Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yeni Ark Hakkında Düşünceleriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zaten o adaların hepsini adı gibi biliyordu yıllarca Wb'nin yanında takıldı. Planlı sinsi bir adam BB Yonkou'luk için herşeyi ayarlamıştır ayrıca yami yami+gura gura ile Yonkou haricindeki bütün korsanlardan çok üstün oluyor zaten. Diğer Yonkou'larda zaten kendilerinin olmayan adaları bir başkasının almasını pekde umursamıyorlardır bence. Ölümün eşiğindeki bir Wb'den tek yiyen adamı ben Shanks'la bir tutmam. Ne kadar meyve yerse yesin hakinin kralı var Shanks'ta. Ki hakinin meyveden çok daha üstün olduğu kaç kez vurgulandı. BB onu yeneceksede hile hurda ile olur normal bir şekilde yenme şansı yok bana göre. Serinin gidişatını bir intikam davasına dönüştürmek istiyorsa Oda BB hile hurda ile indirir Shanks'ı. Bana göre bu çok klasik bir senaryo olcağından Oda böyle bişey yapmaz ama yapma ihtimalide var tabi.

Genel olarak değil şu yazdığın kısma katılmıyorum, haki her zaman meyveden üstün olduğu vurgulanmadı.
Amiraller en güzel örnek, meyve güçlerini kullana kullana çok tecrübeli haki kullanan adamlarla denk dövüştüler hatta bir kısmından daha güçlü oldukları bariz (Sentoumaru yada kujalılar vs...)
Luffy gear2'ye geçtiğinde, haki kullanan Marigold ve Sandersonia'yı yenebildi. Bazı logia yada sağlam meyve kullanıcılarınında onları yenebileceğini düşünüyorum.
Hatta şöyle sorayım, sana b.haki yada k.haki mi verelim yoksa logia yada mistik zoan mı verelim ben meyveyi tercih ederim açıkçası.

Kısaca meyve ve haki seviyesi, ve kimin kullandığı çok önemli. Haki>Meyve yada Meyve>Haki şeklinde kesin bir denklem kurmak yanlış olur.

Ayrıca BB'yi tek yiyen adam olarak düşünmeyin çünkü o haline 1 meyve daha aldı, bir meyve başka bir seviyeye çıkarır, Teach gibi adamı daha fazla çıkarır, bu adam 2+ meyve ile geziyor olabilir, 2 ve daha fazla meyve kullanan birisi tarihte ilk, bence Shanks'a karşı şansı var ancak şuan için bende Shanks'ın şansını daha fazla görüyorum, çünkü BB'nin ne durumda olduğunu görmedik.

Ryner Lute

Arkadaslar gozunuze Shanks in tayfasini getirin. Hic akliniza yatiyor mu o kadar karizma adamin Law ve Luffy ye yenilmesi. Yani Law boyle bir plan yapmaz yapamaz. Shanks i indiremeyecegini bilir. Shanks saf hız saf haki. Nerden bakarsan bak Law ve Luffy nin sansi yok. Law da bunlari dusunmustur heralde.
güzel ve mantıklı bir yorum

Teorim:
En güçlü Yonkou Bigmamdır neden mi onu WBe benzetiyorum baba öldü meydan koca anaya kaldı.Kadın tam bir canavar şeker verilmedi diye haritadan ada silecek güçte balıkadam adasını WB den hemen sonra egemenliği altına alıyor kid gibi birinin gemilerine saldırmasını tınlamıyor Koca ana tam bir şeytandır ve WB in koltuğu bu kadına kaldı
Shanks Bigmam kadar güçlü değildir ama Bigmamdan sonra gelir diye düşünüyorum

eskiden bigmamı en güçsüz olarak görürdüm ama son zamanlarda fikrim bayağı değişti senaryo Bigmam üzerine kuruldu herkes onu ilk eleniyor sansada bence en son bigmamda olay.

Bence öncelikli plan bigmom ardındanda kaido ikisini sırayla yenicekler ve 2 yonkouluk bir boşluk oluşucak kid olaya dalmassa Yonkou kadrosu 1-Shanks 2-BB 3-Law 4-Luffy ama luffynin bu kadar çabuk yonkou olması biraz zor çünkü daha yeni dünyayı tam tanımıyor bile.

Smoker'in ittifak olmasını hiç beklemiyorum.Eğer bir Yonko indireceklerse Law&Kid&Luffy kesin Big Mam olacaktır.Kid zaten takıntılı Big Mam'a , Luffy'de biliyoruz zaten bir Law'ın takıntısı yok ama Yonko indirme peşinde.Bu üçü Big Mam'ı alır ama diğerlerine bir şey yapmaları çok zor.Hele Shanks ve BB için.BB'yi zaten Luffy tek başına yenicek.Kaido içinse Kid&Law&Luffy zorlar ama yenemezler.

Luffy&Law&Kid ittifakı olursa yonkoulara geçmiş olsun bu 3 manyak yonkouluk kavramını bile kaldırır ortadan sonrada pis pis sırıtırlar :D
Gider G5'in önünde Çık Lan Akauni diye bağırırlar :D

Luffy&Law&Kid ittifakı olursa yonkoulara geçmiş olsun bu 3 manyak yonkouluk kavramını bile kaldırır ortadan sonrada pis pis sırıtırlar :D
Gider G5'in önünde Çık Lan Akauni diye bağırırlar :D
Akainu ordan çıkarsa o gülümseme yerini hüzne ve kedere boğabilir.

@Cool Akainu'da olan pislik paha biçilemez :)
Bigmam en güçlü yonkou'dur teorine katılmamakla beraber Akainu alayını ağlatır demene katılıyorum. (Lan oğlum bak git çeker :hhh: )

@Cool Akainu'da olan pislik paha biçilemez :)
Bigmam en güçlü yonkou'dur teorine katılmamakla beraber Akainu alayını ağlatır demene katılıyorum. (Lan oğlum bak git çeker :hhh: )
Bigmama candır öyle deme ortak koca ana bak gör WB in kadın versiyonudur bu kadın baba gitti ana geldi.:cool:

Genel olarak değil şu yazdığın kısma katılmıyorum, haki her zaman meyveden üstün olduğu vurgulanmadı.
Amiraller en güzel örnek, meyve güçlerini kullana kullana çok tecrübeli haki kullanan adamlarla denk dövüştüler hatta bir kısmından daha güçlü oldukları bariz (Sentoumaru yada kujalılar vs...)
Luffy gear2'ye geçtiğinde, haki kullanan Marigold ve Sandersonia'yı yenebildi. Bazı logia yada sağlam meyve kullanıcılarınında onları yenebileceğini düşünüyorum.
Hatta şöyle sorayım, sana b.haki yada k.haki mi verelim yoksa logia yada mistik zoan mı verelim ben meyveyi tercih ederim açıkçası.

Kısaca meyve ve haki seviyesi, ve kimin kullandığı çok önemli. Haki>Meyve yada Meyve>Haki şeklinde kesin bir denklem kurmak yanlış olur.

Ayrıca BB'yi tek yiyen adam olarak düşünmeyin çünkü o haline 1 meyve daha aldı, bir meyve başka bir seviyeye çıkarır, Teach gibi adamı daha fazla çıkarır, bu adam 2+ meyve ile geziyor olabilir, 2 ve daha fazla meyve kullanan birisi tarihte ilk, bence Shanks'a karşı şansı var ancak şuan için bende Shanks'ın şansını daha fazla görüyorum, çünkü BB'nin ne durumda olduğunu görmedik.
Dediklerine katılıyorum Marco bende aynı fikirdeyim o konuda ama haki daha üstün derken,Sentoumaru'nun veya haki kullanan başka bir adamın meyve kullanan başka bi adamdan bariz bir şekilde üstün olacağından bahsetmiyorum. Olay kişide biter sonuçta kabiliyet meselesi. Dediğim şey şu Shanks,Rayleigh,Garp gibi hakiyi son seviyede kullanan adamların meyve kullanan adamlardan daha üstün olduğudur. Amiraller mesela olay kabiliyetse adamlar zaten çok mükemmel olan meyvelerini son damlasına kadar kullanıyorlar. Ama sadece haki kullanan Shanks Garp karşısında bi şansları yok. Haki>meyve derken,ikisininde en son seviye kullanımında hakinin daha üstün bir güç olacağıdır. Genel anlamda haki>meyve demiyorum yani.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık