Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yonko - Güç Dengeleri

2 yıl öncesinde en güçlü Wb dendi Oda tarafından ve bu konu tartışmaya kapandı. Shanks geri kalanların en güçlüsüdür dememiz aslıda 200 lü bölümlerde herkesin şu ansa bir çoğunun en güçlü shichibukai Mihawk denmesiyle aynı sebepten. Erken tanıdık ve güçlü olduğunu gördük , karizmasıda malum ve adeta şov yaptı bize. Nasıl şu an Dof ve Kuma , Mihawk'a kafadan denkse görebilen için , yonkou larda öyledir.

Yabancı forumlarda , Shanks tayfasında hiç meyve kullanıcısı olmayabilir gibi teoriler var , mantıklı bence. Kaido ise zoan dolu bir tayfaya sahip bir ''canavar'' gibi gözüküyor. Shanks - Kaido olayı ise muamma iken hala ayar verdi demek anlamsız bence. Tabi ki Shanks gözümüzde Korsanlar Kralı gibi şu an bende isterim ayar vermiş olsun ama Shanks kavgacı bir adam değil. Gerekmedikçe içip eğlenmeyi tercih eder. Kaido ilede alttan alarak konuşmuştur gibi geliyor bana. Kalkıpta tehdit etmemiştir , belkide laftan anlayan biridir Kaido (sanmıyorum pek ama). Big mom , şeytan meyvesi kullanıcısı gibi. Tahminimce , Kaido için çalışan Dof'ta kral haki varsa , Teach dışında diğer 3 ündede vardır. Sonuçta dünyanın en güçlüleri. Kaido mistik zoan olabilir gibi geliyor bana. O kadar zoan adamı olan biri logia değildir diye düşünüyorum. Big mom büyük ihtimal diğer 3 lü ittifağın hedefi. Tahminimce güçleri eşittir . Bb meyve topluyormuş , tayfasıda tümenlere ayrıldığına göre tayfa gücü olarak Wb ayarı olmuş hatta onu aşmıştır bence. Big mom , yıkıcı gücü olan birine benziyor , asitler vb. Ile. Tahminimce Magellan misali yakalarsa tekte öldürür. Kaido ise taminimce fiziksel gücü en üstün adamdır şu an dünyada. Luffy , Law ve Cavendish ile en az 10 bölüm dövüşür. Benim sıralamam , 2 yıl öncesi Wb 100 Shanks 98 Kaido 98 bigmom 98 . 2 yıl sonrası , Shanks 101 , Bb 99 , Kaido 101 , Bigmom 100. Amirallerde akainu 85 , Kizaru 81 , Aokiji 79 dur yaralı haliyle. Dof 72 , Luffy ve Law 62 ve 61 dir şu an.

Dünyanın en iyi haki kullanıcısı Shanks , fiziksel gücü en fazla olanı Kaido'dur. Dünyanın en iyi meyveleri Kurohige tayfasındadır.

@Marco

Beckman ve Roo hiçbir şey yapamamış diyorsun. Açıkçası bana bu çıkarımın mantıksız geliyor. Neden mantıksız geliyor;

Shanks'ın oraya gelmesinin sebebi savaşı bitirmek.

Luffy zaten kaçmaya başlamış.

Birinci sebebimi açıklayayım. Shanks oraya savaşı bitirmek için gelmişken, Roo ve Beckman amirallere saldırsa, savaş hayatta bitmez. Mutlaka gelmeden önce neden gittiklerini, ne yapacaklarını söylemiştir. Bu biraz zorlama bi çıkarım ama Beckman'ın oflamasından da ben tam bunları çıkardım. Of Kizaru uzatma işte der gibi. Roo'da da aynı tarz bi umursamazlık var.

İkinci sebebim de şu, Luffy zaten kaçmaya başlamış, neden saldırıp gereksiz yere savaşı uzatsınlar. Yani Shanks'ın (ve tayfasının) orada olması zaten yeterince büyük bir tehtid. Sence dünyanın en hızlı adamı Shanks ve ekibi orada olmasa o an için dünyanın en çok aranan adamını takip etmez miydi?

Son olarak da hiçbi şey yapamadı mantığıyla düşünürsek, Shanks ve ekibi değil miydi ilk bölümde iki üç çer çöpün provokasyonuna bile cevap vermeyen? Üstüne dökülen içkiye gülen adamın tayfasından bahsediyoruz.

Karasakal
Shanks -Kaido
Bigmom

Karizmasından veya Rogerin tayfasından olması nedeniyle Shanks diyoruz ama bir gerçek var :T
Shanks'ın suratına ( acemi veya prof hali beni ilgilendirmiyor ) yara açmış 2 meyve almış , Sengoku ile kapışmış.
Shanks bile gücü hakkında Wb'yi uyarmış bla bla bla ...

Oda bu adamın zeminini çok önceden hazırladı . Şimdi bir Yonkou oldu ve ona buna yenilir demek pek doğru gelmiyor.
Shanks'ı severim ama gidişata göre Karasakal daha güçlü olması lazım.
Yoksa bu Luffy'e boss ararız :/

Şimdi şoyle bir durum var Wb dunyanin en guclu adami olarak gecmis olabilir ancak bunun hangi anlamda soylendigini tam olarak bilemeyiz ki bana gore fiziksel guc bakimindan soylenmistir. Yani fiziksel açıdan evet Wb en güçlüdur ama bu shanks ya da kaido ile atacağı vs de onlari yenebileceği anlamina gelmez.Benim dusuncem Shanksin yonkoular arasinda en iyi haki kullanıcisi olduğu yonundedir ki bu bana gore en guclu adam lakabindan onde gelir.

bu seride yoruma acık bir cok sey var.ama yoruma acık olmayan seylerde var.onlarda cerceve içerisinde belli edilmiş en denen güç kıstasları.

mihawk dünyanın en iyi kılıc ustasıdır.
dragon dünyanın en tehlikeli suclusu ve en cok arananıdır.muhtemelen en yüksek ödülede o sahiptir.
newgate ölmeden önce dünyanın en güçlü adamıdır.
kaido yasayan en güçlü yaratıktır.
linlin bununda diger önermelerle kesinligi sabit;yasayan en güçlü kadındır.
shanks muhtemelen dünyadaki en güçlü ruha yani hakiye sahip adamdır.
ve 4 yonko tüm op evrenindeki en güçlü 4 korsandır.

o yüzden 2 yıl önce wbnin diger yonkolardan bir adım önde oldugu bariz.kaidonun onu durdurmaya calısmak istemesi,hemen ardından onu getirebilir.ama shanks hem kaidoyu caydırmıs,hem wbnin karsısına dikilip tehdit etmiş,hem savasa gelip denizcileri ve sonradan yonko olan teach tayfasınıda caydırmıstır.

hepsini üst üste koyarsak; 2 sene önce wb-shanks-kaidou-linlin gibi duruyor.

günümüze odaklanırsak; e.oda 2 yonkoyu ayırdı.yatırım yaptıgı teach ve kendi hayali olarak basından beri yasattıgı shanks.bu ikisi ısık ve karanlık.tabi luffy shanksın gücünü asana kadar.

diger 2 sinin ise bunlardan zayıf oldugu bence artık bariz.çünkü kurgu sekillendi.luffy linline savas actı,ama e.oda usta bir manevrayla,lawı işin içine katıp hedefi kaidouya yönellti.linlin ise yüzde 80 diger ittifakın hedefi.

yani ben su an luffy ve lawın önce dofu,sonra kaidoyu indirmelerini bekliyorum.linlinde ise e.oda ya bizimkileride kiddi ve digerlerine yardıma göndericek.yada onlarda linlini halledicekler.

her halükarda su an ki güç dengesinde mantıklı olan linlin=kaidou < teach=shanks ama kaidounun linlinden,shanksında teachten daha güçlü oldugunu sahsi olarak düsünüyorum ;)

Teach'i fazla abartıyorsunuz. Tamam güçlü iki meyvesi var ama bu kadarda abartmaya gerek yok. Manga K daha serinin yarısındayız demiş,bur da en güçlü Teach diyenlerin %70'i Teach'ı son boss olarak görüyor bua rağmen şu anda Teach Shankstan güçlüyse (tayfa bazında) Luffy hiç uğraşmasın. Bu adam Gura gurayı alalı 2 yıl olmuş belkide tayfasında ki diğer kişilerede meyve kazandırdı. Manga K serinin yarısı demiş,Luffy 14 yıl gelişicek de bu adam yatıcak mı?

Teach bence de abartılıyor adam yonkou olalı 2 yıl oldu ve sadece meyvelerle olduğunu düşünüyorum. Tamam meyveleri çok güçlü ama bu adamda haki yok. Hakinin de serideki en önemli şeylerden biri olduğunu da biliyoruz. Shanks bana göre sadece haki kasmış ve kılıç yetenekleri olan biri. Kaido hakkında çok bir şey bilmiyoruz ama bence bu adam en güçlü zoan meyvesine sahip ve hakide de oldukça ilerlemiş biri. Bana göre teach sadece linlinden üstündür belki ondan bile üstün değildir.

Bana göre sıralama Shanks-kaido-linlin=BB
Teach, Yami Yami no Mi'yi bile yemeden önce Shanks'a gözündeki yaraları veren kişi. Yalnızca meyvelerle buralara geldiğini söylemek yanlış olur.

Teach O yarayı ne zaman verdiği bile belli değil. Shanks o zamanlar neydi kim bilebilir belki hala rogerın gemisinde çaylaktı bu yüzden o konuda yanlış düşünüyorsun. Marineford savaşında 2 meyveli BB ye gel kapışalım dedi ne oldu BB gücümüz daha yetmez dedi. Hadi onu bırak bu adam eğer filler değilse Tüm tayfasıyla birlikteyken tek başına gelen Akainudan kaçtı.
Shanks'ı yenebileceğini söylemedim, yalnızca meyve gücü olmadan da oldukça güçlü olduğunu belirttim. Sakazuki'den kaçması da bana göre garip bir davranış değil. Orada güçlerinin yetmeyeceğini söylerken haklıydı, hatta ben şuanda da gücünün yetmeyeceğini düşünüyorum. Ama örnek verdiğin kişilerin de Shanks ve Sakazuki olduğunu göz önünde bulundurmalısın.

Shanks şeytan meyvesi bulup , bunu satar içki falan alırız diyebilicek kafada bir adam. Ama Teach ezilicek adam değil , 2 yıl büyük ihtimal ona bizimkilere davrandığından daha cömert davrandı ki zaten potansiyeli olan bir adamdı. Akainu 'dan kaçma olayıda , bir sürü nedeni olabilicek bir olay. En basitinden bu adam , senelerce geleceğe yatırım için plan kuran , Wb tayfasından faydalanıp satan , shichibukai olup denizcileri satan ve sonrasında savaşı basıp baba tokadını göze alan ve seneler süren planları sonucu gücünü ve tayfasını toplayan bir adam. Akainu ise şu anda resmi olarak görev yapan en güçlü denizci. En güçlüleri o yani. Bu adamı kayıpsız yenmek için erkendi , yenebilirdi ama o tayfa için o kadar emekten sonra mantıklı değildi ve kaçanın anası ağlamaz diye düşündü. Kaçtı güçlendi ve şu an daha güçlü bir hale geldi şüphesiz. Haki olayınada takılmamak lazım , gül gibi yami yami no mi var. Haoshoku haki ye kadar çakar depremi. Onun dışında meyve sayısı 3 yada daha fazla olmuşsa , belki daha çok rayına oturur herşey ama bu haliylede herşey açık gayet.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık