Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir kere dövüşlerin bağlamı farklı ama eşit sayalım kimse Kata'dan üstün bir saldırı gücü var o yüzden kazanır demiyor. Biri öyle bir söz ettiyse ona cevap atarsınız.

Benim mantığım belli. Kata, g kullanmayan Luffy'i bile paket edememiş her attığı mızrak ıska geçmiş, bir dünya dövmesine rağmen en son kendi düşmüş biri buna rağmen Dof dayanıklılıkta Luffy'e yakın biri üstelik meyvesi sayesinde kendine acil müdahale de yapabiliyor. Yani en fazla üç beş kere elini karnına, ağzına yüzüne sürer en son Kata sıkılıp anamı döveceksen bırakıyorum! der ve dövüş biter.
İşte saldırı gücü olmayan bir adam Doflamingo ne gördünüz diyorum Luffy'nin en azından saldırı gücü ve dayanıklılığı var Dof'da salt dayanıklılık gücü olsa ne olur. Luffy'nin G4 darbelerini bırak G3 darbelerinin etkisini bırakabilecek mi Kata'da. :D veya Luffy gibi dövüş içinde gelişip Kata'ya darbe vurabileceğini mi düşündün. :D Şunu da belirtmeden geçmeyeyim Kata 1 kez paket etti devamını getirmedi, diğerin de ise kaçma fırsatı verdi. İstersen aç tekrardan oku Luffy vs Kata'yı.

İşte saldırı gücü olmayan bir adam Doflamingo ne gördünüz diyorum Luffy'nin en azından saldırı gücü ve dayanıklılığı var Dof'da salt dayanıklılık gücü olsa ne olur. Luffy'nin G4 darbelerini bırak G3 darbelerinin etkisini bırakabilecek mi Kata'da. :D
Bırakamayacağını nereden biliyorsun ? Farkındaysan g4'ün Kata'yı yıkan versiyonu için daha hızlı dendi daha güçlü denmedi. Sana kalsa g2 gücünde vuruşları da yok Dof'un :bilmem:

Üstelik Dof'un adamı yenmek için illa saldırı gücü ile bitirmesine gerek yok adamın o seviyeye yakın kişileri kitleyebildiğini de gördük. Yani bahsettiğiniz gibi bir durum yok. Kata, üç Dof alır beş Dof alır falan hep fantazi, eleman gsiz Luffy'i alamadı la :hhh:

Bırakamayacağını nereden biliyorsun ? Farkındaysan g4'ün Kata'yı yıkan versiyonu için daha hızlı dendi daha güçlü denmedi. Sana kalsa g2 gücünde vuruşları da yok Dof'un :bilmem:

Üstelik Dof'un adamı yenmek için illa saldırı gücü ile bitirmesine gerek yok adamın o seviyeye yakın kişileri kitleyebildiğini de gördük. Yani bahsettiğiniz gibi bir durum yok. Kata, üç Dof alır beş Dof alır falan hep fantazi, eleman gsiz Luffy'i alamadı la :hhh:
Yalnız g4'ün yıkan versiyonundan önce Bound Man'de Dof'a vurduğu saldırıların neredeyse hepsini gene vuruyor Kata'ya(KKG hariç). Onu es geçmede :D :oleyo2::oleyo2::oleyo2: Kitleyebildiğini gördün de Logia birini kitlediğini bile görmeden Doflamingo'nun meyvesi Kata gibi birine işlemez ayrıca Luffy gibi dövüşte k.hakisini o seviyeye çıkarabileceğini düşünmen ayrı fantazi olmuş. :D Sen herkesi ana karakter sanıyorsun herhalde. :D

Yalnız g4'ün yıkan versiyonundan önce Bound Man'de Dof'a vurduğu saldırıların neredeyse hepsini gene vuruyor Kata'ya. Onu es geçmede :D :oleyo2::oleyo2::oleyo2:
Bir Dof'a atılan son vuruşa bak bir de kalk Kata'ya atılan son vuruşa bak kalite farkını gör üstelik Dof, Law'ın da en güçlü saldırılarını almıştı, Kata gibi dövüş içerisinde çay partisi yapıp, belli süre dinlenip full güçte çarpışmamıştı :oleyo2:

Aka'ya gelene kadar süreçle kastettiğin ne ? Handikabı değil mi ? Yani bi nevi yaraları da dediğine dahil değil mi ? Eee neyin yanlış anlamışsınından bahsediyon ?

Ben bunları inkar etmedim.Senin dediğini de anladım ama ısrarla benim anlatmak istediğim şeyi sen anlamıyorsun.

Şu cümleyi kurman zaten beni anlamadığını ya da mesajlarımı düzgünce okumadığını belli ediyor.Ben böyle bir şey dedim mi ? Bak bir önceki mesajımdan alıntı yapıyorum.

Şu cümleyi kurmuşken neden hala ''Aka için nasıl handikap oluyor ?'' diye ısrar ediyon ?

Tayfa konuyla alakasız bir şey değilde ondan.Yonko ve amiralden konuşuyoruz diye olay bizimkilerle bağlantılı olmuyor mu yani ? Mangaka BM'ye handikap verdi diyen sen değil misin ? E bende diyorum ki mangaka neden BM'ye handikap verdi ? Handikap diyorsun madem olayın derinine ineceksin.Derine inince de benim açıklamam mangakanın tayfayı korumak için BM'ye handikap verdiğidir.Şimdi hal böyle olunca bende diyorum ki mangaka tayfayı korumak için kadına handikap veriyor.Ama aynı şekilde mangaka tayfayı korumak için Aka'yla karşılaştırmıyor.Ya da diğer amirallerle karşılaştırınca amirallerin tayfaya tam güç saldırmasını amiralin kişiliğiyle engelliyor.Ya da Ray gibi bir engel atıp tayfayı koruyor.

Ben senin dediğini anlayıp kendi açıklamamı yapmama rağmen sen benim mesajlarımı okumayıp hala WB kalp krizi,BM açlık krizi vs. diye anlatmaya çalışıyorsun.Eğer yine bunların krizinden bahsediceksen yazmana gerek yok anladım zaten.Sorun senin benim dediklerimi anlamamanda.
''Aka'ya gelene kadarki süreç'' ten ''Aka'dan aldığı yaralar önemsiz'' düşüncesine nasıl geldin, onu merak ediyorum? Benim yazdığımla alakası olmayan şeyi, ben yazmışım gibi anlatıyorsun bana.

''Odak noktasından çıktığım yok.Benim bahsettiklerim de handikaptan çok farklı şey değil.Sen olayların birbirine benzer olmasını kabul etmiyorsun.Çünkü sana göre iki olayı bağdaştırabilmek için tamamen aynı olması gerekiyor.Halbuki böyle bir şey yok.Handikaptan bahsediyorum diyorsun BM'ye mangaka neden handikap verdi ? Bunu çözelim önce.Neden verdi ? Bi nevi bizim tayfa ölmesin diye değil mi ? E bende diyorum ki bizim tayfa ölmesin diye mangaka Aka'yla bizim tayfayı hiç karşılaştırmıyor.Neresi farklı bunun ? İlla handikap deyince Aka'ya fiziksel olarak bir şey olacak değil.Sen handikapa sadece fiziksel olarak kötü durumda olmak olarak bakıyorsun ama illa öyle olmak zorunda değil.Mangaka karakterlere farklı şekilde handikap veriyor ya da tayfa zor durumda kalmasın diye amirallerin elinden farklı şekilde kurtarıyor.WB'nin handikapına da bir önceki mesajda açıklama yaptım.Belki öyle bir şeydir.''

Koyu kısmı tekrar oku istersen, Bm ile Akainu'nun durumunu benzer tutuyorsun ama sonra farklı şekilde savunma yapıyorsun.

Hala tayfa diyorsun vesaire. Ben diyorum ki yonkolara verilen durumlar belli başlı kişilere özel bir durum değil, adamlar kimle karşılaşırsa karşılaşsın bu hastalık durumları vs onlarda olacak. Bm tayfayla karşılaşsa da Kidd tayfasıyla karşılaşsa da o tatlı krizi engeline sahip olacak ve kadın engelleyecek. Wb tayfayla karşılaşmadı ama o hastalık durumu onda vardı ve onu yavaşlattı, engelledi vesaire. Akainu'nun tayfayla karşılaşması Akainu'yu herhangi bir şeyden nasıl engelliyor, onu nasıl zayıflatıyor.? Hala tayfa da tayfa diyorsun. Olayın tayfayla zere alakası yok. Tayfayı sil at, gitsin. Olaya karşılarındakileri önemsemeksizin bir amiral penceresinden, bir de yonko penceresinden bak. Eğer yonkoları yavaşlatan durumlar amirallerde de varsa o zaman deriz ki mangaka amirallere de yonkolara da onların gücünü törpülemek amacıyla handikaplar veriyor. Ama baktığımızda bu durum sadece yonkolarda var. Yani bunda niye bu kadar ısrar ediyorsun, anlamış değilim gerçekten. Hala Akainu'nu tayfayla karşılaşmaması diyorsun, Aok'un merhameti diyorsun, Kizaru'nun gevşekliği diyorsun. Senin bahsettiğin şeyler ile benimkiler alakasız şeyler.

Bir Dof'a atılan son vuruşa bak bir de kalk Kata'ya atılan son vuruşa bak kalite farkını gör üstelik Dof, Law'ın da en güçlü saldırılarını almıştı, Kata gibi dövüş içerisinde çay partisi yapıp, belli süre dinlenip full güçte çarpışmamıştı :oleyo2:
Dediğim gibi ferit Kata 1 kere paket ediyor Luffy'i devamını getirmiyor çay molasına gidiyor aradaki farkı sen düşün diğer versusda kaçmasına izin veriyor en son 3. versusta yeniliyor bir nevi Croco olayı gibi düşün. :D Senin Dofla dediğin adam için ne kadar efor sarfetmiş G4 ile 20 30 dakika maksimum Kata için ne kadar sarf etmiş bir bak aradaki farkı anla bence. Sen sanıyorsun ki G4 ile darbe yemeden dövüşse bile Kata dayanıklılığından gitmiyor enerji harcıyorlar la adamlar. :D Luffy'nin kendisi diyor pilim bitiyor daha fazla bu formda kalamam diye. Doflamingo'nun dövüştüğü maksimum süre 1 saat. Sen kendin Ace'i savunurken 5 Gün dövüşünden dayanıklılık göstergesini çıkarıyorken ben niye 11 saat dövüşen adam ile 1 saat dövüşen adamın dayanıklılığını karşılaştırmayayım.

Dediğim gibi ferit Kata 1 kere paket ediyor Luffy'i devamını getirmiyor çay molasına gidiyor aradaki farkı sen düşün diğer versusda kaçmasına izin veriyor en son 3. versusta yeniliyor bir nevi Croco olayı gibi düşün. :D Senin Dofla dediğin adam için ne kadar efor sarfetmiş G4 ile 20 30 dakika maksimum Kata için ne kadar sarf etmiş bir bak aradaki farkı anla bence. Sen sanıyorsun ki G4 ile darbe yemeden dövüşse bile Kata dayanıklılığından gitmiyor enerji harcıyorlar la adamlar. :D
Ne kadar efor sarf ettiğini buraya bakıp görebilirsin.

Sonra bu eforu king cobra niyetine Kata'ya uygulayabilirsin :hhh:

Ne kadar efor sarf ettiğini buraya bakıp görebilirsin.

Sonra bu eforu king cobra niyetine Kata'ya uygulayabilirsin :hhh:
Eğer iş bina yıkmaya vesaire geldiyse al sana Cracker versusu adam ada değiştiriyor
Şimdi bu Crackerın dayanıklılığı > Doflamingo'mu oldu.Sonuçta şu gördüğün saldırı KKG'ye on basar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık