Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Enel

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 108 60.3%
  • Sevmem

Kullanılan: 71 39.7%

• Kullanılan toplam oy
    179
Cidden olabilir aslında. Süpernovalardan bazılarının aradan çıkması lazım yoksa seri 20 sene daha gider :D
Tabiki ya çöpler bir çıksın aradan:cool:
Aslında seride gereksiz bir süpernova yok. Zaten şu anda Luffy, Kid, Law, Apoo, Hawkins, Zoro ve Killer'ın dört imparatora kafa tutma niyetinde olduğunu biliyoruz. Geriye kalanlar X. Drake, Urouge, Capone Bege ve Jewelry Bonney.
Pek çoğumuz X. Drake'in Oda tarafından saklandığını düşünüyor, yani kendisinin seride oynayacağı rol için beklentilerimiz yüksek.
Jewelry Bonney, Teach ve Sakazuki ile arasındaki esrarengiz ilişkiden sonra şimdi de Devrimcivari giyimiyle arz-ı endam etmekte.
Urouge üzerinden Ay halkı hakkında birkaç bilgi daha edinmemiz mümkün olabilir.
Capone Bege ise Al Capone'un One Piece evrenindeki yansıması, daha ne olsun :D.

Enel'e gelince, 2 yılda kendine bir şey katmamışsa New World'de pek etkin olabileceğini sanmıyorum; ama şahsi fikrimce Ay'da boş durmamıştır (ya da boş bırakmamışlardır =). Dönerse -ki çok yüksek ihtimalle dönecektir- karşımızda en azından Sanji seviyesinde bir adam bekliyorum ben.

fuji meteor çekiyor ya hani yukarıdan enelde bi meterun üzerinde gelirse şasırmam nasılsa uzayda adam

Enel'e gelince, 2 yılda kendine bir şey katmamışsa New World'de pek etkin olabileceğini sanmıyorum; ama şahsi fikrimce Ay'da boş durmamıştır (ya da boş bırakmamışlardır =). Dönerse -ki çok yüksek ihtimalle dönecektir- karşımızda en azından Sanji seviyesinde bir adam bekliyorum ben.
Enel seride tekrar gösterilirse eski klişelerin tekrarlanacağı pek sanmıyorum, Crocodile'ı marineford'da gördük alayına gider yaptı, Enel'in dönüşü çok daha sert olur büyük ihtimalle, bi Mihawk yada Dof'tan daha aşağı gösterileceğini sanmam..

Usta buraya katılmıyorum. Enel dediğin adam Lastiğin gazabına uğramış biridir. He fiziksel dayanıklılığı bi Ace yada Zoro nunki kadar değildir belki ama Meyvesi sayesinde eğer karşısındaki Lastik değilse çok şeyler yapabilir. Enelin Mantrası Sanji ninkinden üstündür bu herkesce kabulümüz. Goro Goro No Mi ninde LAstik haric vs lerde nasıl bi üstünlük kurduğunu biliyoruz. Sanji hızıyla belki bi kaçtane vurur azından burnundan kan getirir Enel in ama Enel 1 hadi 2y sonraki Sanji daha dayanıklıdır 2 tane El Thor vb. saldırı yapsa Sanji yenilir. Vergo vs Enel konumda Vergo ya şans verenler "Adam Full Body Haki yapıyor Enel o bedeni aşamaz" dendi (ki bence aşabilir Vergo nun Hakisi Shanks kadar değil ki) buna göre bakarsak Sanji nin Vergo kadar B. Hakisi yok. Enel %90 alırdı yani bir vs olsa ki Enel i 2y önceki halinde baz alıyorum 2y sonra bi takviye olursa Sanji yada Zoro nun hiç şansı yok yine anca Luffy yenebilir oda yine Elektriğin Lastiğe etki etmemesi olayı yüzünden.
Şimdi Vergo vs Enel konusuna baktım da Enel cevabı vermişim, ama o zamandan bu yana ya düşüncelerim değişti ya da Enel'i sevdiğim için ona oy verdim :D. Gerçek şu ki bizimkilerin Yeni Dünya'da karşılaştıkları adamlar da kendi seviyeleri de 2 yıl öncesine göre çok çok farklı.

Enel, bana göre de 2 yıl önce Luffy'nin yendiği en güçlü adamdır. Meyvesi en özel meyvelerden biri (ölümden döndürüyor, Ay'da nefes almasını sağlıyor), Kenbunshoku Haki'si Haki'den haberdar olmamasına rağmen muazzam. Ömrü boyunca hiç dişli bir rakiple karşılaşmamış olduğunu da var sayarsak potansiyelinin çok yüksek olduğu ortada. Ancak bizim Monster Trio (tayfanın geri kalanını da ekleyebiliriz buna) 2 yılda o kadar güçlendi ki Ay'da dünyanın diğer uydularından gelen veya oranın yerlisi olan uzaylılarla dövüşerek 2 yılını geçiren bir Enel profilinin bile bu ivmeye yetişebilmesi çok zor.

Şimdi bazı arkadaşlar sevdikleri için zaman atlamasından önceki karakterleri hala el üstünde tutmaya çalışıyorlar, ama Yeni Dünya'nın tamamen başka bir seviyede olduğunu görüyoruz. Hepsini 2 yıl önceki halleriyle (yani güçlenmediklerini farzederek) değerlendirecek olursam Yeni Dünya'da; Buggy, Kuro ile Krieg Luffy'nin Haoshoku Haki kullanmasıyla bayılacak adamlar olurlardı, Arlong (belki bu da bayılırdı) Corrida Kolezyumu'nda her blokta tanıtılan 10 adamdan herhangi biri tarafından kolayca alt edilirdi, Crocodile belki Boo'yu yenerdi ama Sai için zorlu bir rakip olamazdı, Rob Lucci ve Gekko Moriah da balıkadam Hack gibi falan olurlardı. Aslında bunları uzun uzadıya anlatmaya gerek yok, mangada yeterince örneğini gördük. Örneğin Marineford'da Gekko Moriah, Beyazsakal Korsanları'nın 10. tümen komutanı Curiel ile rakip oldu. Şimdilerde hiç kimsenin Luffy'den güçlü olduğunu iddia etmediği Jinbe'den tek yedi. Crocodile herkese atarlandı, ama savaş boyunca net olarak kimsenin hedefinde değildi, bu sayede oradan sağ salim çıkabildi. Luffy'ye yenilmiş bu iki kişide durum böyleyken Beyazsakal'ın müttefikleri Luffy'nin bir tanesini tek başına alt edemediği pacifistaları çatır çatır indiriyorlardı.

Enel, Luffy'ye yenildiğinde Luffy henüz Gear Second ve Gear Third tekniklerine bile sahip değildi. Daha sonra bu teknikleri edinip öncesinde kolayca yenildiği Lucci'ye haddini bildirdi, gitti Gekko Moriah'ı patakladı; ama iş bir tek pacifistaya geldiğinde tayfasının yardımıyla zar zor galip çıkabildi. Hadi Enel'in Luffy karşısında büyük dezavantajı vardı da bu adamı Wiper da öldürmeyi başardı bir kez. Wiper'ın gücü Luffy ile Zoro arasında bir yerlerdeydi. Enel'in Skypia Arc sırasında yenilmesine rağmen seviye olarak yine de Luffy'den yukarıda olduğunu kabul ediyorum, ama iyimser bir bakışla seviyesi pacifistanın biraz üstü olurdu anca. Bizim Sanji tek bir tekmesiyle pacifista indirebiliyor, 2 yıl önceki Enel'e de tek tekmesi yeterdi muhtemelen. Yani Enel'in kendini epey geliştirmesi lazım, ama ben yine de umutluyum. Sanji'nin seviyesine gelebileceğine inanıyorum. Rob Lucci ve Crocodile'la da görüşeceğimiz kesin, ama bunların seviyeleri Enel'den de çok aşağıda. Ne kadar gelişirlerse gelişsinler Franky elini biraz ıslatıp Yeni Dünya'daki Crocodile'ı döver, Rob Lucci için de durum çok farklı olmaz.

@Solid Snake

Olaylara bakış açını anlıyorum ama karakter geri dönüşlerinde genelde bu şekilde olmuyor, örneğin Crocodile g2-g3'süz Luffy'e yenildi ama savaşta tekrar göründüğünde genel intiba ile Luffy'den daha güçlü göründü, senin baktığın mantıkla olsa savaşta Buggy gibi ezik görünmesi gerekirdi ama öyle olmadı,

Şuan için yorumdan öteye gitmez ama tekrar göründüklerinde muhtemelen belirgin bir power up falan olmayacak yeteneklerinde ama bu adamlarla Luffy arasında ki güç ilişkisi de 2 yıl öncesi ile hemen hemen aynı olacak (Enel'i ayrı tutuyorum o gelirse çok daha şaşalı gelir muhtemelen)..

Bu adam seriye kesinlikle dönmeli,2 yıl önceki haliyle bile logia olmayan hemen hemen herkesi yenme potansiyeli var.Eğer dönmezse bir şekilde meyvesi döner inşallah.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık