Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Enma Neden Zoro'ya İtaat Etti?

Teori hakkında ne düşünüyorsunuz ?

• Olabilir gayet mümkün.

Kullanılan: 83 75.5%
  • Bir ihtimal belki...

Kullanılan: 17 15.5%
  • Mümkün değil.

Kullanılan: 10 9.1%

• Kullanılan toplam oy
    110
Benden aldığını bana geri ver diyip geri verdiği zaman itaat etmiş oldu.Kolu Luffy'nin sonradan çıkan dişleri gibi yemek yiyip sonradan düzelmiş olsa itaat etmiş olmayacaktı ama iki dakikada halledince bu işi söz dinlemiş oldu Enma.

Bakalım yakında görürüz zaten.
Reyiz adam kendi hakisini kontrol altına almış orda, sen itaat etmeyi falan nerden çıkarıyorsun cidden benim aklım böyle çalışamıyor ya :S hani şu okuduğum mangadan bu sonucu çıkaramıyorum özür dilerim, gidiyorum o yüzden bbay.

Reyiz adam kendi hakisini kontrol altına almış orda, sen itaat etmeyi falan nerden çıkarıyorsun cidden benim aklım böyle çalışamıyor ya :S hani şu okuduğum mangadan bu sonucu çıkaramıyorum özür dilerim, gidiyorum o yüzden bbay.
:D

Kendi hakisini kontrol altına aldıysa kılıçla niye konuşuyor bu eleman diye düşünmen lazım.Kendi halleder değil mi ? Ver bana geri diyor resmen.Söz dinlemese hakiyle de alakası yok kol ince kalacaktı adamın.Birden şişti eski haline döndü daha ne çizsin mangaka.Hakiden de çıkmış olay yani.

Bu biraz şeye döndü.Kill la Kill diye bir anime vardı izledin mi bilmem.Kılıç bildiğin konuşuyordu ona döndü olay yani mangada kısmen.

Yazı fena değil, ancak dayanak noktaları sıkıntılı.

Kılıcı sadece Oden kullanmış. Oden'den sonra bu kılıcı kaldırıp bir kutuya koymuşlar, yıllarca orada kalmış. Şimdi güçlü adamlar bu kılıcı kullanamadı demek biraz abartı oluyor. Nedeni ise basit. Bu adamlar biz denedik, olmadı tarzı bir şey demiyor. Muhtemelen kılıç ezelden beridir Kozuki Hanesi'ne aitti, Haki ve yaşam enerjisi düşük olan kişiler tarafından kullanılamadı. Bu kılıcı Oden'den sonra kimsenin kullanmadığı bariz. Kılıç kutuda olmasa dahi, Oden'in adamları ondan kalan bir mirasa elini sürmezdi. Üstelik kılıç Hiyori'ye miras kalmışken.

Zoro'da Kral Haki pek tabii çıkabilir, ancak çıkmaması daha güzel bir detay olur. Bence böyle bir gücü de yoktur zaten.

Yazı fena değil, ancak dayanak noktaları sıkıntılı.

Kılıcı sadece Oden kullanmış. Oden'den sonra bu kılıcı kaldırıp bir kutuya koymuşlar, yıllarca orada kalmış. Şimdi güçlü adamlar bu kılıcı kullanamadı demek biraz abartı oluyor. Nedeni ise basit. Bu adamlar biz denedik, olmadı tarzı bir şey demiyor. Muhtemelen kılıç ezelden beridir Kozuki Hanesi'ne aitti, Haki ve yaşam enerjisi düşük olan kişiler tarafından kullanılamadı. Bu kılıcı Oden'den sonra kimsenin kullanmadığı bariz. Kılıç kutuda olmasa dahi, Oden'in adamları ondan kalan bir mirasa elini sürmezdi. Üstelik kılıç Hiyori'ye miras kalmışken.

Zoro'da Kral Haki pek tabii çıkabilir, ancak çıkmaması daha güzel bir detay olur. Bence böyle bir gücü de yoktur zaten.
Söylediklerin mantıklı.Aile yadigarı diye ölümünden sonra kılıca el sürmemeleri doğal olur.

Ancak sadece sonrasıyla sınırlı olduğunu hiç sanmıyorum.Bu kılıç kimbilir yıllar boyu hangi ellerden geçti de o aileye Oden'in eline geldi.Muhtemelen Oden kılıcı kontrol edemeyen birini yendiğinde almıştır diye tahmin ediyorum.Yani Oden öncesinde nice güçlü adamlar bu kılıcı kontrol etmeyi başaramadı gibi görünüyor.

Kinemon'un uyarısı bu sebepten.Ya Oden öncesinde bu kılıç Shutenmaru gibi dağ haydutlarının elindeydi yada Ryuma gibi inanılmaz bir namı var.Kötü anlamda.O sebeple Zoro gibi dev golem kesmiş adama sen yapamazsın edemezsin diyebiliyor diye düşünüyorum.Bizzat şahit olmuş Kinemon veya bu artık Ryuma gibi bir gerçeklik halini almış wanoda.İki şeytan meyvesi yiyemezsin düşüncesi gibi.Kimse deneyemiyor onu da değil mi çünkü öncesinde acı tecrübeler mevcut.Bu kılıcı kontrol etme mevzusu da buna benzer.

Shutenmaru gibi adamların elinde olması da bence normal olur Oden öncesinde.Oden'in Shutenmaru'yu mağlup ettiğini biliyoruz.Diğer ikisini de aynı şekilde safına katmış olabilir.Ve kılıcı bu kontrol edemeyen adamlardan da almış olabilir pek tabii ki.

Son düzenleme:
Eğitimde öğretilecek bi' şey değil ki bu, Rayleigh bile git kendin öğren lan bu benlik iş değil dedi :d

Zoro yüksek ihtimalle kendinde olduğunu bilmiyordur, dünyanın en düz adamından da bu beklenir zaten.
Öğrenmekten kastım, o dönemde açığa çıkması ve Zoro'nun bunun bilincinde olması. Yani şu an bilinçli olarak kullanıyorsa geçerli bu. Senin dediğin gibiyse mantığa oturur. :D

Zoro'nun iradesi kılıcın iradesine baskın geldi işte. H.haki olma ihtimali var benziyor sahneler. Ama bilinçli kullanmıyor galiba Zoro şu an.

Zoro kral hakiyi bilinenin aksine farklı şekilde kullanıyor. Çünkü karakteri, dövüş tarzı farklı. Zoro daha çok "badess" denilen tiplerden. O yüzden kral hakinin iradeyi bastırma ve gücünü kabul ettirme olayına daha yatkın. Monet olayında olduğu gibi.

Üye silindi 1004

Aklıma "Adam Zoro adamda kral haki var" deyip herkesin ban yediği dönem geldi. Bence de çok makul teori. Sonuçta Oden üst düzey hükmetme gücüne sahip bir adamdı. Zoro onun kılıcını emir eri yaptığına göre ondan aşağı kalır yanı yok.

Bu yaptığı B.haki'yi istediği gibi kullanmak bence.
Kılıç Zoro'daki haki'yi çekiyor Zoro'da geri ondan çekiyor.
Basitçe Rayleigh'in yaptığı teknik bence.
Haki'yi istediği gibi kontrol ediyor Zoro.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık