Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yonko - Güç Dengeleri

Teach'te haki yok diyenler kızmasın ama gerçekten çok gülünç.

Her ne kadar kötülüğün ön saflarında yer alsada D'nin iradesine sahip olup yıllardır yeni dünyada korsanlık yapan , Shanks'ın yüzüne yami yami no mi olmadan ağır yaran veren , Kralın oğlu Ace'yi ölümün kıyısına getiren , Ace tarafından bile 2. Tümen komutanlığına layık görülen , Marineforda gelme cesaretini göstermesini geçtim Shirohige'nin ölümünü hızlandırıp(Bence wb'yi Akainu öldürmüştür.) , Sengoku ve Garp'a atarın kralını yapıp orayı harabe haline getiren , şimdiki zamanda ise Yonkou pozisyonunda bulunup en güçlü logia ve paramecia meyveleriyle dünya'ya korku salan bir adamda haki yok demek mantığın bittiği yerdir. Teach'te hakinin 3 Tipi'de olduğuna kalıbımı basarım.
Saldırıları 2x almasına rağmen iman dolu bisentoyla kesil , kafana doğrudan dünyanın en güçlü adamı tarafından deprem şokunu ye. Bilincini kaybetmemesini geçtim kalkıp Sengokuyla kapışıp Shanks'a atar yapan korkusuz Teach'den bahsediyoruz.
Yaptığı icraatları , sahip olduğu şeytan meyvelerini , savaşcı kanından gelen gücü ve hakilerini hesaba katarsak bence tartışmasız en güçlü Yonkou hatta şuan serideki en güçlü kişidir Teach.Smoker sensei de inanıyorum bana hak vericektir :)

Teach'te haki yok diyenler kızmasın ama gerçekten çok gülünç.

Her ne kadar kötülüğün ön saflarında yer alsada D'nin iradesine sahip olup yıllardır yeni dünyada korsanlık yapan , Shanks'ın yüzüne yami yami no mi olmadan ağır yaran veren , Kralın oğlu Ace'yi ölümün kıyısına getiren , Ace tarafından bile 2. Tümen komutanlığına layık görülen , Marineforda gelme cesaretini göstermesini geçtim Shirohige'nin ölümünü hızlandırıp(Bence wb'yi Akainu öldürmüştür.) , Sengoku ve Garp'a atarın kralını yapıp orayı harabe haline getiren , şimdiki zamanda ise Yonkou pozisyonunda bulunup en güçlü logia ve paramecia meyveleriyle dünya'ya korku salan bir adamda haki yok demek mantığın bittiği yerdir. Teach'te hakinin 3 Tipi'de olduğuna kalıbımı basarım.
Saldırıları 2x almasına rağmen iman dolu bisentoyla kesil , kafana doğrudan dünyanın en güçlü adamı tarafından deprem şokunu ye. Bilincini kaybetmemesini geçtim kalkıp Sengokuyla kapışıp Shanks'a atar yapan korkusuz Teach'den bahsediyoruz.
Yaptığı icraatları , sahip olduğu şeytan meyvelerini , savaşcı kanından gelen gücü ve hakilerini hesaba katarsak bence tartışmasız en güçlü Yonkou hatta şuan serideki en güçlü kişidir Teach.Smoker sensei de inanıyorum bana hak vericektir :)
Tamam güçlü hatta seride en güçlü kişide olur ileride ama şu an pek sanmıyorum. 3 tip haki olacağını sanmıyorum 1 tane çıksa bile şaşırdım diyebilir. Şu Shanksa yara açma işine gelince de herkes bunu söylüyor. Yaranın nasıl açıldığı bilinmiyor. Shanks haydutlara da aynısını yaptı aldırış bile etmedi. BB ile aralarında böyle bir durum geçmiştir muhtemelen. WB ile karşı karşıya geldiklerinde saldırmıştır ve Shanks onu muhattap almayıp WB'ile atışması yada her ne ise kapışması devam etmiştir. Hem bu adamda Hakiye dayir bir belirti görmedik. Burdada Dofta da görmemiştik 3 tip çıktı demeyin Dof savaşta hiçbir ciddi kapışmaya girmemiştir. Akainudan kaçmasınıda daha hakisi olmadığından kaynaklandığını düşünüyorum.

Bütün yonkolar birbirine aşağı yukarı eşit.Hani Linlin Shanks'i ortadan kaldırsa şok olmamalıyız.Çünkü çok yakın güç dengeleri var.
Görüşüm;
Shanks>Teach>Linlin=Kaido

Dostum sonuçta o pozisyondaki birinde hakiye dair bir emare görmeye gerek yok zaten Roger'ı da bilmiyoruz ama forumun %90'ı Roger'da haki var der .

Ne yazıkki veremeyecek
1.Teach kim sengokuyla garpa atar yapmak kim lütfen mangayı okuyup gelin.
2.Hakinin nedenini başka arkadaşlar açıklayacaktır umarım.
Ayrıca bu kadar övdüğün adam o kadarda korkusuz biri değil hatta korkaklığı ile ün salmış.
Tamam o sahne mangada olmayabilir ama sonuçta animeyi uzaylılar yapmıyor. Oda sensei abes bir durum olduğunu düşünseydi elbet müdahele ederdi ki bence normal karşıladı.

Teach =yonkou

Hani şu yeni dünyanın en güçlü 4 korsanı varya onlardan bu adamda hakinin imparatoru çıkabilir, hakiye ihtiyacı yok ne demek nasıl bir adamın krallıkta gözü olurda hakiye ihtiyacı olmaz yami yamisi var diye mi , haki dediğiniz şey sadece logialara vurmak için kullanılmıyor bilirsiniz.

Bu arada Teach bence en güçsüz yonkou şu an için.

Teach ve Luffy aynı tipte karakterler sürekli gelişmeleri lazım Teach önde gidiyor ama Luffy daha hızlı gelişiyor Teach'i eski yonkoular yalayıp yutar.

Teach =yonkou

Hani şu yeni dünyanın en güçlü 4 korsanı varya onlardan bu adamda hakinin imparatoru çıkabilir, hakiye ihtiyacı yok ne demek nasıl bir adamın krallıkta gözü olurda hakiye ihtiyacı olmaz yami yamisi var diye mi , haki dediğiniz şey sadece logialara vurmak için kullanılmıyor bilirsiniz.

Bu arada Teach bence en güçsüz yonkou şu an için.

Teach ve Luffy aynı tipte karakterler sürekli gelişmeleri lazım Teach önde gidiyor ama Luffy daha hızlı gelişiyor Teach'i eski yonkoular yalayıp yutar.

Hakiye ihtiyacı olmaz derken bana mı dedin?

Öyle bir şey dediğimi hatırlamıyorum.

Tamam güçlü hatta seride en güçlü kişide olur ileride ama şu an pek sanmıyorum. 3 tip haki olacağını sanmıyorum 1 tane çıksa bile şaşırdım diyebilir. Şu Shanksa yara açma işine gelince de herkes bunu söylüyor. Yaranın nasıl açıldığı bilinmiyor. Shanks haydutlara da aynısını yaptı aldırış bile etmedi. BB ile aralarında böyle bir durum geçmiştir muhtemelen. WB ile karşı karşıya geldiklerinde saldırmıştır ve Shanks onu muhattap almayıp WB'ile atışması yada her ne ise kapışması devam etmiştir. Hem bu adamda Hakiye dayir bir belirti görmedik. Burdada Dofta da görmemiştik 3 tip çıktı demeyin Dof savaşta hiçbir ciddi kapışmaya girmemiştir. Akainudan kaçmasınıda daha hakisi olmadığından kaynaklandığını düşünüyorum.

Shanks, Beyazsakal ile konuşmasında o yarayı alırken dikkatsizlik falan yapmadığını söylüyor ve bu şekilde Teach'in güçlü ve tehlikeli olduğundan dem vuruyor.

teachte haki muhtemelen yok,hakiyi biliyor ama uyandırmamıs olabilir.bence o yüzdende yami yami no miyi ona verdi e.oda.karanlıgın gücü hakiden daha korkunc.haki dokundugu yerde ana bedene ulastırıyor.karanlık komple seytan meyvesi gücünü engelliyor.üstelik ona 3 tip haki vermek yerine,gura gura no miyi verdi.

muhtemelen d.lerin dayanıklılık ve dirayet yönünü ona verdi e.oda ama en önemlisi olan ruhsal yönünü vermedi.wbnin dedigi gibi o gercek bir d. degil,rogerın bekledigide degil,korkak ve ruhsuz,önce saldırıp,sonra baba evladına kıycanmı diyen biri.yani houshokusunun olması katrilyonda bir.o götle kenbunshokusu olsada bir halta yaramaz.dedigim gibi busoshoku yerinede bir eline karanlık,diger eline deprem verdi e.oda.

normalde o seviyede adamda olması lazım ama e.oda onun ruh gücünü kısıp,beden gücüne odaklanmıs gibi duruyor ;)

teachin shankse verdigi yarayıda daha öncede söyledim.shanks daha bayragı çizilirken öyle çizmiş,yani yarayı kaptan bile olmadan önce almıs.luffyide az daha krieg öldürüyordu,ne yapayım şimdi ? ordaki vurgu teachin potansiyeline,hani ben bu kadar yükseldim,adamı kücük görüyorsunuz ama benm kadar potansiyeli var dedi shanks,bunu dolaylı yoldan ima edip,koltugunu almaya gelebilir diyerekte,gözünün içine soktu wbnin ama,aynı wbnin kibiri,daha dogrusu e.odanın kurgusu olayları bu yöne getirdi.

2 yıl önce teach ve tayfası,shanks ve tayfasından güçsüzdü,bunu teachte kabul etti ama su an kim ne derse desin desteksiz konusmus olur,sadece tahmin yürütebiliriz. ;)

Hakiye ihtiyacı olmaz derken bana mı dedin?

Öyle bir şey dediğimi hatırlamıyorum.
Yok sana demedim sana desem senden alıntı yapardım genel manada söyledim.

Ayrıca Teach'te haki yok yada uyanmaz diye mi verdi meyveyi yoksa meyve avcılığı yapması için, Gura gurayı alabilmesi için mi verdi?
Neyse yeni dünyada ensesi kalın adamların hepsinde istisnasız haki vardır diyor gidiyorum kolay gelsin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık