Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Bege ve İttifakı

@Nekomamushi

Zamanı değildi çünkü? O zaman daha yonko gücünde falan değil, depremde acemi, meyve avcılığı falan yok. Şimdi ise yonko, meyvede ustalaşmıştır, tayfasına sağlam meyveler falan vermiştir. İki yıl önce Akainu'dan bile kaçan adamlar Shanks+tayfası ile zaten savaşmaz.

Kaido ile neden savaşsın ki unvan için? En güçlü olmak istemiyor ki adam, kk olmak istiyor. Mesele gerektiğinde savaşmak, adamı Baltigo'da olduğu için oraya gitti mesela. Bunun tersi Kaido, adamına el koysa ona da dalar demek oluyor. Mom'a da eninde sonunda dalmayı düşünmüştür ama bu şekil olacağını sanmam. Depremle sallaya sallaya gelir. Taktik maktik yok bam bam bam.
Sonuçta Korsanlar Kralı olmak için Kaido ile kapışıp poneyi alması lazım ve onu devirmesi lazım.
O kadar kibirli olsaydı tayfasıyla birlikte tek başına gelen Akainuya karşı savaşırdı.
10 kişiler yahu hepside 6.katta nam salmış ünlü suçlular. Bunun kibirle alakası yok adam plancı projeci öyle güç gösterisi için eşit şartlarda düzgünce savaşacak tipte biri değil.

Ben daha en başta bu arc için Big Mam ın düşeceğini düşüren kişininde Teach olacağını yazmıştım.
Gölgedeki slüetlere gelirsek o kişinin Oruç olma ihtimali bana kalırsa yok muhtelemen Hawkins ile beraber olabilirler çünkü Apo Kaidou nun emrinde Kidd ise tutsak Hawkins kaçırmış olabilir Oruç Bege-Boney-Teach ittifağı bana pek mümkün gelmiyor açıkçası ama o gölgelerin Teach,Bege ve Boney olma ihtimali çok yüksek ittifaktan çok Bege ve Boney in Teachin emrine girdiğini düşünebiliriz bence.
Arc açısından bakarsak BM gibi bir canavar kesinlikle inmek zorunda bizimkiler kaçsa bile BM restorandakileri katledecektir.Hapishanede esir tutulanlar BM nin zulmü altında ruhlarını ona verenler hatta kendi ailesini bile korkuyla yönettiğini göz önünde bulundurursak BM nin inmek zorunda olduğunu düşünüyorum.
İndirecek kişinin Teach olmasının sebebi ise yol ponesi Teach biliyoruz ki son savaşta bizimkilerle savaşacak kişi olacak Boney ile daha önce temas kurduğunu biliyoruz Bege te Teach in emriyle BM nin yanına casus olarak girmiş olabilir.
Arc sonunda BM muazzam gücünü gösterip bizimkileri pestil eder o sırada Teach ortaya çıkar bizimkiler bir şekilde kaçarlar Vinsmokelar Teach in emrine girebilir BM ve tayfası Teach tarafından mağlup edilip şeytan meyvesi güçleri ellerinden alınabilir bu çok yüksek bir ihtimal.Belki en son Denizcilerin haberi olur ve denizciler adayı basar o yeni amiralide görmüş oluruz belki.
Benim arc senaryom bu şekilde fav at bekle :D

En soldaki bege zaten, belli. Ortadakide, hem cusse hemde guc olarak en saglamlari. Malum ortada :) sagdakide ya bir kadin, yada cavendish veya sanji tarzi narin tipli bir erkek.

Diger konuda yazdim. Mangaka; law araciligiyla herseyi net ozetledi. Yeni dunyada ya ittifak yapicaksin, yada yonkolara katilacaksin.

bu sartlarda, novalarin saf secicegi belliydi.

Urouge daha once burda yenilmis. Ama bir sekilde kurtarilmis. Olay orgusune bakarsak, linline ihanet edebilecek biri yapmis olmali. Jinbei pekomsu korudu, ama bagliligi ace araciligiyla luffye.

Yani urougeyi bege kurtarmis olmali. En kuvvetli senaryo bu.

Sonra zaten diger novalara bakarsak; Su an hawkins, apoo ve drake kaido emrinde, kidd yari olu esir durumda. Law ve luffyi cikarirsak...

O ucluye en uygun bege, urouge ve bonney oluyor.

Neden bonney derseniz ? Bonney muhtemel mamanin kizi. Ruj ve yeme istahi bunu dogrular nitelikte.

Bence bege, bonney ve urouge bir ittifak kurdu. Herkes bunlari zayif gordugu icin, e.oda her zamanki trollugunu yapicak =)

Urougeye komutan aldirtti zaten. Seklinide yapti. Ama hala bir mesele var... bu 3 lu yinede yonko indiremez, bir seylere guveniyor olmalilar ve bu seyler ne ?

Teach meselesine gelince, Teach 2 tane sumuklu novayi yanina alip yurumez. Daha cok zehaha biz geldik deyip, tsunamiyle kapi calicak bir adam. Deprem meyvesi eline ilk gectiginde heyecan ve kibirle ortaligi birbirine katti. Ustelik elleri devrim ordusu ve cipher polle dolu. Ne yani teach kendi gitmeden, comarlarla dragonami saldircak ?

Neresinden bakarsaniz bakin, teachin tarzi hani tam dugunde herkes kozunu oynar, tam derizki bitti o anda ortaya cikacak bir adam. Bobbin vurmakla ugrasmaz. 105.5 a en yakin oduller o uc novada =)

Hem dusunun; Burgess, uygun zaman icin ne kadar bekledi dresrosada...?

Ha fikrine ve teorine saygi duyuyorum. Yinede ortada linlinle iliskilendirilmis kidd ve urouge varken ve biri sansa degilde, yardimla bu adadan cikmis gibi dururken, o cussenin serinin dinamikleri geregi urouge olmasi daha olasi.

Yani ben teach oldugunu dusunmuyorum. Bege kime guveniyor, hatta o uclu kime guveniyor ? onuda tam oturtamadim. Aklima gelenler soyle;

- kaido, kiddi yamulttu bekliyor.
- teach, baltigo aciklarindaydi en son.
- shanks, amcaoglunun dogum gunu partisindeymis.
- akainu desem, greenbull veya herhangi bir amiral tiksindigi korsanlarla oyle havali havali yurumez. ote yandan biri bonneyi salmis olmali. Bonney gercekten mamanin kiziysa, ace sayesinde wbden kurtulanlar ne planmistir o da var.
- son ihtimalde linlinin sag kolu ve pundingtir yani ancak boyle olabilir.

Bakalim bekleyip gorelim.

Son düzenleme:
Kimlerle bastı kim bastı ve ne kadar süre orada durdular aradan kaç gün geçti belli değil.
Luffy'nin ve BB'nin id'yi basıp Marineforda gelmesi kadar mantıklı olabilir aslında.
Vegapunk bilim adamı sanmıyorum bu şekilde savaşa katılacağını yonkounun adasını basacağını kendisini görmek güzel olurdu ama.
Vegapunk kısmı bir istekti sadece :) Olmayacağını belirttim zaten. Asıl soruyu atlamışsın; Amiral olamaz mı mesela? En az Teach kadar olası bence.

Edit: Senaryo açısından Oruç olması mantıklı ama silüetin kanadının olmaması bozuyor. Oda silüete özenmedi ise favorim Oruç bu arada :)

Son düzenleme:
Aslında Kidd, Killer, Bege olacak bunlar tamam. Gölgelerden çok şey çıkartmaya çalışıyoruz belki de. Kaido'nun ilk silüeti ile şimdiki görüntüsü arasında dağlar kadar fark var :(

O gölgeler var ya anime de daha net çıkacak görürsünüz. Ama cidden dikkatli bakınca en sağda ki kesinlikle kadın gibi ama bilemedim. Bonney sürekli şapka takıyor .. Şapkamsı bir gölge yok gibi Puding diyesi geliyor insanın ama ben gene de Begenin adamları olduğunu düşünüyorum. Hadi o Oruç olsa bu adam nasıl geldi ne yaptı falan diyesim geliyor ama Bobbinin tepkilerine bakınca da bence kesin o adamları tanıyor. Adi adamlar falan dediğine göre bir ihanet söz konusu burada belki de Big Mam ın adamlarının bir kaçı ihanet etmiştir. Bu da olabilir bence sırf Bege ye yıkmak da istemiyorum bakalım neler çıkacak. Eline sağlık güzel şeyler yazmışsın.

@Wataame Daisuki

Sen deyince baktım da harbiden de kadına benziyor sağdaki. Bu 3'lü tam Bonney-Bege-Urogue profiline uyuyor. Pekamomushi'nin Mama'yı küçümsüyorsun demesi, Urogue'nin önceden bir tatlı komutanını indirmesi ve en önemlisi Bege'nin meyvesinin yabancıları içeri alıp karısının dahi ruhu duymadan işler yapabilmesine olanak sağlıyor. Düğün saati yaklaştıkça Oda bu kozunu sürmeden önce meraklandırmaya çalışıyor belli ki.

Ruh meyvesini geçtim Puddingin 3.gözüne ihtiyacı var hem Puddingi hem de poneleri çalabilir.
Anlatmak istediğim o değildi işin bir de o boyutu var demek istedim teach olsa o meyveyi de alır o zaman o tayfa durdurulamaz olur o yüzden ne kadar teach silüet olarak mantıklı olsa da senaryo açısından düşününce çok mantıksız ayrıca puddingi almak daha önemli demişşin de anladığım kadarıyla böyle bir klan var teach başka birisini de bulabilir bu üç gözlü klanından o yüzden sırf onun için geleceğini sanmıyorum bir de birşeyi merak ediyorum hepimiz bege kalenin içine alır öyle sokar içeriye diyoruz da bege zamanında kalenin dışında bir canavar hissediyorum demişti zou da tersini düşünürsek bu begenin içerisindeki insanları kenbunshoku ile algılayamazlar mı ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık