Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Bege ve İttifakı

Teach'in Poneglyph'e ihtiyacı olması ile çok güzel bir noktaya parmak basmışsın. Aklımın ucundan dahi geçmeyişi ile ekstra saygı puanını hakkediyor konun. Soru cevap şeklinde devam edelim:

1-Vinsmokelardan bir bok olmaz, kurtarılacak prenses pozisyonundalar şu anda. Nami'ye o tutumu sergilerlerse Luffy, Sanji'nin abisi falan demez Allahlar'ını kaydırır:

2- Big Mom teknolojilerini aldığı sürece pek de tınlayacağını sanmıyorum.

3- İşin içinde Karasakal Korsanlar'ı varsa Big Mom düşer. Bir tane komutanları komalık, biri ölmüş bir Big Mom Luffy+Karasakal+Jinbei'yi kaldıramaz. Şüphe dahi duymuyorum bu konuda. Asıl mesele Luffy Karasakal gibi biri ile ittifak kurup Big Mom'ı indirir mi? Bilemiyorum. Vinsmokelar'a gelirsek, evet bu karaktersizler Sanji'yi ölüme terkedecek tipler, Kocana'nın bayrağının altına giren herkesin altına girer.

4- Mahkum Kütüphanesi'nin aktif bir görev alacağını sanmıyorum. Olaylar bittikten sonra onlar açığa çıkar, savaşda etkili olmazlar. Davetliler kimler henüz belli değil, Big Mom'ın gidip de bir Yonkou'yu düğününe davet edeceğini sanmıyorum. Shanks ile WB bir araya geleceklerinde Dünya ayağa kalktı, her sene düğün yapan kadın Yonkou davet etmiyordur. Bir Yonkou'yu düğüne davet etmek çok tehlikeli bir şey zaten. Hele ki silahları çekip damat tarafını öldüreceklerini düşünürsek Shanks veyahut WB gibi bir adam direkt saldırı pozisyonuna geçer.

5- Tayfa Vinsmokelar'ı kolsuz bacaksız Kuzey Mavi'ye geri yollar. Luffyler'in liginde adamlar değiller bunlar, ilk çıktığı günden beri söylüyorum, gözünüde çok büyütüyorsunuz bu herifleri.

Güzel yazmışsın, ellerine sağlık. Mantık hatası içermiyor benim nezdimde. Gayet olası duruyor şu tabloda Teach'in çıkması. Bege dediğimiz adam iyilik meleği değil, çıkarlarına göre hareket eden bir herif işte. Nasıl ki BM adamı olmuş, BM devirmek için Teach ile iş birliği yapması hiç şaşırtıcı olmaz.

Şöyle de bir şey var, ortada sırf novalar üzerinden kurulu bir ittifakın BM indirmesi veya karşısında başarı elde etmesi zayıf duruyor. Özellikle Kaido gibi bi adam karşısında en güçlülerinden 3 novanın harcandığı hesaba katıldığında. Kalkıp bu yenilgi olayını tekrar etmez Oda zannımca. E başarılı olurlarsa da Kid, Hawkins gibi adamlar kolayca harcanmış olacak. Tamam Oruç harcamış bir komutanı da Cracker'da pert etmiş herifi ama. Gönül ister novalar parlasın şenlikte ama yazdıkların çerçevesinde bende oyumu Teach'ten yana kullanıyorum.

Serinin başından beri Luffy ve Karasakal arasında Ying-Yang benzerlikleri gördük bu konuda daha detaylı bir şekilde açıkladım.

Bu yüzden Luffy ile Karasakalın yolları hep kesişecektir. Böyle büyük bir olay olacakta Karasakal bu olayın içinde olmayacak? Pek sanmıyorum.
Şu noktaya özellikle katılıyorum. Karasakal son boss ise bu adamın en az bir yonkou daha harcaması gerekeceğini düşünmüşümdür hep. Böyle böyle göze soka soka olması en makbulü.

Eline sağlık.Güzel inceleme.

Eğer o Teach ise tek gelmez bence.Kemik kadro da yanındadır.Orayı alt üst ederler o halde.Wb gibi olursa Mom canını zor kurtarabilir.

Daha yeni okuyabildim. Uzun ve güzel bir yazı olmuş. Özellikle Teach'in karakteriylede uyuşuyor gizli olarak gelip en kolay şekilde pone leri alması. Bu durumda Teach'in tayfası nerede tek başına geldiğini düşünmüyorum. Ayrıca Teach çıkması durumunda bizimkilerin tepkisi ne olacak,hangi tarafta kalacaklar. Bu bölüm çıkan 3 gölge beraberinde baya bir gizem de getirdi. Teach gelip Mom'u yener ve poneleri alırsa Luffy'den de geri kalmamış olur Pone konusunda. Ama dediğim gibi tayfası nerede Teach'in. Bu arada uzun zamandır böyle güzel yazılar yazmıyordin tekrardan ellerine sağlık:alkis:

Anlatmak istediğim o değildi esasen. Teach adada olsa bile, Bobbin için o durumda risk almaya değmezdi. Düğün törenini falan beklerdi.
Doğru dedin kalenin içinde krallar gibi beklerdide belki Oda bizi düşünmeye teşvik etmek için göstermiştir.
Bege kurtardı demiş mangaka bildiğin çaktırmadan. :( Bunu göz ardı etme. :(
Tamam :(
Teach'in Poneglyph'e ihtiyacı olması ile çok güzel bir noktaya parmak basmışsın. Aklımın ucundan dahi geçmeyişi ile ekstra saygı puanını hakkediyor konun. Soru cevap şeklinde devam edelim:

1-Vinsmokelardan bir bok olmaz, kurtarılacak prenses pozisyonundalar şu anda. Nami'ye o tutumu sergilerlerse Luffy, Sanji'nin abisi falan demez Allahlar'ını kaydırır:

2- Big Mom teknolojilerini aldığı sürece pek de tınlayacağını sanmıyorum.

3- İşin içinde Karasakal Korsanlar'ı varsa Big Mom düşer. Bir tane komutanları komalık, biri ölmüş bir Big Mom Luffy+Karasakal+Jinbei'yi kaldıramaz. Şüphe dahi duymuyorum bu konuda. Asıl mesele Luffy Karasakal gibi biri ile ittifak kurup Big Mom'ı indirir mi? Bilemiyorum. Vinsmokelar'a gelirsek, evet bu karaktersizler Sanji'yi ölüme terkedecek tipler, Kocana'nın bayrağının altına giren herkesin altına girer.

4- Mahkum Kütüphanesi'nin aktif bir görev alacağını sanmıyorum. Olaylar bittikten sonra onlar açığa çıkar, savaşda etkili olmazlar. Davetliler kimler henüz belli değil, Big Mom'ın gidip de bir Yonkou'yu düğününe davet edeceğini sanmıyorum. Shanks ile WB bir araya geleceklerinde Dünya ayağa kalktı, her sene düğün yapan kadın Yonkou davet etmiyordur. Bir Yonkou'yu düğüne davet etmek çok tehlikeli bir şey zaten. Hele ki silahları çekip damat tarafını öldüreceklerini düşünürsek Shanks veyahut WB gibi bir adam direkt saldırı pozisyonuna geçer.

5- Tayfa Vinsmokelar'ı kolsuz bacaksız Kuzey Mavi'ye geri yollar. Luffyler'in liginde adamlar değiller bunlar, ilk çıktığı günden beri söylüyorum, gözünüde çok büyütüyorsunuz bu herifleri.
Eyvallah :sapkali:

Teach id'de mahkumlardan tayfa edindi ya buradada bir benzerlik görebiliriz diye şey ettim.
Jinbeiyi boşver Teach ile Luffy girse Moma gene yeter. Pek sanmıyorum o ikisinin birlikte çalışacağını ama.
Poneglifi geçtim poneglifi okuyabilecek güce sahip elemanada ihtiyacı var Teachin, Pudding ;)
İleride Luffy ile Robin için dövüşürse şaşırmam.

Güzel yazmışsın, ellerine sağlık. Mantık hatası içermiyor benim nezdimde. Gayet olası duruyor şu tabloda Teach'in çıkması. Bege dediğimiz adam iyilik meleği değil, çıkarlarına göre hareket eden bir herif işte. Nasıl ki BM adamı olmuş, BM devirmek için Teach ile iş birliği yapması hiç şaşırtıcı olmaz.

Şöyle de bir şey var, ortada sırf novalar üzerinden kurulu bir ittifakın BM indirmesi veya karşısında başarı elde etmesi zayıf duruyor. Özellikle Kaido gibi bi adam karşısında en güçlülerinden 3 novanın harcandığı hesaba katıldığında. Kalkıp bu yenilgi olayını tekrar etmez Oda zannımca. E başarılı olurlarsa da Kid, Hawkins gibi adamlar kolayca harcanmış olacak. Tamam Oruç harcamış bir komutanı da Cracker'da pert etmiş herifi ama. Gönül ister novalar parlasın şenlikte ama yazdıkların çerçevesinde bende oyumu Teach'ten yana kullanıyorum.
Sağolasın. Oruç benim gönlümü fethetti, umarım kendisini bir şekilde gösterir.

Şu noktaya özellikle katılıyorum. Karasakal son boss ise bu adamın en az bir yonkou daha harcaması gerekeceğini düşünmüşümdür hep. Böyle böyle göze soka soka olması en makbulü.
Aynen öyle bu adam yükselecekse en azından bunu yapmalı. Shanksa seninle karşılaşmam için daha çok erken diyip Kaidoya saldırması çelişkili olurdu nede olsa adam dünyanın en güçlü yaratığı/canlısı. Büyük ihtimal Momu zayıf halka olarak görüyor.

Teach ile Bege ittifak yapmışsa gene süpernova ittifakı oluyor, Teach novalardan birisi.
Eline sağlık.Güzel inceleme.

Eğer o Teach ise tek gelmez bence.Kemik kadro da yanındadır.Orayı alt üst ederler o halde.Wb gibi olursa Mom canını zor kurtarabilir.
Vardır bir planı, bende öyle düşünüyorum. Teach gelmişse tek başına gelmemiştir hatta sağdaki elemanın yürüyüşü Aokijinin duruşunu ve yürüyüşünü andırdı bana.

Daha yeni okuyabildim. Uzun ve güzel bir yazı olmuş. Özellikle Teach'in karakteriylede uyuşuyor gizli olarak gelip en kolay şekilde pone leri alması. Bu durumda Teach'in tayfası nerede tek başına geldiğini düşünmüyorum. Ayrıca Teach çıkması durumunda bizimkilerin tepkisi ne olacak,hangi tarafta kalacaklar. Bu bölüm çıkan 3 gölge beraberinde baya bir gizem de getirdi. Teach gelip Mom'u yener ve poneleri alırsa Luffy'den de geri kalmamış olur Pone konusunda. Ama dediğim gibi tayfası nerede Teach'in. Bu arada uzun zamandır böyle güzel yazılar yazmıyordin tekrardan ellerine sağlık:alkis:
İşte bende merak ediyorum karşılaşırlarsa ne olacak? Luffy nasıl davranacak? Kalenin içinde olabilir.

Bence Teach değil o. Teach'in gelme ihtimali var elbette, hatta uzun zamandır bunu söylüyorum ama Teach gelirse arc sonu bir anda gelir. O da yapılan savaştan sonra zayıflamış Bigmom'ın ümüğünü sıkıp kitabeyi almak için olur.

Şimdi gölgede kanat yok, bu yüzden Oruç olamaz deniliyor ama kanat benzeri şeyler çizildeydi Oruç olduğunu herkes anlardı zaten. Peki Oda böyle bir şeyi istiyor mu ki? (Gerçekten o kişinin Oruç olduğunu düşünürsek tabi) Gizem kasmak için o kişiyi saklamak istemesi doğal bir şey.

Açıkçası Bege-Oruç-Bonney 3'lüsü biraz daha olası geliyor bana. Bu 3 isim de Bigmom ile ilişkili hem. Bu yönden de bir sıkıntı yok. Neyse bakacağız artık neler olacağına. Yakında çıkar kokusu.

Güzel konu olmuş. O gölgelerin kim olduğu tartışılmalı. Benim fikrime gelince Teach olmasını beklemiyorum. Çünkü daha yeni Baltimore'u bastı. Hop orda hop burda olması tuhaf olur. İkincisi de Luffy asla onunla çalışmaz Ana'ya karşı. En nefret ettiği adamların başında geliyor. Luffy taktik için düşmanıyla iş birliği yapmaz. Teach ise gelen, olay 3 cepheli bir savaşa döner. Luffy ile karşılaşmaları için erken daha. Onu bırakıp kaçacağını da sanmıyorum öfkeyle ona saldırır Luffy.

Başka kim olabilir dersek, silüet denizcileri de andırıyor demişsin. Ceketi omzuna asıp gezmeleri olsun, iri olmaları olsun. Mesela neden yeni amiral olmasın bu silüet? Bence ihtimal dahilinde. Bu arada hiç sanmıyorum ama sağındaki de Vegapunk olsa tadından yenmezdi :) Ordan Jugde ile bağlasa hikayeyi mangaka ne güzel olurdu hem CC de o adada :)

Edit: Noktalama.

Teach gelse cehennem olur ada.Şuan oraya teach gelmez.Saka marineyi boşunamı taşıdı yeni dünyaya.Bege ya amiral getirdi adaya yada bonney ve urouge la ittifak halindeler

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık