Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Enma Neden Zoro'ya İtaat Etti?

Teori hakkında ne düşünüyorsunuz ?

• Olabilir gayet mümkün.

Kullanılan: 83 75.5%
  • Bir ihtimal belki...

Kullanılan: 17 15.5%
  • Mümkün değil.

Kullanılan: 10 9.1%

• Kullanılan toplam oy
    110
Belki de Zoronun kral hakisi ancak korkutmak ve itaat ettirmeye yarıyordur. Henüz bayıltacak kadar yüksek değildir. Bu yüzden anlamıyoruz varsa bile?
Ses duyma & Nefes hissetme konusuna değinmek istiyorum.

Bunlar bana kalırsa; kral hakinin kullanım türlerinin bir çeşidi. Kral hakiyi esas kral Ace'te gördüğümüz zaman ateşleri söndürmüştü. Sonra kral haki iyiden iyiye işlenince bir benzerini Doflamingo'da gördük.
Kral haki -> hükmetme, dindirme vs türleri var.
Hükmetme; Roger'ın ponegliphlere emir vermesi, Luffy'nin Zunisha'ya emir verecek olması vs.
Dindirme; Ace'in ateşi dindirmesi, Zoro'nun iradeyi kırması ( bayıtma hepsinde ortak ) vs.
Seri sonu Luffy'i iki türde de görebiliriz. Bence dindirmenin zirve hali haki bastırma, hükmetmenin ise cansız maddelere dahi emir verme. ( Yine Roger - deniz, Roger - ponegliph )
Başka bir konuya yazdığım şey. Arkasındayım daha. :)

Üye silindi 5781

Teori güzel mumkunati olan bir teori tutabilir lakin şunu demeden duramayacagim. Ben yabancı sayfalarda çokça teori paylaşan ve piyasadaki birçok teoriyi okumuş bir insan olarak her zaman cizgi romandaki Detayların göreceli olduğunu vurgulamış ve vurgulayan bir insanım. Sözüm şu ki teori güzel ve mantıklı lakin o göstermiş olduğun göze zoom efektleri çok farklı yorumlanabilir.
Mesela...
Sabaody'de gerceklesmis çok ünlü Zoro kral hakisi kullandı söylentisi var. Animede dediğin göz efekti oluyor ve haydutlar irkiliyor ama mangaya bakıldığında göz efekti yok sadece haydutların etrafında bi Şimşek efektimsi bir şey oluyor.
Unutamiyorum ben bu manga sayısı çıktığında bir yabancı bireyle saatlerce kavga ettim. O diyor o irkilme efekti değil ben diyorum irkilme efekti vesaire vesaire.
Yani animede belki yüzlerce göze zoom efekti olmuştur ama hepsi de kral hakisi değildir. Tabii bu göze zoom efekti insandan insana değişir biri der ki şurda da o efekt verilmiş diğeri Hayır der vesaire tıpkı yukarıda Sabaody örnegindeki gibi.

Ellerine sağlık güzel teori umarım tutar. Bir tek o efekt olayını sevmiyorum ben.
Tabii bu benim kişisel bir rahatsızlığım :alkis::alkis::alkis:.

Baglanti baya iyi olmuş. Bende Zoro'da kral haki bekliyorum.
Yaziyida yurttaki Japon bir arkadasa sordum. Cevap gelsin yazarim unutmassam.
@Millennium Wizard Eline sağlık, çok beğendim. :sapkali:
Teşekkürler arkadaşlar. :)

Süper, müko yakalamışsın.

Bildiğin aynı ses efekti var, ohhoy!

Şu an yüzde 99 der oldum aynı senin gibi :)
99 biraz abarttım sanırım ya :hhh: ama çıkmazsa çok şaşıracağım.

Mangaka için şeytan meyveleri de kılıçlar da hatta şeytan meyvesine benziyor dediği Sanji genleri bile aynı bana kalırsa.Hepsini aynı şey olarak görüyor.İrade birini etkiliyorsa hepsini etkiliyordur basit mantıktan gidiyor.

Bazı şeyleri göze sokuyor Oda.Ejderhayı beraber indiren Luffy ve Zoro'nun Kaido'ya beraber girişecek olması gibi.

Olm kılıç şu an Zoro'ya itaat etmiyor ki :S Zoro kendi hakisini kılıca kaptırmamak için çabalıyor :( pfff

Olm kılıç şu an Zoro'ya itaat etmiyor ki :S Zoro kendi hakisini kılıca kaptırmamak için çabalıyor :( pfff
Benden aldığını bana geri ver diyip geri verdiği zaman itaat etmiş oldu.Kolu Luffy'nin sonradan çıkan dişleri gibi yemek yiyip sonradan düzelmiş olsa itaat etmiş olmayacaktı ama iki dakikada halledince bu işi söz dinlemiş oldu Enma.

Bakalım yakında görürüz zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık