Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sen daha tartıştığın sahnenin ne olduğunun farkında değilsin bir de bana laf anlatıyorsun. Zoro orada savunma falan yapmıyor, birisine sinirli şekilde saldırıyor. Tashigi'de Zoro'nun başkasına yaptığı bir saldırıyı durduruyor. Sende adam savundu diyorsun.

Bilmediğin bir sahneyi bir daha gelip tartışmaya kalkmasan güzel olur.

Luffy istediğini söyleyebilir. Doffy'nin parazitinden kurtulmuş birisi herhalde Carrot'ın saldırısıyla ölecek değil, şaka amaçlı bir sahneyi ciddiye almamak lazım.

Zoro'nun Carrot ile olan karşılaşması ise şaka amaçlı falan değil, Zoro gayet ciddi saldırıyor.

Her olaydan Luffy'ye laf gelmesin diye kulp arayan sensin, ben değil. Monet ile Zoro bile ciddi dövüşmemiş ki, ondan daha ılımlı olan Luffy ciddi dövüşsün. Kadınla ciddi dövüşmek istememeleri normal bir şey. Zoro sadece bir çizik attı, bütün dövüş boyunca kendini tuttu ne zaman Tashigi yeniliyordu o zaman müdahale etti, ardından yine ciddi saldırmadı, göz dağı verdi. Monet'in işini Tashigi'ye bitirtti. Haliyle Luffy'de Monet ile dövüşmek istememiştir. Sanji'den hiç bahsetmiyorum zaten.

Jean Bart dediğin iki sene önce PX ile güreşiyordu. 2 senede o da gelişmiştir. Az buz bir adam değil, ödüllü bir korsandı. Carrot'un aşırı güçlü olmadığı belli, Mink'ler arasında Pedro, Blackback ve Roddy'den sonra geliyor gibi gözüküyor. Big Mom'ın uykusunda az kalsın teklemesi, Daifuku'nun kolayca yenmesinden bahsetmiştim, sen bunları okumadan bodoslama atladığın için tekrar başa dönüyoruz. Sanji Daifuku ile başa baş giderken aynı Daifuku kolayca Carrot'u alt etti mesela, Zoro gibi sıkıntılı bir pozisyona düşmedi. Sahne aşağıda.

Sahneyi bulamıyordum. Ama Monet saldırdı gibi duruyordu. Pekte önemli değil. Zoro'nun saldırmaya çalıştığı adamlarda da iş yok. Öylesine bir atakta bulunuyor çok açık bu. Tashigi de durduruyor. Ama Zoro'nun söyledi sözden aralarında ciddi bir savaş olmadığı da aşikar. Zoro hiç savaşma arzun yok diyor. Adam gülerek saldırısını karşılıyor. Böyle bir konuşma içerisinde bulunduğu kişiyi bölüp atmasını mı istiyorsun ben anlamıyorum.:D

Luffy istediğini söyleyebilir ne demek. Adamın söylediği söz bu. Ölüyordum diyor. Ha evet abartıyordur elbet. Ama bu Carrot'un onu soktuğu durumu değiştirmiyor. Luffy'nin Monet karşısındaki durumu ciddiye almamay bağlıyorsun. Bu şekilde savunuyorsun. Ben de sana aynısını Zoro ve Tashigi için söylüyorum. Zoro Tashigi'yi düşmanı olarak bile görmüyor aksine Law bildiğin saldırmak istedi.

Big Mom uykusunda Jean Bart'ı da tekler. Oradakileri de tekler. Belli başlı sahnelerden anlam çıkarmaya çalışıyorsun. Sana şimdi Magellan'ın Teach ile birlikte tüm tayfasına attığı sahneyi göstersem bana her şeyiyle açıklamaya kalkışırsın. Ah işte bu bahsettiğin sahneler de bunlar gibi sahneler. Net güç çıkarımı yapamayacağımız sahneler.

Sana çıkarıp Luffy'nin Teach'i bir yumruk ile ID'te soktuğu durumu atsam olduğu gibi baksan belli bir seviyede olan Teach iki yıl öncesi Luffy'nin yumruğu ile nasıl bağırdığını bana açıklamak zorunda kalacaksın.

Ciddi Zoro'yu gördük ada boyutundaki Pica'yı kesiyor. Gidiyorsun Carrot ile Tashigi sahnelerinden anlam çıkarmaya çalışıyorsun.:S

Kimse kusura falan bakmasın Sanji'yle Zoro hiçbir zaman bir değildi, olmayacakta. Adamların maceraya çıkışlarından belli. Tayfada güç olarak seri sonuna kadar büyük ölçüde ilerleyecek iki isim var, Luffy ve Zoro. Sanji'nin geleceği en yüksek seviye bu;
Alışın artık. Bu adamın hedefi zaten enteresan balık pişirmek. İki karakter çatışması üzerinden verilen komediyi de argüman niyetine kullanmayın. Bu adamların kendi aralarında oluşan iletişim şekli bu, karakterleri yüzünden. Luffy'le Zoro'yu bir tutanlardan çok daha komik görünüyorsunuz.
Coşmuşlar gene. Acaba Zoro ile Sanji'nin arasındaki bu ''bariz'' fark neden E.Oda tarafından SBS'de açıklanmadı. Size göre sonuçta bu çok bariz değil mi. Mesela Luffy mi Franky mi sorulsa tabii ki Luffy diyecek. Ama Zoro mu Sanji mi sorusuna ne hikmetse Zoro diyemiyor E.Oda.

Ondan sonra canavar 3'lü muhabbeti. Tayfanın dördüncü adamı belli zaten Franky. Madem tayfanın 3.cü adamı belli, neden canavar 3'lü deniyor. Canavar 2'li densin, nasılsa Zoro Sanji'yi aşmış Luffy'ye yaklaşmış.

Sanji'nin aşçılığı, Zeff aşçı iken korsan gemisinin kaptanı. Kaptanlar ve korsanlar aşçılık yapamaz diye kural mı var bu nasıl komik bir argumandır.

Neden Sanji-Zoro-Luffy'nin Haki'ye olan yatkınlıkları açıklanıyor ve diğerleri açıklanmıyor. CP9'da olan eşleşmeler tesadüf müydü.

Zoro'nun kendisi Sanji ile yarışıyor ve kıskanıyorken, Zoro ile Sanji kıyasını kabul etmemek. Gözler böyle boyanıyor işte.

Sahneyi bulamıyordum. Ama Monet saldırdı gibi duruyordu. Pekte önemli değil. Zoro'nun saldırmaya çalıştığı adamlarda da iş yok. Öylesine bir atakta bulunuyor çok açık bu. Tashigi de durduruyor. Ama Zoro'nun söyledi sözden aralarında ciddi bir savaş olmadığı da aşikar. Zoro hiç savaşma arzun yok diyor. Adam gülerek saldırısını karşılıyor. Böyle bir konuşma içerisinde bulunduğu kişiyi bölüp atmasını mı istiyorsun ben anlamıyorum.:D

Luffy istediğini söyleyebilir ne demek. Adamın söylediği söz bu. Ölüyordum diyor. Ha evet abartıyordur elbet. Ama bu Carrot'un onu soktuğu durumu değiştirmiyor. Luffy'nin Monet karşısındaki durumu ciddiye almamay bağlıyorsun. Bu şekilde savunuyorsun. Ben de sana aynısını Zoro ve Tashigi için söylüyorum. Zoro Tashigi'yi düşmanı olarak bile görmüyor aksine Law bildiğin saldırmak istedi.

Big Mom uykusunda Jean Bart'ı da tekler. Oradakileri de tekler. Belli başlı sahnelerden anlam çıkarmaya çalışıyorsun. Sana şimdi Magellan'ın Teach ile birlikte tüm tayfasına attığı sahneyi göstersem bana her şeyiyle açıklamaya kalkışırsın. Ah işte bu bahsettiğin sahneler de bunlar gibi sahneler. Net güç çıkarımı yapamayacağımız sahneler.

Sana çıkarıp Luffy'nin Teach'i bir yumruk ile ID'te soktuğu durumu atsam olduğu gibi baksan belli bir seviyede olan Teach iki yıl öncesi Luffy'nin yumruğu ile nasıl bağırdığını bana açıklamak zorunda kalacaksın.

Ciddi Zoro'yu gördük ada boyutundaki Pica'yı kesiyor. Gidiyorsun Carrot ile Tashigi sahnelerinden anlam çıkarmaya çalışıyorsun.:S
Arkadaş haksız olduğunu kabullenmemek bu olsa gerek. Hayır ilk söylediğin argüman baştan aşağı yanlış ve saçma sapan halen konuşuyorsun yahu. Hakkaten artık trolleme seviyesine geldin, haksızsın haksızım de geç halen cevap yazıyorsun, trollük bu oluyor işte.

Luffy tabii ki Carrot olayını abarttı, sana öldürme amaçlı saldıran birisinin başını mı okşarsın yoksa ciddi bir yumruk mu çakarsın.
Luffy gerçekten ölecekmiş ama ona rağmen Carrot'ın başını okşuyor, mantığa bak sen hele. Carrot havuçlarını yiyen kişileri öldürmesi ile tanınıyormuş zaten doğru diyorsun, şaka yapmıyor.

Aynı şeyi papağan gibi tekrarlayıp söylediğim şeyleri görmezden geliyorsun, ben sana diyorum ki Zoro rasgele sinirlenerek bir saldırı yaptı, Tashigi'ye değil diğer denizci askerlerine, ve bunu Tashigi durdurdu. Sende diyorsun ki Tashigi'ye ciddi saldırmaz. Yani bu resmen trollemek ve milletin aklıyla dalga geçmek, ne yazdığının farkına var azıcık.

Big Mom uykusunda belli başlı karakterleri tekleyemez. Bunu nereden çıkardın. Jinbe'yi tekleyebildi mi ? Hayır. Demek ki yapamıyormuş.

Teach'e getirmişsin saçma sapan şekilde lafı, hayır söyleyecek lafın kalmayınca Teach'ten mi prim yapmaya çalışıyorsun bana karşı. Teach'in karakteri bu, Ace'e karşıda yerlerde yattı ve sonra kazandı. WB'ye karşıda aynı durumdaydı sonunda WB'yi tayfası ile öldürdü. Teach'in ilk saldırılarda düştüğü durum, özellikle aşırı özgüvenden kaynaklı. Sonradan toparlıyor, yok sana kalsa Luffy zorlar falan diyeceksin herhalde. Luffy'nin kaybedeceği apaçık bir müsabaka sonuçta.

Zoro Pica'nın boş beleş taşlarını kesti diye ne oluyor onu anlamadım. Hayır tek başına mı kesti o da yok, Orlumbus gel beni fırlat dedi, öyle yetişti kesti. Sanji'nin yapabileceği bir şeyi tek başına yapamıyor Zoro. Sanji'den üstün mü oldu, tartışılan şeyi unuttun galiba, kendini kaybettin nereye saldırdığını bilmiyorsun artık. Zoro, Fujitora'ya karşı kesme attı Sanji'den üstündür üzerinden tartışma başlıyor, bende Carrot ile Tashigi örneklerini karşılık olarak veriyorum. Sen de alakasız argümanlarla olaya dahil olup bilip bilmeden konuşuyorsun. Herhalde Luffy'den ötürü Carrot acısı var sende de o yüzden bodoslama atladın ama boşa atladın ikisi alakasız örneklerdi. Hakkatten boşa zamanımı harcadın.

Hasan yeter artık ağlatacaksın beni :agla:

Sanji ile Zoro arasındaki farkı görmek isteyenleri Sanji'nin tayfaya katıldığı bölüme davet ediyorum, bir izleyip gelin :good:

Arkadaş haksız olduğunu kabullenmemek bu olsa gerek. Hayır ilk söylediğin argüman baştan aşağı yanlış ve saçma sapan halen konuşuyorsun yahu. Hakkaten artık trolleme seviyesine geldin, haksızsın haksızım de geç halen cevap yazıyorsun, trollük bu oluyor işte.

Luffy tabii ki Carrot olayını abarttı, sana öldürme amaçlı saldıran birisinin başını mı okşarsın yoksa ciddi bir yumruk mu çakarsın.
Luffy gerçekten ölecekmiş ama ona rağmen Carrot'ın başını okşuyor, mantığa bak sen hele. Carrot havuçlarını yiyen kişileri öldürmesi ile tanınıyormuş zaten doğru diyorsun, şaka yapmıyor.

Aynı şeyi papağan gibi tekrarlayıp söylediğim şeyleri görmezden geliyorsun, ben sana diyorum ki Zoro rasgele sinirlenerek bir saldırı yaptı, Tashigi'ye değil diğer denizci askerlerine, ve bunu Tashigi durdurdu. Sende diyorsun ki Tashigi'ye ciddi saldırmaz. Yani bu resmen trollemek ve milletin aklıyla dalga geçmek, ne yazdığının farkına var azıcık.

Big Mom uykusunda belli başlı karakterleri tekleyemez. Bunu nereden çıkardın. Jinbe'yi tekleyebildi mi ? Hayır. Demek ki yapamıyormuş.

Teach'e getirmişsin saçma sapan şekilde lafı, hayır söyleyecek lafın kalmayınca Teach'ten mi prim yapmaya çalışıyorsun bana karşı. Teach'in karakteri bu, Ace'e karşıda yerlerde yattı ve sonra kazandı. WB'ye karşıda aynı durumdaydı sonunda WB'yi tayfası ile öldürdü. Teach'in ilk saldırılarda düştüğü durum, özellikle aşırı özgüvenden kaynaklı. Sonradan toparlıyor, yok sana kalsa Luffy zorlar falan diyeceksin herhalde. Luffy'nin kaybedeceği apaçık bir müsabaka sonuçta.

Zoro Pica'nın boş beleş taşlarını kesti diye ne oluyor onu anlamadım. Hayır tek başına mı kesti o da yok, Orlumbus gel beni fırlat dedi, öyle yetişti kesti. Sanji'nin yapabileceği bir şeyi tek başına yapamıyor Zoro. Sanji'den üstün mü oldu, tartışılan şeyi unuttun galiba, kendini kaybettin nereye saldırdığını bilmiyorsun artık. Zoro, Fujitora'ya karşı kesme attı Sanji'den üstündür üzerinden tartışma başlıyor, bende Carrot ile Tashigi örneklerini karşılık olarak veriyorum. Sen de alakasız argümanlarla olaya dahil olup bilip bilmeden konuşuyorsun. Herhalde Luffy'den ötürü Carrot acısı var sende de o yüzden bodoslama atladın ama boşa atladın ikisi alakasız örneklerdi. Hakkatten boşa zamanımı harcadın.
Jean Bart Jinbei seviyesinde mi arkadaşım? Senin istediğin adamı tekliyor istemediğini tekleyemiyor. Yahu Zoro karşısında bildiğin denizci askerleri var bu adamlara nasıl bir saldırı yapmış olabilir? Ben sana ciddi Zoro'nun Amiral'i savunma halindeyken karşıladığı slash ile bile 10 metre sürüklediğini söylüyorum. Ciddi Zoro ada boyutunda eleman kesiyor. Sen geliyorsun Denizci askerlerinden birine yaptığı hamleyi durduran Tashigi sahnesiyle bir şeyler kanıtlamaya çalışıyorsun? Ben de sana diyim o zaman o durumda Pica'yı kestiği saldırıyı yapsa Tashigi ile birlikte tüm denizci askerlerini ve bulunduğu alanı ikiye mi bölsün? Böyle bir sahne mi olmasını istiyorsun?

Zoro da aynı Luffy gibi başkalarını kurtarabilmek için Orlumbus'un kendisini fırlatmak gibi bir plan yapıyor. Zoro o saldırıyı Orlumbus sayesindde yapmıyor. Adamın öyle bir tekniği var. Yani harbiden o boyutta bir şeyi kesebiliyor adam. Hem de bunu bir kaç kez peş peşe yapıyor. Belki de istediği kadar da yapıyordur.

Asıl sen dalga geçiyorsun trollüyorsun.

Ben bir yere atlamadım. Hatırladığım kadarıyla sen beni alıntıladın. Ben Carrot ve Tashigi sahneleriyle Zoro'nun seviyesi belirlenmez diyorum. Eğer öyleyse Luffy'nin de seviyesini Monet üzerinden belirleyin diyorum. Monet az kalsın donduruyordu Luffy'i. Zoro'nun korkudan altına sı.... kişi az daha Luffy'i donduruyordu işte. Ben de bunda elbet Luffy'nin ciddiyetsizliği ile alakalı bir durum olduğunu söylüyorum. Ama aynısı Zoro içinde geçerli.

Aynı arc içerisinde seviyeleri birbirinden ne kadar üstün olup olmadığı belirisiz iki karakter var. O Boğa ile Carrot. Luffy boğa ile bildiğin savaştı yumruk yumruğa. Carrot ile de Zoro sahnesi var. Ama bu sahneler anlamsız sahneler. Ne Zoro ne Luffy her şeyiyle savaşmıyorlar. Karşıdakilerin belki de tüm gücü o kadarcık.

@RedTeroR

Sen savunmuyorsun ben savunuyorum işte. Zoro'nun hakkını yediriyorsunuz.:S

Kardeşim gozlem hakisi denen bir sey var karsindaki kisinin gucude dahil bir suru seyi tahmin etmene yariyo. Yani karsindaki kisinin hakisinin gucunu anlayabiliyorsun. Ki vergo dof un bas adamlarindan tabiki gucunu bilecek. Senin dedigine gore mantik hatasi oluyo iki sene once haki gene kullaniliyodu ama kol siyah falan olmuyodu kullanan kisinin 2 senenden sonra siyah gorunmeye baslandi bence siyah olmasi sadece bizim anlamamiz icin haki kullanilip kullanilmadigini.

Edit: misal mf de luffy idami h. Haki ile durdurdugunda mangada guc dalgasi luffyden yayilirken cizilmis ama genede marco gibi bazi kisiler bunu fark edemiyo, ne oldu az once falan oluyo. Mf den once shanks wb nin gemisine cikarken hakisini gemiye hasar verdigini ve bazi kisilerin bayildigini goruyoruz ama gozle gorunur hic bir haki dalgasi yada renkli ruzgar falan gormuyoruz. Eger oda haki kullabildigini boyle renkle belirtmese kim haki kullandi kim kullanmadi anlayamazdik.
Anlama hususu için çıkarmaktan çok üst düzey adamların hakiyi ne derece etkili kullandığını göstermek için çıkardı.Bu konuda kısmen haklısın ama sırf anlayalım diye de yapmadı.Öyle olsa sadece koka görürdük haki olarak hiç belli olmadan bile karakterlerin luffynin falan haki kullandım dediğini görüyoruz.Mfde koka varsa bile kamerasını onlara odaklamadı Oda.Aslında koka olayını 2 sene sonra tasarladı demek daha doğru olur o yüzden mf ile çelişkiler olabilir biraz o konuda.

Vergo'nun gözlem hakisi de iyiydi. Smoker dövüşüne bir daha bak istersen.
Evet aslında yanlış bir tabir kullandım biraz eksik bitirmişim orayı.Vergonun k.hakisi de kötü değil ama eğildiği alan değil bir Sanji kadar iyi değil o konuda o yüzden ondan daha kötü gözüküyor.Sanji her saldırısından sıyrılırken aynısını Vergo yapamadı o kadar ilerlemiş değil o konuda.

@Master of Puppets

Denildiği gibi Sabo vs Lucci doğrudan mangakanın çizimiyse taslaklar varsa olay benim için noktalanmıştır.Artık iyice emin oldum.Bazı arkadaşlar Lucci'yi hala 2 sene öncesinde görüp geçin şu aptal filmdeki sahneleri diyorlardı.Hemde adamın Cp0 lideri bilgisi elimize ulaşmışken.Gerçi o bilgi de yalan diyorlardı ya neyse. :D Eğer bu taslaklar varsa şu andan itibaren senin dediğin gibi 35 saniye 5 dakika tutabilip fazlasını yapar mı yapamaz mı kısmına takılırız filler olduğuna değil.O konuda da düşüncelerimi yazdım bir değişiklik yok.Senin dediğin şekilde olduğunu düşünmüyorum ama bakalım zaman gösterecek.Lucci gözüktüğünde ne kadar yanıldığını anlayacaksın bence.Mangaka bu adamı ezdirmek için 2 sene sonrasına tekrar almış olamaz.Sabo karşısında birisini senin düşündüğün konumlara sokacaksa sil baştan yeni bir karakter yaratırdı bana göre.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık