Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Kid ve Law

Big Mom dövüşündeki durum

• Kullanılan toplam oy
    70
İlk uyanış kullanıldığında Law'ın içten vurup, Kid'in boğa saldırısından sonra Law'ın teknikleri çok tehlikeli dediği gibi bir ayrım yok bu sahnede uyanış sonrası ikisini de kellesini alabilecek ciddi rakipler olarak görüyor ve ömründen kullanıyor. Yıllardır canım hiç böyle yanmamıştı diyor.

Law'ın son saldırısıyla Big Mom
Law'ın son saldırısından sonra Big Mom
Kid'in son saldırısıyla Big Mom
Kid'in son saldırısından sonra Big Mom

Yani baktığın zaman Big Mom'dan ikiside ağzından burnundan kan getiriyor saldırı sonrası çizilen Big Mom'ın tepkileri benzer. Saldırı sonrası ikisinin de darbeleri bir İmparatoru indirmek için yetersiz kalıyor.

Sonra Law'ın saldırıları çok daha etkili oldu denildiğinde ben algı kasıyor oluyorum. Neyse sonuç:

Law ve Kid 3 defa etkili saldırı kullandı. İlk'inde ve sonuncusunda benzer etkiler, denklik gösterdi. Aradaki ikinci saldırılarda Law, uyanışla Big Mom'ın kemiklerini kırdı, Kid'se uyanış kullanmadı ve dev bir boğa yaptı. Bu kısımda Law daha etkili oldu. Zaten ben Law'ın attığı hasar daha fazla diyorum ama öyle abartılı bir farkta yok.

İlk uyanış kullanıldığında Law'ın içten vurup, Kid'in boğa saldırısından sonra Law'ın teknikleri çok tehlikeli dediği gibi bir ayrım yok bu sahnede uyanış sonrası ikisini de kellesini alabilecek ciddi rakipler olarak görüyor ve ömründen kullanıyor. Yıllardır canım hiç böyle yanmamıştı diyor.

Law'ın son saldırısıyla Big Mom
Law'ın son saldırısından sonra Big Mom
Kid'in son saldırısıyla Big Mom
Kid'in son saldırısından sonra Big Mom

Yani baktığın zaman Big Mom'dan ikiside ağzından burnundan kan getiriyor saldırı sonrası çizilen Big Mom'ın tepkileri benzer. Saldırı sonrası ikisinin de darbeleri bir İmparatoru indirmek için yetersiz kalıyor.

Sonra Law'ın saldırıları çok daha etkili oldu denildiğinde ben algı kasıyor oluyorum. Neyse sonuç:

Law ve Kid 3 defa etkili saldırı kullandı. İlk'inde ve sonuncusunda benzer etkiler, denklik gösterdi. Aradaki ikinci saldırılarda Law, uyanışla Big Mom'ın kemiklerini kırdı, Kid'se uyanış kullanmadı ve dev bir boğa yaptı. Bu kısımda Law daha etkili oldu. Zaten ben Law'ın attığı hasar daha fazla diyorum ama öyle abartılı bir farkta yok.
Bunu(Saldırı sonrası Bigmom'ın durumu) ben de bölüm yorumlarına atmıştım ama genel olarak aldığım cevap Law'ın saldırısının üstüne geldi diye Kid'in saldırısına aynı kredi verilmiyor. Ne kadar katılırsın orası sana kalmış tabi.

Kid itibarını kurtarmaya yönelik bir çalışma ama gereksiz bu saatten sonra onu kimse kurtaramaz bu rezillikten yancı diye konuşulan adamın yancısı oldu bu rezalet ona yeter :hhh:

Bunu(Saldırı sonrası Bigmom'ın durumu) ben de bölüm yorumlarına atmıştım ama genel olarak aldığım cevap Law'ın saldırısının üstüne geldi diye Kid'in saldırısına aynı kredi verilmiyor. Ne kadar katılırsın orası sana kalmış tabi.
Mangada bunu destekleyecek bir şey var mı yok :D Kadın, Law'ın saldırısından sonra beni indirebileceğinizi mi sanıyorsunuz diyor.. en iyi atışını yolla diye rest çekiyor. İkisinin de nefesi yetmedi işte..

Mangada bunu destekleyecek bir şey var mı yok :D Kadın, Law'ın saldırısından sonra beni indirebileceğinizi mi sanıyorsunuz diyor.. en iyi atışını yolla diye rest çekiyor. İkisinin de nefesi yetmedi işte..
İşte bunu da Kid'in saldırısından önce diye düşünüyor bazı insanlar yani olay yine Kid'e zarar veriyor :bilmem:

Kid'den beklentim vardı zaten, Law beklentinin üzerine çıktı. Dövüş olarak da güzel bir dövüş değildi, kafaya kafaya çarpıştıklarını hiç görmedim. Ben Kid'in farkını koyacağını düşünüyordum ama şu haliyle bunu yapamadığı kesin.

Law'ın Bm'ye Kid'den daha fazla hasar vermesi bir yana, aynı zamanda Law BM'nin homielerinin de icabına bakarak dövüşün kazanılmasını sağlamıştır. Kid'in yaptığı 3 saldırıdan 2'si boş beleş saldırılar zaten. Fiziksel olarak hayvan olan bir düşmana fiziksel saldırı atıyor adam. Law ise içerden yıpratarak daha etkili ve akıllıca davranıyor. Law'ın saldırıları da niteliksel olarak Kid'in üzerinde. Law'ın açtığı devasa çukur olmasa Kid'in yaptığı saldırılar yine bir işe yaramayacak. Law yolu yaptı Kid de su gibi o yoldan aktı ki aktı dediğime de bakma adam akıllı bir hasarı yok Bm'ye karşı.. Önemli olan yonkounun inmesini sağlayacak zemini hazırlamaktı ve o zeminin %70-80'i Law'a ait.
Nasıl Kid adam akıllı hasar atamadı :D zaten üç saldırı attılar ikisi denk. Birinci ve son saldırı... Öyle abartarak yazmışsın ki yani... Tamam homielerin icabına Law baktı.. ama Law'ın arkadan yaptığı saldırılardan birinde dayak yiyerek Kid açık yarattı. Law içten vuruyor Kid fiziksel dövüştüğü halde bedeni öyle olan kadına zarar veriyor ha bu sahneler sana çok geçmemiş olabilir ama aksini iddia edemezsin mangada görüyoruz yav. Yanıtların konuyu gram okumamış gibi vallaha.. %70, %80.. bu hesap, bu matematik gözlerim yaşardı
Emeğine sağlık, fakat Law'ın hala daha güçlü olduğunu düşünüyorum. DNS'nin söylediklerine katılıyorum.
Yahu öyle düşünebilirsiniz imkansız bir durum değilki.. ama Kid'in dövüşte Law'ın çok gerisinde kaldı tarzı takılmak çok saçma

Yahu dövüş hakkında ne zaman algı yapmışım tam tersi diğer taraf algı yapıyor.. koca bir sence diyorsunuz dövüş hakkında yanlış algılar kısmına... Peki nasıl öyle açıklayın konuşalım.

Sesshemaru bak sadece 4 madde bar yanlış algı konusunda;

1 Kid ve Law ilk uyanış kullandığında ikisinin de saldırısı etki ediyor ve Big Mom ikisinin de gücünü kabul ediyor.

Yahu bu madde de bir tane taraflı yorum bulamazsın. İkisi uyanışını kullandıktan sonra, Big Mom ikisinin de gücünü kabul ediyor ve ömründen yiyor. Siz Veletler canımı alma konusunda ciddisiniz diyor.

2 Law tekrar uyanış kullandığında Big Mom'un kolunu kuruyor, kemiklerine zarar verip ömründen kullanmasına neden oluyor.

3 Kid, boğa saldırısında uyanış kullanmıyor, Big Mom'ın kemiklerine zarar veren Law'ın tekniği Kid'in boğası değil.

Bak burada da yanlış yazılan, çok basit iki bilgi vermişim yine hani "sence"lik bir yorum yok.

4 Kid'in ve Law'ın son saldırısı benzer etkiye sahip burada x saldırısı y saldırısından daha güçlü demek fanlık yapmak olur.

Kusura bakmayında son maddede de hiç bencelik bir yorum yok. Kid ve Law'ın son atakları aynı şekilde Kadını bağırttı ve ağzından burnundan kan aldı. Çizim etki olarak bir fark yok. İşlevsel olarak bile benzer birisi yeri delip yok yaptı diğeri ittirerek deliğe attı yine ortak bir çalışma mevcut.

Size Law'ın tekniklerinin çizimi ve içten vurması nedeniyle saldırıları daha etkili geliyor olup, okuyucuya gücü daha iyi geçiyor olabilir ama mangaka ne Kid ilk uyanış kullandığında daha etkisiz gösterdi ne de son saldırı da daha daha etkisiz gösterdi.

Art, Law'ın nihai saldırısı demedim sadece ikisinin de nihai saldırısı bir imparatoru yenmek için yetersiz kaldı. Bana Big Mom'ın sapa sağlam Kid'e dönüp ben Big Mom'un şovu üzerine, nasıl sadece dokunmak kalmıştı onu bile yapamadı gibi bir şey diyebiliyorsun anlamak güç
Hocam bu konuda nasıl ciddi olabiliyorsun ya. Sen Bm'nin ettiği lafları Kid'e gelince ciddiye alıyorsun ama Law'a gelince takmıyorsun bile herhalde. Law'ın yaptığı son saldırıda kadının halini gördün. Hayır sen olamazsın diyor, aciz bir durumda bırakıyor kadını ve hayır yapma etme diye yalvartıyor. Sonrasında saldırının ne denli güçlü olduğunu görüyoruz. Daha öncesinde kalıcı hasarı da Law bırakıyor. Boğa saldırısının etki etmediğini görüyoruz. Kadın ağzıyla söylüyor ya. Law'ın saldırılarına dikkatli olmalıyım, Tehlikeliler diye belirtiyor.

Kid'in o saldırısını Law'ın saldırıya eş değer tutmaya çalışıyorsun ama değil. O kadar hasar yemiş bir kadına son kozuyla bir zahmet birazcık da olsa etki bırakabilsin. Ayrıca o denk gördüğünüz saldırı diğer bölümde etkisini de görüyoruz. Kadını sadece yere bastırmakla yetiniyor. Kadın tınlamıyor bile gelen hasarı. Law yaptığında ise kurtulmak için şekilden şekile giriyor. O eline koka basıp yumruklamasının sebebi o saldırıdan korkmasıyla alakalı.

Law'ın uyanışıyla Kid'in uyanışı bir değil. Kid'in uyanışı saldırı olarak çok daha altta kalıyor Law'a göre. Son bölümde de ayrıca Law kurtarıcı oluyor. Adamın yaptığı teknik bölüme isim oluyor. Kid ve kendi adamlarını kurtarıyor.Bm'nin güçlenmesini durduruyor. Misery'i kesiyor. Bombanın sesini de etkisiz hale getiriyor. Üstüne ayakta bitiriyor. Kid ne yapıyor son kozum diye beklettiği saldırı kadını yere bastırmakla yetiniyor sadece. Pek hasar vermiyor o saldırı o an. Sadece hareket kabiliyetini kısıtlıyor.

Hocam bu konuda nasıl ciddi olabiliyorsun ya. Sen Bm'nin ettiği lafları Kid'e gelince ciddiye alıyorsun ama Law'a gelince takmıyorsun bile herhalde. Law'ın yaptığı son saldırıda kadının halini gördün. Hayır sen olamazsın diyor, aciz bir durumda bırakıyor kadını ve hayır yapma etme diye yalvartıyor.
yav ben kormadı mı dedim ? Kid'in boğa saldırısından da kaçınmaya çalışıyor.. sonuçta Kid hiç zarar vermiyor ya neden kaçıyor acaba :d Kid
Sonrasında saldırının ne denli güçlü olduğunu görüyoruz. Daha öncesinde kalıcı hasarı da Law bırakıyor. Boğa saldırısının etki etmediğini görüyoruz. Kadın ağzıyla söylüyor ya. Law'ın saldırılarına dikkatli olmalıyım, Tehlikeliler diye belirtiyor.
Zaten farkı bir şey yazmadım konumda cidden okudun mu ? :d Zaten boğa saldırı uyanış değil Law'ın saldırısı uyanış. Kid ve law'ın ilk uyanıuş açtıkları ve son saldırıları denk
Kid'in o saldırısını Law'ın saldırıya eş değer tutmaya çalışıyorsun ama değil. O kadar hasar yemiş bir kadına son kozuyla bir zahmet birazcık da olsa etki bırakabilsin.
Şaka gibi bir yorum vallaha seni tanımasam beni trollüyorsun sanardım. Bir tutmaya çalışmıyoruz zaten bir siz, zorlama algı çalışmanıza devam edin.
Ayrıca o denk gördüğünüz saldırı diğer bölümde etkisini de görüyoruz. Kadını sadece yere bastırmakla yetiniyor. Kadın tınlamıyor bile gelen hasarı. Law yaptığında ise kurtulmak için şekilden şekile giriyor. O eline koka basıp yumruklamasının sebebi o saldırıdan korkmasıyla alakalı.
Korkuyorda yedikten sonra siz kimsiniz beni indireceksiniz diyor, Kid'in saldırısından sonra sağlıklı da Law'ın saldırısından sonra komalık mı oluyor sanki ? Kadın Kid'in saldırısına maruz kalırken ağzından kan kusmaya devam ediyor.. ama Law sayesinde değil mi.. Law kanı boğazına kadar getiriyor. Kid'de oraya kadar gelen kanı bir zahmet dışarı çıkartsın değil mi ama :d

Law'ın uyanışıyla Kid'in uyanışı bir değil. Kid'in uyanışı saldırı olarak çok daha altta kalıyor Law'a göre.
Bu senin uydurman çok daha altta kaldığı bir durum yok.
bak Bm ilk kullanımda ikisini ayrı tutuyor mu ? Onlarca yıllardır canım hiç böyle yanmamıştı siz üçlü boş değilsiniz bu işte ciddisiniz diyor.
One Piece okumayan birine bu iki sahne iki farklı saldırı sonucu oluyor hangisi daha etkili duruyor diye sor hemen hemen etkileri benzer der kolay seçim yapamaz.

İki saldırı sonrası da Linlin devam edecek güçte birini abartıp diğerini eziklemek doğru mu sence :s

yav ben kormadı mı dedim ? Kid'in boğa saldırısından da kaçınmaya çalışıyor.. sonuçta Kid hiç zarar vermiyor ya neden kaçıyor acaba :d Kid

Zaten farkı bir şey yazmadım konumda cidden okudun mu ? :d Zaten boğa saldırı uyanış değil Law'ın saldırısı uyanış. Kid ve law'ın ilk uyanıuş açtıkları ve son saldırıları denk

Şaka gibi bir yorum vallaha seni tanımasam beni trollüyorsun sanardım. Bir tutmaya çalışmıyoruz zaten bir siz, zorlama algı çalışmanıza devam edin.

Korkuyorda yedikten sonra siz kimsiniz beni indireceksiniz diyor, Kid'in saldırısından sonra sağlıklı da Law'ın saldırısından sonra komalık mı oluyor sanki ? Kadın Kid'in saldırısına maruz kalırken ağzından kan kusmaya devam ediyor.. ama Law sayesinde değil mi.. Law kanı boğazına kadar getiriyor. Kid'de oraya kadar gelen kanı bir zahmet dışarı çıkartsın değil mi ama :d

Bu senin uydurman çok daha altta kaldığı bir durum yok.
bak Bm ilk kullanımda ikisini ayrı tutuyor mu ? Onlarca yıllardır canım hiç böyle yanmamıştı siz üçlü boş değilsiniz bu işte ciddisiniz diyor.
One Piece okumayan birine bu iki sahne iki farklı saldırı sonucu oluyor hangisi daha etkili duruyor diye sor hemen hemen etkileri benzer der kolay seçim yapamaz.

İki saldırı sonrası da Linlin devam edecek güçte birini abartıp diğerini eziklemek doğru mu sence :s
Bir adama ben gelip dünyanın en güçlü yumruğunu atsam ve adam o kadar hasarla ayağa kalksa. Sonra sen benim yumruğuma eş değer olmayan bir normal yumruk atsan sen de hasar verirsin o kişiye o tipe sokarsın. Kid'in hesap bu işte. :D

Boğa'nın uyanış saldırısı olmadığını biliyorum. Benim 1038. saldırıyı örnek göstermem ikisinin uyanış güçlerini birbirine denk olmadığını ima etmem. Law'ın uyanış saldırıları kat be kat daha güçlü bu net yani. Ayrıca saldırıyı savuşturmak başka aciz bir durumda kalmak başka. Bm'nin Law'ın saldırılarına karşı konuşması ve hal hareketleri çok farklı. Kadın Law'ı kucağına geldiğinde aklı gidiyor korkudan. Oda bize bunu net gösteriyor. Law'ın saldırı gücü çok daha fazla Kid'den. Bu göz ardı edilecek bir şey değil. Kid Tank görevi görüyor dövüş esnasında sadece. Law ise hasar veren kişi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık