
Tabi ki bu 7 adamın hepsi Beyazsakal'ın ilk 5 tümen komutanları kadar güçlü olmayabilir. Şu anda elimizde olan bilgiler yalnızca Benn Beckman, Borsalino'ya silah doğrulttuğunda Borsalino'nun onu ciddi bir rakip olarak gördüğünün anlaşılması ve aşağıdaki resimde görebileceğiniz Yasopp - Vista bakışması. Bir databookta bu resme ilişkin geçmişte ikisi arasında bir şeyler yaşandığı belirtilmiş. Muhtemelen bu ikisi birbirlerine rakiplerdi.

Simdi söyle birsey de var. Beyazsakal tayfasinin dedigin 5 adamini baya baya bir gördük. Meyvelerini hakilerini kıstas yapılabilecek olaylarını gördük. Ama Kızıl Sac Korsanları hala bir kapalı kutu. Simdi Beckmann neyine güvenip kafa tuttu acaba Kizaru'ya. Tabii logia ya hakisi varsa kafa tutmustur diye düsünüyorum ben. Ama mermiye hakiyi Shanks da yüklemiş olabilir böyle birsey de var. Ama bir yonkou nun sag kolunda haki olmasa acikcasi hayal kırıklıgına düserim. Ki bu yonkou Shanks. Daha ilk bölümden görünen bir adam. Luffy nin hayali,amacı. Bence Shanks in tayfasi daha güclüdür WB ninkinden. Neden dersen bilmiyorum kafamda bir sebep yok. Muhtemelen dediğin gibi rakiplerdir. Sonucta yonkou olduktan sonra sadece sake icmemişlerdir. Genc adamlar kanları kaynıyor hadi gidip bi dövüsek bugün günümdeyim demişlerdir illa :) ya da yonkou olmadan önce cok kez dövüsmüslerdir. Ki ölmediklerine göre dövüslerden sag ciktiklarina göre yeterli seviyedeler.

Simdi söyle birsey de var. Beyazsakal tayfasinin dedigin 5 adamini baya baya bir gördük. Meyvelerini hakilerini kıstas yapılabilecek olaylarını gördük. Ama Kızıl Sac Korsanları hala bir kapalı kutu. Simdi Beckmann neyine güvenip kafa tuttu acaba Kizaru'ya. Tabii logia ya hakisi varsa kafa tutmustur diye düsünüyorum ben. Ama mermiye hakiyi Shanks da yüklemiş olabilir böyle birsey de var. Ama bir yonkou nun sag kolunda haki olmasa acikcasi hayal kırıklıgına düserim. Ki bu yonkou Shanks. Daha ilk bölümden görünen bir adam. Luffy nin hayali,amacı. Bence Shanks in tayfasi daha güclüdür WB ninkinden. Neden dersen bilmiyorum kafamda bir sebep yok. Muhtemelen dediğin gibi rakiplerdir. Sonucta yonkou olduktan sonra sadece sake icmemişlerdir. Genc adamlar kanları kaynıyor hadi gidip bi dövüsek bugün günümdeyim demişlerdir illa :) ya da yonkou olmadan önce cok kez dövüsmüslerdir. Ki ölmediklerine göre dövüslerden sag ciktiklarina göre yeterli seviyedeler.
Açıkçası iş tayfalara gelince çıkarımlar yapmak daha da zorlaşıyor. Örneğin Kaido'nun elinde 500'den fazla yapay zoan kullanıcısı olduğu söyleniyor. Bunun yanında X. Drake ile dövüşmüş ve 2 yıl sonrasında gayet sağlam görünen 'Iron Boy' Scotch var. Omzundaki 18 yazısının Kaido'nun en güçlü 18. adamı olduğunu belirtme ihtimali ve 500 milyon belly üzerinde ödülü olan Chinjao'nun kafasındaki 12 numaralı dövmenin de aynı anlama geliyor olma ihtimali var. Charlotte Linlin'in şeker almaya gönderdiği iki kişiden biri (ki muhtemelen güçsüz olanı) 330 milyon belly ödüle sahip usta bir Busoshoku Haki kullanıcısı.

Tüm bunlara bakarak Beyazsakal'ın geriye kalan 11 tümen komutanının da Marineford Savaşı'nda görünenin aksine yabana atılmayacak kişiler olmaları olası. Örneğin bir yerde 10. Tümen Komutanı Curiel ile Gekko Moriah karşı karşıya gelmişti, orada 'Beyazsakal Korsanları da neymiş be arkadaş!' dediğimi hatırlıyorum. Sonrasında Curiel, Sakazuki'ye saldırırken hakiden habersizmiş gibi davranması bu havayı bozdu tabi, ama Oda'nın Marineford Savaşı'nın aceleye geldiğini açıklamasını unutmamak gerek. 13. Tümen Komutanı Atmos'un da Doflamingo tarafından tanındığını unutmamak gerek.

Kızıl Saç Korsanları'nın ise henüz bilemesek de tümenlere ayrılmamış olmaları olası, eğer öyle ise toplam kişi sayısı olarak da diğer imparatorlara göre epey azlar demektir. Bu da çok güçlü bir çekirdek ekibi gerektirir. 2 yıl önce tayfaya yeni katılmış olan 94 milyon belly ödüllü Rockstar'ı da düşünecek olursak o 7 adamın çok güçlü kişiler olmaları yüksek ihtimal.

Edit: Karasakal Korsanları'ndan bahsetmeyi unutmuşum. Jesus Burgess birinci tümen komutanı olarak gözüküyor ama ben tayfada Karasakal'dan sonraki en güçlü adamın Shiliew olduğunu düşünüyorum. Tümen işleri onlarda biraz değişik olabilir. Yine de Jesus Burgess'in nasıl bir hayvan olduğuna şahit olduk. B Grubu'nda dövüşenler hiç de fena savaşçılar değillerdi, A Grubu'nun da böyle olduğunu varsayarsak Burgess'in orayı bir anda süpürmesi bana kalırsa önemli bir güç gösterisi. Tabi bir de Impel Down'ın 6. seviyesinden çıkan 4 suçlu var, onların ne kadar güçlü olacaklarını merak ediyorum.

En güçlü Karasakal'dır aralarında. Diğerleri arasında da ezici bir üstünlük olmaz. Belki Shanks biraz daha güçlüdür.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık