Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haki olayıyla ilgili sormak istediğim birkaç şey var.
Burada Luffy 2 yıl sonra Pacifista ile ilk karşılaşmasında tek atıyor, Sentomaru Haki kullandığından bahsediyor. Yalnız ben koka göremedim:
Bu sahnede de Luffy Trebol'a vurduktan sonra haki kullanmasına rağmen işlememesine şaşırdığını belirtiyor yine koka yok:
Zoro'nun Monet'e attığı Slash var. Orada Logia formundan çıktığı için mi böyle bir yara aldı yoksa Zoro Slash'e haki mi ekledi?
Luffy'nin sahnelerini animede de izledim Koka yoktu. Sorum şu ki BH'nin iki farklı türü mü var? -Birincisi koka, bu hâldeyken meyve gücünle birlikte kullanamıyorsun, sana sertlik sağlıyor, ikincisi de böyle görünmeyen şekilde ve meyve gücünle birlikte kullanabiliyorsun ya da Slash vb.ne ekleyebiliyorsun- Ya da Oda her zaman koka çizme gereği duymuyor mu?

Hazır hakiyle ilgili şeyler sormuşken şunu da araya sıkıştırayım. WB Shanks'ın mektubunu okumadan içinde ne yazılı olduğunu biliyordu. WB de geleceği görebiliyor muydu? Yoksa o kadar yılın vermiş olduğu tecrübeye dayanarak çıkarımda mı bulundu? Geleceği görebiliyor olduğunu düşünmemin bir diğer sebebi, uykusundayken bile Ace ona saldırırken engelleyebiliyordu bunu da KH ile bağdaştırıyorum. İyi bir KH'ye sahip olması kuvvetle muhtemel benim açımdan.

Bu sorumda MF Arcı ile ilgili. Kizaru, Luffy ve Law kaçarken hâlâ hayattalarsa şanslılar vurgusu yaparken Boa Hancock kesinlikle hayattalar diyordu. Hancock'un KH'si Amirallerden en azından Kizaru'dan daha mı iyi?

Bence Sanji, Zoro, Law mevzusu uzadı, uzun zamandır merak ettiğim bu sorularla ilgili her türlü fikre açığım. Konuyu biraz değiştirmek istedim. Cevap verirseniz sevinirim.
Bana göre dövüşler sırasında kokanın bedende gözüküp gözükmemesi tamamen mangakanın inisiyatifinde olan bir şey. Dikkat edersen Minklerin Jack ile olan savaşında koka kullanan birini görmedik. Jack, İnu ve Neko koka kullanamıyor mu? Bence kullanabiliyorlar ama mangaka çizmek istememiştir. Zaman atlaması öncesinde Oda'nın b. haki kullanımını tam olarak oturtamadığını düşünüyorum. Bütün bu soru işareti ve çelişkiler bu yüzdendir.

B.hakinin bedende siyah bir şekilde gözüküp gözükmemesini geçersek, Sentoumaru, Rayleigh ve amirallerin b.hakiyi bedenlerinin dışında şeffaf bir kalkan gibi kullandıklarını gördük. Tabi ki bu zaman atlaması öncesinde idi, zaman atlamasından sonra bu şekilde b.haki kullanan birini görmedik.

Zoro, Monet'e attığı slash ile bana göre haki kullandı ama nasıl kullandı bunu bilemeyiz, derinliklerine inmeye de gerek yok gibi :) Oda tekniklerin temeline pek giden bir mangaka değil.

Sonuç olarak, b. haki sadece bu şekilde kullanılır demek doğru değil, b. hakinin farklı farklı pek çok kullanımını görüyoruz ve görmeye de devam edeceğiz gibi :)

Trebol'a vuramaması ise, treboll'un aslında sıska bir bedene sahip olmasından kayanaklanıyor. Şu sayfa soru işaretini ortadan kaldıracaktır, manganın 782. sayısı.

Wb'nin geleceği gördüğünü sanmıyor, Shanks ile arasındaki muhabbet, muhtemelen tecrübeye dayalıdır. Uykusunda Ace'i savuşturması da geleceği görmek değildir, bildiğimiz gözlem haki kullanımı, sadece uykusunda yapıyor bunu. Beyazsakal'a benzer bir şekilde Linlin Brook'u almaya gelenleri, uykusunda sinek sanıyor ve saldırıyordu.

Şu zamana kadar gözlem haki kullanımı ile geleceği görebilen bildiğimiz tek kişi Katakuri. Diğerleri anlık bir şekilde saldırıları savuşturabiliyordu.

Şimdilik pes ettim, benden bu kadar çünkü sadece gözlem haki bile bir kaç satıra sığacak bir şey değil :) Bunun duvar arkasını göstereni var, geleceği göstereni var, etrafındaki canlıların güç seviyesini hissettireni var, kimin nerede olduğunu anlamaya yardımcı olanı var... Var da var :)

Son düzenleme:
Neden kesmesin, en azından geri fırlatmasın. Sonuçta Tashigi'nin olduğunu bilmiyor, bir başkasına saldırı yapıyor. Deniyor ya Tashigi'ye ciddi saldırmaz diye, o sahnede karşısında Tashigi olduğunuda bilmiyor işte, en güzel örnek.

Dediğim gibi Carrot ve Tashigi'den farksız bir olay, Zoro tek hamlelik bir karşılık vermiş. Carrot ve Tashigi nasıl karşılık verebilirse, Zoro'da Fujitora'ya o kadar karşılık veriyor işte.

Zaten Zoro'nun öncesinde yerin dibine girip kan kusması falan var, adam oradan çıktıktan sonra bile diz çöker vaziyette, aşırı zorlanarak kurtulmuş, Fujitora bu kadar kolay tek atabilseydi zaten Zoro'dan cacık olmazdı, 2 sene Mihawk bunu boşa eğitmiş, Luffy'nin en güçlü iki adamından biri olmayı bıraksın derdik.

Farklara gelelim ;

1- Luffy ciddi değil, havuç yiyorken Zoro gayet ciddi karşısında kim var bilmiyor ve saldırıyor.
2- Luffy saldırmıyor bile, Zoro ise direk kesmek için saldırıyor.

İki sahne arasında bariz farklar var. Ayrıca CC'nin Luffy'ye yaptığının aynını Yeti Kardeşlerde Zoro'ya yaptı. Zehir ve kimyasal kullandığın sürece bunlar normal. Verdiğin kıyaslamalar bu sebepten mantıksız.

Blackback ile Roddy belkide Inu ve Neko'dan sonra en güçlü adamları, Pedro'da bu gruba dahil. Öyle boş beleş düşük seviyede Mink değillerdi anlayacağın. Blackback'te zaten tek hamlede Jean Bart gibi birisini yere yapıştırıp etkisiz hale getiriyordu. Tashigi ile Carrot ile aynı kategoride değiller anlayacağın.
Adam savundu diyorum sana. Law Tashigi'nin karşıdan geldiğini biliyor. Diğerinde ise bir anda birisi Zoro'ya saldırıyor. Adamın karşısında felan değil. Savunma için yapılan kılıç hamlesi ile kimin kesildiğini gördün bu seride? Sonrasında da zaten Tashigi olduğunu anlıyor. Tashigi'ye zarar da vermek istemiyordur. Bu kadar basit.

Evet bu gibi farklar var. Ama Luffy az daha ölüyordum diyor. Zoro'da ise böyle bir olay yok. Yani evet her anlamda çok büyük farklar var sonuç olarakta öyle.

Monet olayı var. Ona da bir kurp bulsana? :D Boğa ile bildiğin dövüştü Luffy. O boğanın Carrot'tan güçlü olduğunu da bilmiyoruz. Jean Bart'ı yere yapıştırdı diyon da Jean Bart kim Zoro kim? Carrot'ta Zoro karşısında böyle bir şov sergiledi. Ben de burdan Carrot'u övüp Jean Bart'ı deviren adamın önüne koyarım.

Daha önce de demiştim, Zoro ve Sanji hep aynı klasmanın adamıdırlar güç konusunda. Olsa olsa milim farkla Zoro daha güçlüdür.

Ancak! Herkesin atladığı bir nokta var: Zoro bir kılıç ustası yani savaşçı ya da dövüşçü her neyse. Çocukluğundan beri de en güçlü olmayı kafasına koymuş, birincil önceliği de hep güçlenmek.

Sanji ise aşçı! Bildiğin aşçı la :D Çocukluk hayali de All Blue falan yani aşçılıkla ilgili. Aşçılığı dövüşmekten önde gördüğünü ellerini kullanmamasından da net bir şekilde görebiliriz.

Sözün özü Sanji ile Zoro aşağı yukarı eşit güçte de olsalar, Sanji'nin dövüş kazanmak gibi bir önceliği olmadığı için Zoro ile aralarında daha fazla fark var. Benim düşüncem hep bu yöndeydi hala da öyle.
Milim fark artik 2 yıl sonrası için yok.

Yani mantıklı olanda olmaması.

Zoro kendi alanında zirve isimden eğitim alıp tek gözü kaybederken , Sanji daha farklı eğitim aldı.

Zoro şuan Sanjiden net daha güçlü.

Trebol'a vuramaması ise, treboll'un aslında sıska bir bedene sahip olmasından kayanaklanıyor. Şu sayfa soru işaretini ortadan kaldıracaktır, manganın 782. sayısı.

Wb'nin geleceği gördüğünü sanmıyor, Shanks ile arasındaki muhabbet, muhtemelen tecrübeye dayalıdır. Uykusunda Ace'i savuşturması da geleceği görmek değildir, bildiğimiz gözlem haki kullanımı, sadece uykusunda yapıyor bunu. Beyazsakal'a benzer bir şekilde Linlin Brook'u almaya gelenleri, uykusunda sinek sanıyor ve saldırıyordu.

Şu zamana kadar gözlem haki kullanımı ile geleceği görebilen bildiğimiz tek kişi Katakuri. Diğerleri anlık bir şekilde saldırıları savuşturabiliyordu.
Trebol'a vurmasını koka olmadan BH kullandığını iddia ettiği için paylaşmıştım. Uykusunda Ace'i savuşturma olayını da normal KH'ye bağlamıştım aslında. Ama buradan yola çıkarak demek ki güçlü bir KH kullanıcısı olabilir yani geleceği de görüyor olabilir demeye çalışmıştım ama yanlış anlamakta haklısın biraz kötü anlatmışım düşüncemi.
KH'nin birçok olayı var evet. Yalnız bu anlık hamleleri savuşturanlara da 1 sn bile olsa geleceği görüyor diyebilir miyiz?
Oda'nın haki, uyanış vb. olayları güzel bir şekilde açıklamasını bekliyorum açıkçası, Bleach'teki gibi gizemli olarak kalmaz umarım Manga sona erdiğinde :D

Unutmadan Boa Hancock konusunda ne düşünüyorsun KH'si daha iyi olabilir mi en azından Kizaru'dan?

Son düzenleme:
Adamlarda yok yok. Tam donanımlı savaş makineleri.

Şunları bir tam potansiyelli görseydik. Ah ulan Oda , Fujitora'ı ne hallere soktu.
Amiralleri mw de fazla meyve odaklı gösterdi bence zaten. 1-2 sahne var öyle haki falan gösterilen.
Fujiye haksızlık ediliyor bence. Adam istediğini yaptı sonuçta. İlla kendisine uzanan her eli kesecek değil ya.

Adam savundu diyorum sana. Law Tashigi'nin karşıdan geldiğini biliyor. Diğerinde ise bir anda birisi Zoro'ya saldırıyor. Adamın karşısında felan değil. Savunma için yapılan kılıç hamlesi ile kimin kesildiğini gördün bu seride? Sonrasında da zaten Tashigi olduğunu anlıyor. Tashigi'ye zarar da vermek istemiyordur. Bu kadar basit.
Sen daha tartıştığın sahnenin ne olduğunun farkında değilsin bir de bana laf anlatıyorsun. Zoro orada savunma falan yapmıyor, birisine sinirli şekilde saldırıyor. Tashigi'de Zoro'nun başkasına yaptığı bir saldırıyı durduruyor. Sende adam savundu diyorsun.

Bilmediğin bir sahneyi bir daha gelip tartışmaya kalkmasan güzel olur.

Evet bu gibi farklar var. Ama Luffy az daha ölüyordum diyor. Zoro'da ise böyle bir olay yok. Yani evet her anlamda çok büyük farklar var sonuç olarakta öyle.
Luffy istediğini söyleyebilir. Doffy'nin parazitinden kurtulmuş birisi herhalde Carrot'ın saldırısıyla ölecek değil, şaka amaçlı bir sahneyi ciddiye almamak lazım.

Zoro'nun Carrot ile olan karşılaşması ise şaka amaçlı falan değil, Zoro gayet ciddi saldırıyor.

Monet olayı var. Ona da bir kurp bulsana? :D Boğa ile bildiğin dövüştü Luffy. O boğanın Carrot'tan güçlü olduğunu da bilmiyoruz. Jean Bart'ı yere yapıştırdı diyon da Jean Bart kim Zoro kim? Carrot'ta Zoro karşısında böyle bir şov sergiledi. Ben de burdan Carrot'u övüp Jean Bart'ı deviren adamın önüne koyarım.
Her olaydan Luffy'ye laf gelmesin diye kulp arayan sensin, ben değil. Monet ile Zoro bile ciddi dövüşmemiş ki, ondan daha ılımlı olan Luffy ciddi dövüşsün. Kadınla ciddi dövüşmek istememeleri normal bir şey. Zoro sadece bir çizik attı, bütün dövüş boyunca kendini tuttu ne zaman Tashigi yeniliyordu o zaman müdahale etti, ardından yine ciddi saldırmadı, göz dağı verdi. Monet'in işini Tashigi'ye bitirtti. Haliyle Luffy'de Monet ile dövüşmek istememiştir. Sanji'den hiç bahsetmiyorum zaten.

Jean Bart dediğin iki sene önce PX ile güreşiyordu. 2 senede o da gelişmiştir. Az buz bir adam değil, ödüllü bir korsandı. Carrot'un aşırı güçlü olmadığı belli, Mink'ler arasında Pedro, Blackback ve Roddy'den sonra geliyor gibi gözüküyor. Big Mom'ın uykusunda az kalsın teklemesi, Daifuku'nun kolayca yenmesinden bahsetmiştim, sen bunları okumadan bodoslama atladığın için tekrar başa dönüyoruz. Sanji Daifuku ile başa baş giderken aynı Daifuku kolayca Carrot'u alt etti mesela, Zoro gibi sıkıntılı bir pozisyona düşmedi. Sahne aşağıda.

Haki olayıyla ilgili sormak istediğim birkaç şey var.
Burada Luffy 2 yıl sonra Pacifista ile ilk karşılaşmasında tek atıyor, Sentomaru Haki kullandığından bahsediyor. Yalnız ben koka göremedim:
Bu sahnede de Luffy Trebol'a vurduktan sonra haki kullanmasına rağmen işlememesine şaşırdığını belirtiyor yine koka yok:
Zoro'nun Monet'e attığı Slash var. Orada Logia formundan çıktığı için mi böyle bir yara aldı yoksa Zoro Slash'e haki mi ekledi?
Luffy'nin sahnelerini animede de izledim Koka yoktu. Sorum şu ki BH'nin iki farklı türü mü var? -Birincisi koka, bu hâldeyken meyve gücünle birlikte kullanamıyorsun, sana sertlik sağlıyor, ikincisi de böyle görünmeyen şekilde ve meyve gücünle birlikte kullanabiliyorsun ya da Slash vb.ne ekleyebiliyorsun- Ya da Oda her zaman koka çizme gereği duymuyor mu?

Hazır hakiyle ilgili şeyler sormuşken şunu da araya sıkıştırayım. WB Shanks'ın mektubunu okumadan içinde ne yazılı olduğunu biliyordu. WB de geleceği görebiliyor muydu? Yoksa o kadar yılın vermiş olduğu tecrübeye dayanarak çıkarımda mı bulundu? Geleceği görebiliyor olduğunu düşünmemin bir diğer sebebi, uykusundayken bile Ace ona saldırırken engelleyebiliyordu bunu da KH ile bağdaştırıyorum. İyi bir KH'ye sahip olması kuvvetle muhtemel benim açımdan.

Bu sorumda MF Arcı ile ilgili. Kizaru, Luffy ve Law kaçarken hâlâ hayattalarsa şanslılar vurgusu yaparken Boa Hancock kesinlikle hayattalar diyordu. Hancock'un KH'si Amirallerden en azından Kizaru'dan daha mı iyi?

Bence Sanji, Zoro, Law mevzusu uzadı, uzun zamandır merak ettiğim bu sorularla ilgili her türlü fikre açığım. Konuyu biraz değiştirmek istedim. Cevap verirseniz sevinirim.
Haki iki farklı şekilde çiziliyor. Birinde koka, yani siyah şekilde, diğerinde herhangi bir koyu renkli çizim yok. Genelde böyle logiaya zarar verebiliyorsan bunu koka şeklinde çizmeye gerek duymuyor mangaka. Çünkü bir logiaya zarar verebilmenin/dokunabilmenin yolu silahlanma hakisi.

Trebol olayında Luffy Trebol'ü logia zannediyor. Haki kullanmama rağmen logia olan biri nasıl etkilenmiyor ki diye düşünüyor ama Trebol'ün logia olmadığı daha sonradan anlaşılıyor.

Wb konusunu @Siyah Ateş yazmış. Gözlem hakisi ve tecrübe.

Zoro'nun olayı silahlanma hakisi. Tüm haki türlerinin temel kullanımları dışında kullanımları var. Zoro'nun bunu yapabilmesinin sebebi bu haki türünde uzmanlaşmış olması olarak yorumluyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık