Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Enma Neden Zoro'ya İtaat Etti?

Teori hakkında ne düşünüyorsunuz ?

• Olabilir gayet mümkün.

Kullanılan: 83 75.5%
  • Bir ihtimal belki...

Kullanılan: 17 15.5%
  • Mümkün değil.

Kullanılan: 10 9.1%

• Kullanılan toplam oy
    110
Kral Haki Zoro da beklenen bir şeydi benzetme güzel olmuş. Çoğu şey de olduğu gibi bunda da Zoro kaptanını takip etmeye devam ediyor.

Söylediklerin mantıklı.Aile yadigarı diye ölümünden sonra kılıca el sürmemeleri doğal olur.

Ancak sadece sonrasıyla sınırlı olduğunu hiç sanmıyorum.Bu kılıç kimbilir yıllar boyu hangi ellerden geçti de o aileye Oden'in eline geldi.Muhtemelen Oden kılıcı kontrol edemeyen birini yendiğinde almıştır diye tahmin ediyorum.Yani Oden öncesinde nice güçlü adamlar bu kılıcı kontrol etmeyi başaramadı gibi görünüyor.

Kinemon'un uyarısı bu sebepten.Ya Oden öncesinde bu kılıç Shutenmaru gibi dağ haydutlarının elindeydi yada Ryuma gibi inanılmaz bir namı var.Kötü anlamda.O sebeple Zoro gibi dev golem kesmiş adama sen yapamazsın edemezsin diyebiliyor diye düşünüyorum.Bizzat şahit olmuş Kinemon veya bu artık Ryuma gibi bir gerçeklik halini almış wanoda.İki şeytan meyvesi yiyemezsin düşüncesi gibi.Kimse deneyemiyor onu da değil mi çünkü öncesinde acı tecrübeler mevcut.Bu kılıcı kontrol etme mevzusu da buna benzer.

Shutenmaru gibi adamların elinde olması da bence normal olur Oden öncesinde.Oden'in Shutenmaru'yu mağlup ettiğini biliyoruz.Diğer ikisini de aynı şekilde safına katmış olabilir.Ve kılıcı bu kontrol edemeyen adamlardan da almış olabilir pek tabii ki.
Tartışma burada tıkanır, çünkü söyleyeceklerimiz tahminden öteye gitmez artık. Bekleyip, görelim.

Ben h.hakinin var olan haki rezervini dışarıya, nesnelere aktarmaktan ibaret olduğunu düşünüyorum. Yani rezervin bir kısmını sezgi alanına aktarıyorsun, bir kısmını zırh olarak kullanıyorsun vs. Fakat haki herkeste varken herkes bu gücü uyandıramıyor. Bilakis uyandırabilen çok az. Uyandırabilenlerden de bir kısmı sadece tek bir tipi kullanıyor. Yani kişi sezgisel olarak kullanabilirken aynı zamanda zırh olarak kullanamayabiliyor. Neden? Bakın mesele seviye değil, düşük seviye de olsa iki tipi kullanabilirsin. Nitelik olarak pek bir şey ifade etmese de sonuçta iki tip haki sahibisindir. Fakat niye bazıları tek tip kullanıyor? Bu beceri işi işte. Bakın Luffy'e, herif bir haftada sağlam bir b. haki tekniğini kaptı. Her b.haki sahibi yapabilir mi bunu? Belki adam muazzam koka yapabiliyor ama Luffy'nin yaptığını basit düzeyde bile yapamıyor. Malzemenin bol olması yetmiyor yani, o malzemeden iyi bir yemek yapabilecek yeteneğin de olmalı.

Hakiye salt kendi kullanımı için hükmetmek herkesin yapabileceği bir şey. Bu yüzden k.haki ve b.haki daha yaygın. Fakat h.haki sayesinde başka kişilere ve nesnelere hükmediyorsun. Nitekim 'fatihin hakisi' deniyor zaten. Bu durum h.hakiyi kullanabilecek kişi sayısını daha da fazla sınırlandırıyor. Zira liderlik vasfına sahip kişi sayısı az. Elbette bunların da hepsi hakiyi bu şekilde kullanamıyor. Burada öncelikle şans faktörünün önemli olduğunu düşünüyorum. Birisi bunu bir travma sonucu bilinçsizce kullanırken, bir diğeri için başka bir şey gerekebilir. Aile-kan faktörü de burada etkili olabilir. Uyanış gerçekleştikten sonra da bahsettiğim beceri işi devreye giriyor. H.hakide eğitim şansı da yok. Tamamen kişinin kendi becerisine kalıyor. Bu yüzden h.hakide kişisel beceri daha da fazla önem arz ediyor.

Yani haki deposu fazla olan birisi liderlik vasfına sahip olmadığı için bunu başkalarına hükmetmek için kullanamayabilir. Liderlik vasfı olan da bunu yapabilecek kadar becerikli olmayabilir. Bu açıdan h.hakisi olanın haki miktarı daha fazladır anlayışını doğru bulmuyorum.

Zoro'da liderlik vasfı var, dolayısıyla bu şansı mevcut. Uyandırırsa köpek gibi çalışıp mâkul şekilde de kullanır. Peki uyanır mı? Bence uyanır. Ben hep bekledim ondan. Senin teori de akla yatkın geliyor. Bakalım, hayırlısı.

Zoro'da kral hakisi var. Hatta kendisi de biliyor, deneyimledi ancak bize göstermediler.
Gözünün kapalı olmasının da aynı sebepten olduğunu düşünüyorum. O göz açılacak arkadaş.

Bu kılıç işi saçma değil mi? Dövene değil kullanana göre en iyi seri oluşmuş. 12 yerine 38 tane kara kılıç olabilir.

Kral haki değil daha önceden aynı ustadan çıkma bir kılıcı kullandığı için kılıç kendi dilini bilen Zoro'yu dinliyor. Kral haki olsaydı Zoro kılıcı her defasında hakiyle kontrol etmek zorunda kalırdı ki bu mümkün değil. Özellikle bir savaş sırasında hiç mümkün değil. Kral haki belirli komutları vermeye veya korkutmaya yarıyor. Ehlileştirmek için verdiğin örnekteki Babun'un Tama gibi özel güçlere sahip biri tarafından ehlileştirilmesi şart. Diğer türlü baskıyla oluşan bir ilişki olurdu ve sonu da kötü biterdi. Farklı bir iletişim olduğunu düşünüyorum. Mihawk ile kılıcı arasındaki bağ gibi. İradeyle alakalı hakiyle alakalı değil.

Kral haki değil daha önceden aynı ustadan çıkma bir kılıcı kullandığı için kılıç kendi dilini bilen Zoro'yu dinliyor. Kral haki olsaydı Zoro kılıcı her defasında hakiyle kontrol etmek zorunda kalırdı ki bu mümkün değil. Özellikle bir savaş sırasında hiç mümkün değil. Kral haki belirli komutları vermeye veya korkutmaya yarıyor. Ehlileştirmek için verdiğin örnekteki Babun'un Tama gibi özel güçlere sahip biri tarafından ehlileştirilmesi şart. Diğer türlü baskıyla oluşan bir ilişki olurdu ve sonu da kötü biterdi. Farklı bir iletişim olduğunu düşünüyorum. Mihawk ile kılıcı arasındaki bağ gibi. İradeyle alakalı hakiyle alakalı değil.
Luffy aynı hayvanı her defasında bakışıyla susturmak zorunda kalacak mı sanıyorsun.Hayır bunu bir kez yapması yeterli.Ruhlar ve iradeler tecrübe eder öğrenir.Zoro da aynı mantık.Ha teorinin bir noktada eksiği var o da Zoro’nun haoshoku açtığının bilincinde olmaması.Bu güce sahipse bile uyandırdığını bilmiyor şu anda kısacası.Bunu ekleyeceğim belirtmemişim.Kendi dili falan böyle şeyler ilk kez duydum kılıçların lisanı mı varmış ingilizce,fransızca.... ilginç.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık