Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yeni Ark Hakkında Düşünceleriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tesadüfen Balık adam arc'da Kid'in Big mom'ın gemilerini yağmaladığını öğreniyoruz. O sırada luffy bu kadına posta koyuyor. Sonra ki Arc Law çıkıyor en başta niyeti ne diyoruz daha sonra yonkou indirelim diyor. Bu 3'lü böyle yan yana geldiğinde kutsal ejder davası olmuştu denizcileri pelt etmişlerdi olaya bir şekilde Kid'de dahil olur bence Öbür Arc falan.

Yami Yami'nin tek avantajı meyve gücü iptal etmek değil yalnız. Shanks iki tür Haki'de usta olmuş, belki 3. türü geliştirmiştir. Ayrıca Teach'in ne tarz güçlere sahip olduğunu bilmiyoruz. Üstüne 2 yıl gibi kısa bir sürede Yonko tahtına oturmuş bu adam. Luffy ve Law'ın birleştikleri halde yenemeyecekleri adamların seviyesine çıkmış. Daha ne yapsın?
Bana kalırsa Law'ın bahsettiği Yonko, Shanks. Bu ikili Shanks'in peşine düştüğü zaman, Teach, Shanks'ın işini bitirecek, bizim ikili de rakiplerini değiştirecek. Teach kovalamacası esnasında Koca Ana'yı aradan çıkaracaklar. Geriye kalan son iki Yonko, seri sonunda gerçekleşecek Büyük Savaş'ta Denizciler'in safında yer alacaklar.
shanks olması imkansız diyorum büyük ihtimalle big mom olur

luffy law ve smoker bu olaydan sonra beraber çalışır smoker marineyi bırakır sonra direk bigmom :D yeni nakamalar law ve smoker :)

Bir sonraki arc bence zumrut sehrinde gececek. Jaya da ne diyorlardi altin sehir zumrut sehir hepsi efsane. Alabastadan sonra Altin sehir cikti ortaya sirada bu arctan sonrada zumrut sehirin bulunacagi bir arc yer alacak. Benim teorim bu yonde.

Öncelikle; eğer bir sıralama yapmamız gerekirse ben kafamda şöyle bir resim oluşturuyorum...

1 Kral, 4 Yonkou... Kral Luffy, Yonkou seviyesine çıkması muhtemel Supernovalar Kid, Law, Drake ve Hawkins ... Ancak Oda'nın kadın kontenjanından Bonney-chan'ı da katacağını düşünürsek... Bu abilerden birini elememiz gerekecek... Bu açıdan ilk gördüğümüzden beri ne kadar sempatik ve karizmatik bellesekte zaten Kupa Korsanlarının alakasız Jolly Roger'ından Bellamy - Doflamingo benzeri bir ilişkiye sahip olduğunu düşündüğümüz Law'dır. Yani Law'ın bu arc'ın sonunda gidici olduğunu düşünüyorum... Kesin güçlü bir düşmanın elinde, onurunu geri kazanmış bir şekilde düşecek, ama düşecek diye düşünüyorum...

Öte yandan Law'ın aynı zamanda hala Doflamingo'nun emrinde ve hatta Vergo gibi adamlardan dahi habersiz bir biçimde gizli gizli işlere giriştiğini düşünüyorum... Bu açıdan Luffy'ye önerdiği Yonkou'da kesinlikle Shanks'tır çünkü başka hiçbir Yonkou Luffy'nin yüzünde güller açtırmaz :)

Öte yandan aldıkları miras itibariyle de bu iki temsili kutbun birbirinden sürekli bir biçimde negatif elektirik alması da kaçınılmaz.
Shanks son gerçek korsanların en büyük temsilcisidir diyebiliriz sanırım... Roger'ın değerlerini yaşatan, mirasını D.lerden almış (ki D. adı taşımasa da olur) bir güzel abimizdir... Doflamingo ise Yeni Çağ Yeni Çağ diye ortalıklar da dolaşan bir soytarı... Bu açıdan her pis taşın altından çıkan bu çakal Öküz Çan'ını çalıp "Yeni çağ benim ulan" diyen bir Luffy'ye de hastalıklı bir şekilde kafayı takmıştır bence...

Bunun yanı sıra güç dengelerine gelirsek, Shichibukai'lerin levelleri ya da bariz öne çıkan özellikleri nedeniyle;

Nasıl bir Kuma vs Franky, bir Mihawk vs Zoro canlanıyorsa gözümüzde, Doflamingo vs Sanji'de her anlamda, bir o kadar yerine oturan bir karşılaşmadır... Açıkçası 2 yıl sonraki Hasır Şapka tayfasını bariz bir küçümseme var sitede hala... Tamam eyvallah, burası Yeni Dünya, yeni bir seviye ama, bu kadar vicdansız da olunmaz... Luffy ve Tayfa da epey aştı kendini... Ancak bu işin içinde diyebilirimki başka başka clifhanger lar, başka dolaplar dönmekte... Yani bölüm sonu canavarı (a.k.a. Luffy'nin rakibi) kesinlikle Joker olamaz, ya da en azından "bu Joker" olamaz. İskambil destesinin tamamını görelim bir, işin içinde çok daha pis işler var buna eminim. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık