Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tashigi'yi yenen Monet'in durumu belli. Bir de hakisini aşamaz muhameti yapmışsın orada nerde haki kullanıyor. Haki kullanıdğı sahne mangaka açıkça gösterdi onda da Pica'ya karşı kullandı.
Yine benzer bir sahnede Carrot geliyor ve Zoro durduruyor lastik vücudu olmadığından elektirik çarpıyor ama çok etkilemiyor. Orada da haki kullanmıyor kullanıyorsa göster.

Law'ın Tashigiyi hemen kesmesinin sebebi meyvesinin herşeyi kesme üzerine olması. Balıkadam adasında Hyozu'da Zoro ile kılıç tokuşturuyordu ama Zoro teknik kullanınca hemen kılıçlarını kırdı. Yani basit bir olaydan güç seviyesi çıkarmak çok akıllıca.

Aynı şekilde Luffy'de boğa ile kafa tokuşturmuş olabilir ama işler ciddileştiğinde teknik kullanır ve dayak manyağı yapar.
Zoro'da öyle işler ciddileştiğinde Carrot yerinden kıpırdayamaz bile. Monet 2 olur.

Fuji'nin olayı için zaten önemli olan olay orada. Zoro'nun basınç altında saldırıp Fuji'yi geri itmesi. Law'ın o şiddette basınç altında hareket dahi edemeyeceğini düşündüğümü ve sebeplerini yazmıştım ama bu kesin olan birşey değil katılmayabilirsin.

Ama kesin olan birşey var. Zoro bir amiral saldırıyorken o saldırıyı devam ederken odan daha güçlü bir saldırı yapıp amirali ittiriyor.
Yani söyle düşün. Luffy ile Kizaru dövüşüyor. Kizaru tekme atarken Luffy yumruk atıyor ve Kizaru'nun tekmesi savrulup geri uçuyor.
Luffy bile o basıncı alınca geri uçuyor,Sabo ise anca logia formuna geçince kurtuluyor.

Zoro vs Sanji dövüşleri ise ayrıca bir komedi. Adam gelmiş sadece kılıcını durdurduğu sahneyi bir dövüş olarak atmış.
Yine aynı şekilde filler sahnesini koymuş. Zoro'nun Luffy'i kestiği sahneyide koysaydın o zaman :byee:
Ne diyeyim senden de o beklenirdi :/

Zoro ve Luffy dövüşü bizzat Zoro tarafından Luffy'nin bu sefer ciddi dövüşüyor dediği bir dövüş keza ikiside en güçlü tekniklerinden bazılarını kullanıyor ve benim kılıcım mı güçlü yokse senin yumrukların mı güçlü diye rekabete giriyorlar.

Ama gelmişsin Luffy'nin elini bile kaldırmadığı Sanji dövüşünü öne atıyorsun.

Zoro orada Lucci'nin sıradan biri olmadığını söylüyor ve bana görede Zoro onu yenemezdi sonuçta Luffy gibi lastik avantajı yoktu.

Diğer Pica sahnesinde ise kaptanım seninle işi olmaz diyor burada kaptanının Pica gibi bir tayfa üyesi ile ben varken kaptanım niye dövüşsün dediğinden söylüyor denebilir.
Sonuçta Zoro neredeyse gün doğacakken Moria vs Luffy'e karışmayıp sadece izleyen bir adam.

Bu arada Luffy > Zoro hiç demedim Zoro > Sanji olduğunu düşünüyorum ve eşit olduklarına dair net hiç birşey görmedim.

--

Bir de Vergo hiçbir şekilde Pica'yı yenemez. Mantıklı bir izahati yok.

Son düzenleme:
Zoro ve Sanji konusunda bir çift laf edeyim.

Zoro ve Sanji'nin olduğu kapakta tavşan ve kaplumbağa var.Onun hikayesini biliyorsunuz alegori yapmış mangaka.Benim oradan anladığım Zoro'nun Sanji ile arasında olan güç farkı epey bir açık ama Sanji yarış sonunda onu bir şekilde yakalayacak ve eşitleyecek yine durumu.Kaplumbağa hikayede öyle yapıyordu.Hatta burun farkıyla kazanıyordu galiba yanlış hatırlamıyorsam. :D

Gerçekten Zoro'yu geçebilir mi bilmiyorum geçerse op devrimi olur ama eşitlense bile yeterli seri sonunda.Bunun için de genetikti,şeytan meyvesiydi çok güçlenmesi lazım.Ailenin yüz akı nihai deneyi falan olacak ki anca öyle eşitlesin.Başka türlüsü şu an zor gözüküyor.

Zoro ve Sanji konusunda bir çift laf edeyim.

Zoro ve Sanji'nin olduğu kapakta tavşan ve kaplumbağa var.Onun hikayesini biliyorsunuz alegori yapmış mangaka.Benim oradan anladığım Zoro'nun Sanji ile arasında olan güç farkı epey bir açık ama Sanji yarış sonunda onu bir şekilde yakalayacak ve eşitleyecek yine durumu.Kaplumbağa hikayede öyle yapıyordu.Hatta burun farkıyla kazanıyordu galiba yanlış hatırlamıyorsam. :D

Gerçekten Zoro'yu geçebilir mi bilmiyorum geçerse op devrimi olur ama eşitlense bile yeterli seri sonunda.Bunun için de genetikti,şeytan meyvesiydi çok güçlenmesi lazım.Ailenin yüz akı nihai deneyi falan olacak ki anca öyle eşitlesin.Başka türlüsü şu an zor gözüküyor.

Zoro ben 2000 adam gücündeyim dediğine göre bir gün bir şekilde yakalamasından korkuyor demektir. :D Adamın potansiyeli ve gücünün farkında.
Biraz Sasuke - Naruto gibi olacak bence.Zaten Sanji'ye de ilk olarak naruto ismi verilecekmiş o bile oturuyor.
Ben de Zoro ve Sanji arasında bir zıtlaşma bir rekabet olduğunu düşünüyorum. Ama şu an için Zoro daha önde gözüküyor Sanji'den. Luffy'i zaten ikisi de benimsemiş kabul etmişler. :D Zoro belirtmişti Pica karşısında Kaptanım seninle uğraşacak adam değil derken. Zoro laf salatası yapacak biri değil. :D Açıkca ne demek istediği ortada. Luffy'i kendine yakın seviyede görse böyle bir şey söylemezdi. Ama Sanji'nin övüldüğünü duyunca bir sinirleniyor. Ben de 2000 adam gücündeyim diyor. Bunu nasıl açıklıyor arkadaşlar merak ediyorum.:D

Ben de Zoro ve Sanji arasında bir zıtlaşma bir rekabet olduğunu düşünüyorum. Ama şu an için Zoro daha önde gözüküyor Sanji'den. Luffy'i zaten ikisi de benimsemiş kabul etmişler. :D Zoro belirtmişti Pica karşısında Kaptanım seninle uğraşacak adam değil derken. Zoro laf salatası yapacak biri değil. :D Açıkca ne demek istediği ortada. Luffy'i kendine yakın seviyede görse böyle bir şey söylemezdi. Ama Sanji'nin övüldüğünü duyunca bir sinirleniyor. Ben de 2000 adam gücündeyim diyor. Bunu nasıl açıklıyor arkadaşlar merak ediyorum.:D
Zoro Sanji'nin iki katı güçlü diye açıklıyorlar:gamyon: Zoro vs Luffy var daha ne olsun:oleyo:

Evet bu da var.Ama ortak muhabbeti de var.Hep Zoro Ray olacak onu geçecek diyoruz.Ama aslında biz genç Ray'i çok küçümsüyoruz.Roger bu adamı sağ kol olarak bile görmüyor direk ortak diyor.Yani arada çok güç farkı olmayabilir.Bunu derken ikisi de beklenenin altında çıkacak demiyorum.Roger çok aşmış çıkacağı için Rayleigh de beklenenden daha aşmış çıkacak ortak olduğu için diye düşünüyorum.

Şimdi bu Zoro - Sanji muhabbetiyle yukarıda yazdığım da ters düşüyor.Mangaka hangi yönü seçecek işte ona kalmış.Zoro'yu da Luffynin ortağı yaparsa o Pica laflarını at çöpe gitsin yani.Zoro luffye denk diyenler bir gün haklı çıkabilir bu yüzden bunu da unutma.

Evet bu da var.Ama ortak muhabbeti de var.Hep Zoro Ray olacak onu geçecek diyoruz.Ama aslında biz genç Ray'i çok küçümsüyoruz.Roger bu adamı sağ kol olarak bile görmüyor direk ortak diyor.Yani arada çok güç farkı olmayabilir.Bunu derken ikisi de beklenenin altında çıkacak demiyorum.Roger çok aşmış çıkacağı için Rayleigh de beklenenden daha aşmış çıkacak ortak olduğu için diye düşünüyorum.

Şimdi bu Zoro - Sanji muhabbetiyle yukarıda yazdığım da ters düşüyor.Mangaka hangi yönü seçecek işte ona kalmış.Zoro'yu da Luffynin ortağı yaparsa o Pica laflarını at çöpe gitsin yani.Zoro luffye denk diyenler bir gün haklı çıkabilir de bunu unutma.
Benim bildiğim Dof'ta Vergo'ya ortak diyordu. Ortak demesinde sıkıntı yok. Rayleigh Kaptanımızdı diyor. Burda kullanılan ortak kavramı da bildiğimiz anlamda ortak gibi değildir. Sonuçta Kaptanın yerini biliyorlar ve yeri geldiği zaman Kaptan'ını ağırlığını biliyordurlar. Bugün aynısını Zoro da görüyoruz. Luffy yeri geldiği zaman kaptan olarak öne çıkıyor. Ama onun dışında Luffy tayfasıyla bildiğin dost gibi. Zaten nakama diyor sürekli. Usopp istediği zaman Luffy'e yumruk atabiliyorsa bu bizim tayfanın diğer tayfalar gibi olmadığını gösterir.

Bana göre kaptanlığını kabulleniyorsa birisi diğerinin o iki kişinin denk olma şansı yoktur.

@kuroashi.no.sanji1993

Niçin öyle bir şey demek zorunda hissetti kendini? Nami neden arkadan Zoro'yu teselli eder cinsten kafasına şaplak atıyordu felan. Sahneyi iyice anlamak lazım. Luffy Usopp için öyle bir şey dese Zoro yine de o şekilde tepki verir miydi? :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık