Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Bege ve İttifakı

Bu saatten sonra BB gizli saklı bir yere gelmez.Öyle 2 meyve üstüne o kadar adam falan hala gizli gizli iş peşinde olduğunu sanmam.Adam gibi gelir kafa atar ki atsın da ''yonkou'' sıfatının hakkını versin.Bence onlar bege nin adamları.Baya mafya kıyafetli 3 tip olarak görüyorum.Ortalık karışmış olsa da gizlice BM nin adaya girmek hala zordur.Ha bege nin meyve ile girmişlerdir derseniz olabilir bu.Baya anti x-ray adam.Ki ittifak da kurulmasın.Bege ve luffy ne yapacaksa yapıp gitsinler.Hala diyorum yonkou nun bölgede bu kadar cirit atılmamalı.Çok büyük sürpriz bekliyorum BM den.

Arkadaşlar silüetinden göründüğü kadarıyla gelen kişi teach ya da çok çok küçük bi ihtimalle yeni amiral ama onun da olduğunu sanmıyorum.Eğer bu kişi teach ise teachin ne yaptığını iyi biliyoruz meyve toplamak o düğünü basar mı acaba. Buraya kadar gelip ittifak kurduğuna göre basmalı pone çalıp gitmek için ittifak kurmaz ama basarsa Mom bence inmeyecek çünkü Mom inerse ruh meyvesi üstüne komutanların meyveleri belkide teache geçecek ben Oda'nın böyle birşey yapacağına inanmıyorum gura gura yami yami bide üstüne tayfadan birinde ruh meyvesi üstüne başka varsa güzel meyve sizce de fazla abartılı değil mi ilerde bizim tayfanın bu takımı indirmesi biraz imkansız geliyor böyle bakınca neyse çok uzattım bu arc gelen eğer ki karasakal ise bence Mom inmez hatta luffy ve mom ittifakı bile düşünülebilir diyorum

Bu saatten sonra BB gizli saklı bir yere gelmez.Öyle 2 meyve üstüne o kadar adam falan hala gizli gizli iş peşinde olduğunu sanmam.Adam gibi gelir kafa atar ki atsın da ''yonkou'' sıfatının hakkını versin.Bence onlar bege nin adamları.Baya mafya kıyafetli 3 tip olarak görüyorum.Ortalık karışmış olsa da gizlice BM nin adaya girmek hala zordur.Ha bege nin meyve ile girmişlerdir derseniz olabilir bu.Baya anti x-ray adam.Ki ittifak da kurulmasın.Bege ve luffy ne yapacaksa yapıp gitsinler.Hala diyorum yonkou nun bölgede bu kadar cirit atılmamalı.Çok büyük sürpriz bekliyorum BM den.
Katılıyorum. Bu adam meyveyi alır almaz çağ benim diyen, deprem yaratan adam. Aynı adam yakın zamanda Baltigo basmış birisi, orada büyük bir savaş da çıkabilirdi ama adam göze almış. Zaten bu adamın en zayıf noktası kibri değil mi? Kibirli olan ve yonko olmuş bir adam neden kendisi ile aynı unvana sahip birisinden çekinsin? Neden fırsat kollasın?

Hadi fırsat koklayarak kitabeleri çaldı, ya Kaido veya Shanks da kitabeleri almak için ona savaş açarsa? Köşe bucak kaçacak mı onlardan? Onlardan nasıl yırtacak? Demirden korkan trene binmez. En tepeyi hedefliyorsan çetin savaşlar kaçınılmazdır.

Hep dedim ve yine diyorum. Teach çakalı böyle anların adamı. Öte yandan Bege zaten piyangodan çıkan bir adam değil. İhanet edeceği zaten belli. Bonney'in gelmesi güç açısından çok da bir şey fark ettirmeyecektir. Urouge fark yaratır, o da ne kadar yaratır meçhul. Ancak bahsedilen 3'lü ittifakın (Bonney, Bege, Urouge) yonkou indirmesinden daha önemli olan şey Bb'nin poneglifleri alması.

Zaten bizimkilerin Mama'yı alma ihtimalleri çok az olduğundan mangaka ''ben en iyisi mi saçmalamıyım, bu olay ne Croco'ya ne Enel'e ne Moria'ya ne Kraker'e benzer, koskoca imparator lan bu'' diyip kendini ikna etmeyi başarmış ve tam Teach'e uygun olacak, Mama'nın düşmesine gölge düşürmeyecek, soru işareti bırakmayacak şekilde tasarlamıştır senaryoyu.

Kafamda soru işareti olan tek şey, Bege'nin denizin engin sularında ilerlerken kimliği belirlenemeyen bir cisim tarafından gökyüzüne çekilmesi ve bu olayla yaşanacaklar arasındaki bağlantı. Karasakal'la bu cisimin bir alakası yok. Çok uzak şeyler yani. Böyle bir teknoloji ürününe sahip olabilecek iki kurum var. Biri hükumet (Vegapunk) biri Germa (Judge). Bunlardan mantıklı olanı ise tabi ki Germa ve Judge. Böyle düşündüğüm zaman Karasakal Bonney'de pala bıyık gibi duruyor. Ama öteki türlü de Karasakal'ın poneglifleri alması gerek ve işin can alıcı noktası Karasakal'ın böyle fırsatçı bir adam olması. Burayı geçelim.. Bege ve Germa ittifak halinde desek bu bilmediğimiz ya da hesap etmediğimiz bir seçenek değildi zaten bu zamana kadar. Arc sonu tüm ada birleşir, Mama vs. İki komutan olur diyorduk. Yani ortada fark yaratan bir durum yok Bege-Germa ittifakında. Daha güçlü birileri gelmeli Mama inecekse. Ya da mangaka ters köşe yapacak İchi'yi Luffy seviyesi falan gösterecek ya da acayip bir teknoloji gösterecek, acayip silahlar gösterecek Mama inecek. Ya böyle olacak ya da Karasakal işin içine dahil olacak diyorum ben.

Ellerine sağlık.

Bence Teach değil o. Teach'in gelme ihtimali var elbette, hatta uzun zamandır bunu söylüyorum ama Teach gelirse arc sonu bir anda gelir. O da yapılan savaştan sonra zayıflamış Bigmom'ın ümüğünü sıkıp kitabeyi almak için olur.

Şimdi gölgede kanat yok, bu yüzden Oruç olamaz deniliyor ama kanat benzeri şeyler çizildeydi Oruç olduğunu herkes anlardı zaten. Peki Oda böyle bir şeyi istiyor mu ki? (Gerçekten o kişinin Oruç olduğunu düşünürsek tabi) Gizem kasmak için o kişiyi saklamak istemesi doğal bir şey.

Açıkçası Bege-Oruç-Bonney 3'lüsü biraz daha olası geliyor bana. Bu 3 isim de Bigmom ile ilişkili hem. Bu yönden de bir sıkıntı yok. Neyse bakacağız artık neler olacağına. Yakında çıkar kokusu.
Teach adaya her türlü gelecek zaten orası kesin. Poneleri almak için ve poneleri okuyabilecek güç yani Puddingi ele geçirmek için. Oruç Teachten 44 santim daha uzun bir çok detaya bakarak tahmin yaptım tabi dediğin gibi gizem kasmak için de yapmış olabilir.

Güzel konu olmuş. O gölgelerin kim olduğu tartışılmalı. Benim fikrime gelince Teach olmasını beklemiyorum. Çünkü daha yeni Baltimore'u bastı. Hop orda hop burda olması tuhaf olur. İkincisi de Luffy asla onunla çalışmaz Ana'ya karşı. En nefret ettiği adamların başında geliyor. Luffy taktik için düşmanıyla iş birliği yapmaz. Teach ise gelen, olay 3 cepheli bir savaşa döner. Luffy ile karşılaşmaları için erken daha. Onu bırakıp kaçacağını da sanmıyorum öfkeyle ona saldırır Luffy.

Başka kim olabilir dersek, silüet denizcileri de andırıyor demişsin. Ceketi omzuna asıp gezmeleri olsun, iri olmaları olsun. Mesela neden yeni amiral olmasın bu silüet? Bence ihtimal dahilinde. Bu arada hiç sanmıyorum ama sağındaki de Vegapunk olsa tadından yenmezdi :) Ordan Jugde ile bağlasa hikayeyi mangaka ne güzel olurdu hem CC de o adada :)

Edit: Noktalama.
Kimlerle bastı kim bastı ve ne kadar süre orada durdular aradan kaç gün geçti belli değil.
Luffy'nin ve BB'nin id'yi basıp Marineforda gelmesi kadar mantıklı olabilir aslında.
Vegapunk bilim adamı sanmıyorum bu şekilde savaşa katılacağını yonkounun adasını basacağını kendisini görmek güzel olurdu ama.

Güzel konu olmuş ellerine sağlık.
Eyvallah sağolasın. :sapkali:

Bu arada en sağdaki gölgenin kadın silüeti olduğuna eminim beli ince ve baseni var
Basenlerini nasıl fark ettin helal olsun :/

Üstat bu adam fırsatçı adam öyle devrimci karargahı basmaya benzemez bu işler ağır toplar bunlar. O kadar kolay bir şey olsa Marine toplar tüm gücünü girer Momun adasına çökertir çıkar. Gücü hafife alınacak gibi değil bakma sen bizimkiler şanslı her şey yolunda gidiyor. Teachin bu adaya gelmesi için iki neden var. Poneleri çalmak+Poneleri okuyabilen gücü ele geçirmek yani Pudding ya da Puddingin meyvesini.

Arkadaşlar silüetinden göründüğü kadarıyla gelen kişi teach ya da çok çok küçük bi ihtimalle yeni amiral ama onun da olduğunu sanmıyorum.Eğer bu kişi teach ise teachin ne yaptığını iyi biliyoruz meyve toplamak o düğünü basar mı acaba. Buraya kadar gelip ittifak kurduğuna göre basmalı pone çalıp gitmek için ittifak kurmaz ama basarsa Mom bence inmeyecek çünkü Mom inerse ruh meyvesi üstüne komutanların meyveleri belkide teache geçecek ben Oda'nın böyle birşey yapacağına inanmıyorum gura gura yami yami bide üstüne tayfadan birinde ruh meyvesi üstüne başka varsa güzel meyve sizce de fazla abartılı değil mi ilerde bizim tayfanın bu takımı indirmesi biraz imkansız geliyor böyle bakınca neyse çok uzattım bu arc gelen eğer ki karasakal ise bence Mom inmez hatta luffy ve mom ittifakı bile düşünülebilir diyorum
Ruh meyvesini geçtim Puddingin 3.gözüne ihtiyacı var hem Puddingi hem de poneleri çalabilir.

Katılıyorum. Bu adam meyveyi alır almaz çağ benim diyen, deprem yaratan adam. Aynı adam yakın zamanda Baltigo basmış birisi, orada büyük bir savaş da çıkabilirdi ama adam göze almış. Zaten bu adamın en zayıf noktası kibri değil mi? Kibirli olan ve yonko olmuş bir adam neden kendisi ile aynı unvana sahip birisinden çekinsin? Neden fırsat kollasın?

Hadi fırsat koklayarak kitabeleri çaldı, ya Kaido veya Shanks da kitabeleri almak için ona savaş açarsa? Köşe bucak kaçacak mı onlardan? Onlardan nasıl yırtacak? Demirden korkan trene binmez. En tepeyi hedefliyorsan çetin savaşlar kaçınılmazdır.
Madem öyle o kibire sahip adam neden Shanksa karşı yusuf yusuf oldu? Seninle savaşmam için çok erken dedi?
Madem o kadar kibirli dünyanın en güçlüsüne karşı, Kaidoya karşı savaşıp neden ünvanı elde etmedi.
Bu adam kibirli olabilir fakat aynı zamanda çok zeki plancı projeci sinsi birisi.

Hep dedim ve yine diyorum. Teach çakalı böyle anların adamı. Öte yandan Bege zaten piyangodan çıkan bir adam değil. İhanet edeceği zaten belli. Bonney'in gelmesi güç açısından çok da bir şey fark ettirmeyecektir. Urouge fark yaratır, o da ne kadar yaratır meçhul. Ancak bahsedilen 3'lü ittifakın (Bonney, Bege, Urouge) yonkou indirmesinden daha önemli olan şey Bb'nin poneglifleri alması.

Zaten bizimkilerin Mama'yı alma ihtimalleri çok az olduğundan mangaka ''ben en iyisi mi saçmalamıyım, bu olay ne Croco'ya ne Enel'e ne Moria'ya ne Kraker'e benzer, koskoca imparator lan bu'' diyip kendini ikna etmeyi başarmış ve tam Teach'e uygun olacak, Mama'nın düşmesine gölge düşürmeyecek, soru işareti bırakmayacak şekilde tasarlamıştır senaryoyu.

Kafamda soru işareti olan tek şey, Bege'nin denizin engin sularında ilerlerken kimliği belirlenemeyen bir cisim tarafından gökyüzüne çekilmesi ve bu olayla yaşanacaklar arasındaki bağlantı. Karasakal'la bu cisimin bir alakası yok. Çok uzak şeyler yani. Böyle bir teknoloji ürününe sahip olabilecek iki kurum var. Biri hükumet (Vegapunk) biri Germa (Judge). Bunlardan mantıklı olanı ise tabi ki Germa ve Judge. Böyle düşündüğüm zaman Karasakal Bonney'de pala bıyık gibi duruyor. Ama öteki türlü de Karasakal'ın poneglifleri alması gerek ve işin can alıcı noktası Karasakal'ın böyle fırsatçı bir adam olması. Burayı geçelim.. Bege ve Germa ittifak halinde desek bu bilmediğimiz ya da hesap etmediğimiz bir seçenek değildi zaten bu zamana kadar. Arc sonu tüm ada birleşir, Mama vs. İki komutan olur diyorduk. Yani ortada fark yaratan bir durum yok Bege-Germa ittifakında. Daha güçlü birileri gelmeli Mama inecekse. Ya da mangaka ters köşe yapacak İchi'yi Luffy seviyesi falan gösterecek ya da acayip bir teknoloji gösterecek, acayip silahlar gösterecek Mama inecek. Ya böyle olacak ya da Karasakal işin içine dahil olacak diyorum ben.

Ellerine sağlık.
Karasakal her türlü dahil olacak adaya. Ying-Yang ilişkisi var seride Luffy buradaysa BB kesinlikle burada olacak.
Poneyi çalacak + Poneyi okuyabilecek gücü yani Puddingi kaçıracak demedi deme.

@Nekomamushi
Bence de gelir ama arkadaşların bahsettiği gibi gelir. Gizli saklı gelmek Teach'in yapacağı işler değil bu saatten sonra. Tüm tayfayla güç gösterisi yaparak gelir.

@Nekomamushi

Hımm.. Pudding'i hiç böyle bir sanaryonun içinde düşünmemiştim. Güzel fikir :good:

...................................................................................................................................

Teach gücünü göstermenin peşinde değil sinsilik peşinde. En rahat nasıl girerim, nasıl çıkarım onun derdinde. Teach tüm tayfasıyla gelse Mama'nın esamesi okunmaz şu saatten sonra. İki tane komutanı kalmış kadının yazık.

Sevdim ben Mama'yı ya :)

@Nekomamushi
Bence de gelir ama arkadaşların bahsettiği gibi gelir. Gizli saklı gelmek Teach'in yapacağı işler değil bu saatten sonra. Tüm tayfayla güç gösterisi yaparak gelir.
Abi adam öyle birisi değil. Daha Oyajiye ihanet etmeden önce planlamış her şeyi.
Bu sadece tek adımlık bir plan değil adam korsanlar kralı ben olacağım nasıl yapılacağını çoktan planladım diyor.

@Nekomamushi

Hımm.. Pudding'i hiç böyle bir sanaryonun içinde düşünmemiştim. Güzel fikir :good:

...................................................................................................................................

Teach gücünü göstermenin peşinde değil sinsilik peşinde. En rahat nasıl girerim, nasıl çıkarım onun derdinde. Teach tüm tayfasıyla gelse Mama'nın esamesi okunmaz şu saatten sonra. İki tane komutanı kalmış kadının yazık.

Sevdim ben Mama'yı ya :)
Pudding seride poneleri okuyabilecek nadir kişilerden ve güçlerden. Adaya gelip poneleri çalıp onu kaçırmazsa olmaz. Ya Puddingi kaçıracak ya da ileride Robin için Luffy ile savaşacak.

@Nekomamushi

Zamanı değildi çünkü? O zaman daha yonko gücünde falan değil, depremde acemi, meyve avcılığı falan yok. Şimdi ise yonko, meyvede ustalaşmıştır, tayfasına sağlam meyveler falan vermiştir. İki yıl önce Akainu'dan bile kaçan adamlar Shanks+tayfası ile zaten savaşmaz.

Kaido ile neden savaşsın ki unvan için? En güçlü olmak istemiyor ki adam, kk olmak istiyor. Mesele gerektiğinde savaşmak, adamı Baltigo'da olduğu için oraya gitti mesela. Bunun tersi Kaido, adamına el koysa ona da dalar demek oluyor. Mom'a da eninde sonunda dalmayı düşünmüştür ama bu şekil olacağını sanmam. Depremle sallaya sallaya gelir. Taktik maktik yok bam bam bam.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık