Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
''Aka'ya gelene kadarki süreç'' ten ''Aka'dan aldığı yaralar önemsiz'' düşüncesine nasıl geldin, onu merak ediyorum? Benim yazdığımla alakası olmayan şeyi, ben yazmışım gibi anlatıyorsun bana.

''Odak noktasından çıktığım yok.Benim bahsettiklerim de handikaptan çok farklı şey değil.Sen olayların birbirine benzer olmasını kabul etmiyorsun.Çünkü sana göre iki olayı bağdaştırabilmek için tamamen aynı olması gerekiyor.Halbuki böyle bir şey yok.Handikaptan bahsediyorum diyorsun BM'ye mangaka neden handikap verdi ? Bunu çözelim önce.Neden verdi ? Bi nevi bizim tayfa ölmesin diye değil mi ? E bende diyorum ki bizim tayfa ölmesin diye mangaka Aka'yla bizim tayfayı hiç karşılaştırmıyor.Neresi farklı bunun ? İlla handikap deyince Aka'ya fiziksel olarak bir şey olacak değil.Sen handikapa sadece fiziksel olarak kötü durumda olmak olarak bakıyorsun ama illa öyle olmak zorunda değil.Mangaka karakterlere farklı şekilde handikap veriyor ya da tayfa zor durumda kalmasın diye amirallerin elinden farklı şekilde kurtarıyor.WB'nin handikapına da bir önceki mesajda açıklama yaptım.Belki öyle bir şeydir.''

Koyu kısmı tekrar oku istersen, Bm ile Akainu'nun durumunu benzer tutuyorsun ama sonra farklı şekilde savunma yapıyorsun.

Hala tayfa diyorsun vesaire. Ben diyorum ki yonkolara verilen durumlar belli başlı kişilere özel bir durum değil, adamlar kimle karşılaşırsa karşılaşsın bu hastalık durumları vs onlarda olacak. Bm tayfayla karşılaşsa da Kidd tayfasıyla karşılaşsa da o tatlı krizi engeline sahip olacak ve kadın engelleyecek. Wb tayfayla karşılaşmadı ama o hastalık durumu onda vardı ve onu yavaşlattı, engelledi vesaire. Akainu'nun tayfayla karşılaşması Akainu'yu herhangi bir şeyden nasıl engelliyor, onu nasıl zayıflatıyor.? Hala tayfa da tayfa diyorsun. Olayın tayfayla zere alakası yok. Tayfayı sil at, gitsin. Olaya karşılarındakileri önemsemeksizin bir amiral penceresinden, bir de yonko penceresinden bak. Eğer yonkoları yavaşlatan durumlar amirallerde de varsa o zaman deriz ki mangaka amirallere de yonkolara da onların gücünü törpülemek amacıyla handikaplar veriyor. Ama baktığımızda bu durum sadece yonkolarda var. Yani bunda niye bu kadar ısrar ediyorsun, anlamış değilim gerçekten. Hala Akainu'nu tayfayla karşılaşmaması diyorsun, Aok'un merhameti diyorsun, Kizaru'nun gevşekliği diyorsun. Senin bahsettiğin şeyler ile benimkiler alakasız şeyler.
Yok anlaşamıcaz.Dediğim şeyler konuyla alakasız şeyler değiller ama sen bunu açıklamak yerine sadece konuyla alakasız şeyler diyip atıyorsun.En basitinden sana tayfanın konuyla alakasının nasıl olduğunu anlatıyorum.Senin tayfanın konuyla nasıl alakası olmadığını anlatman gereken yerde dediğin tek şey ''Konunun tayfayla alakası yok.Sil at tayfayı'' cevabı.Böyle mi tartışılıyor ?

Neyse ortak noktada buluşmamız mümkün gözükmüyor.

Ev yıkmakla King Kong Gun'un ne alakası var ? O saldırı kişiye odaklı değil mi diyorsun yani ?
Ferit pozisyon farkı diyorum be aynı pozisyonda Cracker'ı havadan aşağıya doğru bir pozisyonda yenseydi bu saldırının gücünü o zaman anlardın diyorum sana.Ben sana 3 tane Doflamingo'yu yener imasını ne zaman savundum onu da anlamıyorum.Kata>Dof diyorum bu kadar.

Ferit pozisyon farkı diyorum be aynı pozisyonda Cracker'ı havadan aşağıya doğru bir pozisyonda yeseydi bu saldırıyı saldırının gücünü o zaman anlardın diyorum sana.
Farkında değilsin herhalde saldırı yere değmiyor yere doğru gidip evleri o hale getiren bizzat Dof'un kendisi yani saldırıyı zemin aldı o hale geldi diye bir durum yok.

Adamın düşmesi için gereken saldırıyı görüyorsun... Neyse tamam uzatmaya gerek yok.

Yok anlaşamıcaz.Dediğim şeyler konuyla alakasız şeyler değiller ama sen bunu açıklamak yerine sadece konuyla alakasız şeyler diyip atıyorsun.En basitinden sana tayfanın konuyla alakasının nasıl olduğunu anlatıyorum.Senin tayfanın konuyla nasıl alakası olmadığını anlatman gereken yerde dediğin tek şey ''Konunun tayfayla alakası yok.Sil at tayfayı'' cevabı.Böyle mi tartışılıyor ?

Neyse ortak noktada buluşmamız mümkün gözükmüyor.
Valla kusura bakma da sana soru sorup cevap olarak bu mesajı alıyorsam, bence ortak noktada buluşmayalım. Ben sana rakiplerine bağlı olmadan amiral-yonko karşılaştırması anlatıyorum, sen bana başka bir cevapla geliyorsun. Neyse çok uzadı bu konu, benim açımdan olaylar net. Kal sağlıcakla şimdilik.

Bakabilirsin adam darbeden aldığı etkiyle o derece zemine çarpıyor. İstersen Manga'ya yada Anime'ye bak :bilmem:

Edit: Saldırıyı Dof alıyor aldığı saldırının etkisiyle zemine çarpıp o hale getiriyor şehri...
Ben diyorum ki Cracker o darbe ile gidiyor dağları evleri yok ediyor hani bildiğin dağ var ya onları yok ediyor ada değiştiriyor sen diyorsun ki adanın zeminin kaldırmış büyük başarı. Opera veya galetteydi yanlış hatırlamıyorsam o bile şaşırıyor ayartan ormandan buraya uçarak mı geldi hayır bu olamaz düşman kesin yakında olmalı diyor daha ne diyim.

Ben diyorum ki Cracker o darbe ile gidiyor dağları evleri yok ediyor hani bildiğin dağ var ya onları yok ediyor ada değiştiriyor sen diyorsun ki adanın zeminin kaldırmış büyük başarı.
Kıraker doğrudan fırlatılıyor bu adam yediği yumruğun etkisiyle bu hale getiriyor şehri, aynı şey mi ?

Odak noktan çok yanlış, Dof'un yere çarpmasının etkisi buradaki temel darbe unsuru değil, temel darbe ağzının üzerine yediği yumruk. Kıraker'in dayak yemesindeki etkinin çoğunluğu ise çarptığı şeyler.

Neyse King Kong Gun'un King Cobra'dan çok daha etkili ve güçlü bir saldırı olduğu açık bence.

Kıraker doğrudan fırlatılıyor bu adam yediği yumruğun etkisiyle bu hale getiriyor şehri, aynı şey mi ?

Odak noktan çok yanlış, Dof'un yere çarpmasının etkisi buradaki temel darbe unsuru değil, temel darbe ağzının üzerine yediği yumruk. Kıraker'in dayak yemesindeki etkinin çoğunluğu ise çarptıkları şeyler.

Neyse King Kong Gun'un King Cobra'dan çok daha etkili ve güçlü bir saldırı olduğu açık bence.
Evet bu açık bir şey ama birinin 1 saat dövüşüp diğerinin 11 saatten daha fazla dövüştüğü gerçeği varken gene bir dayanıklılık ibaresini gösteremezsin çünkü KKG yemeden daha ne kadar dayabilecekti Doflamingo bence en fazla 10 20 dakika daha dayanırdı oda taş çatlasa zar zor ayakta duran Doflamingo her şeyini kullandı işte. Yani bu dövüş KKG kullanmadan da biterdi ama 11 saat sürmezdi diyorum sana dövüş. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık