Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
''Akainu'dan nasıl zarar aldığını neden yazmıyorsun? Eğer Akainu'ya gelene kadar süreç önemsiz neden mangaka o kadar sayfayı Wb'ye ayırdı? Bakıyoruz her bir olayda Wb'den bir şeyler gidiyor da Akainu'nun karşısına öyle çıkıyor. Sen olayı sadece yumruk tokuşturması gördüğün müddetçe aradaki farkı görmen imkansız bence.''

Benim yazdığım mesaj bu. ''Aka'dan aldığı yaralar önemsizse'' lafını nerden anladın merak ediyorum.
Aka'ya gelene kadar süreçle kastettiğin ne ? Handikabı değil mi ? Yani bi nevi yaraları da dediğine dahil değil mi ? Eee neyin yanlış anlamışsınından bahsediyon ?

Hala elma ile armudu karşılaştırıyorsun bence. Bak daha detaylı açıklayayım o zaman. TDK'ye göre handikap=engel

-Wb'nin yaşlılığı, sağlık durumu bir handikap yani bir engeldir, Wb açısından
-Bm'nin tatlı krizleri, fotoğraf meselesi bir handikaptır yani bir engeldir, Bm açısından.

Dikkat edersen bugüne kadar iki yonko savaşı gördük, ikisinde de fiziksel bir handikap/engel var. Bu handikaplar bu iki kişiyi ölüme götürecek handikaplar. Wb şu an yaşasa ve herhangi birisiyle karşılaşsa bu handikap yine onda olacaktı. Bm şu an herhangi bir tayfayla karşılaşsa yine tatlı krizi tutabilir, yani handikap devam ediyor. Açıkça bu iki kişinin gücünü törpüleme durumu var.
Ben bunları inkar etmedim.Senin dediğini de anladım ama ısrarla benim anlatmak istediğim şeyi sen anlamıyorsun.

-Akainu'nun tayfayla karşılaşmaması, Akainu açısından nasıl bir handikap oluşturuyor.
Şu cümleyi kurman zaten beni anlamadığını ya da mesajlarımı düzgünce okumadığını belli ediyor.Ben böyle bir şey dedim mi ? Bak bir önceki mesajımdan alıntı yapıyorum.

Bu Aka için bir handikap değildir ama mangakanın tayfayı korumak için bulduğu bir yoldur
Şu cümleyi kurmuşken neden hala ''Aka için nasıl handikap oluyor ?'' diye ısrar ediyon ?

Ben yonko ve amiralleri anlatıyorum, tartışmanın başından beri odak noktamız yonko ve amirallerin dövüşlerdeki durumları. Sen bana tayfayı anlatıyorsun. Bana ne tayfadan,Luffy'den. Konumuz tayfa ya da Luffy değil.
Tayfa konuyla alakasız bir şey değilde ondan.Yonko ve amiralden konuşuyoruz diye olay bizimkilerle bağlantılı olmuyor mu yani ? Mangaka BM'ye handikap verdi diyen sen değil misin ? E bende diyorum ki mangaka neden BM'ye handikap verdi ? Handikap diyorsun madem olayın derinine ineceksin.Derine inince de benim açıklamam mangakanın tayfayı korumak için BM'ye handikap verdiğidir.Şimdi hal böyle olunca bende diyorum ki mangaka tayfayı korumak için kadına handikap veriyor.Ama aynı şekilde mangaka tayfayı korumak için Aka'yla karşılaştırmıyor.Ya da diğer amirallerle karşılaştırınca amirallerin tayfaya tam güç saldırmasını amiralin kişiliğiyle engelliyor.Ya da Ray gibi bir engel atıp tayfayı koruyor.

Ben senin dediğini anlayıp kendi açıklamamı yapmama rağmen sen benim mesajlarımı okumayıp hala WB kalp krizi,BM açlık krizi vs. diye anlatmaya çalışıyorsun.Eğer yine bunların krizinden bahsediceksen yazmana gerek yok anladım zaten.Sorun senin benim dediklerimi anlamamanda.

Ne yapıyor ya :hhh:

Glerini kullanmayan Luffy'i paket edememiş Dof'u mu paketleyecek :artiz:
Ferit Doflamingo Luffy'nin hangi G'li halini paket etmiş bir söylesene hacım yani paket derken yıldırma şok geçirtme hali :D Hani Kata'nın bulunduğu manga sayfalarını mı okumadın anlamıyorum adam tüm G'lere üstün geldi ama Dof'un üstün gelip de Luffy'i şu duruma soktuğu bir sahne göster de savunalım Doflamingo'yu bari
. Kata sabahtan akşama kadar dövdüğü halde yenemiyorsa Luffy'i. Sal doflamingo'yu 1 hafta dövsün Luffy'i gene kazanamaz. DS'de G4 kullanmasının tek sebebi zamanın kısıtlı olup kafesin herkesi öldürme riskini göze alamaması zaten görüyoruz ki G4 Doflamingo'ya çok ağır geliyor. Doflamingo hangi saldırı gücü ile Luffy'nin işini bitirecek. Luffy'i DS'de mecburen kendi ayağına sıktı zaman meselesi yüzünden kucak mevzusunun sebebi Doflamingo'nun saldırı gücüymüş gibi bakılmasını çok hayret ediyorum adam nitelikli bir hasar bile vuramamış iken Luffy'e gülünç oluyor böyle tartışmalar.

Son düzenleme:
Ferit Doflamingo Luffy'nin hangi G'li halini paket etmiş bir söylesene hacım yani paket derken yıldırma şok geçirtme hali :D Hani Kata'nın bulunduğu manga sayfalarını mı okumadın anlamıyorum adam tüm G'lere üstün geldi ama Dof'un üstün gelip de Luffy'i şu duruma soktuğu bir sahne göster de savunalım Doflamingo'yu bari
. Kata sabahtan akşama kadar dövdüğü halde yenemiyorsa Luffy'i. Sal doflamingo'yu 1 hafta dövsün Luffy'i gene kazanamaz. DS'de G4 kullanmasının tek sebebi zamanın kısıtlı olup kafesin herkesi öldürme riskini göze alamaması zaten görüyoruz ki G4 Doflamingo'ya çok ağır geliyor. Doflamingo hangi saldırı gücü ile Luffy'nin işini bitirecek. Luffy'i DS'de mecburen kendi ayağına sıktı zaman meselesi yüzünden kucak mevzusunun sebebi Doflamingo'nun saldırı gücüymüş gibi bakılmasını çok hayret ediyorum adam nitelikli bir hasar bile vuramamışken Luffy'e gülünç oluyor böyle tartışmalar.
Bir kere dövüşlerin bağlamı farklı ama eşit sayalım, kimse Kata'dan üstün bir saldırı gücü var o yüzden kazanır demiyor. Biri öyle bir söz ettiyse ona cevap atarsınız.

Benim mantığım belli. Kata, g kullanmayan Luffy'i bile paket edememiş her attığı mızrak ıska geçmiş, bir dünya dövmesine rağmen en son kendi düşmüş biri buna rağmen Dof dayanıklılıkta Luffy'e yakın biri üstelik meyvesi sayesinde kendine acil müdahale de yapabiliyor. Yani en fazla üç beş kere elini karnına, ağzına yüzüne sürer en son Kata sıkılıp anamı döveceksen bırakıyorum! der ve dövüş biter.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık