Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şu son dediğine harbiden kendin bile inandın mı? Wb'yi öldüren oymuş gibi konuşmuşsun bir de.
Düzelteyim, kandırmaya çalıştı. Evet, Teach yıllarca WB'nin gemisinde evlat rolü yapmış, gene yapmaya çalıştı belki WB açık verir diye, ama vermedi. Sonra tabancısını çekti , tayfasını çağırdı işini bitirdi. Tayfasını daha öncede çağırabilirdi, o sizin yalvardı dediğiniz yerden önce. Saçma değil mi, tayfası ile önceden öldürebileceği birisine niye yalvarsın ? Adam bariz rol yaptı işte.

Düzelteyim, kandırmaya çalıştı. Evet, Teach yıllarca WB'nin gemisinde evlat rolü yapmış, gene yapmaya çalıştı belki WB açık verir diye, ama vermedi. Sonra tabancısını çekti , tayfasını çağırdı işini bitirdi. Tayfasını daha öncede çağırabilirdi, o sizin yalvardı dediğiniz yerden önce. Saçma değil mi, tayfası ile önceden öldürebileceği birisine niye yalvarsın ? Adam bariz rol yaptı işte.
Tayfası Wb'den tek yerdi o zamanlar biliyorsun di mi? Ace'e karşı bile duramıyorlardı o zaman. Kandırmaya çalıştı ama nedeni ne?

Teach 'in en güçlü süpernova olduğu zaten kesin. Bu onu aynı zamanda raftelin en güçlü yeni adayı da yapıyor. Yani diğer süpernovalar önce Teachin rakibi olabilmek için kendi içlerindeki en iyiyi belirlemek zorundalar. Afro samuraidaki 1 ve 2 numara mevzusu gibi. Bana kalırsa da Mom ve shanks ı teach indirecek. Kaido yu yardımla luffy. BB tayfasını da kendi tayfasına hasırşapkalar yenecek diye tahmin ediyorum. Fakat Kaido ile BB arkı arasında güç artışı sağlayacak arclar olacaktır. Elbaf gibi mesela.

Ben alamazdı demedim, hasar vererek gemiyi alırdı dedim, hasar verdikten sonra ne anlamı kalıyor ? O gemide kor-amiral bile olsa hasar vermeden alamazsın adamlar sana güzel güzel vermediği müddetçe, hasar almış gemide Teach'e yaramaz. Üstüne kor-amiral değil amiral kullanıyor o gemiyi, amiral gemisini gemiye hasar vermeden çalabilecek yaşayan bir canlı yok, Kaido'da olsa o gemiye hasar vermeden alamaz, Roger'da gelse alamaz. Saçma sapan kar getirmeyecek bir iş için niye Akainu ile dövüşsün, Teach gereksiz dövüşlere girmez daha öğrenemediniz, öğrenseniz de öğrenmek istemiyorsunuz gerçi, saçma bir şekilde Teach korkaktır diyorsunuz, korkak olan adam Yonko, farkında değilsiniz herhalde.

Teach ne diyor ; ''Benim burada olduğumu nasıl öğrendin.'' Bu laf dövüşmekten kaçınan birisine aittir. Sen halen orada öğrendi diyorsun, Teach'in sorması gereken soru ''Hayırdır Ace ne oldu, bu adada ne işi var'' olması gerekiyordu, ama adam diyor ki Ace peşimdeydi, en sonunda beni yakaladı. Bu kadar basit. Teach Ace' ile dahil uğraşmayan birisi, güç değil, gereksiz dövüşlere girip girmeme ile alakalı bir mevzu.

Dünyanın en güçlü adamıda olsan bir gemiye sahip olman lazım, Teach'lerin gemisi San Juan yüzünden yıkılmış, karşısında savaş gemisi süren bir Amiral var, hazır olmamasından doğal ne var. Luffy hazır olmasına rağmen Sentoumaru ile dövüşmüyor geri çekiliyor, Luffy'de mi korkak oluyor şimdi. Doflamingo'nun gemiside varken Tsuru ile dövüşmüyor. Tsuru kesin kez yener mi ? Bence yenemez, ama adam gereksiz yere dövüşmek istemiyor, korkaklık değil mantıklı davranmak. Doflamingo Amirallerden korkar, ama Tsuru amiral olmamasına rağmen geri çekildi, Luffy, Amirale saldırmaktan korkmuyor ama Sentoumaru ile dövüşmüyor, adamın işi gücü var, siz mantıklı hareket etmek ile korkuyu ayıramıyorsunuz. Sıkıntı burada.

Teach isterse Akainu'dan 100 kez daha güçlü olsun, gene çekilecek. Adamın gemisi yok, durduk yere niye dövüşsün. Anlatıyoruz halen anlamıyorsunuz. Luffy'nin karakteri sanki çok farklıymış gibi, Luffy'nin kaçışlarını toplasak daha fazla çıkar, bu onun korkak olmasından ötürü değil mantıklı davranmasından ötürü öne geliyor, Teach'te bunu yapınca korkak oluyor. Çifte standart bu olsa gerek.

Sen halen MF'de şunu yaptı falan diyorsun, adam yanlış yaptı. Orada senin anlaman gereken Teach'in yeri geldiğinde Garp ve Sengoku'ya Shiki gibi karşı koyabileceği ama sen tutmuş o lafı dedikten sonra hiç kaçmaması lazıma lafı getiriyorsun. Teach akıllı bir adam, gereksiz işlere girmez, hedefine ilerler.

WB'yi tabancası ile öldüren adam. Yalvarmak değil, WB'yi tekrardan kandırmaya çalıştı da denebilir.
Dostum sana daha bir şeyler anlatabileceğimi düşünmüyorum kısır döngüye girdi. Zaten sana olayları açıkladım. Hala daha farklı örnekler veriyorsun. Birincisi evet Doflamingo Tsuru'yu görünce çekinmiştir. Belki de o sıra onu yenebilecek güçte olmadığından belki de Tsuru'nun şöhretinden çekindi. Ama çekindiği ortada. Çünkü verdiği tepki buna çıkıyor.

Luffy Sentamaru olayı ise zaten ortada. Olayın Sentamaru ile alakası yok. Olayın orda ki hiçbir karakterle alakası yok. Kaçmaları ordakilerle alakalı değil. Zaten kaçtı da değil kaçmış gibi gözüktüler sadece. Teach'in olayı ise belli gemide Akainu olduğunu görmesiyle topuklaması bir oluyor.

Ace olayında bile bir çıkış buldun kendince. Teach'in verdiği tepkiden bile kendince farklı bir çıkış almışsın. Benim burda olduğumu nasıl öğrendin ifadesi nasıl dediğin kapıya çıkıyor hayret ettim. Teach tamamen bulunmuş olmasına şaşırıyor. Belki de bu koca denizde o bölgede bulanabileceğini düşünmediğinden. Ayrıca Ace'in peşinde olduğundan da haberi yok. Sadece yakalandığı sıra neden peşine düştüğünün çıkarımını kolayca yapabilir. Çünkü Ace'in bölüğündeki bir adamı arkadaşını öldürdü. Bu bu kadar basit yani.

Ayrıca illa gemide savaşmalarına gerekte yok. Sen olayı direk gemide savaşmaları üzerine getiriyorsun. Akainu gemiden saldıracak orda bekleyecek tipte biri değil. Zaten gördük gemiden inmiş Teach'in koşarak terkettiği mekana gelmiş Bonney'i sorguluyordu.

Şu sahneler yeterli zaten. Luffy'nin konuşmalarına dikkat et. Evet kaçtı gibi gözüküyorlar ama bunun ordaki hiçbir karakterle alakası yok. Luffy'e öğüt vermişler onu dinliyor. Luffy bu noktada zaten kendini kanıtlamış biri. Kimseye eyvallahı yok adamın.

Son düzenleme:
@Erkan12 adam direk yalvarıyor öldürme beni babacığım diyor ve karşılığında ölmüyorda ama buna bi kılıf uydurup köpek gibi yalvardı demiyorsun, Hq'nun hiç işine yaramayan çağrıldıkları savaşta bile değil tam performans güçlerinin yarısını bile göstermeyen Shicbukailere köpek diyorsun :hhh:
İlk kaçış olayı adamlar Akainu ismini duyup, bizzat BB buna hazır değilim dedikten sonra kaçıyorlar.
İkinci yalvarma olayı bizzat BB, ben senin evladınım beni mi öldüreceksin diyor ve ölmeden kurtuluyor.
Hani yorumlanacak bişey olsa da yorumlasak keşke :bilmem:

Linlin'i düşürme konusunda Bege'nin planları ya da anlaşmaları her şeyi değiştirir. Teach hiç alakası olmadığı halde sırf Bartigo bulundu diye adayı yerle bir etmiş. Adam sürekli fetih yapma girişiminde. Newgate'in yerlerini ele geçiriken neden Balık Adam Adası'nı ele geçiremedi ? Bir sürtüşme olduysa geçmişte saf güçle yenemeyeceğini anlayınca vazgeçmiştir. Teach Luffy gibi bam bam güm güm giden bir karakter değil. Sinsi ve zekice planlarla amaçlarına ulaşıyor tam bir korsan tam bir Karasakal gibi. Kaido hiç sanmıyorum ama zayıflamış Linlin'e belki el atabilir. Hatta Urouge bile bu anlaşmanın parçası olabilir.

Youtube'da gezinirken Dof'un bir sahnesine denk geldim. Merak edip açtım. Şöyle bir söz söylüyor. " Elbette Law'a dikkat etmelisiniz ama Hasır Şapka'ya da dikkat edin. O velet h.haki kullanabiliyor. Law'dan daha yüksek bir kalibrede olabilir." Dof'un bunları söylediğini unutmuşum. (Mangada aynı konuşma geçiyor mu bilmiyorum, erindim bakmaya.)

Hep diyoruz ya h.haki sadece çöp bayıltmaya yaramıyordur diye, Dof da bunu söylemiş aslında. Lakin tam olarak h.hakinin hangi işlevinden dolayı Luffy'nin Law'dan daha güçlü olabileceğini göremedik. Neye göre bunu söylediğini tam olarak bilmiyoruz. Hala şu olayları açıklamış değil mangaka ve bu durum cidden çok saçma. Belirtsene arkadaş neyin ne olduğunu. Vuruşuyorlar yalandan iki görsel efekt görüyoruz o kadar. İşin garibi, karşı tarafta h.haki yoksa o efekt de olmuyor aynı zamanda. :/ Fakat h.hakisiz kişi, h.hakili olan kişiyi kendi gücüyle çok rahat püskürtebiliyor. Hatta ezebiliyor da.

Neyse işte, ortaya çıktı bir h.haki diye, millet duyunca altına ediyor falan ama hiçbir esprisini görebilmiş değilim ben.

Onlar dediğim gibi bahane değil.B.haki boşuna çıkmadı.Garp yamultmasını biliyor adamı.Kizaru da meyve yetersiz kalınca bunu yapabilirdi dediğin net çizgilerle.Ancak yapamıyor amirallerin belli bir sınırı var.Bana kalırsa hiçbir amiral falanca sağ kolu alır diye genelleme yapılamaz.Hatta sol kollar dahil güçleri birbirine çok yakın.Tabii isimlere göre değişiklik gösteriyor.

Herşey olabilir bilemeyiz.Adamlar göstere göstere geliyor Wb gibi değil.O an Kuzan gibi vücudunda boşluk yaratmış yada magmayı katılaştırıp kendinden ayırıp set çekmiş olabilir.Dediğim gibi öyle kolay kurtulması saçma.Marco Vista zaten şaşırıyor bu haki yetmedi gibi bir durumla alakalı değil.
Onların saldırılarını tamamen boşa çıkarsa canı yanmazdı. Hakisini doğru düzgün aşamadılar diye düşünüyordum ben. :/

@Erkan12 adam direk yalvarıyor öldürme beni babacığım diyor ve karşılığında ölmüyorda ama buna bi kılıf uydurup köpek gibi yalvardı demiyorsun, Hq'nun hiç işine yaramayan çağrıldıkları savaşta bile değil tam performans güçlerinin yarısını bile göstermeyen Shicbukailere köpek diyorsun :hhh:
İlk kaçış olayı adamlar Akainu ismini duyup, bizzat BB buna hazır değilim dedikten sonra kaçıyorlar.
İkinci yalvarma olayı bizzat BB, ben senin evladınım beni mi öldüreceksin diyor ve ölmeden kurtuluyor.
Hani yorumlanacak bişey olsa da yorumlasak keşke :bilmem:
WB'yi delik deşik etmiş, meyve gücünü çalmış, tümen komutanlarını Marco dahil yenmiş, WB'nin bütün adalarını ele geçirmiş. Halen WB'ye yalvarmışmış... Yahu WB'nin aptal olduğunu zannetti ve açık verir diye ben senin oğlunum rolü yaptı, tutmadı, sonra tayfası ile beraber silahını çekip öldürdü. Bu adamın WB'yi öldürecek gücü var mıydı ? Bireysel olarak silah çekip, tayfasını çağırarak ? Vardı, demek ki orada rol yaptı. Bu kadar basit.

Ayrıca sen ''alın ünvanınızı bir tarafınıza çalın ihtiyacım yok'' diye Sengoku'nun karşısında gülebilen bir adam ile çapsız Mihawk ve Doflamingo gibi ezikleri mi kıyaslıyorsun ? Güldürme beni :)

@Erkan12 WB'yi öldürmesini tartışmıyoruz burda yalvardı mı yalvarmadı mı ? bunu tartışıyoruz.
Öncelikle bir insana Babacım ben senin evladınım beni mi öldüreceksin demek = Yalvarmaktır. Bunun öncesi sonrası ile ilgili bi tartışma olursa şayet onuda tartışırız beraber.
BB, WB'nin karşısına çıktı kendine güveniyordu babasını zayıf olmakla suçladı vesaire vesaire ama köteği yiyip WB'nin avucunun içine girdiğinde yalvardı. Bir insanın bir insana ben senin şununum bununum beni öldüreceksin demesinin anlamı, yalvardığı kişinin kendisini öldürecek durumda olması değil midir ?
Bahsettiğin açığını yakalama durumu ile konumuzun alakası yok çünkü vs bitmiş adam yenilmiş vs başında söylemiyor ki bunu, kaybettiği anlaşılınca söylüyor.

Üstelik BB açıkca hayatının tehlikede olduğunu anlamasa WB'ye çıkıp beni beni bihterini repliğini neden yapsın ? Yapmaz mantıklı değil.

Sonuç olarak BB'yi tutuyor olabilirsin ama BB böyle bi karekter eğer hayatı tehlikeye girerse yalvarır, ağlar vesaire vesaire hem adam gerçek bi korsan değil mi ? Hayatını kurtaracaksa neden yalvarmasın ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık