Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Geçmişten Bugüne Smoker

beyler birbirlerine vurup vuramamaları mesele degil.vuramasalar bile sahip oldukları güc ve agırlıktan adamların capını az cok cıkarırsınız.e.oda şimdi önüne gelene haki veriyor denge saglamak için, 2 yıl önce ölmüş acei smokerla kıyaslamak acee yapılmıs bir hakarettir bence.

adam houshoku haki sahibi,busoshokuyu ögrenmemiş,daha dogrusu e,oda vermemiş,öldürmese smoker ögrendide,houshokusu olan aceimi ögrenemiyecekti.ben daha luffy acein gücünü yeni asar diye düsünüyorum dofu falan belki yenerse,millet smokerla acei kıyaslıyor.

ace 550 milyonluk korsan direk acıklanan net ödüller içinde en yüksegine sahip.meyvesini almak için yeni dünyanın yarısı dresrosaya gelmiş sadece meyvesini,adamın sahip oldugu fiziksel güc su an yonko olan teachle denk.teach sonradan kas calısmadı, sahip oldugu douriki üstüne 2 meyve yedi sadece.ucu ucuna yendi acei,her yerinden terliyordu.

ayrıca jinbeiyi millet ne sanıyor onuda anlamadım.e.oda sırf tayfanın güc dengesini bozucak diye adamı tayfaya yamatıp, katmadı.kac senelik denizci,koramiral straw berrynin agzını yüzünü daha ödülünü ilk aldıgı zamanlarda dagıtıyor jinbei,adam kizaruya jinbeiyi övüyor sadece :D

ordan sonra ödülü 400ün üstüne fırlamıs,hody bin tane hap almıs,daha jinbeinin fishman karate seviyesi ve gücüyle anca bas ediyor yahu yazık.

smokerın hakkını verin ama ace,jinbei bunlar cidden ortalama üstü adamlar op evreninde.smoker tam olması gereken yerde cidden güclü bir koramiral ,ama koramirallerin shicbukailerin yanında ve gücleri karsısında bir degeri yok.doflamingo, vergoyu koramiral yapıp yeni dünyadaki g-5in bası yapıp, masa diye kullanıyor.akainu bilemezmi bir sürü koramiral göndermeyi dresrosaya,neden amiral gönderiyor o zaman ;)

smoker denizciler içindeki kral abimiz olmaya devam edicek.bir yerden sonra acıkca luffyi desteklicektir.zaten su dresrosa arctan sonra smokerın g-5in basına getirilmesini bekliyorum.tashigiyede bir üst rütbe versinler.

dipnot; tek atma muhabetine gelincede smoker gibi düsünüyorum.tek görmek isteyen bellamy vs luffyi bir daha izlesin,adam etrafa sıcrıyor,sıcrıyor,luffy sinirleniyor,sinirleniyor,bam al sana tek. :D

t.law@

kardesim luffy,doflamingoyu yenemiyecekse,elleriyle hepsinin indiricem yonkoların diye niye dedirtti luffye ? salakmı bu mangaka ? shounen bu yenicek güclenicek hazmedicek herkez.doflamigoyu yenemiyen adam kaidouya neyle gidicek ? e.oda bu bulur bir kılıf,adam eneli yendirtti luffye ,daha luffy hala 500 milyon edermi bilinmez,yapar bir seyler ;)

beyler birbirlerine vurup vuramamaları mesele degil.vuramasalar bile sahip oldukları güc ve agırlıktan adamların capını az cok cıkarırsınız.e.oda şimdi önüne gelene haki veriyor denge saglamak için, 2 yıl önce ölmüş acei smokerla kıyaslamak acee yapılmıs bir hakarettir bence.

adam houshoku haki sahibi,busoshokuyu ögrenmemiş,daha dogrusu e,oda vermemiş,öldürmese smoker ögrendide,houshokusu olan aceimi ögrenemiyecekti.ben daha luffy acein gücünü yeni asar diye düsünüyorum dofu falan belki yenerse,millet smokerla acei kıyaslıyor.

ace 550 milyonluk korsan direk acıklanan net ödüller içinde en yüksegine sahip.meyvesini almak için yeni dünyanın yarısı dresrosaya gelmiş sadece meyvesini,adamın sahip oldugu fiziksel güc su an yonko olan teachle denk.teach sonradan kas calısmadı, sahip oldugu douriki üstüne 2 meyve yedi sadece.ucu ucuna yendi acei,her yerinden terliyordu.

ayrıca jinbeiyi millet ne sanıyor onuda anlamadım.e.oda sırf tayfanın güc dengesini bozucak diye adamı tayfaya yamatıp, katmadı.kac senelik denizci,koramiral straw berrynin agzını yüzünü daha ödülünü ilk aldıgı zamanlarda dagıtıyor jinbei,adam kizaruya jinbeiyi övüyor sadece :D

ordan sonra ödülü 400ün üstüne fırlamıs,hody bin tane hap almıs,daha jinbeinin fishman karate seviyesi ve gücüyle anca bas ediyor yahu yazık.

smokerın hakkını verin ama ace,jinbei bunlar cidden ortalama üstü adamlar op evreninde.smoker tam olması gereken yerde cidden güclü bir koramiral ,ama koramirallerin shicbukailerin yanında ve gücleri karsısında bir degeri yok.doflamingo, vergoyu koramiral yapıp yeni dünyadaki g-5in bası yapıp, masa diye kullanıyor.akainu bilemezmi bir sürü koramiral göndermeyi dresrosaya,neden amiral gönderiyor o zaman ;)

smoker denizciler içindeki kral abimiz olmaya devam edicek.bir yerden sonra acıkca luffyi desteklicektir.zaten su dresrosa arctan sonra smokerın g-5in basına getirilmesini bekliyorum.tashigiyede bir üst rütbe versinler.

dipnot; tek atma muhabetine gelincede smoker gibi düsünüyorum.tek görmek isteyen bellamy vs luffyi bir daha izlesin,adam etrafa sıcrıyor,sıcrıyor,luffy sinirleniyor,sinirleniyor,bam al sana tek. :D

t.law@

kardesim luffy,doflamingoyu yenemiyecekse,elleriyle hepsinin indiricem yonkoların diye niye dedirtti luffye ? salakmı bu mangaka ? shounen bu yenicek güclenicek hazmedicek herkez.doflamigoyu yenemiyen adam kaidouya neyle gidicek ? e.oda bu bulur bir kılıf,adam eneli yendirtti luffye ,daha luffy hala 500 milyon edermi bilinmez,yapar bir seyler ;)
Ben de tam bu çerçevede bir mesaj yazacaktım da pek gerek kalmadı. Düşüncelerime tercüman olmuşsun, teşekkürler :D. One Piece'de -Perona'nın Horo Horo no Mi'si gibi- dengeleri şaşırtan çok değişik güçler olsa da herkesin seviyesi aşağı yukarı belli. O nedenle bu başlığımın saçma olduğunu düşünmüyorum.

Jinbe Tuğamirali yeniyor diye hatırlıyorum ben hatta yanındakilerle beraber dalıyorlar. Orada Jinbe'yi övüyor çünkü en güçlüleri o aralarında. Muhtemelen o zaman Tiger, Jinbe'den güçlüydü. Kizaru o zaman Koramiral zaten.Ama genel olarak haklısın, Koramirallerin Schibukai'ye ezildiğini kaç kere gördük.
straw berry koramiral diye iddaa etmiyorum zaten, kac yıllık denizci virgül koydum bende emin olamadım.ama jinbeide gelişiyor,strawberryde sonuc hep bir fark var.jinbei cidden balıkadamlar içinde bir canavar.

diger yandan koramirallerin shicbukailer karsısında bir üstünlügünü olay ve vs sonucuna göre kimse koyamaz.e.oda law vs smoker diye bölüm ismi koymadı.

shicbukai vs vice admiral diye koydu.sonuc shicbukai kazandı cokta agır yaralanmadan bir kac darbe yiyerek aldı kalbi yürüdü.dogrudur smoker bayagı ugrastırmıstır lawı ama.law tashigi + tüm g-5e daldı.o kadar kişiye karsılık aldıgı sadece bir kac darbe var.bu bile bariz üstün tarafı belli eder.bu adam logia olsa tamam ama herkez ona dokunabilecekken aldıgı darbe sayısı bir kac tane.

momonga-hancock durumu var. vergo-doflamingo durumu var.düsün ya bartolomeo bile koramiral alıyor hemde saniyeler içinde paket yapıyor.:ehe:

Bence karakterlerin güçlerini derecelendirmekte bir mantık hatası olmaz.100 üzerinden hesaplıyorsan Roger'a 100 dediysen Sakazukiye 99 demen saçma olur tabi.Ben yapayım bir tane;
Roger 99,Garp 97,Shirohige 97,Dragon 92,Shanks 90,Teach 90,Linlin 90,Kaido 90,Sakazuki 87,Kuzan 85,Borsalino 85,Rayleigh 85,Fujitora 84-85....
Böyle gider.Ben saçma birşey göremiyorum:hoo:Luffy'i böyle bir derecelendirmede tutupta 90'a koyarsan saçma olur ancak 77-80 arası bir seviyeye koymak makuldur.Yani belli bir derecelendirme yapılabilir.

Saçma bence, karakterlerin kendine göre seviyesi vardır One Piece de. Başka karakterlere göre kıyas yapmak saçma geliyor. Belirli güç seviyeleri var zaten. Ama böyle puanlandırma yapılamaz, belirli bir yerden sonra mantık hatası çıkıyor. Yonkou, Amiral, Schibuka, Koramiral seviyeleri bariz belli. Onları Dünya Hükümeti seçiyor sonuçta. Güç Dengesi öyleydi diye hatırlıyorum, yaşlı keçiler söylemişti hatta.
One Piece'te ben şu ana kadar yalnızca birkaç güç sabiti gördüm. Birinicisi amiraller, 2 yıl önceki muhteşem üçlü birbirlerine yakın güçlere sahiptiler ve yeni gördüğümüz Issho'nun da onlardan aşağı kalır yanı yok gibi görünüyor. Amiral demek Dört İmparator dışında New World'de bulunan tüm korsanlardan güçlü demektir bana göre. İkincisi pacifistalar, bu elemanlar New World ile Grand Line'ı kesin bir çizgiyle ayıran basamak konumundalar. New World korsanları bunları çatır çatır indirirken Grand Line'dakiler pacifistalar karşısında çaresiz kalıyorlar. Bir diğeri de kelle ödülleri, ilk başlarda güç belirleme açısından en önemli kriter buydu. Ama seri belli bir yere ulaştıktan sonra Oda'nın bu ödül dengesini iyi kotaramadığını düşünüyorum. Birden ödül artış ivmesini azaltıverdi nedense, bu sebepten ötürü de 300-400 civarlarında dengeler şaştı. Örneğin 350 milyon ödüllü Scratchmen Apoo'nun 400 milyon ödüllü iki yıl önceki Monkey D. Luffy'den güçsüz olduğunu kimse iddia etmez. Shichibukai'nin belli bir standartı olduğuna kesinlikle katılmıyorum. Koramiraller içinse Maynard'ı yere seren Bartolomeo'nun seviyesi tam olarak açığa çıktığında yorum yapmak daha doğru olur, sonuçta gördüğümüz çoğu koramiral birbirlerine yakın gösterildi ve hiçbiri çaylaklara pabuç bırakacak kadar etkisiz değil. Ama içlerinde gerçekten çok güçsüzleri de olsa kesin bir çizgiyle Shichibukai'yi ve koramiralliği ayırmak yanlış. Çünkü Shichibukai'den birini yenecek koramiral sayısı da koramirallere yenilecek Shichibukai üyesi sayısı da istisna kabul edilemeyecek kadar fazla.

Yalnız dediğin şeylerin hiçbiri seride olmadı. Sadece Pasifista konusunda haklısın. Oradada zaten Bellamy dahi geçmiş yani. Muhtemelen Pasifista ile karşılaştı ve onu yenmişlerdir o çılgın çaylaklar. Schibukai koramiral mevzusundada dediğin gibi bir tane bile örnek yok. Koramiraller eziliyor sürekli seri içerisinde. Bartolomeo bile birini kolayca süpürdü.
Olmaması olamayacağı anlamına gelmiyor. Örneğin Vergo'ya Gecko Moria, Crocodile ve Buggy üçlüsü aynı anda saldırsa bile yenemeyeceklerini herkes bilir.

Doflamingo;Smoker örneği çok net.
Mihawk;Dünyanın en iyi kılıç ustası olduğundan Momonga vs Mihawk olsa tartışmasız Mihawk'tır.Çoğu koramiral kılıç ustası zaten.Hakisini bilmediğimizden birşey diyemeyeceğim.
Hancock;Momonga ve Smoker örneği.
Kuma;İki tane shichibukai indirmiş Luffy'nin yanında Sanji ve Zoro birleşip bir pacifistayı zor deviriyorlardı.Sanırım Kumadan güçlü koramiral olduğunu savunan yoktur.
Law;Smoker ve Vergo örneği.
Buggy;Yeni shichibukai oldu Bismillah.
Jinbe;Strawberry örneği var.Eskidendi ancak yine olsa birşey değişeceğini sanmıyorum.Strawberry geliştide Jinbe'nin eli armut toplamadı ya.
Teach;Ace'i yenmesi,İkinci tümenliğe layık görülmesi yeter.
Geriye Moriah ve Crocodile kalıyor.Bunlar hakkında birşey diyemeyeceğim.Zira Vergo'da Smoker'da bunları alabilir.
Bence Shichibukai>Koramiral.Çok net.Sadece Crocodile,Moriah uymuyor.Ancak onlarda çok rahat koramirallerle denk dövüşürler.

Tek atma mevzusu bu kadar uzamasaydı iyi olurdu. :/ Op de iki elin parmaklarını geçmez tek atma. Tabi çöp adamları saymıyoruz. En bariz örnekler de Luffy vs. Bellamy, Dofly vs. Smoker. Law yere boğazından tutulmuş bir şekilde yapışıyor. Kafasına gelen jutteden son anda kurtuluyor. Meyvesinin böyle kesin çizgileri olmasa dövüş bu kadar kolay bitmezdi, aynı şekilde meyvesi ile yaptığı hamle işe yararsa dövüşün uzama olasılığı kalmıyor. Sonuçta Smoker Law'a yeniliyor. Ama bu karşılaşmada Law Smoker'a tek atıyorsa üstte verdiğim iki vs.'yi ne olarak değerlendireceğiz? Tek atmayı da içinde türlere mi ayıralım?

Ace de bence üzerine konuşulması bile boşuna olan, abartılmış, kibirli bir karakter.

Doflamingo;Smoker örneği çok net.
Mihawk;Dünyanın en iyi kılıç ustası olduğundan Momonga vs Mihawk olsa tartışmasız Mihawk'tır.Çoğu koramiral kılıç ustası zaten.Hakisini bilmediğimizden birşey diyemeyeceğim.
Hancock;Momonga ve Smoker örneği.
Kuma;İki tane shichibukai indirmiş Luffy'nin yanında Sanji ve Zoro birleşip bir pacifistayı zor deviriyorlardı.Sanırım Kumadan güçlü koramiral olduğunu savunan yoktur.
Law;Smoker ve Vergo örneği.
Buggy;Yeni shichibukai oldu Bismillah.
Jinbe;Strawberry örneği var.Eskidendi ancak yine olsa birşey değişeceğini sanmıyorum.Strawberry geliştide Jinbe'nin eli armut toplamadı ya.
Teach;Ace'i yenmesi,İkinci tümenliğe layık görülmesi yeter.
Geriye Moriah ve Crocodile kalıyor.Bunlar hakkında birşey diyemeyeceğim.Zira Vergo'da Smoker'da bunları alabilir.
Bence Shichibukai>Koramiral.Çok net.Sadece Crocodile,Moriah uymuyor.Ancak onlarda çok rahat koramirallerle denk dövüşürler.
Gecko Moria'nın gölge gücü çok tehlikeli. Adama çok kıyak bir adam geldi bakma yoksa öyle bir şekle girmezdi ( Doflamingo ) . Buggy'nin tayfasının çok güçlü olduğunu Wb ( Dünyanın en güçlü adamı ) söylemişti. Croco'da 2 yılda ne oldu bilmiyoruz. Vergo dediğin adam muhtemelen iki sene önce bu seviyede değildi. Yani karakterlerin iki sene sonraki haline bakalım öncelikle. Zaten o saydığın adamların meyve güçleri çok fena hafife alınacan tarzda değil. Gecko'nun bir gölgesi var anlık hız yapacak tarzda ve çok kullanışlı. Sadece yorgundu savaşta.
Ben zaten kesin çizgilerle ayırmamak gerektiğini söyledim, ortalama bir Shichibukai üyesi ortalama bir koramirali tabi ki yener, ama kesin bir şekilde ayırmak için durumun istisnası bile olmaması lazımken şu ana kadar gördüğümüz Shichibuaki üyelerinin %30'u koramirallere yenilecek adamlar (10'undan 3'ü yani =). Moria'nın gücü ne kadar tehlikeli olursa olsun, Crocodile ne kadar gelişirse gelişsin aradaki fark kapanmayacak türden. Buggy'nin tayfasını işin içine dahil edersek durumlar tersine döner zaten, orada tek Buggy'yi kastettim ben.

- Doğru diyosun WB Tayfasında Ace nin Roger in oğlu olduğunu WB den başka birisi bilmiyordu ama benim kastettiğim şey o değil zaten. Roger in oğlu olması, bi D. olması yani Luffy deki gibi insanları etrafında toplama, etkileme gücüne oda sahip. O yüzden 2. tümene seçildi. Tabi güçlüydü yani 2. liğe yakışmıyor demiyorum zaten adam genç yaşında Shichi olmuş korkunç bir potansiyel Jinbei ile 5 gün vs atmış boru değil ama yine de Marco ve Jozu ile değil denk yaklaşık bir gücü bile yok. Mihawk vs Vista diyorum yani bu 2 si ile Ace nin arasındaki farka. Demişsin ki Kuzan la çarpıştırdı. Dediğim gibi Kuzan ın o saldırısını Ace değil Mera Mera No Mi meyvesi durdurdu desek daha mantıklı olur. O meyve Buggy de bile olsa bi etki etmicekti o saldırı. Yani o sahne sadece Ace yi "bakın bu cocukta Vista dan aşağı kalır yanı yok akıllı olun" dedirtmek için yapılmış bir sahne. Normal vs de Ace Kuzan a 1 fiske bile zarar veremez yada diğer 2 Amirale ama diğer yandan Amirallere sağlam geçiren 2 karakter var Jozu ve Marco. Ace meyvesi sayesinde ancak Kuzan ın buzunu ertebiliyor (ki eritemezse yuh yani), Jozu ise Kuzan ın azından kan getiriyor Marco da bi tekmeyle uçuruyor :) Bu bile belli Jozu ve Marco nun Ace den hatırı sayılır derecede güçlü olduğunu kanıtlamak için.

- Birde Jinbei olayında benim eski bir mesajımı koymuşsun (ki Jinbei ne ara karıştı olaya anlamadım :/ ) ona ayrı bi yer açim dedim. Şimdi o konuda Hancok vs Jinbei vardı ve 2 side MF deki halleriyle baz alındı. Hala o sözümün arkasındayım ama sen kaç sene önceki Jinbei vs Ace deki Jinbei ile MF deki Jinbei yi bir mi tutuyorsun ? Yok artık :) O zamanki Jinbei yi yani Ace nin 5 gün dövüştüğü Jinbei yi Smoker biraz zorlansada yenerdi. Şimdiki Jinbei yi ise yenecek fiziksel gücü yada hakisi olduğunu düşünmüyorum ama yine de az da olsa zarar verir şimdiki Jinbei yede.

- Ivankov da var ise niye Kuma dada olsun ? göbek bağı bir mi kesildi bunlarun :D Vistada bile var Ace de kesin vardır demek gibi bişi bu :) Benim görüşüm Ivankov da vardır Kumada yoktur. Ivankov un Wink saldırıları Şok Dalgası olduğundan koyamamıştır ve o yüzden Logia olan Akainu ya zarar verememiştir.

- Dediğim gibi. Smoker > Vergo > Sanji. Bariz bir şekilde belli bu.
- Bu konuda söyleyeceğimi defalarca söyledim. Bir kere daha yazmak istemiyorum.
- Senin burada iddia ettiğin şey kaç yıllık korsan Jinbe'nin son iki yılda Ace'ten daha fazla geliştiği. Buna kendin inanıyor musun?
- Mesajımı sonradan editledim, ama görmemişsin sanırım. Tekrar bakmanı tavsiye ederim.
- Smoker'ın Vergo'dan güçlü olduğuna dair tek bir emare yokken bariz bir şekilde belli olduğunu söylüyorsun.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık