Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yonko - Güç Dengeleri

Beyazsakal, Kuzan ve Borsalino' ya olan saldırılarında Bisentosunu kullanıyor ve 2 amiralde saldırıdan hasar almıyor ama Sakazuki' ye yaptığı yumruk saldırısında Sakazuki'nin yüzünü kanlar içerisinde bırakıyor. Demekki ya Bisentosuna haki eklemiyor yada ekliyemiyor.

Jozu'da aynı şekilde kendi vücuduyla yaptığı bir saldırıda Kuzan' ın ağzından kan getirebilirken, Vista'nın kılıç ve Marco'nun pençe saldırısı etki etmiyor.

Edit: Lovecook Sanji ben yalnızca Pekoms ve Marco'yu birbirlerine karşı değerlendiriyorum. Marco'nun meyvesi gerçekten eşsiz bir meyve ama saldırılarını güçlendirici bir özellik taşımıyor. Birde üstüne Pekoms dayanıklılığını arttırıcak bir meyveye sahipken ve hakisi varken Marco'dan daha üstün görüyorum ben.

Beyazsakal, Kuzan ve Borsalino' ya olan saldırılarında Bisentosunu kullanıyor ve 2 amiralde saldırıdan hasar almıyor ama Sakazuki' ye yaptığı yumruk saldırısında Sakazuki'nin yüzünü kanlar içerisinde bırakıyor. Demekki ya Bisentosuna haki eklemiyor yada ekliyemiyor.

Jozu'da aynı şekilde kendi vücuduyla yaptığı bir saldırıda Kuzan' ın ağzından kan getirebilirken, Vista'nın kılıç ve Marco'nun pençe saldırısı etki etmiyor.
Bahsettiğin iki pozisyondada bir şey dikkatini çekmiyor mu ? 2'ye1 pozisyonlar değil mi sence ?
Wb Akainu'ya arkadan vuruyor, bu sayede amiral her zaman ki savunmasını yapamıyor. Peki arkadan vurmasının sebebi ne ? Marco'nun hemen öncesinde onu durdurmuş olması ve Akainu'nun Marco ile konuşuyor olması. Bu sebepten ötürü Beyazsakal Akainu'ya arkadan vurabilme şansı yakalıyor.
Jozu'nun pozisyonunda ise Aokiji Beyazsakal ile savaşırken ve içinde bisento varken yakalanıyor. Bana göre içinde bisento olmasaydı Aokiji o saldırıdan kurtulabilirdi, çünkü Jozu'nun geldiğini görmesine rağmen kaçamıyor ve karşısında da Beyazsakal gibi bir rakip varken, bu da 2'ye 1 pozisyondur.

Jinbe'nin olayını atlamışsın.

Beyazsakalın bisentosuna haki koyamıyor olmasına rağmen, amirallere bisento ile saldırması saçma olmaz mı ? Yanlış hatırlamıyor isem Ace ile ilk karşılaşmada bisento ile vurup kan çıkartıyordu.

Saçma olur doğru diyorsun. Ama bisentosu ile hakili saldırılar yapmasına rağmen amirallere niçin zarar veremiyor? Söylediklerine şmdi katılıyorum bende. Dikkatleri başka yerdeyken yapılan saldırılardan hasar alıyorlar. Ama bu yinede Marco' nun diğer önemli karakterlerin yanında fiziki gücünün az olduğu gerçeğini göstermez anlamına gelmiyor.

Edit: Lovecook Sanji ben yalnızca Pekoms ve Marco'yu birbirlerine karşı değerlendiriyorum. Marco'nun meyvesi gerçekten eşsiz bir meyve ama saldırılarını güçlendirici bir özellik taşımıyor. Birde üstüne Pekoms dayanıklılığını arttırıcak bir meyveye sahipken ve hakisi varken Marco'dan daha üstün görüyorum ben.
Forum üzerinden tartışmaları uzatmayı sevmiyorum o yüzden son mesajım
Anlam karmaşası yaşıyoruz sanırım.Ben yukarıda "beyler neye dayanarak Pekoms marco yu yener diyorsunuz" demişim sen de bunun üstüne "Ayrıca burada kimse Pekoms Marco'yu yener demedi" demişsin.Şimdi ise yukarıda alıntıladığım şeyi söylüyorsun
Şimdi pekoms marco yu yener mi yenemez mi? Sanırım saat geç olduğundan benim devreler yandı
Bir de tüm zoanlar -eğer fare gibi dangoz bir meyve yemediysen- kullanıcının fiziksel özelliklerini bir üst kademeye taşırlar.Hani o meyve avantajı Marcoda da var,ki Marco anka kuşu gibi muazzam bir meyveye sahip
Yanlış anladığım,bildiğim bir şey varsa düzeltirsen sevinirim

Saçma olur doğru diyorsun. Ama bisentosu ile hakili saldırılar yapmasına rağmen amirallere niçin zarar veremiyor? Söylediklerine şmdi katılıyorum bende. Dikkatleri başka yerdeyken yapılan saldırılardan hasar alıyorlar. Ama bu yinede Marco' nun diğer önemli karakterlerin yanında fiziki gücünün az olduğu gerçeğini göstermez anlamına gelmiyor.
Merak ettiğim nokta neden öyle düşündüğündü, saldırılardan ötürü olduğunu söyleyince bende sana Jinbe,Vista hatta Beyazsakal örneklerini verdim.
Ben ortada bir gerçek göremedim ve söylediğin neden dolayısı ile fikrimde değişmedi açıkçası. Neyse herkesin fikri aynı olacak diye bir şey yok, sen farklı düşünüyorsun belli ki. :)

Lovecook senin devreler yanmadı. Ben 5 kişiye birden cevap verme durumunda olduğum için ben biraz yanlış anlamışta olabilirim söylediklerini. Şimdi bu söylediklerinden sonra birşey söyliyecek olursam yine istemeden farklı bir noktaya değinebilirim. Yanlış anladığın bir nokta yok. Konuşmalarımızda kendi fikirlerimi ters bir şekilde ifade ettim sanırım. Kusura bakma :eek:

/ Marco verdiğin örnekler doğru onlara bir sözüm yok ama yinede bana göre Marco, One Piece evreninde fiziki güç kullanarak dövüşen karakterler arasında çok iyi bir seviyede değildir.

Lovecook senin devreler yanmadı. Ben 5 kişiye birden cevap verme durumunda olduğum için ben biraz yanlış anlamışta olabilirim söylediklerini. Şimdi bu söylediklerinden sonra birşey söyliyecek olursam yine istemeden farklı bir noktaya değinebilirim. Yanlış anladığın bir nokta yok. Konuşmalarımızda kendi fikirlerimi ters bir şekilde ifade ettim sanırım. Kusura bakma :eek:
Dert değil,olur arada öyle:)Günahın bir kısmı da bizim, 3-4 kişi aynı anda cevap yazdık sana ortalık karıştı doğal olarak:)

Uzun lafın kısası bana göre..

2 yıl önce => WB = Shanks > Kaidou > Big Mom

2 yıl sonra => Shanks > Teach = Kaidou > Big Mom

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık