Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Geçmişten Bugüne Smoker

@Solid Snake
Çünkü Shichibukai'den birini yenecek koramiral sayısı da koramirallere yenilecek Shichibukai üyesi sayısı da istisna kabul edilemeyecek kadar fazla.
Bence kesin cizgilerle ayrılmış.Bir tek Buggy,Moriah ve Crocodile zayıf halkalar.Ancak onlarda koramirallerle aşık atabilecek seviyedeler.Buggy'e birsey diyemem.Crocodile'ın bir koramirale yenilecegini nereden biliyorsun?Burada sanırım Momonga vs Crocodile diye konu acılmıstı Crocodile almıstı anketi.
Bana göre Shichibukai>Koramiral.Sırf Momonganın Hancockun ayagına gitmesinden dahi cıkarım yapabiliriz.

Ace ile dövüşen Jinbei 50 şimdiki Jinbei 70 yaşındamı ki arada fark olsun ? :S OP de karakterler ortalama 50 yaşına kadar gelişim gösteriyorlar. Jinbei şuan 60 yaşındada bizim mi haberimiz yok ?

- Aynı şeyleri söyliceksen söyleme zaten saçma çünkü.

- Ace ile dövüşen Jinbei ile MF deki Jinbei nin tabikide arasında fark var. Ordaki Jinbei daha gençti MF deki Jinbei daha tecrübeli, daha güçlü biriydi. Şimdiki Jinbei ise 2y öncekinden bile daha güçlü. Ace nin gelişiminden kastın Korsanlık yoluna çıktığı günden MF ye kadar aldığı gelişimden mi bahsediyor sun ? Gelişim hızı olarak Ace yi hiç bi karater geçemez ama Bu MF deki Jinbei nin Ace yi yenebileceğini değiştirmez. Ace Meyve tabanlı saldırılara kafa yoruduğu için Fiziksel gücünü arttırmaya gerek duymadı. ee Meyve yönndende ancak teknik bazında arttırılabilir yani WB Mera Mera yı yeseydi daha sıcak ve daha büyük ateşler çıkarabilirdi gibi bişi yok. Bundan yola çıkaraktan söylüyorum MF deki halleriyle vs atsalardı Jinbei Ace yi yenerdi he zorlanırdı tabi ama geçmişteki savaştaki gibi berabere kalmazlardı.

- Bu dediğin ile Kuma kesinlikle Logialara dokunabilir diyemeyiz. Sadece görüşler konuşur ortada ve benim görüşümde Perona yı hayaletleriyle birlikte uçurabilmesine rağmen Logia lara dokunamayacağı yönünde. Çünkü diğer türlü Akainuyada dokunur bu adam ve Akainu pırrr. Şimdi demeyin Akainu dokundurtmaz diye. Akainu çaktı diyelim Magma yumruğu deldi e bu Kuma yani Buggy değil Jinbei nasıl magmayı avuçluyosa omzundan magma yediği halde bağırabiliosa Kuma hemen teke gitmez ki zaten Cyborg o anda Akainu saldırdığı için savunmasız kalır ve Akainu uçar. Kısacası Oda kısıtlamıştır meyveyi yani aynı şekilde Herşeyide geri yansıtamaz bence yoksa Hakisiz Dai Enkai yidemi yansıtacak bu herif yada daha über büyük saldırıları.

- Tek bir emare yok mu ? allahınıs eversen Smoker vs Vergo yu tekrar oku rica edicem :/
- Koyulaştırdığım kısmı hangi mantıkla yazdığını çözemedim.
Jinbe'nin geliştiğine neye göre karar verdiğini açıklar mısın? Ace'in geliştiğine dair ise kanıta gerek olmamasına rağmen Beyazsakal Korsanları'na katıldıktan sonra da pek çok çarpışmaya girerek kulislerde adından sıkça söz ettirmesi gösterilebilir.

- Sakazuki kendisine dokunabilen herkes karşısında aciz kalacak bir adam değil. Kuma onu öylece uçuramaz, Sakazuki Haki'syle etkisini büyük ölçüde azaltır. Saldırıya gelince de Sakazuki'nin hakisiz yaptığı saldırıları Kuma zamanında yetişirse pekala karşılar. Nikyu Nikyu no Mi muazzam bir meyve zaten, her şeyi itebiliyor.

- Merak etme, böyle bir yorumu tekrar okumadan atmam.

Zoro vs Mr1: Tek ile alakası yoktur. Zoro son saldırıdan önce Mr1 in vücuduna isabet eden bir çok başarılı saldırı yapmıştır ama hiç biri Mr1 i etkilememiştir son anda Shishi Sonson ile yenmiştir.

Law vs Smoker: Buda neticede bir Tektir. Nasıl mı ? Anlatayım. Savaş başladığından beri Law ın Smoker Mes ten başka zarar veren bi saldırsı olmadı değil mi ? ama Mes yaptığında o savaşta Smoker in bedenine ilk defa dokunabilmiş yani zarar verebilmiş ve o saldırıdan sonra başka bir saldırı yapmasına gerek kalmamış yani Tek Atmıştır (zaten Law ın meyvesinin adı Ope Ope No Mi değil de Tek Tek No Mi olmalıydı ya neyse :ehe: ).
Eğer by tekse, Zoro'nun Daz'a attığı da tektir. Zoro'da bir sürü saldırı yapıyor, ama ilk işleyen saldırısında yenmeyi başarıyor. Law da bir çok saldırı yapıyor, o da işleyen ilk saldırısında yeniyor. İki dövüş arasında fark yokken, nasıl böyle bir şey söyledin, anlamadım.

jinbeinin acein gücü için yorumu; luffy-kun bu adam nasıl bir numara kullandı bilmesemde, ace-sanı yenicek kadar güçlü.yani kısa yoldan, yola devam edelim gücü hepimizi asar demek :cool: jinbeinin gücü acei hiç bir zaman gecmemiştir bence ;) çünkü jinbei gücüne saygı duyuyor ve bunu sözleriylede belli ediyor sekliyle çizilmiş,üstelik direk san diye hitap ederken,ace jinbei asagı,jinbei yukarı diyor :flaugh:

yani hala shic olsa anlardım ödülü baz alamazdık ama,su an yonkoya calısan bir tayfa kaptanı jinbei ve hala ace ve ödülüyle arasında fark var.hepsini alt alta koyarsak en kötü denklik gözüküyor bence.

Ace nini güçlü olduğunu biliyor ve "Bu adam bu herifi nasıl yendi" diyor ve Ace ye san ile hitap ediyor doğru ama bu kesinlikle Jinbei nin Ace den güçsüz yada Ace ye denk olduğunu kanıtlamaz ki ? Mesela Luffy Vergo hakkında "Vergo nasıl olurda Sanji gibi birinin bacağını çatlatabilir" dese bu Luffy nin Sanji den güçsüz olduğunumu gösterir ? Diğerinede şöyle bir örnek vereyim. Sen Baban dan güçsüz olduğun için mi saygı duyuyorsun yoksa Baban olduğu için mi ? ;)

Ben MF deki Jinbei nin Ace den güçlü olduğunu söylüyorum ama bu kesin bir bilgi değil kişisel görüş :)
kişisel görüsüne saygılıyımda ben sana cok bariz bir güclü olma ve saygı duyma durumu örnegi veriyorum sen babamdan bahsediyorsun :D

babamla benim aramda ucurum gibi yas farkı var.git jinbei ve acein yasını ögren önce.ace 20 yasında öldügünde, jinbei 44 yasındaydı.babam yasında adam bana melih-san derse bana saygı duyuyor demektir ;) anlatmaya calıstıgım bu.

yani jinbeinin kendisi, acein gücünün büyüklügünü kabul ediyor.yoksa kişisel fikirlere birsey diyemem,benim izlenimim bu yönde.

Smoker'ı tartışın başkalarını değil. Konuyu kirletmeyelim lütfen.

Konuya yorum atmaya gelirse. Smoker Vs Law tamamiyle Ope Ope No Mi'yi göstermelik bir şeydir. Meyveyi neredeyse gördüğümüzde ise olayı law Mes ile bitirmiştir. Smoker bile meyveyi söyledi. Alan içerisinde istediğini yapar. Smoker ile Vergo'yu karşılaştıranlar var yapmayın lütfen. Tümden B.Koka'lı bir Vergo neler yapar Smoker'a. Smoker'da garibim eskiden yeniye BB ile Mihawk'ı görmedi. Zamanında Buggy'i yakalamıştı. Ana smoker bir shici yendi la ? Oda ezik-buggy. Smoker eskiden Logiası ile herkesi aldırılıyordu. Şimdi B.hakisi var onunla herkesi geçip alıyor. Tebrik ediyorum bu konuda fikri olan arkadaşları. Fiziksel güçte belki bir tutulabilir Smoker & Vergo ama Hakide Vergo'da bariz bir üstünlük görürüm. Smoker yokken o vardı. E tecrübede denilip durulduğu için Dofun yanındaki adam daha üstündür dumanlıdan. Luffy'den zoro güçlü diyenler görüyorum forumda ama smokerla zoro sanji bir tutulmuyor nasıl bir tutarsızlıktır bu düşünceler ? Hayır güçlü diyorsunuz sonra değil diyorsunuz bir karar ver. Kid - Hawkins ile smokerın bir tutulmasına tamamiyle komik buldum. Smoker Shicibukai denilmişte daha yemediği shici kalmadı nerdeyse. Tek atma olaylarına girmeyelim lütfen ikisi de güçlerini göstermek adına tek attırılmadı. T.Law abi güzel yazıyorsun ama abartıyorsun. 2 Yıl önce bak izle videoyu

[YOUTUBE]TAO5trLI9-w[/YOUTUBE]

Ne oldu ? Juttesi kırıldı ileri adım dahi atamadı sustu kaldı.

Luffy İplemedi bile ikisini Law gibi

[YOUTUBE]UCNBzOIIZks[/YOUTUBE]

Kendisini yeterince gösteren Law daha fazla uzatmıyor.

[YOUTUBE]N_n9zfff6OI[/YOUTUBE]

Doflamingo iplemiyor diyemeyeceğim iplerini direk suratına geçirip Finish Him çekecekken Aokiji elinden kurtarıyor onu. Smokerın çokta bir icraatı yok adalet anlayışı dışında.

Smoker'ı tartışın başkalarını değil. Konuyu kirletmeyelim lütfen.

Konuya yorum atmaya gelirse. Smoker Vs Law tamamiyle Ope Ope No Mi'yi göstermelik bir şeydir. Meyveyi neredeyse gördüğümüzde ise olayı law Mes ile bitirmiştir. Smoker bile meyveyi söyledi. Alan içerisinde istediğini yapar. Smoker ile Vergo'yu karşılaştıranlar var yapmayın lütfen. Tümden B.Koka'lı bir Vergo neler yapar Smoker'a. Smoker'da garibim eskiden yeniye BB ile Mihawk'ı görmedi. Zamanında Buggy'i yakalamıştı. Ana smoker bir shici yendi la ? Oda ezik-buggy. Smoker eskiden Logiası ile herkesi aldırılıyordu. Şimdi B.hakisi var onunla herkesi geçip alıyor. Tebrik ediyorum bu konuda fikri olan arkadaşları. Fiziksel güçte belki bir tutulabilir Smoker & Vergo ama Hakide Vergo'da bariz bir üstünlük görürüm. Smoker yokken o vardı. E tecrübede denilip durulduğu için Dofun yanındaki adam daha üstündür dumanlıdan. Luffy'den zoro güçlü diyenler görüyorum forumda ama smokerla zoro sanji bir tutulmuyor nasıl bir tutarsızlıktır bu düşünceler ? Hayır güçlü diyorsunuz sonra değil diyorsunuz bir karar ver. Kid - Hawkins ile smokerın bir tutulmasına tamamiyle komik buldum. Smoker Shicibukai denilmişte daha yemediği shici kalmadı nerdeyse. Tek atma olaylarına girmeyelim lütfen ikisi de güçlerini göstermek adına tek attırılmadı. T.Law abi güzel yazıyorsun ama abartıyorsun. 2 Yıl önce bak izle videoyu

[YOUTUBE]TAO5trLI9-w[/YOUTUBE]

Ne oldu ? Juttesi kırıldı ileri adım dahi atamadı sustu kaldı.

Luffy İplemedi bile ikisini Law gibi

[YOUTUBE]UCNBzOIIZks[/YOUTUBE]

Kendisini yeterince gösteren Law daha fazla uzatmıyor.

[YOUTUBE]N_n9zfff6OI[/YOUTUBE]

Doflamingo iplemiyor diyemeyeceğim iplerini direk suratına geçirip Finish Him çekecekken Aokiji elinden kurtarıyor onu. Smokerın çokta bir icraatı yok adalet anlayışı dışında.

Tebrikler tamamıyla katılıyorum. Coby 2 işte :D

Dofy tek attı Smoker'a.Law'da yendi zaten smoker koramiral bu ikisi shichibukai.Law'a yenildi fakat tek yemedi kılıç çarpıştırdı felan.Dofy'nin yeteneği kesme ile alakalı zaten karşındakinin haki'si yetersizse rahatlıkla tek atarsın.Vergo'dan da güçsüzdür bana göre.Zoro ile denk gider diyorum yenebilirde.Fakat Luffy'yi asla yenemez.:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık