Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
Ben birkaç soru sorayım madem. Millet bu "Yuva" arcına ToG'un Marinefordu diyor ve her yerde hypelanıyor, şöyle savaş böyle savaş falan filan. Okuyan herkeste aynı heyecan var mı yoksa benim gibi tamam çok iyi güzel de çok uzatma da hadi yükselmeye devam edelim, Prenses arcı istiyoruz, Wolhaiksong Katı istiyoruz artık mı diyorsunuz? Aslında Urek'i de birkaç arc üst üste gösterince onu hemen okumasak iyi diyordum da gene de eğlenceli karakter. Aslında iyi gidiyor gibi de momentum sanki çok çabuk bize döndü. Siu Evankhell'in öğrendikleri ile işin hiç kolay olmadığını söyledi ama ne bileyim.

Bir de şunu sorayım. Madem Urek çıkış arıyor, bu çıkışın en üstte olabileceğini düşünüp de neden 134. katın ötesine çıkmaya çalışmıyor? Sonuçta kimse tepeye tırmanmadı, belki tırmansa daha rahat çıkabileceği bir yol bulabilir değil mi? Urek'in yerinde olsam 135 veya daha üst katlarda arayabilirdim çıkışı.
Savaş bölümleri kısa tutulursa bence de daha iyi olur. MF gibi bir durum da yok. Mf'de dünyanın en güçlü ilk 25 diyeceğin insanlar vardı, buradaysa güç ölçeğinde ilk 100'de olanlar olsa da zirvedekilerle kıyaslanamayacak kadar geridedirler.
Urek'in Baam ile tekrar karşılaşmasını iple çekiyorum ki bence Urek Baam için epey iyi bir akıl hocası ve yetenek geliştiricisi olur. Yuri'nin durumu, Urek, Rachael, savaş açılan Po Bidau ailesi beni, bu kurtarma olayından daha fazla merak ettiriyor.

134. kata Zahard yerleşti ve üst katlara çıkışı yasakladı. Urek birebirde Zahard'ı yener mi bilinmez fakat yense dahi Wolhaiksong ile Zahard'ın kuvvetleri arasından epey güç farkı vardır.
Ayrıca ya hikayede geçti ya da bir üye yazdı, savaşı kazanabileceğini öğrense dahi buna girişmez diye zira Urek Zahard'ı öldürse kule içindeki sistem bozulup herkes krallık için savaşmaya kalkar. Urek yaşamlara değer veren biri olduğu için böyle bir durumun yaşanmasını da istemiyor olabilir. Sanırım bir üyenin düşünceleriydi fakat ben mantıklı bulmuştum.

Ben birkaç soru sorayım madem. Millet bu "Yuva" arcına ToG'un Marinefordu diyor ve her yerde hypelanıyor, şöyle savaş böyle savaş falan filan. Okuyan herkeste aynı heyecan var mı yoksa benim gibi tamam çok iyi güzel de çok uzatma da hadi yükselmeye devam edelim, Prenses arcı istiyoruz, Wolhaiksong Katı istiyoruz artık mı diyorsunuz? Aslında Urek'i de birkaç arc üst üste gösterince onu hemen okumasak iyi diyordum da gene de eğlenceli karakter. Aslında iyi gidiyor gibi de momentum sanki çok çabuk bize döndü. Siu Evankhell'in öğrendikleri ile işin hiç kolay olmadığını söyledi ama ne bileyim.

Bir de şunu sorayım. Madem Urek çıkış arıyor, bu çıkışın en üstte olabileceğini düşünüp de neden 134. katın ötesine çıkmaya çalışmıyor? Sonuçta kimse tepeye tırmanmadı, belki tırmansa daha rahat çıkabileceği bir yol bulabilir değil mi? Urek'in yerinde olsam 135 veya daha üst katlarda arayabilirdim çıkışı.
Önce ikincisine cevap vermeye çalışayım ben de bugün ölüm katını tekrar okurken aynı şeyi düşündüm ve elimizdekilerle cevap ararsak muhtemelen doğrudan Zahard'ı karşısına almayı istemediğinden o yola girmiyor.Kralı karşısına alması demek topyekün kulede çok yıkıcı bir savaşa yol açabilir ve bunu bencillik olarak görüyor olabilir.Ha ama bu düşünceyi yanlışlayan şöyle bir şey var karşısına çıkanları yeri gelince çatır çatır öldürebilen bir karakter Mazino.Aklıma gelen diğer olasılık ise Gustang veya atölye aracılığıyla çıkışın üst katlarla alakalı olmadığını öğrenmiş olabilir.

Fazla sayıda yüksek seviyeci görmek güzel olsa da şu aşamada beni de çok açmıyor, Zahard'ın elindekileri dökmeyip rakibe başa baş mücadele fırsatı vermesi anlamsız geliyor.Gerekirse rakiplerinin üstüne aile liderlerini salıp dümdüz etmek varken biz zaten fugu eziyoruz diye davranmaları hoşuma gitmiyor ,madem diktatör kılıklı bir adamsın öyle bir ez ki kafalarını kaldıracak cesareti bulamasınlar.Bu dediğimin mantığı tartışılır tabi çok da makul olmayabilir.

Kat tırmanma olayı ise okuması cidden zevkli ama şu aşamada bizzat gardiyanlardan almayacaklarsa Baam'ın olduğu yerde pek zorlanmaları mümkün değil gibi.Wolhaiksong katı da ölüm katı kadar hyplı bekliyorum merakla tus evreniyle alakalı açıklamalar da Mazino'dan gelebilir hatta.Bir de Arie Hon'un katını merakla bekliyorum Baam'ın onun testine gireceğini düşündüğümden.

Son olarak açıkcası Baam'a destek olanlar hariç fazlasıyla narsist ve şımarık olduklarından prensesleri okumak çok hoşuma gitmiyor, ana odağın da bizim ekipten kayacağını düşününce o arc olmasa da olur benim için.

Fazla sayıda yüksek seviyeci görmek güzel olsa da şu aşamada beni de çok açmıyor, Zahard'ın elindekileri dökmeyip rakibe başa baş mücadele fırsatı vermesi anlamsız geliyor.Gerekirse rakiplerinin üstüne aile liderlerini salıp dümdüz etmek varken biz zaten fugu eziyoruz diye davranmaları hoşuma gitmiyor ,madem diktatör kılıklı bir adamsın öyle bir ez ki kafalarını kaldıracak cesareti bulamasınlar.Bu dediğimin mantığı tartışılır tabi çok da makul olmayabilir.
Aile liderlerinin bence bir çoğu Zahard ile ne düşman ne dost. Bu yüzden ilgilenmiyorlardır. Zaten Veri Eduan da bunu dile getirmişti, aralarının eskisi gibi olmadığını. Buradaki istisna Lo Po Bia aile reisi ki savaşın son anlarında gelmesini bekliyorum. Aynı şekilde Luslec de gelip onunla savaşacaktır.

Aile liderlerinin bence bir çoğu Zahard ile ne düşman ne dost. Bu yüzden ilgilenmiyorlardır. Zaten Veri Eduan da bunu dile getirmişti, aralarının eskisi gibi olmadığını. Buradaki istisna Lo Po Bia aile reisi ki savaşın son anlarında gelmesini bekliyorum. Aynı şekilde Luslec de gelip onunla savaşacaktır.
Evet o bayağı sadık görünüyor da hiç mi yok git deyince gidecek başka biri şahsen Arie liderinin de emirlerini dinleyeceğini düşünüyorum güce ve güçlüye değer verdiğinden.Tabi bizzat Enryu aracılığıyla gelecek bir müdehaleden çekiniyorsa başka ama bu da çok mantıklı gelmiyor.

Hell Train'e geldim. Eleştireceğim noktalardan biri güya test yapıyorlar ama asla oyunun içine giremiyoruz. Ha bire arka planda bir şeyler dönüyor ve bu bir şekilde twist'lerle anlatılmış oluyor. Çok hoşuma gitmedi bu durum.
Dediğin gibi ilerledikçe oyunların fazla bir onemi kalmıyor biraz daha dış bağlantılarla uğraşıyorlar

Yazarın para kazanması ve okuyucu tepkilerine göre ekleme çıkarma yapması için 3-4 bölüm önden yayınlaması.Misal şu kısım çok rahatsız edici olmuş,kanlı olmuş gibi.En azından ben böyle biliyorum.

Normalde mangasloth yayınlıyordu birkaç sayı geriden Naver telif atmış, Türkçe lisans almaya çalışıyoruz dediler.Güncel manga sitesine de ulaşılmıyor.Tüm bölümlerin olduğu başka site ben bilmiyorum.
Bu telif alma olayı nasıl oluyor?Telif alınınca internette yayınlanabiliyor mu?Mangasloth telifini alıp tekrar yayınlayınca resmi mi oluyor?

Bu telif alma olayı nasıl oluyor?Telif alınınca internette yayınlanabiliyor mu?Mangasloth telifini alıp tekrar yayınlayınca resmi mi oluyor?
Hocam doğrusu bilgim yok kendi sitelerine dil seçeneği olarak eklemek varken farklı bir siteye izin verirler mi bilmiyorum.Açıkcası Naver ücretsiz bölümlerden nasıl para kazanıyo onu da bilmiyorum, sitelerinde reklam da yok gördüğüm kadarıyla.

Önce ikincisine cevap vermeye çalışayım ben de bugün ölüm katını tekrar okurken aynı şeyi düşündüm ve elimizdekilerle cevap ararsak muhtemelen doğrudan Zahard'ı karşısına almayı istemediğinden o yola girmiyor.Kralı karşısına alması demek topyekün kulede çok yıkıcı bir savaşa yol açabilir ve bunu bencillik olarak görüyor olabilir.Ha ama bu düşünceyi yanlışlayan şöyle bir şey var karşısına çıkanları yeri gelince çatır çatır öldürebilen bir karakter Mazino.Aklıma gelen diğer olasılık ise Gustang veya atölye aracılığıyla çıkışın üst katlarla alakalı olmadığını öğrenmiş olabilir.

Kat tırmanma olayı ise okuması cidden zevkli ama şu aşamada bizzat gardiyanlardan almayacaklarsa Baam'ın olduğu yerde pek zorlanmaları mümkün değil gibi.Wolhaiksong katı da ölüm katı kadar hyplı bekliyorum merakla tus evreniyle alakalı açıklamalar da Mazino'dan gelebilir hatta.Bir de Arie Hon'un katını merakla bekliyorum Baam'ın onun testine gireceğini düşündüğümden.

Son olarak açıkcası Baam'a destek olanlar hariç fazlasıyla narsist ve şımarık olduklarından prensesleri okumak çok hoşuma gitmiyor, ana odağın da bizim ekipten kayacağını düşününce o arc olmasa da olur benim için.
Odağın bizimkilerden kaymasının imkanı yok. Maschenny Zahard'ın Baam'a ilgisi ve onunla takım olan Koon Maria Zahard'ın A.A ile bağlantısı düşünülünce, bir de 13 ay serisi silahları ve onları toplayacak kişinin Baam olacağını hesaba katarsan prenses arcı bizzat bizimkilere alakalı olacaktır.
Hem prenses arcı olmasa da olur demek de biraz One Piece'de salla Vegapunk'ı demek gibi bir şey yani. Olmadan olmaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık