Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sen daha tartıştığın sahnenin ne olduğunun farkında değilsin bir de bana laf anlatıyorsun. Zoro orada savunma falan yapmıyor, birisine sinirli şekilde saldırıyor. Tashigi'de Zoro'nun başkasına yaptığı bir saldırıyı durduruyor. Sende adam savundu diyorsun.

Bilmediğin bir sahneyi bir daha gelip tartışmaya kalkmasan güzel olur.

Luffy istediğini söyleyebilir. Doffy'nin parazitinden kurtulmuş birisi herhalde Carrot'ın saldırısıyla ölecek değil, şaka amaçlı bir sahneyi ciddiye almamak lazım.

Zoro'nun Carrot ile olan karşılaşması ise şaka amaçlı falan değil, Zoro gayet ciddi saldırıyor.

Her olaydan Luffy'ye laf gelmesin diye kulp arayan sensin, ben değil. Monet ile Zoro bile ciddi dövüşmemiş ki, ondan daha ılımlı olan Luffy ciddi dövüşsün. Kadınla ciddi dövüşmek istememeleri normal bir şey. Zoro sadece bir çizik attı, bütün dövüş boyunca kendini tuttu ne zaman Tashigi yeniliyordu o zaman müdahale etti, ardından yine ciddi saldırmadı, göz dağı verdi. Monet'in işini Tashigi'ye bitirtti. Haliyle Luffy'de Monet ile dövüşmek istememiştir. Sanji'den hiç bahsetmiyorum zaten.

Jean Bart dediğin iki sene önce PX ile güreşiyordu. 2 senede o da gelişmiştir. Az buz bir adam değil, ödüllü bir korsandı. Carrot'un aşırı güçlü olmadığı belli, Mink'ler arasında Pedro, Blackback ve Roddy'den sonra geliyor gibi gözüküyor. Big Mom'ın uykusunda az kalsın teklemesi, Daifuku'nun kolayca yenmesinden bahsetmiştim, sen bunları okumadan bodoslama atladığın için tekrar başa dönüyoruz. Sanji Daifuku ile başa baş giderken aynı Daifuku kolayca Carrot'u alt etti mesela, Zoro gibi sıkıntılı bir pozisyona düşmedi. Sahne aşağıda.

Zoro'yu bu kadar savunacağım aklıma bile gelmezdi ama sahne aşağıda.Baya şaka niyetli Luffy'nin suratı

KH'nin birçok olayı var evet. Yalnız bu anlık hamleleri savuşturanlara da 1 sn bile olsa geleceği görüyor diyebilir miyiz?
Geleceği görmekten ziyade, gelecek olan saldırıyı hissetmek desek bence daha doğru olacak.. Bu ikisi arasında fark varmıdır, tartışılır ama geleceği görmek bambaşka bir şey, geleceği görmenin de nasıl bir güç olduğunu Katakuri bize gösteriyor aslında. Adam rahibin başarısız olacağını, daha rahip hamlesini yapmadan görebiliyor. Ortada böyle bir örnek varken, diğerlerine de geleceği görüyor demek, bence pek tutarlı olmaz. Katakuri dışındakiler saldırıyı öncesinden hissedip, sıyrılıyor ötesi yok :)
Boa Hancock konusunda ne düşünüyorsun KH'si daha iyi olabilir mi en azından Kizaru'dan?
Sana da denk gelmiştir, sevdiği kişinin ne halde olduğunu hissettiğini söyleyen insanlar.. Belki mangaka aradaki sevgi bağına atıfta bulunmak için Hancock'a o sözleri söyletmiştir. Bunun dışında, Kizaru net bir şey söyleyemezken, Hancock kesinlikle hayatta diyor, belki de söylediğin gibi bu konuda daha üstün bir hakiye sahip olabilir, sonuçta bu kadında kral haki de var :)
Oda'nın haki, uyanış vb. olayları güzel bir şekilde açıklamasını bekliyorum açıkçası, Bleach'teki gibi gizemli olarak kalmaz umarım Manga sona erdiğinde :D
Bu adamının, temelini açıkladığı teknik sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Bahsettiğin gibi açıklamalar yapacağı konusunda benim pek umudum yok..
Trebol'a vurmasını koka olmadan BH kullandığını iddia ettiği için paylaşmıştım. Uykusunda Ace'i savuşturma olayını da normal KH'ye bağlamıştım aslında. Ama buradan yola çıkarak demek ki güçlü bir KH kullanıcısı olabilir yani geleceği de görüyor olabilir demeye çalışmıştım ama yanlış anlamakta haklısın biraz kötü anlatmışım düşüncemi.
Şöyle söyleyeyim gözlem haki kullanımının bir sınırı ya da kademesi varmı bilmiyoruz. Mesela,
  • Birinci seviyedeki gözlem haki kullanıcısı sadece saldırılardan sıyrılır.
  • İkinci seviye kullanıcılar uykusunda da saldırılardan sıyrılabilir.
  • üçüncü seviye kullanıcılar, kimin nerede olduğunu anlayıp, hissettiği kişinin güç seviyesini anlar.
  • dördüncü seviye kullanıcı, duvarın arkasını görür.
  • Beşinci seviye kullanıcı geleceği de görür
Gözlem haki, kadameli olarak kastıkça daha fazlasına ulaşılabilen bir güçmü yoksa kişinin doğuştan gelen eğilimine bağlı olarak bir ya da bir kaç gözlem haki özelliğinde kendini geliştirebildiği bir güçmü net bilmiyoruz ama benim düşüncem şu şekilde, Beyazsakal çok güçlü bir gözlem hakiye sahiptir ama sadece birinci ve ikinci seviyede mastır olmuş, diğer gözlem haki türlerini açacak, doğuştan gelen bir kabiliyeti olmadığı için diğer güçleri kullanamıyordur, çünkü yonkou seviyesine gelmiş bir adamın kasarak açamayacağı bir güç yok. Bu yüzden bazı güçlerin doğuştan geldiğini, sonradan kazanılamayacağını düşünüyorum.

Milim fark artik 2 yıl sonrası için yok.

Yani mantıklı olanda olmaması.

Zoro kendi alanında zirve isimden eğitim alıp tek gözü kaybederken , Sanji daha farklı eğitim aldı.

Zoro şuan Sanjiden net daha güçlü.
Ben de zaten öyle diyorum. Bunun nedeni de Sanji'nin aşçı olması, Zoro'nun kılıç ustası/savaşçı olması. İkisi de bu seçimleri doğrultusunda bi yol gittikleri için makas da tabi ki zamanla açılacaktır.

Bu ancak Sanji'nin gidişatıyla ilgili bi kırılma noktasıyla değişebilir. Yani savaşmak için savaşmayı önceliği haline getirmesi için bi sebep verir Oda ve bu değişir. Böyle bir şey de bu ark olmazsa daha da beklemem sanırım.

@Siyah Ateş
Teşekkürler yorumların için mantıklı geldi. Doğuştan olayı olabilir dediğin gibi Skypiea Arc'taki kız buna örnek gösterilebilir.

Mangayı baştan sona bir göz gezdirme fırsatım oldu son bir ayda. Sanji genelde Nami, Robin'i korumaya odaklı bir karakter. Yapısı böyle. Kazandığı en önemli dövüşünü Jabra olarak görüyoruz. Robin içindi. Zoro daha farklı bir karakter. Amacı dünyanın en güçlü kılıç ustası olmak. Tamamen dövüş odaklı. Sanji'nin amacı All Blue'yu bulmak. Belli başlı Arcları hatırlarsak Sanji sürekli Nami, Robin -özellikle Nami- için endişeleniyor. Punk Hazard'da Tashigi'nin yardımına koşmuştu. Totto Land bitmek üzere. Hep söylediğim gibi Sanji PU almayacaksa güzel bir senaryoyla öldürülebilir. Yerini Reiju doldurur.

Bu arada tartışırken yararlanabileceğimiz argümanlar: Manga ve Oda'nın OP ile ilgili söyledikleri. Karakterlerle ilgili yorumlar yaparken genelde bunlardan çıkarımlarda bulunarak bir sonuca varıyoruz. Bazen de hissettiklerimizi beyan ediyoruz. Söylediklerimizi dogma görmeye gerek yok. Tartışmalar gereksiz uzuyor. Haklı çıkmak gibi bir zorunluluğumuz da yok. Bunu da dipnot olarak belirtmek istedim.

Mihawk'tan eğitim alınca ne oluyor? Sanırsın en iyi tekniklerini Zoro'ya öğretti. Hayır öğretmek istese bile ne Zoro hazıra konmak ister ne de tek kılıç stili saldırılarının çoğu üç kılıca uygulanabilir. Belki hiçbiri uygulanamaz.

Haki ve doruki ise çoğunlukla potansiyelle alakalı. Nitekim k.hakiye daha yatkın olduğu için Sanji'nin k.hakisi ondan iyi. Zoro da b.hakide daha iyidir ama mesele gene yatkınlık. Mihawk ile alakalı değil. Dorukiler ise belirsiz ve potansiyel çok önemli.

Sanji'ye gelecek olursak adam istediği tekniği kopyalayabilir. O teknikleri bizzat tadıyor. Gerçekten güçlü gördüklerini almış olması muhtemel. Sizin anlamadığınız kısım bu işte. Luffy ve Sanji, mangakanın saçma durumlara sokmaktan kaçınmadığı isimler. Zoro'ya ise mümkün mertebe karizma kasmaya çalışıyor. G4'ü uzun zaman kullanmaması saçmalıktı ama oldu. Sanji'ye niye olmuyor aynı durum? Çok zeki bir adam, okamalardan kaçarken dahi teknik bulan adam, iki sene takıldığı yerde teknik kapmayacak ha? Adama sorarlar niye kenpo ustaları diye? Mesele sadece aşçılık olsa aşçı adası uydurur, ona yollardı. Yahut arada gelişsin mantığı ile yapmış olsa karışık savaşçı grubu da olabilirdi. Ama hayır kenpo ustalarının dolu olduğu, yani onun alanında kişilerin dolu olduğu bir yere gönderdi.

Bir anlaşılamayan kısım da bu adamın kendini eğittiği gerçeği. İva, onun hocası değil. Bu adam tarifleri travestilerle ateşli geceler yaşayarak almadı. Döve döve aldı. Adanın kraliçesi olan İva'da da tariflerden birisi olması elbette ki çok doğal. Yani İva'yı yenmiş olması hiç de şaşılacak bir şey değil.

Luffy'de g4 işareti pek yoktu ancak Sanji'de newkama kenpo işaretleri var. Şu an yapılan şey g2+3'lü Luffy'i gömmek. Ama Luffy'i asıl korkunç yapan dördüncü vitesi.

Bu arada yıl 2017 ve hala daha 'o aşçı' argümanı var la :(

Kimse kusura falan bakmasın Sanji'yle Zoro hiçbir zaman bir değildi, olmayacakta. Adamların maceraya çıkışlarından belli. Tayfada güç olarak seri sonuna kadar büyük ölçüde ilerleyecek iki isim var, Luffy ve Zoro. Sanji'nin geleceği en yüksek seviye bu;
Alışın artık. Bu adamın hedefi zaten enteresan balık pişirmek. İki karakter çatışması üzerinden verilen komediyi de argüman niyetine kullanmayın. Bu adamların kendi aralarında oluşan iletişim şekli bu, karakterleri yüzünden. Luffy'le Zoro'yu bir tutanlardan çok daha komik görünüyorsunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık