Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Mugen no Juunin (Blade of the Immortal)

Güncele gelmeme tek cilt kaldı yarın da ona gelirim şu ana kadar ki bölümler cidden sağlam gidiyor hyakurin neler geçirmiş yazık kadına,iyiki de biçmiş o salak kocasını,öte yandan 10. cilt de magatsu ressam samurayımızdan dayak yemiş ya ne güldüm o sahneye şaka maka inmiş lan magatsu,shira ise, bir insan bu kadar mı psikopat bu kadar mı kana susamış olur arkadaş öleceğini bildiğim için şimdiden karaları bağlamaya başladım.
Shira ciddi anlamda psikopat kafayı sıyırmış.Kimin aklına gelir, kimin bir tarafları yer kesilen kolunun etini sıyırıp silah yapmaya?
Magatsu'nun sahnesi çok iyiydi gerçekten. Arka tarafa gelsene diyor bir de. Kanla resim yapan adama diyor bunu. :D

Manji'nin kişiliğini sevdim, ölümsüz olması dışında pek yetenekli sayılmayacak bir tip. Musashi gibi gidip bütün bir dojoyu karşısına almasını beklemiyorum elbette ama, 3 tane adama karşı da parça pinçik olmasın bir zahmet. Makie'ye de yenildi, Anotsu iyi gününde bunun kıyma niyetine kullanır.

Shira'ya gelirsek, bütün serilerde olan ancak olması da gereken bir karakter. Aşırı psikopat tavırları çok iyi. Şu Ittoryu'da Hyakurin'e işkence eden adama kıyasla daha psikopat. Zaten o adamda da işkenceci tipi yoktu. İki çivi çakıp, kol kırmaksa işkenceden kastı, Berserk'te yapılanlar ne oluyor o zaman. Bütün hevesim kursağımda kaldı resmen, Shira'nın yol üzerinde kadına yaptıkları bence daha güzeldi, eğer Manji engel olmasa farklı tarzda bir şaheser görebilirdik kendisinden ama kısmet olmadı. Üzüldüğüm noktalardan bir tanesi oydu.

Sori ile Magatsu arasında geçen olay ve sonrasında Manji ile olan muhabbetler fena değildi. Bu kadar ciddi bir seride tek gülümsediğim sahne olması dışında kayda değer bir tarafı yok. Sori'nin eskiden ne kadar güçlü bir samuray olduğunu Rin'in ağzından öğrenmiştik, pek şaşırmadım açıkçası.

Gelelim Anotsu'ya, bu herif ne kadar katil birisi olsa da sevdim ben bunu. Kazanmak adına her şeyi kullanacak, yapabilecek birisi. Musashi'yi örnek göstermesi de ayrı bir duygulandırdı beni. Şu zamana kadar Anotsu, Manji'den üstün görünüyor. Manji'nin önüne gelene kolunu bacağını kaptırmasını düşündüğümüz de çıkan sonuç pek iç açıcı sayılmaz.

Bir de şu Manji'nin 3 adamla "geçiş belgesi" için kapışmış olması ve sonrasında ne kadar kolay kazanıldığını öğrenince kendisiyle aynı tepkiyi verdim.

Rin denen karaktere söyleyecek söz yok zaten, şu tipler her manga da olmak zorunda ya nefret ediyorum böyle işten. Olmazsa sanki manga satmayacak, okunmayacak.

Manji'nin kişiliğini sevdim, ölümsüz olması dışında pek yetenekli sayılmayacak bir tip. Musashi gibi gidip bütün bir dojoyu karşısına almasını beklemiyorum elbette ama, 3 tane adama karşı da parça pinçik olmasın bir zahmet. Makie'ye de yenildi, Anotsu iyi gününde bunun kıyma niyetine kullanır.
O Makie'ye daha çizik atabilen biri çıkmadı. Aşırı derecede yetenekli biri ki, Anotsu bile kendi ağzıyla o kadından korktuğunu söylüyor.

Magatsu ve Sori sahnesi çok iyiydi. Dayak yemesi hoş bir anektod olmuş bence.

Manji pek yetenekli değil, hmm. Ölümsüzlük avantajından dolayı gözünü budaktan sakınmayan bir stili var Manji'nin doğru ama aynı zamanda yetenekli de. Karşısında uzuv kaybettiği adamların hepsi köpek gibi güçlüydü. Öyle temiz bir darbeyle yenebileceğin tipler değil. Manji'nin bu şekilde kötü yaralandığı birkaç adam zaten Anotsu'nun kemik kadrosu. Dojo yıkmaya başladıkları ilk zamanlarda yanındaydılar. Anotsu'nun kendisinin dahi çok temiz bir şekilde yenebileceğini sanmıyorum. 3 kişiye karşı olan savaşta da içlerinden bir tanesi hayvanın tekiydi. Ölmüyordu nerdeyse adam. Bu kenshilerin Manji ile yetenek farkı olabilir ona itiraz etmem. Ama yeteneksiz felan değil adam. Senelerce savaşmış, bir dünya yara almış. Hiçbir şey yoksa tecrübe var onda. Varsa yetenek farkını da ölümsüzlüğüyle kapatıp öne de geçiyor işte.

Shira bir tane bu arada. Sen ne kadar seri izledin, kaçında Shira kadar psikopatını gördün bilmiyorum ama benim gözümde farklı bir yere oturdu şahsen. Kopan kolunun etini sıyırıp kemiklerini silah olarak kullanan bir adamdan bahsediyoruz.

Manji pek yetenekli değil, hmm. Ölümsüzlük avantajından dolayı gözünü budaktan sakınmayan bir stili var Manji'nin doğru ama aynı zamanda yetenekli de. Karşısında uzuv kaybettiği adamların hepsi köpek gibi güçlüydü. Öyle temiz bir darbeyle yenebileceğin tipler değil. Manji'nin bu şekilde kötü yaralandığı birkaç adam zaten Anotsu'nun kemik kadrosu. Dojo yıkmaya başladıkları ilk zamanlarda yanındaydılar. Anotsu'nun kendisinin dahi çok temiz bir şekilde yenebileceğini sanmıyorum. 3 kişiye karşı olan savaşta da içlerinden bir tanesi hayvanın tekiydi. Ölmüyordu nerdeyse adam. Bu kenshilerin Manji ile yetenek farkı olabilir ona itiraz etmem. Ama yeteneksiz felan değil adam. Senelerce savaşmış, bir dünya yara almış. Hiçbir şey yoksa tecrübe var onda. Varsa yetenek farkını da ölümsüzlüğüyle kapatıp öne de geçiyor işte.

Shira bir tane bu arada. Sen ne kadar seri izledin, kaçında Shira kadar psikopatını gördün bilmiyorum ama benim gözümde farklı bir yere oturdu şahsen. Kopan kolunun etini sıyırıp kemiklerini silah olarak kullanan bir adamdan bahsediyoruz.
Yetenek eksiğini ölümsüzlüğüyle kapatıyor... Hmm... Ben de bundan bahsettim ama işi biraz farklı şekilde anlatmışım.

Shira konusunda ne demek istediğini anlamadım. Ben farklı bir şey mi dedim. Çoğu seride psikopatlığıyla öne çıkan birisi mutlaka oluyor. Ben de buna vurgu yaptım, bunları yazarken neyi amaçladın bilmiyorum ama, yazılanlardan farklı anlamlar falan çıkarıyorsun galiba...

O Makie'ye daha çizik atabilen biri çıkmadı. Aşırı derecede yetenekli biri ki, Anotsu bile kendi ağzıyla o kadından korktuğunu söylüyor.

Magatsu ve Sori sahnesi çok iyiydi. Dayak yemesi hoş bir anektod olmuş bence.
Tamam usta, kız yetenekli olabilir, ben de Manji o kadar yetenekli değil diyorum, bu yetenek eksiğini "ölümsüz bedeniyle" kapatıyor savaşlarda.

Ondan da bahsettim, seride yüzümü gülümseten tek sahne orasıydı. Ayrıca Sori'nin bu kadar güçlü çıkması ya da daha da güçlü çıkması şaşırtacak bir durum olmaz benim için.

"Pek yetenekli sayılmayacak bir tip" yazmışsın.
Shira konusunda ne yazdığım neyi amaçladığım da gayet açık. En azından senin yorumuna istinaden eleştiri olsun diye yazmadığımı söyleyebilirim. Yazılanlardan farklı anlamlar çıkarma.

Şu seride ki güç sıralamaını yazacak olabilecek var mı (Tortuga'nın çevirdiği yere kadar)
Habaki Kagimura
Makie Tachibana
Anotsu Kagehisa
Manji ve Giichi de denk güçteler.

Makie,anotsu'dan da mı güçlü cidden,
Bir de bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama anotsu ile manji arasında güç farkı çok fazla değil mi ? sıralamada manji daha gerilerde olur diye bekliyordum
Anotsu, Makie'den bildiğin korkuyor. Kadının ciddi manada inanılmaz bir yeteneği var. İşin aslı, Anotsu şu ana dek hiç dişli bir rakiple karşılaşmadı. Iriya'nın da ne kadar iyi olduğu tartışılır. Olası bir Anotsu - Manji dövüşü, epey çekişmeli geçecektir. Aslında Shira da üst sıraları zorlayabilecek bir karakter. Fakat iki kolu olmaması gücünü ne kadar düşürmüştür, emin değilim.

Anotsu kendi bile kabul ediyordu Makie'nin daha güçlü olduğunu yanlış hatırlamıyorsam. Hatta onun gücünden korktuğunu söylemişti.

Peki makie manjiye yaptığını anotsuya yapabilir mi ? çünkü demişsin olası bir anotsu vs manji dövüşü çekişmeli geçecektir,shira'nın iki kolu olsa anotsuyu alır mıydı ? bildiğin gibi magatsuyla bile tek kolluyken kedinin fareyle oynadığı zamanlar oldu
Yapar, ancak içinde o öldürme arzusu olması lazım. O olmayınca çok kırılgan bir şeye dönüşüyor çünkü. Sağlam bir Shira, Anotsu'yu alır bence. Adamda aşmış bir dövüş kabiliyeti vardı. İki kolu olmadığından listeye yazmadım. Eğer sadistik dürtülerini bastırabilseydi, Magatsu'yu yenerdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık