Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Birinci Komutan

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    122
Peki ya diğer türlü mantık geçerliyse
.Yani en güçlü kaptanı olan tayfayı dengelemek için en güçlü sağ kolu diğerlerinden az güçsüz olan yonkouya verdiyse?

Olabilir böyle de.

Çünkü dengelemeli Yonkoular birbirini bir şekilde.

Shiryu'yu detaylı gördüğümüzde bence gördüklerimiz arasında en tepeye koyacağız. Ama hala gelişiyor olabilir, zira meyve verilmiş olabilir kendisine. Bunun bir sürü tekniği var, uyanışı vs var. Haki ve dorukl anlamında da gelişime açık olabilir. Bu yüzden onu şimdilik katmayayım.

Marco>Kaido'nun sağ kol>Beckman>Katakuri

BB ne zaman yonkou diye anılıyor ? Marco'yu yendikten sonra.
BB için söylenen sözlerde ne geçiyor ? Ancak yonkoular ve Marco durdurabilir.
Peki BB tam kadro dövüşüyor artı Oda eğer güçlü bir tayfada olmak istersem BB tayfasında olurdum diyor buna rağmen Marco'nun yanında sadece yarım kollu Jozu ve Vista var.
Marco diğer sağ kollardan güçlü ve ağır gösterildi bu yüzden güçlüdür diyoruz :bilmem:
Marco durdurabilir demiyorlar WB tayfasiyla birlikte Marco durdurabilir diyorlar ki yanildiklari da ortaya çıkıyor, hadi bunu geç misal Kaidoyu anmişmen Jackten de mi bahsetselerdi yani, veya Linlin durdurabilir Katakuri de durdurabilir mi deselerdi, :)

Marco durdurabilir demiyorlar WB tayfasiyla birlikte Marco durdurabilir diyorlar ki yanildiklari da ortaya çıkıyor, hadi bunu geç misal Kaidoyu anmişmen Jackten de mi bahsetselerdi yani, veya Linlin durdurabilir Katakuri de durdurabilir mi deselerdi, :)
Eee Yonkoular durdurmuşlar mı ? Senin kafaya göre gidersek yonkoular dalmaya bile cesaret edemiyorlar ki Marco bi zahmet durduramasın yanında full kadro WB tayfası yok sadece Vista ve tek kolu kalan Jozu var :artiz:

@Shakky kalmadı aklımda ama yanlış hatırlamıyorsam BB'nin durdurulabilmesi için yonkouların ve bunun yanında Marco ile WB tayfasının şansı var deniliyordu.

Eee Yonkoular durdurmuşlar mı ? Senin kafaya göre gidersek yonkoular dalmaya bile cesaret edemiyorlar ki Marco bi zahmet durduramasın yanında full kadro WB tayfası yok sadece Vista ve tek kolu kalan Jozu var :artiz:

@Shakky kalmadı aklımda ama yanlış hatırlamıyorsam BB'nin durdurulabilmesi için yonkouların ve bunun yanında Marco ile WB tayfasının şansı var deniliyordu.
E tamam bundan normal ne olacak. Ne deselerdi Reiper'in dediği gibi yonkoulara ek olarak sağ kollarının da şansı var mı deselerdi? Yonkoular derken komple sağı solu ortası bütün ekipten bahsediyorlar. Bir de kaptanı gitmiş olan diğer yonkou oluşumunu diyorlar. O oluşumunda başına kaptan gidince doğal olarak sağ kol geçiyor. Buradan Marco diğer sağ kollardan ayrı kulvarda sonucu çıkmaz azizim :artiz:

E tamam bundan normal ne olacak. Ne deselerdi Reiper'in dediği gibi yonkoulara ek olarak sağ kollarının da şansı var mı deselerdi? Yonkoular derken komple sağı solu ortası bütün ekipten bahsediyorlar. Bir de kaptanı gitmiş olan diğer yonkou oluşumunu diyorlar. O oluşumunda başına kaptan gidince doğal olarak sağ kol geçiyor. Buradan Marco diğer sağ kollardan ayrı kulvarda sonucu çıkmaz azizim :artiz:
Hacı ben anlatamıyorum heralde :) Yoksa çoktan anlatabilmiş olmalıydım meramımı :confused:
Daha önce yazdıklarım içerisinde neden falancanın ismi geçiyor yada geçmiyor gibi bişey yazmadım yani burda bana karşı attığınız yorumlar tuhafıma gidiyor :)

Dedeler WB tayfasından hepi topu kim kaldı bilmiyorlar mı ? Biliyorlar eee BB'nin durdurulması için gerekli gücü ne diye tanımlıyorlar ''yonkou'' diye. Peki hepi topu vistası ve jozunun yarısı kalmış Marco'ya neden durdurabilir gözü ile bakıp tanımlanan güce yaklaştırıyorlar ?
Adamın direk yonkou olma kapasitesinin olması gerekli ki orda adı geçsin çünkü o kadar eksik bir kadroya rağmen kendinden söz ediliyor ki yonkoular BB'ye dalmaya bile gitmiyorlar yada gidemiyorlar buna rağmen BB vs Marco kapışmasının kazananı yonkou diye anılıyor.

Şimdi tutup bana eee Marco kaybetti demeyin çünkü adam eksikti bi zahmet kaybetsin önemli olan eksik olmasına rağmen konumlandırıldığı pozisyondur.

Not: Eskiden olduğu gibi yonkoular güç peşinde değiller o yüzden BB'den onlara ne demeyin lütfen, çünkü yonkouların güç peşinde deli gibi koştukları ortaya çıktı.

BByi yalnızca Yonkolar durdurabilir, bir ihtimal WB tayfasinın desteğiyle Marco durdurabilir diyorlar. Bu beyanın hiçbir önemi yok hacı sen bunu anlamıyorsun. :)

1 Yonkolar niye BByi durdursun umurlarında bile olmaz BB, ki WB ölünce asıl istedikleri yerlere çökmüşler zaten BAA gibi

2 Marco BByi durdurmak zorunda çünkü BB Kaidoyu değil WBnin adaları ele geçirip onun yerine geçmek istiyor, haliyle Marco onu durdurmak zorunda yoksa yaşayacak yer bulamayacak, o kadar tayfa da mundar olacak

3 Marco kapışıyor BB ile ve kaybediyor normal bir şey bu Cracker kapışsa o da kaybederdi

Bizim dediğimiz şey Marco adının geçmesi ve Marconun mücadelesinin Jack kıyası için hiçbir anlam taşımadığı, :)

BByi yalnızca Yonkolar durdurabilir, bir ihtimal WB tayfasinın desteğiyle Marco durdurabilir diyorlar. Bu beyanın hiçbir önemi yok hacı sen bunu anlamıyorsun. :)

1 Yonkolar niye BByi durdursun umurlarında bile olmaz BB, ki WB ölünce asıl istedikleri yerlere çökmüşler zaten BAA gibi
Tamam Mahir niye durdursunlar BB'yi zaten BB'de uzaya hükmedip at başı nebulasında kk olmak istiyor ve bu çağ benim değil dedemin demişti :artiz:

Hacı ben anlatamıyorum heralde :) Yoksa çoktan anlatabilmiş olmalıydım meramımı :confused:
Daha önce yazdıklarım içerisinde neden falancanın ismi geçiyor yada geçmiyor gibi bişey yazmadım yani burda bana karşı attığınız yorumlar tuhafıma gidiyor :)

Dedeler WB tayfasından hepi topu kim kaldı bilmiyorlar mı ? Biliyorlar eee BB'nin durdurulması için gerekli gücü ne diye tanımlıyorlar ''yonkou'' diye. Peki hepi topu vistası ve jozunun yarısı kalmış Marco'ya neden durdurabilir gücü ile bakıp tanımlanan güce yaklaştırıyorlar ?
Adamın direk yonkou olma kapasitesinin olması gerekli ki orda adı geçsin çünkü o kadar eksik bir kadroya rağmen kendinden söz ediliyor ki yonkoular BB'ye dalmaya bile gitmiyorlar yada gidemiyorlar buna rağmen BB vs Marco kapışmasının kazananı yonkou diye anılıyor.

Şimdi tutup bana eee Marco kaybetti demeyin çünkü adam eksikti bi zahmet kaybetsin önemli olan eksik olmasına rağmen konumlandırıldığı pozisyondur.
Şimdi bir kere diğer yonkoular niye gidip engel olmuyolar geyiğini geçelim. Ortada yonkou sıfatı için kapışan yonkouluğa en yakın olan iki isim Teach ve Marco, ve tayfaları. Yani zaten yonkou olan Mom'ın gidip bu sıfat için kapışmasının bir anlamı yok.

Marco, Jozu, Vista artı 9 diğer tümen komutanları, onları da küçümsemeyelim sonuçta Beyazsakal'ın tayfası bu. Orada Marco ve ekibinin adının geçmesinin en büyük faktörü kindir. Marineford savaşında tanık olunan olaylar bizlere gösterir ki Teach'in en belalısı olması gerekenler Beyazsakal tayfasıdır. Çünkü dediğim gibi babasını, abisini, gardaşını öldürmüş, ölümüne neden olmuş bu adam. Bütün bunlar bangır bangır haberlerde verilirken, Grand Line'da gezen en habersiz velet bile Marco'nun adını zikrederdi diye düşünüyorum. Ki yonkoular hariç, yonkou potansiyeli taşıyan iki ismin Karasakal ve Marco olmasından doğal bir şey yok. Biri yonkounun kaptanını öldürüyor, doğal olarak en büyük potansiyel yonkou adayı oluyor. Diğeri de kaptanı ölen yonkou tayfasının en has adamı, sağ kolu bu da doğal olarak potansiyel taşıyor. Velhasıl kaptanları gitmiş dahi olsa yonkou sıfatı üstlerinde hala, yonkou olmak isteyen birisinin de sıfatı almasından başka çaresi yok.

Bizim tartıştığımız nokta Marco diğer sağ kollardan daha güçlü gösterildi savı. Bu konuştuğumuz olaydan yola çıkarak Marco> diyorsan, sana göre dedeler şöyle söylemeliydi; Karasakal'ın durdurulabilmesi için, Beckmann ve diğerlerinin, Katakuri ve diğerlerinin şansı var demesi gerekiyordu herhalde. Böyle olursa mı aynı kulvarda oluyorlar? Yonkou sıfatı varken niye adam seçsinler?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık