Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Kid ve Law

Big Mom dövüşündeki durum

• Kullanılan toplam oy
    69
Güzel uzun yazmışsın, ben Shabondy zamanında Kid ortada çizildi diye çok şey bekliyordum. Yaş olarak da novalar arasında çok genç duruyor. Ödülü fazla ekstra tayfasında bir nova daha var ama şuan seride o kadar yeri yok gibi geliyor. Seri hızlandı yapacak bir şey yok, çizilene baktığımızda Law çok ayrı etki etti. Yarım Kid yonkou derseler yok demem uyanış, kral haki derken mangaka her şeyi verdi. Law bence daha tüm numaralarını göstermedi, meyvesinin sınırı yok gibi, bitmeyen tek şey Law'ın bitiyor dediği enerjisi.

Kid Luffye daha çok benziyor. Cesareti de benzer. Benim Kide olan bakış açım Lawdan onu çok az farkla öne geçiriyordu.

Ancak bigmom dövüşünde gördüğüm Lawın daha etkili olduğu.

Bigmom Lawdan daha çok çekiniyor ve onun saldırılarını övüyor. Kidin son saldırısında beni gıdıklamayı kestiğinde işini bitireceğim derken, Lawın saldırısında resmen yalvarır gibi üstümden çık o saldırıyı yapma dercesine davranıyor.

Ne yazık ki bu dövüşte Law daha etkili ve tehditkardı Kide göre.

Kid beni yukardaki 5v2 de tatmin edememişti.BM ile olan 2v1 de tatmin etti açıkcası.Niye öncelikle Law a göre daha handikaplı dövüştü malum Hawkins ve saçma sapan yeteneği yüzünden.Law’ın milim farklada olsa genel güç ve yeterlilikte Kid’in bir tık önünde olduğunu düşünüyorum.Luffy>law>kid=zoro

Ben Trao'cuyum başından beri fakat; Kid'in güçlerini ilk defa bir yonkou üzerinde gördüğümüz için bize güçsüz geliyor.
Bu arc Kid ve Killer'ın hikayesi Wano'nun bana göre Oden'in ölümünden sonraki en etkili hikayesi. Killer ve Kid'in çok daha ön planda olmasını isterdim. Halbuki Oda önce Hawkins veya Apo'yu yada ne bileyim bi kaç tane Flying Six galibiyeti verseydi bence daha ön yargısız bakardık.

Oturdum tamamını okudum. Emeğine sağlık. Ayrıca teşekkürler. Sayende Kid gözümde daha da değersizleşti. :hhh:
Ne çok boş yapmış bu velet. Shabondy'den beri büyük büyük konuşuyor ama maşşallah bir tane kaçırdığı yok. Verdiği hiçbir sözü tutmamış. Sen de güzel yakalamışsın. İyi oldu.
Ama hepsi bir yana da herif Udon sahnelerinde, Kaido da Kaido diyor, tayfama, sağkoluma ne yaptı diyor. Sonra bulduğu ilk fırsatta çatıdan aşağı inip ardına bile bakmıyor Kaido için. Bu saatten sonra kimse Kid'in iradesi demesin. İradesiz, haysiyetsiz tipin tekiymiş.

Bir de algıcı tayfa demişsin de rahat iki tane algı çalışmanı gördüm orada. Aramadan hem de.
Kid'in Mama karşısındaki handikapından bahsetmişsin, Law'un thunder baguasını atlamışın.
Kid'in saldırıları Mama'yı etkiliyor ama Law hakilerinden dolayı yonkouları ışınlayamıyor demişsin de Law'un saldırıları da yonkouları etkiliyor. Adam uyandırmasız Kaido'dan kan aldı, gözlerini kaydırdı. Yine uyandırmasız Mama'nın canını yaktı. Nasıl bir acıysa Prometheus direk saldırıya geçti öfkeyle.

Ayrıca Mama dövüşünde bir şey dikkatimi çekti. Mama yıllardır böyle canım yanmadı dedi ve bilinen ilk kanı ondan Law'un uyandırması aldı. Halbuki kadın daha yeni Kaido ile haki çarpıştırıyordu. Eminim içten hasar veren kral haki de yemiştir bol bol. Ama şu ana kadar sadece Law'un uyanışının kan aldığını biliyoruz. Bu durumda bu saldırının içten hasar veren kral haki saldırısından daha güçlü ya da en azından hasar verici olduğu sonucuna varıyorum ben.

Ekleme:Kid'in ilk uyanış saldırısı iyi gibi olsa da kendini o alandan çıkaramadığı sürece rakiplerine karşı pek bir avantaj sağlamıyor ona. Law'un sürekli arkadan saldırması da bu vs için hiçbir şey ifade etmiyor. Bigmom gibi hantal birine önden saldırsa da kaçınamaz zaten.
Bir de Shabondy'yi hatırlayınca kafama takıldı. Law işini gizli yapmayı seven adam 200 milyon berilik ne işe bulaştı acaba?

Law'ın etkisi daha büyük ama ikisini toplasan 1 imparator etmiyor. Oda'nın Big Mom'ı olduğundan daha aptal göstermesi ve bombaların etkisiyle kazandılar işte.

Eline sağlık çok güzel bir yazı olmuş. Çatı beşlisi olan karakterler yeni neslin enleri olacak bu açıkça belli. Çatıdaki 5 kişiden 2 tanesi kral haki 2 tanesi meyve uyanışı yaptı ben bu iki gücün yerine göre birbirine üstün geldiğini düşünüyorum güç sıralaması olarakta luffy>law≥kid>zoro olarak düşünüyorum. Killerdan da yakında bir güçlendirme alamasını bekliyorum bakalım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık