Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Erkan12 WB'yi öldürmesini tartışmıyoruz burda yalvardı mı yalvarmadı mı ? bunu tartışıyoruz.
Öncelikle bir insana Babacım ben senin evladınım beni mi öldüreceksin demek = Yalvarmaktır. Bunun öncesi sonrası ile ilgili bi tartışma olursa şayet onuda tartışırız beraber.
BB, WB'nin karşısına çıktı kendine güveniyordu babasını zayıf olmakla suçladı vesaire vesaire ama köteği yiyip WB'nin avucunun içine girdiğinde yalvardı. Bir insanın bir insana ben senin şununum bununum beni öldüreceksin demesinin anlamı, yalvardığı kişinin kendisini öldürecek durumda olması değil midir ?
Bahsettiğin açığını yakalama durumu ile konumuzun alakası yok çünkü vs bitmiş adam yenilmiş vs başında söylemiyor ki bunu, kaybettiği anlaşılınca söylüyor.

Üstelik BB açıkca hayatının tehlikede olduğunu anlamasa WB'ye çıkıp beni beni bihterini repliğini yapsın ? Yapmaz mantıklı değil.

Sonuç olarak BB'yi tutuyor olabilirsin ama BB böyle bi karekter eğer hayatı tehlikeye girerse yalvarır, ağlar vesaire vesaire hem adam gerçek bi korsan değil mi ? Hayatını kurtaracaksa neden yalvarmasın ?
Rol yaptığını söylüyorum zaten. Halen söyledi mi söylemedi mi tartışması yapıyorsun. Rol yapmamış olsa evet yalvardı, ama rol yaptığı gerçeği var. Basit şekilde açıklıyorum; WB'yi daha önceden katledecek gücü varken ne diye ona yalvarsın.

Hayatı için yalvaran birisi Yonko mu olabiliyor ? Bu insanların neleri göze aldığını zannediyorsun sen. Yeni dünyada bırak Yonko olmayı, bir korsan kaptanı olmak bile ne kadar zor farkında değil misin. Yani bu adama hayatı için yalvarır demek ne kadar mantıklı. Magellan bunu zehirledi işte, sonra ne oldu ? Yalvardı mı ? Yalvarmadı. Garp ile Sengoku karşısında hayatı için endişelendi mi ? Endişelenmedi. Demek ki bu adam hayatı için yalvaran birisi değil, o sebeple WB'yi kandırmaya çalışması en mantıklı seçenek. Sonuçta 20 sene boyunca evladı rolü yapmış, bir daha yaparsam yine tutabilir belki dedi, ama tutmadı. Sonrada WB'nin işini bitirip meyvesini çaldı işte, uzatmanın manası yok.

WB bir isimdir. Jack derkende Türkçe ye çevirecek halimiz yok, saçma sapan konuşup insanları tahrik etmezsen ne güzel olur.

Noktalama işaretlerinde çok iyi değilimdir gerekli yerlerde düzeltmeleri yaparım. Aslolan Türkçe konuşmaktır, iğrenç bir şekilde Türkçe mesajların içerisine yabancı kelimeler yerleştirmek ile noktalama hatası yapmayı bir tutmak saçmalık olur.
Beyazsakal'ın ismi Edward Newgate'dir. Lakabının Türkçe karşılığı Beyazsakaldır. Jack'ın ismi ise Jacktır lütfen karıştırma. :( Keşke bana söylediğin gibi kendin davransan da her bir haltı şikayet etmesen.

Yani sana göre içerisine yabancı sözcük yerleştirmedikçe Türkçeyi istediğin gibi konuşmak kullanmak normal ama başka bir dil koyduğun zaman anormal. Forumun 1.kuralı yüzünden bir çok yorumu şikayet ediyorsun ama aslında o kuralı kendinin ihlal ettiğinin farkında değilsin. Tabi sana göre bu kural sadece cümlelerin içine yabancı kelime yerleştirenler için geçerli :D Hoş ya bu kuralda süs niyetine konulmuş gibi şuan. İnsan önce kendini düzeltmeli sonra başkalarının hatalarını düzeltme yoluna gitmeli.:good:

Rol yaptığını söylüyorum zaten. Halen söyledi mi söylemedi mi tartışması yapıyorsun. Rol yapmamış olsa evet yalvardı, ama rol yaptığı gerçeği var. Basit şekilde açıklıyorum; WB'yi daha önceden katledecek gücü varken ne diye ona yalvarsın.

Hayatı için yalvaran birisi Yonko mu olabiliyor ? Bu insanların neleri göze aldığını zannediyorsun sen. Yeni dünyada bırak Yonko olmayı, bir korsan kaptanı olmak bile ne kadar zor farkında değil misin. Yani bu adama hayatı için yalvarır demek ne kadar mantıklı. Magellan bunu zehirledi işte, sonra ne oldu ? Yalvardı mı ? Yalvarmadı. Garp ile Sengoku karşısında hayatı için endişelendi mi ? Endişelenmedi. Demek ki bu adam hayatı için yalvaran birisi değil, o sebeple WB'yi kandırmaya çalışması en mantıklı seçenek. Sonuçta 20 sene boyunca evladı rolü yapmış, bir daha yaparsam yine tutabilir belki dedi, ama tutmadı. Sonrada WB'nin işini bitirip meyvesini çaldı işte, uzatmanın manası yok.
Garp ile Sengoku'ya yada başka insanlara neden yalvarsın ? WB gibi avucunun içine düştmedi o adamların ? Rol yapması için bunu dövüşe girişmeden önce yapması lazım dedim orayı atlamışsın neyse zaten bu konuyu daha önce de tartıştık uzatmanın bence de manası yok :good:

Karakteri olduğu gibi değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum. Oda, BB'yi yöntem ayırt etmeksizin yükselmeyi amaçlayan bir adam olarak tasarlamış. Şu ana kadar da yaptığı şeylerin sonunda başarısız olduğunu görmedik. Demek ki adam istediğine ulaşıyor. Adam bu noktadayken, BB'yi korkak ya da kalleş diye yaftalamak doğru değil. Zira BB bundan rahatsız değil.

Karakteri olduğu gibi değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum. Oda, BB'yi yöntem ayırt etmeksizin yükselmeyi amaçlayan bir adam olarak tasarlamış. Şu ana kadar da yaptığı şeylerin sonunda başarısız olduğunu görmedik. Demek ki adam istediğine ulaşıyor. Adam bu noktadayken, BB'yi korkak ya da kalleş diye yaftalamak doğru değil. Zira BB bundan rahatsız değil.
Sorunda burda. Zaten bu gibi özellikleriyle övülen çoğu kişininin de gerçek dünyadakiyle örtüştürdüğü ve buna dayanarak bazılarının gerçek korsan dediği adamı kalleş değildir ya da korkmadı kaçmadı diye savunmaları sıkıntı. Herkesi olduğu gibi kabul edelim. Teach kesinlikle güçlü bir karakter serideki yeri de çok önemli. Ama şuan ki hikayede nasıl yer edindiği belli.

Doflamingo'ya laf edilmiş ama bence şu ana kadar ki en sağlam karakterlerden biriydi. Teach'te inşallah bir derinlik kazanır. Şu an için Teach'in bir Doflamingo derinliğinde işlenmediği belli. Bu sözüm Teach karşısında Dof'u ezmeye çalışanlara...:D

Şu an Big Mom bile Dof kadar derin bir karakter değil.

Son düzenleme:
Beyazsakaldan korkmamıştır Teach.Ancak kafasına depremi yiyip öleceğini sandığı zaman ölmekten korktu muhtemelen ve o yüzden o lafları etti.O pozisyonda rol yaparak eline geçecek birşey yok.Korkup söylemedi de rol yaptı demek çok saçma duruyor.Öleceksin birazdan başka niye öyle konuşabilirsin.

Beyazsakaldan korkmamıştır Teach.Ancak kafasına depremi yiyip öleceğini sandığı zaman ölmekten korktu muhtemelen ve o yüzden o lafları etti.O pozisyonda rol yaparak eline geçecek birşey yok.Korkup söylemedi de rol yaptı demek çok saçma duruyor.Öleceksin birazdan başka niye öyle konuşabilirsin.
Teach'in tepkisi bile bence o araki korkusundan. Adam hunharca sıkmaya başladı mermileri. WB ayakta o kadar mermiyi yedikten sonra bile sesi çıktığında Teach'in korkusu görülüyordu. Hani höh demesinden bile korkmak olur ya öyle bir şey işte.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık